Levandulová zahrada

Levandulová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263212/bmid_levandulova-zahrada-263212.jpg 4 330 119

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinières. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války… Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, emfatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Lavender Garden , 2013

lidunka1
26.06.2022 4 z 5

I když jsou některé zápletky jen těžko uvěřitelné, musím autorce vyseknout poklonu. Její styl psaní je strhující. Když jsem četla byla jsem úplně ponořena do příběhu. A oceňuji psychologickou propracovanost postav.

Jenny46
07.04.2022 5 z 5

Autorku jsem náhodně objevila před rokem její série Sedm sester mě okouzlila a začala sledovat všechny její knihy a postupně číst...
Krásná obálka, autorka má velmi dobrý styl psaní a příběh si mě získal, akorát jsem netušila, že kniha, jejíž autor už nežije budu dávat do výzvy...

Kniha, která se odehrává ve dvou časových rovinách - současnost 1998 a druhá období druhé světové války ve Francii. I když vypadá, že každý příběh je jiný krásně se prolíná současnost s minulostí, poutavé vyprávění.
Silný příběh, doporučuji

Petronelka123
08.02.2022 5 z 5

Tak jsem, myslím, objevila dalšího svého oblíbeného autora, v tomto případě tedy autorku. Příběhy Emilie i Connie byly napsány tak poutavě, že jsem knihu jen nerada odkládala. Příběhy byly plné napětí, zvratů a romantická linka u Emilie neměla chybu. Tolik jsem si přála, aby jim to s Alexem vyšlo!

Arsi
08.02.2022 5 z 5

Krásná kniha, která chytí za srdce. Kniha se silným příběhem. Moc jsem si jí užila.

tinka1974
05.02.2022 5 z 5

Tak trochu nevím, co napsat. Další hezký, čtivý román. Vřele doporučuji. Moc se mi líbilo, jak Emilia během roku dokázala vyzrát, postavit se nepříjemnostem, smířit se s minulostí a najít životní lásku a rodinu, po jaké vždy toužila.

pavlinkaa
12.11.2021 5 z 5

Nejspíš mi něco uniklo, neboť jsem nepochopila název knihy Levandulová zahrada?
Další výtkou je opakující se ,,Musíte pochopit,, ... Některé věci nejdou pochopit.
Ale jinak se mi kniha velmi líbila a mile ráda jí doporučím dál.

Surikata369
27.10.2021 4 z 5

Dobrá kniha, četla se pěkně. Trochu mě na začátku zamrzelo, že Connie nebyla více součástí odboje, ale i tak to byl dost silný příběh. Ten ze současnosti už o dost méně, ale tak to bývá. Jen mě tedy dost překvapilo, jak až si je spousta věcí podobná jako v knize předešlé - Tajemství černé orchideje. Ale zároveň mě potěšila postava Venetie, kterou už známe, že tam byl trochu odhalen její válečný příběh. Pokud máte chuť na nějaký ten román, a ne úplně plytký, sáhněte po tomhle :)

Ester59
18.10.2021 4 z 5

Příběh z válečné Francie zajímavý a krásně smutný ale vztah ze současnosti předvídatelny až moc. Dva bratři, jeden zlý a jeden hodný?

milena9798
02.10.2021 5 z 5

Přestože nemám ráda a nečtu příběhy z druhé světové války, a ani ty, které se jich okrajově dotýkají, tak tady jsem udělala výjimku. Doporučuji. Něco takoveho se opravdu mohlo stát.

EvikU.
20.09.2021 5 z 5

Další nádherná kniha autorky. Já její knihy miluju. Čtou se sami. I tenhle příběh protkaný druhou světovou válkou mě zase úplně pohltil. Zajímavé je, že Sebastiana jsem odhalila na začátku. I když to tam nebylo naplno řečený. Nějak na mě působil slizce... No a postupně se vybarvil sám.

Příběh z minulosti byl velmi dojemný a smutný. Asi jako všechny příběhy z války. Ale zase jsem získala další náhled na válku. Na speciální rozvědky, které školili, než je poslali na místo, aby škodili Němcům. Opravdu zajímavý pohled i na to, že ne každý Němec byl zastáncem Hitlera a jeho SS ideí. Byli i tací jako Frederik, který nenápadně pomáhali jiným lidem, ale museli to dělat nenápadně, jinak hrozila smrt i jim.

Moc si přejí, aby žádná velká válka už nikdy nebyla. Kniha je krásná, doporučuji.

