Levandulová zahrada

Levandulová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263212/bmid_levandulova-zahrada-263212.jpg 4 329 119

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinières. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války… Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, emfatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Lavender Garden , 2013

Eleynee
Eleynee
12.09.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale LR umí psát lépe. Více se mi líbila ta špionážní historická linka než ta méně uvěřitelná současná.

skalek
skalek
03.09.2019 5 z 5

Perfektní kniha....zatím po Vypravěčce druhá nejlepší na toto téma....
I když kniha začíná...pomalu ne-li trošku fádně....tak později historická část mě naprosto uchvátila....
A bude ještě dlouho "rezonovat", doznívat...

klarka61
klarka61
29.07.2019 5 z 5

Asi dosud nejlepší kniha od autorky, přečetla jsem zatím všechny kromě Sestry bouře. Od začátku poutavý příběh a od poloviny se už od knihy nedalo odtrhnout. Přečteno jedním dechem. Závěr naprosto nepředvídatelný. Plně doporučují a dávám plný počet*.

hzd
hzd
15.07.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Více mě bavil děj odehrávající se ve válce. Sebastiana jsem prokoukla hned jak se v knize objevil. Určitě se podívám i po jiných knihách od této autorky.

ANDY28
ANDY28
05.07.2019 5 z 5

neuvěřitelný,nádherný příběh - nešlo se odtrhnout

4xbabča
4xbabča
19.06.2019 5 z 5

Krásný příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, současnosti a druhé světové války ve francouzské Provence a částečně v Anglii. Hledání starých rodinných tajemství šlechtického rodu, láska, zklamání, nenávist, protifašistický odboj, to vše je v knize jako nádherný lidský příběh.

martinaandulka
martinaandulka
02.05.2019 5 z 5

Moc se mi líbil příběh jak ze současnosti tak za války, prožívala jsem s hrdiny příběh lásky, zrady, přátelství a hrůzy války.

certik003
certik003
26.03.2019

Emily byla na začátku moc naivní a důvěřivá, hlavně v kontrastu s Constance, jejíž příběh byl zajímavější a mě bavil daleko víc. Nakonec ale i Emily postupně dospěla a podařilo se jí odhalit rodinné tajemství. Příjemné oddychové čtení.

Tereza0107
Tereza0107
07.03.2019 5 z 5

Tato knížka mě naprosto okouzlila. Ze začátku mě trochu vytáčela naivita a důvěřivost Emilie, protože bylo jasné, že na jejím vztahu něco nehraje ale ona neměla ani nejmenší podezření. Moc se mi líbila časová rovina z druhé světová války, kterou vyprávěla Connie. Musím přiznat, že když její rovina přeskočila do vyprávění Emilie, tak jsem listovala, abych věděla za kolik stránek se k ní zase vrátím. Původně jsem si myslela, že konec bude jasný a předvídatelný, ale omyl, můj typ byl špatný a vše bylo úplně jinak, než jsem předpokládala. Knížku určitě doporučuju!

knihovnička007
knihovnička007
03.03.2019 4 z 5

Příjemná, odpočinková kniha, která se dobře čte.
Má přes 300 stran, takže je i příjemně širší :)

Kniha má dvě časové roviny, kdy se Emilia v roce 1999 vyrovnává se smrtí matky a musí se postarat o rodinnou pozůstalost a stává se bohatou dědičkou rodiny de Martinieres.
A Connie za druhé světové války udělá vše pro to, aby se mohla vrátit zpět do Anglie za svým manželem, ale je uvězněna ve Francii.

Hodně hezká kniha, i když zpočátku mi trvalo se začíst, Emilia byla hodně naivní i ve svých 30 letech. Jak příběh pokračoval, začala se mi hodně líbit a nejlepší byl příběh z války.

Téma hodný/zlý bratr bylo v hodně knihách, takže nic nového, ale příběhy se mi líbily stejně jako prostředí jižní Francie a poté částečně i Anglie

evask
evask
11.02.2019 4 z 5

Zpočátku je děj dost nudný a zdlouhavý. Pak se přesuneme do válečného období, to už je lepší. Pak se zase vrátíme do současnosti a to už víme, že tyhle kapitolky musíme číst jaksi zrychlenou formou.
Román pro ženy, láska, romantika, tajemství i nebezpečí, to všechno tam je, takže na dovolenou dobrý.

