Levá ruka boží

Levá ruka boží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28857/bmid_leva-ruka-bozi-Liz-28857.jpg 4 721 103

Cale série

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů – lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Left Hand Of God , 2010

Thalin
23.04.2023 3 z 5

Ze začátku mě to docela bavilo, i když jsem měla lehce zmatek v celé té náboženské problematice. Což normálně není téma, které by mě nějak bavilo, ale tady mi to tolik nevadilo a přišlo mi to celkem zajímavé.
Některé pasáže mi ale přišly zbytečně zdlouhavé. Taky mi přišlo, že na začátku Cale působil jako malý hloupý kluk, ale stačilo mu chvíli a vyloupl s z něj pomalu velitel, což mi moc nesedělo. Ostatní postavy mi občas přišly zajímavější, ale neměli tolik prostoru se projevit. Ke konci jsem už četla spíš ze setrvačnosti a abych to dokončila, ale nenavnadilo mě to dost na další díl.

Badger
19.04.2023 5 z 5

Nejsem zrovna nábožensky založený a kort křesťansky, ale začátek v pevnosti s výcvikem a tvrdým přístupem k rekrutům, mi bavil.
Bál jsem se "fantasy prvků - respektive aby nedorazil šaman s hůlkou a špičatou čepicí" a ono nic-supr.

Kniha je spíše pro chlapskou část publika, o tom žádná. V některé z recenzí jsem četl jak kniha obsahuje obrovské množství souboju a bojových technik, na což jsem se těšil, ale bylo jich přiměřeně, asi bych snesl i více.
A filozofie Cola, když vim že jsem najetej proč zdržovat a rovnou to stručně neříct. Mistr na tvorbu nepřátel, mě opravdu bavil. V US Eastwood a u nás v Čechách mu říkají myslím Hynek Tas z Boru nebo tam někde kolem.
V tomhle vlaku frčím určitě do dalších stanic..!!

Lady.Lucrezia
24.01.2023 3 z 5

Dlouho, dlouho jsem se nemohla začíst, prvních 80 stran jsem do sebe soukala třikrát. Pak se to konečně začalo rozjíždět a nakonec mám vcelku chuť jít i do dalšího dílu. Kdo má nedůvěru, dejte tomu šanci...

Sixtínka
18.07.2022 5 z 5

Parádna trilógia. Zaujímavé prostredie, zaujímavý dej. Áno, miestami to bolo trochu zdĺhavé, ale nepreskočila som ani jedno slovo, takže nudiť ma to rozhodne nenudilo. Dokonca ma bavilo čítať aj pasáže s opismi bojových stratégií či o bitkách samotných.
Cale som si zamilovala, ako hlavný hrdina mi prišiel skvelý - nie dokonalý - bol pomerne dosť komplikovaný -, ale skrátka perfektný.
Jediné, čo ma sklamalo, bol koniec. Zízala som na poslednú stranu a moje vnútro kričalo: CHCEM POKRAČOVANIE! Alebo ešte aspoň jednu kapitolu...
A obálky všetkých troch častí sú bombastické. Proste paráda.

Aktenanka
04.06.2022 5 z 5

Naprostá pecka. Celá trilogie. Kdyby mi někdo tvrdil, že mě bude zajímat fantasy, kde v polovině textu se jedná o popis bojových taktik, tak bych si ťukala na čelo. Ale tohle bylo prostě tak zajímavé, že to si musíte přečíst. Spíš než děti a mládež to ocení zralejší bytosti. Palec nahoru.

Lucas.94
30.03.2022 4 z 5

To nebylo vůbec špatné. Sáhnul jsem po tom hlavně kvůli bezva obálce, a nezklamalo to. Atmosféra, příběh, svět, vykreslení postav... Všechno to bylo na jedničku. Samozřejmě se našlo pár pasáží, kde byla vata, ale to má každá dobrá kniha.

pejty
28.04.2021 3 z 5

Kniha zaujala, ale nepřesvědčila mě o své kvalitě. Příběh je ze zajímavého prostředí a i postavy nejsou špatné vytvořené, ale něco mi na knize vadilo. No snad mě další díl osloví více, protože určitě sérii chci dočíst a chci vědět jak to dopadne.

tichoslapek_
12.03.2021 4 z 5

První díl, a pro mě již čtvrtý re-reading. Konečně mám i zbylé díly a můžu se směle pustit do zakončení této série. Mě se první díl moc líbil, a rozhodně se těším na pokračování. Postavy v knize mě bavily, především pak Cale a Bosco.

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Niektoré pasáže zbytočne zdĺhavé, napriek tomu ma čítanie bavilo.

josef2900
30.12.2020 3 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Už je to dlouho co jsem knihu četl, stále z ní mám ale pozitivní pocit

jiri2737
07.10.2020 4 z 5

Velmi zajímavé.

ludek.n
29.09.2020 3 z 5

„…neboť on je levou rukou Boží, zvanou též anděl smrti a zničí všechny živoucí muže i ženy, smete je z povrchu zemského…“ Zatím to však vypadá, že čtrnáctiletý Thomas Cale, krutě cepovaný lordy vykupiteli, má úplně jiné starosti než zničit celý svět. Zabíjet mu problémy nedělá, soucit nezná, ale například s láskou si neví ani trochu rady. Paul Hoffman nám nabízí poměrně drsnou fantasy, která je na jednu stranu velice čtivá a napínavá, ale současně je také až provokativně naivní, nesoustředěná a s úžasným množstvím logických trhlin. Dokud se pohybujeme na půdě Svatyně vykupitelů, je všechno v pořádku a nátlaková strategie, plná tajemných příslibů, nás žene vpřed stránku za stránkou a nejednou postaví i chloupky na celém těle. Jakmile však opustíme ponuré chodby na Střelecké stráni a pronikneme do uliček Memphisu, začne se to kazit a vrcholem všeho je pak finální bitva pod Silbury Hill - snad nejstupidnější a nejnudnější opis bojových operací, s jakým jsem se kdy setkal. Tady už Hoffmanovo romanopisectví drhne jako zrezivělý řetěz o okraj studny a člověk neví, jestli se má smát nebo plakat.