Zdenas5
12.08.2021 5 z 5

Potřebovala jsem si trochu odpočinout od všech těch thrillerů, které v poslední době převážně čtu, a tak jsem sáhla po této knize a byla jsem nadšená. Jedná se vlastně o dva příběhy. Ten ze současnosti je lehce předvídatelná romantika a ten druhý o francouzském odboji během II. sv. války. Dohromady tvoří vyvážený a poutavý příběh, nemohla jsem se od něho odpoutat. Knize však velmi uškodilo velké množství chyb, především nesprávné mezery mezi slovy a chyby v interpunkci přímé řeči. Za to však autorka nemůže, proto dávám plný počet hvězdiček.

Terka1975
16.06.2021 5 z 5

Velmi krásný příběh, který me moc potěšil, asi i symbolicky jsem četla tuto knihu zrovna když Lucinda zemřela. Brala jsem to jako rozloučení. Propletené vztahy, i když z válečné Francie jsem měla trochu strach, mám na tyto knížky teď štěstí, ale příběh byl romanticky laděný, takže jsem nečekala velké drama. Bylo to tak akorát.

Renike
13.06.2021 5 z 5

Co dodat? Za víkend přečtený NADHERNÝ PŘÍBĚH! Sáhla jsem po knize 1.den po úmrtí autorky .. je mi moc líto, že už mezi námi není a nenapíše tak úžasnou knihu jako je tahle..RIP :(

Zlatinka.Emilly
18.05.2021 5 z 5

Moc krásná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jen mi dělaly problém ty přechody rokových linií, příběhy si byly tak podobny, že jsem musela v paměti pátrat, kdo je kdo a do které doby patří :) Ne každý, kdo se jeví nepřítelem jím je a ne každý, kdo se mile usmívá a libuje hory doly má upřímné srdce. Kdybych mohla, dám 20 hvězdiček.

Knihomolka223
12.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Emilie de la Martiniéres je jedinou dědičkou rodinného sídla. Ona se ale vůbec nepodobá svým předkům, rozhazovačným šlechticům, je spíš zakřiknutá a s nově nabytým sídlem si neví rady. Pak ale potká Sebastiana. A začne odkrývat jedno velké tajemství svého rodu. Co vlastně dělal její otec ve 2. světové válce?

Constance - vycvičená agentka je vyslána do nacisty okupované Francie. Shodou náhod ale potká Édouarda de la Martiniéres, který ji ukryje ve svém domě před nacisty. Jenže na oplátku za úkryt musí hrát roli jeho sestřenice. A to před plukovníkem Falkem, který o ni má zjevný zájem. Aby z něj vytáhla co nejvícinformací. Édouard jí také zakáže jakékoli styky s okolním světem, aby je neprozradila. Jenže když se její kamarádka Venetia dostane do vážných potíží, Connie musí riskovat.

Oba příběhy se krásně doplňují a proplétají. Líbily se mi oba dva stejně. Nejvíc jsem si asi oblíbila Margaux a z druhého příběhu rozhodně Venetii a Frederika.
Opravdu moc krásná, napínavá kniha. Ohromně čtivá.

Micha-Él
11.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, která velice dobře ukazuje, jak jsou naše současné životy provázány s minulostí, a že chceme-li pochopit přítomnost, je potřeba se nejdřív ohlédnout nazpět. Zpočátku jsem si myslela, že linka ze současnosti pro mě bude nudná, ale jak jsem poznala, obě byly nakonec úžasné. I když válečná část pro mě samozřejmě byla více emotivní a dynamická, část s Emilií mě, hlavně díky Alexovi, chytila taky. Za upozornění stojí také autorčin čtivý styl, který je zajímavě úsporný a zbavený sentimentality. Tím, že se snaží věnovat přibližně stejně prostoru oběma linkám, může se zdát, že jednu z nich (nebo obě) popisuje jen okrajově. Já jsem tohle vůbec neřešila, protože mě těšilo, že není ani jedna z linek upozaděna. Rozhodně by se mi ale líbilo, kdyby za předpokladu většího rozsahu románu, byly záležitosti z války propracovány více do detailu. Na závěr chci vyzvednout Sophiiny velmi procítěné básně...

Majdoslava
09.05.2021 4 z 5

Hezká kniha. Bavila mě.

tittanie
25.04.2021

Velice příjemná kniha. Oba příběhy byly fajn. Od začátku mě neskutečně štvala postava Sebastiana. Nepřišel mi důvěryhodný. No, jsem hold podezíravá a nakonec jsem měla pravdu. A bylo to trochu předvídatelné, ale i tak to bylo moc pěkné čtení.

Lemurka
08.04.2021 5 z 5

Krásný pribeh. Především ta cast z minulosti byla skvělá, jen bych si přála jiné zakončení. Knihu si určitě přečtu ještě jednou.

m_martina
11.03.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Po všech těch brutálních detektivkách mne pohladila na duši. Doporučuji.