Jirinamac
Jirinamac
28.01.2019 4 z 5

Romantický román pro ženy. Při čtení jsem měla pocit, že jde o román ze začátku minulého století, než o dnešní dobu. Začátek byl trošku nudný. Emilie naivní bohatá husička, co sedne na lep zchudlému podnikatelovi. Pak se to začalo zajímavě vyvíjet. Válečný příběh je čtivější.

Lil30
Lil30
09.01.2019 5 z 5

Hezká oddechová kniha, u které jsem se dobře bavila. Příběh ze současnosti nebyl tak silný, hlavní hrdinka byla příliš naivní a hned od začátku jsem měla podezření, které se vyplnilo. Linie z období války byla mnohem zajímavější a pokaždé jsem se na ni při čtení současné linie těšila. Jistě si přečtu další autorčiny knihy.

Tvefisto
Tvefisto
06.01.2019 5 z 5

Knížku jsem si vybrala podle obálky, nečetla jsem anotaci ani recenze. Upřímně jsem čekala nějakou romanťárnu typu Pýcha a předsudek a ono ejhle :D Začíst se mi chvíli trvalo, ale pak jsem hltala celý příběh a čekala, co se z toho nakonec vyklube (a ne, odhady mi moc nevycházely). Příběh ze současnosti mi připomínal jeden český film - kvůli prozrazení pointy, nenapíšu jaký :).

Sahti
Sahti
18.12.2018 1 z 5

Nejak mi ta kniha nesedla...knizku jsem odlozila...na hlavni hrdinku jsem nemela nervy.

Toňula
Toňula
28.11.2018 4 z 5

Stejně jako Tajemství černé orchideje i tato kniha zaujala svým příběhem, ve kterém se opět prolíná současnost s minulostí, tentokrát ne tak vzdálenou, ale přesto ovlivňující život hlavní hrdinky.

Rodaw
Rodaw
07.09.2018 5 z 5

LEVANDULOVÁ ZAHRADA
Říkala jsem si, že bych své dojmy "hodila na papír" (nebo spíš na internet:-)) až zítra ráno, ale ne, toto nepočká, potřebuji to udělat hned teď!!!
Levandulovou zahradu jsem začala s číst s vědomím, že se mi to bude moc líbit. Proč? Doporučila mi ji moje maminka - což je VŽDYCKY záruka toho, že se mi daná knížka bude líbit.:-)
Mamka knížku četla v době, kdy já jásala ze Slavíka. Ona mně doporučovala Levandulovou zahradu, já jí zase Slavíka. No a v současnosti už obě dvě máme přečtené obě dvě knihy, takže ideální (a krásná) situace a ten nejlepší výsledek.:-)
Levandulová zahrada toho má se Slavíkem hodně společného. V podstatě jsou ty knížky "sestřičky", je mezi nimi zvláštní propojení a napojení. Pokud jste četli Levandulovou zahradu, 100% si přečtěte Slavíka (popř. naopak:)). Vážně jsem to již zmiňované propojení mezi knihami u čtení silně pociťovala. Francie, odboj. "Stejní hlavní hrdinové v knihách" - v tom smyslu, že by se klidně mohli potkat a byli by "na jedné lodi"... Slavík je asi trošku více "promakaný", dojemný, svým způsobem lepší, ale nerada bych tyto knihy srovnávala... Každá z nich je absolutně úžasná a každá z nich se mi dostala hluboko do srdce.
V Levandulové zahradě se střídá současná linka s minulostí (přičemž to funguje takhle: jeden dlouhý úsek knihy je ze současnosti, další dlouhý úsek z minulosti - nestřídá se to tak často, jak je v některých knhách zvykem... např: první návrat do budoucnosti nastává až na straně cca 61). Obě dvě linky se nakonec propojí a spojí. Linka z minulosti je samozřejmě více strhující, napínavá a máte pořád tendenci a potřebu ji číst, ale i linka ze současnosti (nebo spíš z roku 1999) je velmi zajímavá a bavila mě. Co mi tedy trochu vadilo hned na začátku (cca strana 40) je za mě úplně zbytečná smrt staré fenečky..:-( To tam fakt nemuselo být... ale když pominu toto, kniha byla dokonalá.. se vším všudy.
Hltala jsem každé slovo. Žila jsem ten příběh společně s hrdiny - přičemž to byli opravdu HRDINOVÉ. Fandila jsem jim, místy jsem tajila dech a místy zase popotahovala, protože jsem se nemohla smířit s tím, co se děje....
V té historické lince vlastně nemáme třeba 2 hlavní hrdiny, je tam daleko více hlavních postav... Já si nejvíce ze všeho oblíbila Frederika a Venetii....
Líbilo se mi, že autorka měla všechno vymyšlené do naprostých detailů. Na všechny otázky dostanete své odpovědi. Dokonce se Lucindě podařilo mě párkrát i "nachytat". Myslela jsem si, že vím (ještě jsem si říkala "No, tohle je možná trošku průhledné, ale i tak je to super), ale pak jsem zjistila, že jsem vedle, jak ta jedle!!!
Ke konci jsem byla nadšená z toho, že VÍM, ale mrzelo mě, že jedna jediná věc nebyla dořešená, spíše dána tak nějak do neznáma... To mi bylo líto. Litovala jsem tu postavu a opravdu mě mrzelo, že se to přešlo... Jak nadšená a dojatá jsem byla na posledních 2 stranách, kde se vyřešila ta moje poslední "záležitost", která chyběla.
Tleskám a nemůžu se dočkat, až si od Lucindy přečtu i další knihy....
Levandulová zahrada je úžasná knížka s velmi silným příběhem. DOPORUČUJI!!!!

