Levá ruka boží

Levá ruka boží

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů – lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28857/leva-ruka-bozi-28857.jpg 3.8577

Cale (1.)

The Left Hand Of God (2010)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

nadenka13

četla jedním dechem doporučuji

Kakiko

Začátek byl slibný, ale postupně se to zhoršovalo a zhoršovalo, až jsem v sobě ke konci už nenašla sílu knihu dočíst. Právě konec knihy obsahoval snad ten nejnudnější popis ze všech, dílo tím nejspíš mělo vyvrcholit, ale já jsem díky němu knihu vymazala ze čtečky.
Hlavní hrdina Cale byl na začátku celkem fajn, ale v podstatě jakmile se dostal do té do města, tak mi začal být čím dál protivnějším. Zajímavé je, že byl také polovinu svého života neporazitelným - tudíž v sedmi letech, hahaha, doufám, že to byl vtip - stejně jako další děj v knize (romance s Arbell, porady s těmi ostatními charaktery) Fakt bych chtěla vidět dospělýho člověka, který si chodí pro rady k nevyzrálýmu a nafoukanýmu dítěti. Proč autor nemohl udělat hlavního hrdinu starším nebo ho alespoň nechat chovat se trochu dospěle? Hned by všechno bylo uvěřitelnější. No a pak by se taky musel Hoffman naučil lépe psát. Dávám 2 hvězdy za ten slibný začátek.

tetes

Keď som dočítal Hugových megalomanských 5dielnych Bedárov (odporúčam - napriek tomu že je tam veľa obkecávačiek - Hugo na konci knihy vraví prečo to písal takto), chcel som prečítať niečo ľahké a strelené a zároveň oddychové. Dostal som typy - Od C. Clare-y Nástroje smrteľníkov, a Hoffmanovho Cale-a. Nástroje smrteľníkov som nechal po prečítaní 50 strán 1 knihy a pridal 0* (odpad), a čo je zaujímavé je že nakoľko má Cale tak málo kladných % je omnoho lepší, ako tamto. Príbeh Cale (zatiaľ mám za sebou 1.knihu) je zaujímavý, štýl písania tiež, nakoľko je to nenáročné čítanie, je špecifické. Trochu by som upravil úvod a čitateľovi ako autor povedal v ktorom roku/storočí sa nachádza, a tiež asi v akej krajine + pod. detaily. Určite tam nie je toľko mien aby ste z toho mali chaos ako u Eriksonovej Malazskej knihy, či Martinovej Hry o tróny, a tiež od toho nemôžete očakávať bestseller typu Pán prsteňov. Príjemné čítanie v buse. Neviem prečo ale úplnou náhodou sa mi to podoba trochu na knihu Pán múch, kde hrali hlavné postavy tiež chlapci. Asi to je len tým. :)

BelphegorSara
23.11.2017

Příběh zajímavý, ale nelíbí se mi jak je kniha psaná.

Katnissia
08.11.2017

První polovina knihy se mi táhla, popisy pro mě byly zdlouhavé a některé postavy mi přišly naprosto zbytečné. Naopak druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem a těšila jsem se na další díl. Zajímá mě jak se bude celý děj vyvíjet.

EmanuelBremi
26.10.2017

Jedná se spíše o odpočinkovou četbu, která neurazí. Knihu jsem četl již potřetí v průběhu asi deseti let. Zatímco jako puberťáka mě oslovil konec, tak dnes jako mladý dospělý jsem si zamiloval postavu IdrisPukke, protože skrze něj autor předkládá čtenáři moudra, která by se měla tesat do kamene. Není to ani zdaleka nejkvalitnější ani nejrozsáhlejší dílo tohoto žánru, ale dostalo se mi hluboko do srdce a má tam své neměnné místo. Rozhodně bych doporučil, alespoň jako knihu k víkendovému relaxu.

cathyblack
21.08.2017

Do knihy jsem se lehce začetla jeden ve vaně na doporučení kamaráda. Nebyla nejlepší, ale ani nejhorší na světě. Důležité je, že byla čtivá a místy jsem ji prostě nemohla odložit, dokud si patřičnou kapitolu nedočtu. Bylo to takové lehčí čtení, které ničemu neuškodilo. A druhý díl si určitě přečtu taky. Doufám, že v něm najdu odpověď na otázku, co mi hlodá díry do hlavy. Co je to za žlutej šutr?