bari6868
21.09.2020 4 z 5

První díl byl nejlepší z celé série. Kniha měla tehdy masivní reklamu a lákala na povedenou obálku. Téma vykupitelů a svatyně mi přišlo originální a příběh byl pěkně syrový.

Metla
14.07.2020 3 z 5

Coby náctiletý fakan bych tuhle knihu pravděpodobně zbožňovala, zamilovala se do drsného hlavního hrdiny a bez dechu s ním prožívala veškeré ukrutnosti, dobrodružství, souboje i milostné eskapády. Nebo bych možná držela palce jeho zavrženíhodným rivalům, protože jsem letěla spíše na vysoké modrooké blonďáky, než na tmavovlasé prcky, jak je Cale prezentován (ne, 165 cm u chlapa vážně nepovažuji za střední výšku, i když dotyčný ještě není dospělý). Leč poslední slabika mého věku dávno není -náct... a pokud se nedožiju fakt úžasně pokročilé staroby, tak ani nebude. Tím pádem už mě Caleův charakter kdovíjak nebral a nad dějem jsem si postupně zakázala přemýšlet, jelikož kráterů v logice a fungování reality bylo na můj vkus příliš.
Vyrobit z hlavní postavy machra tím, že z ostatních autor nadělá úplné dementy (co by po hmatu nenašli vlastní zadnici, i kdyby na ni ukazovaly blikající šipky), to bych čekala od mladičkého spisovatele, tvořícího své první dílo. Například: v tamním “civilizovaném” městě nikdo (ani lékaři) neví, jak uzavřít krvácející tržnou ránu; naštěstí je tady zabiják Cale, aby šil, diagnostikoval, léčil choroby těla i mysli. Rovněž závěrečná bitva je ukázka neuvěřitelného diletantství a neschopnosti, zatímco velení druhé strany je vševědoucí, umí předpovědět a zahrnout do svých plánů úplně vše, včetně naprostých náhod, snad celé roky dopředu. Et cetera, et cetera.
Jo, a ta romantická linie, svatá prostoto, jako z pera nepolíbené dívčiny školou povinné, nikoliv od starého fotra s pár literárními zářezy na pažbě.
“Levá ruka boží” je ideální pro čtenáře, kteří přijímají příběhy bez výhrad, nadšeně hltají a nekladou otázky, pro čtenáře v Caleových +/- 14 letech. Pro oškubanou Metlu stěží snesitelný průměr, další díl si s úlevou nechám ujít.

evincz
14.05.2020 4 z 5

Temný příběh o mladém chlapci, který jedná podle daných okolností. Příběh je napsán poutave, ikdyž některé pasáže jsou zdlouhavé a některé by bylo fajn vic rozepsat. Někdy mi chybělo, co si osoby mysli. A konec je tak strhující, že si přejete začít číst i další díl.

martin_aston
02.05.2020 odpad!

Nelogická, nedotiahnutá, nudná kniha. Prvý diel bol z celej trilógie asi najlepší. To však znamená iba toľko, že druhý a tretí diel boli ešte horšie, ako bol zlý prvý diel. BRAK.
Kto chce nejakú dobrú fantasy, nech siahne po Tolkienovi, Gemmelovi, Sapkowskom, či Červenákovi.

LadyAlena
03.04.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, hvězda dolů za občasné táhnutí

Siwan
18.01.2020 4 z 5

Za mě to od začátku chytne a přečte se jedním dechem. Prostředí vykupitelské "svatyně" brutálně brutální a bez toho popisu by se fakt nedalo pochopit, jak na všechny působí prostředí "jiného světa".. co mi ubírá to, aby bylo pět hvězd je vlastně jen jedna věc...popisy pocitů postav jsou prostě tak nějak odfláklé...možná nepropracované, prostě se s nimi neumím sžít. Vztah, který má být řekněme osudový, je jaksi o ničem...nevím, všechno ostatní sedlo, jenom tohle prostě není autorova silná stránka. Nebo mi možná nesedí to pojetí. Každopádně se do dalších dílů pouštím.

gabice4
05.01.2020 4 z 5

Začátek knihy pro mě dost brutální,,, číst o tom, jak se ubližuje dětem není nic moc.. Ale přesto se mi kniha líbila a těším se na další díl

denniys
18.11.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha..začátek mi dost vadil - byl vleklý, plný vysvětlování života fanatických Vykupitelů a jejich akolytů a ději něco chybělo..což se poměrně záhy výrazně změní a vám dojde, že dlouhý úvod byl nutný k pochopení toho, jak se tři utečenci cítí v "normálním" světě...Calův příběh mě baví, baví mě jeho vyjímečnost a souboje, ovšem jsem zvědavá, co se z toho vyklube dál - vzhledem k nemastnému konci..celý tento díl hrdinové zjišťují, že je vše jinak, než byli učeni a jen doufám, že další díl nebude jen o tom, že se vrací k původním ideím..