Andi
Andi
25.06.2018 3 z 5

Tohle je po Půlnoční růži druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. A JE rozhodně poslední !! Nevím, jak to dělá, že od poloviny knihy bulím jako malé děcko, pomalu až do konce.
Tak dojemný příběh jsem dlouho nečetla, nemám takové knihy ráda, vzhledem k celkem velkému počtu postav jsem se dočkala jakémus takémus happyendu (téma války, uff, je pro mě vždycky sousto).
Linie Emílie byla zpočátku velmi nudná, až moc. Doufala jsem, že v takovém duchu kniha pokračovat nebude.
- I tak byly tyhle části dost předvídatelné, jakoby se autorka nad touto linií moc neobtěžovala, spíše si dala záležet nad vyprávěním za války. -
A pak přišla na řadu Constance. Konečně to dostalo grády.
A pak přišla typická "Riley", co vám hraje na city.
Snad nikdy se mi u knihy nestalo, že bych během čtení hvězdy přidávala. Začalo to na průměru, s příchodem Constance jsem hvězdu přidala, a na pátou hvězdu kniha dosáhla díky zajímavému propojení se životem Emílie. Ale pak to hodnocení opět začalo padat dolů.
Něco bych vytkla, něco vymyslela jinak, něco se mi zdálo nedotažené, nebo přepísklé.

rusalka123
rusalka123
07.06.2018 5 z 5

Příjemná knížka, docela oddechová, ale zároveň i trochu napínavá, trochu smutná... K reteospektivním příběhům jedné rodiny, kde se mísí minulost a současnost a kde děj stojí na odhalování tajemné minulosti, obvykle přistupuju trochu obezřetně, protože se mi zdá, že se s těmito knihami poněkud roztrhl pytel, a to ve mně vzbuzuje nedůvěru... Nicméně tato kniha se mi opravdu líbila, po dějové stránce byla velmi čtivá a celkem nápaditá a řekla bych, že jiné svého druhu předčila i zpracováním. Autorka píše příjemně, lehce a velmi přirozeně... Nejsem si jistá, že si kniha opravdu zaslouží plný počet hvězdiček, ale na mě zkrátka tak nějak zapůsobila, že jí je prostě dám... Alespoň zatím. :)

Bobina74
Bobina74
13.05.2018 2 z 5

Tak tohle asi není pro mně. Po dlouhé době musím jít proti proudu. Rozvláčný příběh, natahující se jako žvýkačka a navíc už dopředu vím jakou bude mít ta žvejka chuť. Takové krásné téma si autorka vždy vybere a pak ho "zabije". Škoda mluvit...
P.s. : Myslím, že nová příchuť žvýkaček už nebude, takže další šance taky ne...:-(