tereza8418
14.07.2017

Občas zajímavé pasáže, ale celkový dojem z knihy... nic moc. Spousta postav, ve kterých se člověk ztrácel, spousta zbytečných a nicneříkajících popisů... Všechno se trochu objasní úplně na konci, ale jinak pořád čtete o postávách, které nevíte, kde se tam vzali a proč tam vlastně jsou... Na další díly určitě nemám energii.

l.e.d
28.06.2017

Knihu jsem si koupil v roce 2010. Teď jsem si jí přečetl znovu spolu s dalšími díly. Až na pár řádků jsem si to znovu užil.
Cale pro mě byla zajímavá postava, hlavně tím, že se lišil od kladných hrdinů. A leckdy udělal něco co by jsem udělal jinak.
Hvězdičku musím odebrat za marnou snahu se zorientovat na pomyslné mapě, kde se co odehrává. Názvy a jména z naší historie akorát matou.
Velké plus za mě, že se autor na konci rozepíše čím se nechal inspirovat.

Reinar
27.06.2017

Kdyby příběh skončil někde na 60. stránce dopadením a smrtí všech hrdinů, mohla to být docela zajímavá povídka, u které bych váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Bohužel se autor rozhodl napsat dalších 230 stran a dvě knihy k tomu, přestože už byli všichni králíci z klobouku venku.
Používání reálných názvů míst s vesměs reálným významem v kombinaci se zcela smýšleným světem nepůsobí vůbec dobře. Asi jako kdyby Pejsek a Kočička vařili dort a místo skutečných přísad tam házeli obrázky, které vystřihli z kuchařky. Kdyby se to autor pokusil nějak rozvést, třeba by to taková katastrofa nebyla.
Bylo tam pár zvratů, ale žádný překvapivý. Každý menší příběh dopadl přesně tak, jak se od něj očekávalo, včetně romance a vztahu hlavního hrdiny s jeho osobními nepřáteli.
Takže začátek je docela dobrý, pak to přejde v odpad, aby to završil nemastný nesladký konec s idiotskou bitvou ala husiti versus zombie. Dostal jsem darem celou trilogii v nádherném provedení, což mne nutí tento podivný počin dočíst, jinak bych se na to vykašlal.

Peťule159
25.06.2017

Prostě boží knížka :) ...není nic co by se dalo vytknout a nebo dodat....

trudoš
24.06.2017

Co se Levé ruce Boží rozhodně nedá vytknout, je začátek - do útěku chlapců z kláštera má román dokonalou atmosféru i skutečně charismatické postavy. Pak se však mé počáteční nadšení vypařilo a zájem odumřel. Poměrně důležité ovšem je, jak budete vyprávění vnímat. Zdali smrtelně vážně, nebo s určitou nadsázkou. Tenhle detail pak rozhoduje prakticky o všem následujícím.
Velkou škodou každopádně je, že Paul Hoffman nevěnoval více prostoru k rozehrání kulis. Postkatastrofický mišmaš více otázek totiž vyvolává, než zodpovídá. Rušivé je i to, že autor už dopředu počítá s dalšími díly, takže se občas neobtěžuje vysvětlovat střípky, které mi však v danou chvíli přišly jako relativně podstatné (s kým to vykupitelé válčí, co to Thomas sebral z vnitřností mrtvé dívky, proč on sám je vlastně tak významný). Přes všechny tyhle výhrady ale musím uznat, že příběh šlape vyhlídkově a v rámci dobrodružné literatury pořád víc než slušně. Jen se odklonil směrem, který pro mě byl nejméně zajímavý. Škoda.

Petrben
12.05.2017

V knize se objevilo spoustu originálních a inovativních nápadů. Ale celkově jsem se nedokázal moc začíst a žádný silnější dojem jsem si z četby neodnesl.

Atlantis
08.05.2017

Děs. Nudná, hloupá, nudná, nesmyslná a hlavně nudná kniha. Nedokážu si vzpomenout, kdy naposledy jsem tak hrozně chtěl, aby nějaká kniha skončila. Pokud bych neměl téměř obsedantní potřebu dočíst každou knihu, kterou načnu, už by Levá ruka boží dávno letěla z okna.
Po několika stranách jsem nabyl dojmu, že knihu musel napsat nějaký mladý autor jako svoji prvotinu, podobně jako třeba v případě Eragona. Jaké bylo moje zděšení, že tvůrcem je spisovatel více než vyzrálý. Některé slovní obraty bolí. Autor například tvrdí, že jedna z postav je ta nejkrásnější osoba široko daleko. Popis? Cituji: "Představte si ženu podobnou labuti." Konec citátu, konec popisu postavy! Repliky typu "Jsi tak nabroušený, že se o sebe jednou pořežeš." nebo "Umyju si nad tebou ruce jako nad chřestem" jsou snad přebrány přímo z venezuelských telenovel.
Hlavní postavy? Nesympatické. Děj? Neexistující. Úžasný fantasy svět? Svět ano. Úžasný ne. Fantasy? Toť otázka. Nedovedu si naprosto vysvětlit odkazy na Norsko, Jeruzalém, Ježíše a další pomrknutí. Předpokládám, že se autor snažil o vytvoření světa, který je možnou verzí naší Země. Jistý si s tím ale nejsem, a tato kniha si hlubší rozbor nezaslouží.
Levá ruka boží je jednoznačně nejhorší fantasy, které si můžete přečíst a naprosto nechápu hodnocení tři hvězdičky a vyšší. Pokud přemýšlíte nad tím, že byste tuto řadu zkusili, nedělejte to prosím. Ušetříte si čas a v horším případě i peníze. Zkuste Trůny, Tetovaného, Píseň krve, Malazskou knihu a mnohá další díla, která tento škvár překonávají o několik tříd.

NemmamSlov
27.04.2017

TRIO chlapcou utekajucich zo sirotcinca? preco nie......myslienka zaujimava, citalo sa to skoro samo, miestami sa clovek zasmial a miestami bol zase sokovany

jan14s
21.03.2017

Kniha se mi moc líbila. Zajímavé prostředí fanatické sekty.

Krusty
26.02.2017

Střídání nudy a bitevní řežby, takže průměr. Další díly ale nedám.

hjoo
03.02.2017

První díl trilogie začal velice dobře, prostředí vykupitelů parádně vymyšlené a hlavní postava no prostě drsňák co vám může kdykoliv nakopat zadek a je jedno kolik vás je - to se mi líbilo i postavy kamarádů zvláště váhavého Henriho - hodný klučina co to umí s kuší a dělá skvělou společnost hlavnímu hrdinovi, zatím co druhý kamarád byl pořád protivný a ze začátku jsem ho neměl rád ale v dalších knihách jsem si ho oblíbil. Příběh dalo by se říct o lásce a válce a mě se to vážně líbilo - paráda

roso.mak
26.01.2017

Zajímavě vytvořený svět. Autor si krásně pohrává s paralelami na křesťanství. Vtáhne do děje.

jakub0085
23.01.2017

Velice zajímavý začátek, který vtáhne do knihy velice rychle. Bohužel mně osobně přišlo, že to celé napětí se postupně vytrácelo... Nicméně i tak velice pěkné čtení, navazuji dalším dílem.

Freedomova
09.11.2016

Kniha mne nadchla, ačkoli přiznávám, že některé části se sugestivním líčením týrání malých chlapců, pro mne bylo strašně těžké číst. Nápad a celá struktura příběhu je podle mě geniální a Cale je hrdina podle mého gusta.

ElissAnn
08.06.2016

Poměrně dobrý příběh, plný zvratů - jako každá jiná kniha. Ovšem u tohoto příběhu me zaujal nápad - mladý chlapec, zabiják. No povím vám, zašla jsem nad tím jak je začátek knihy vymyšlený. -Velký pale nahoru.
Ale ten zbytek... respektive prostředek, protože posledních 100 stránek jsem opět hltala -velká, velká bitva a zrada! No zpět k prostředku příběhu. Chvílemi to bylo nudný, v této chvíli vám uz poleze krkem každý popis cí prodloužení děje, jelikož se dejova linka skoro nehne.

Ale pokud máte rádi Assassins jako ja, proto jsem po knize sáhla, tak je to velmi milý společník u nynějších letních večerech. = tak a hrr na druhý díl, jsem na něj velmi zvědavá. :)

Evule114
01.06.2016

Tak tahle kniha mi opravdu dala zabrat. Prvních 80 stran jsem nebyla schopna přečíst, ale jakmile jsem se přes ně dostala, tak jsem se do příběhu naprosto ponořila a pak mě naprosto znechutil masakr na konci, což ale bohužel k tomuto příběhu patří. Celkově ale příběh byl velice zajímavý a hlavní hrdina Cale se mi dostal pod kůži a jsem tedy zvědavá na další díl, jen bych uvítala méně masakru. I když musím uznat, že to tam nebylo až tak moc rozvedeno z čeho by se vám zvedl žaludek... Takže určitě doporučuji ale více chlapcům než dívkám, některé by to nadchnout nemuselo.

tomas4070
11.05.2016

Super, pamatuju si jak se mi tenkrát tento díl dobře četl a nadchlo mě to. četl jsem na to i slušné recenze ale hlavně jsem měl doporučení od kamaráda. šlo to. druhej díl to už bylo horší...

KLHannah
04.05.2016

Knihu jsem četla na doporučení známé a celkem dost se mi zalíbila. Cale je naprosto ideální mladý hrdina, ani stoprocentně dobrý, ani stoprocentně zlý, po svém tajemný, těžko čitelný a špatně zamilovaný... Jsem zvědavá na další díl (kritika není moc dobrá a o to jsem zvědavější). Jen mě trošku mátly zeměpisné názvy, které trošku nesedí. Je děj, jakkoli fantasy, zasazen do reálných kulis nebo jsou jen použity pro zcela jiný svět? Na začátku mi doba přijde středověká, pak se ale objevují pojmy jako dolar, buřinka... což mě trošku rušilo a nezapadalo mi do mnou představovaného prostředí děje kniy. Hurá na druhý díl!

tony64
21.04.2016

Lidi,lidi,lidi!Jestli tento rok vyslo na dvacet sci-fi titulu (nebo vice,nevim),tak tahle kniha patri mezi ty nejlepsi.Je zajimava,ma spad,dej a dokonce pokracovani.Nastesti mne od precteni neodradila obalka ani nazev dila ,mel jsem pocit,ze pujde o dalsi z mirne erotickych knih pro nactilete (to ten nazev,ale vsiml jsem si,ze chybi pomlcka za Levou rukou a tak jsem se zacetl) a udelal jsem dobre,protoze jsem byl vtazen do zajimaveho sveta,mezi dobre vypracovane postavy.Takze diky za omyly.

eliska3098
06.04.2016

série začala zajímavě, dobře se četla,bohužel jsem čekala víc a děj mě nenadchl a po přečtení první knihy, jsem si další díl už nekoupila.

Shadowrun
30.03.2016

Uznávám - také jsem čekal více především po zaznamenání celé reklamní kampaně na tuto knihu.
Ale četla se mi velice dobře. Styl mi celkově sedl. Nejde o nic velkého, je to spíš takový úvod a představení postav. Námět je poměrně originální a atmosféra velmi dobrá.
Četla se mi velice dobře a určitě půjdu do dalších dílů, autor má ještě hodně co vysvětlovat.

Atsuko
29.10.2015

Upřímně... zezačátku mě kniha zaujala, byl to zajímavý příběh, napínavý a postavu Cala jsem zároveň nesnášela, ale i měla ráda. JENŽE! Drahý autor knihy posíral věci, kterým přikládal nějakou váhu, a pak už je přestal rozebírat (viz. Cale vytáhne z mrtvého dívčího těla nějaký kámen či co, co voňel, tak si ho strčil do kapsy a šel dál.. co byl ten kámen zač?)
Nutila jsem se do čtení i dalších dílů, ale fakt se mi už nechtělo pokračovat... -.-

koczanska
26.10.2015

Tahle knížka byla propagovaná jako další super hit. Bohužel jak velká na ní byla udělaná reklama, tak velké pak bylo zklamání. Bohužel mě kniha ničím výjimečným nezaujala. :(