Agent 6

Agent 6 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164935/bmid_agent-6-0Ez-164935.jpg 4 380 85

Lev Děmidov série

< 3. díl

Lev Děmidov, hlavní postava kriminálních bestsellerů Dítě číslo 44 a Utajovaný projev, už není členem moskevské tajné policie. Poté co byly jeho žena Raisa a dcery Zoja a Jelena zařazeny do delegace nazvané Mezinárodní mírové turné studentstva a vyslány do Spojených států, však znejistí. A právem: bez možnosti jakkoli zasáhnout sleduje, jak politická mašinerie šedesátých let nemilosrdně zničí jeho rodinu. Lev však není z těch, kdo se s tím smíří. Na vlastní pěst se vydává po stopách člověka, který ví, co se v New Yorku té tragické noci odehrálo. Člověka označovaného jako Agent 6.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Agent 6 , 2011

Maryjane3315
17.10.2017 3 z 5

Četla sem celou trilogii a musím říct, že tahle je z nich ta méně povedená a konec mi přijde takový nijaký. Celkově se tato kniha nečte jedním dechem jako předchozí.

Jana283
11.10.2017 3 z 5

Souhlasím s ostatními čtenáři. I pro mne nejslabší z celé trilogie. Nicméně určitě stojí za přečtení.

markettH
25.09.2017 3 z 5

Pro mě se jednalo o nejslabší díl. Začátek se rozjížděl slibně, ale u konce to bylo zbytečně zdlouhavé. Na druhou stranu jsem ráda, že autor osudy hlavních postav (Lva a Raisy) uzavřel.

barras
27.08.2017 5 z 5

Po Dítěti č. 44 a Utajovaném projevu už neměla kniha takový náboj, nicméně přesto si zaslouží plný počet hvězd :)

zoew
11.07.2017 5 z 5

Už to není tak strhující čtení, jako Dítě číslo 44 nebo Utajovaný projekt , ale přesto stále velmi dobré, zajímavé a napínavé čtení.

Aderon
10.02.2017 4 z 5

Knizka se mi libila i kdyz uz nekolikrat zmineno neni takova jako Dite 44. S chuti jsem si knizku precetl a soucitil se Lvem, ktery ztratil svoji manzelku. Vse je zajimave psane. Muzu prohlasit ze Lev Demidov s Raisou me donutili (v dobrem slova smyslu) zacit cist. Sice prispevek pisu hodne se zpozdenim, ale vsechnu tri knihy ve me zanechaly stopu natolik vyraznou ze se cteni stalo pro me necim novym a hlavne odpocinkovym. Doporucuji urcite precist i tento dil a rozloucit se tak s jeho hrdiny at uz je nebo neni tato knihy slabsi oproti ostatnim. Davam at jiz autorovi a nebo hrdinum plny pocet a dekuji.

Eeli
19.01.2017 3 z 5

Knihou Dítě číslo 44 si autor nasadil velmi vysokou laťku a další pokračování už nabírají na sestupné tendenci. Agenta 6 hodnotím jako nejslabší. Příběh pokrývá velký časový úsek, čímž postrádá spád. Část odehrávající se v Afghánistánu je sice zajímavá, ale přijde mi, jako by tím autor tak trochu "vařil z vody". Celý tento příběh se mi zdá vynucený. Vyprávění je vlažné (autor často vynechává pasáže, jak se Lev dostává z různých krizí apod., a ochuzuje tak čtenáře o vyvrcholení napětí), zápletka nic moc a rozuzlení v USA o ničem. Na druhou stranu jsem ráda, ze nějaký třetí díl byl a byl tak jakž takž ukončen život hlavního hrdiny.

NADEI
03.01.2017 5 z 5

Skvělé čtení. Snažila jsem se pochopit celou tu hroznou dobu i Lva samotného. Četla jsem snad jedním dechem. Všem vřele doporučuji a dávám plný počet hvězdiček. Celou sérii jsem doslova zhlatala

papajapa
28.11.2016 4 z 5

Z cele trilogie nejslabsi, ale uz jsem si na postavy zvykla tak mi to ani moc nevadilo. Nudnejsi zavatek casti v Afganistanu a trochu vic odboceni od puvodniho deje. Rozuzleni Raisiny vrazdy pro me bylo zklamani. Cekala jsem vetsi pecku. Naopak se mi libil zacatek: navsteva J.Austina, Lvovo a Raisino seznameni a pak celkova navsteva USA.

Mia77
02.10.2016 3 z 5

Z trilogie pro mne nejslabší díl .... Některé pasáže mne nudily a některé byly napínavé ...Byl to moc rychlý sled událostí .... Přečíst asi ano, ale nemít velká očekávání .....

natkaf
28.09.2016 4 z 5

Tak tohle bylo slabé v porovnání s předchozími díly. Je pravda, že tu opět byla spousta nečekaných zvratů. Také atmosféra byla jako vždy skličující. Jsem ráda, že se s tím autor nepáře a nedělá mu problém zabít kohokoli. Ale dle mého názoru to bylo až moc zdlouhavé. Kdyby byla kniha o 100 stran kratší, určitě by to pro mě byla poutavější. Ale jako zakončení série posloužil příběh skvěle.

Clayman
26.09.2016 5 z 5

Poslední díl trilogie prostě nešlo vynechat... s napětím jsem očekával, jaké překážky bude muset Lev ve svém životě se svými blízkými zdolat... V knížce se střídají záživnější pasáže s těmi méně zábavnými asi jako na sinusoidě... první část, která gradovala v New Yorku, poté pokles v úvodu Afghánistánu a pak zase příběh začal nabírat na otáčkách při pokusu o dostání se z něj pryč a poté zase dolů, když se Lev konečně dostal za velkou louži... Za mě ve finále sice nejslabší díl, ale i tak zaslouží 5*

Mruskulka
25.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, bylo těžké, odtrhnout z ní oči. Při setkání Lva s dcerami i slza ukápla. Skvělá práce autora.

kiraa
20.09.2016 5 z 5

Poslední z dílu trilogie o Lvu Děmidovovi. Jasnou jedničkou stále zůstává Dítě číslo 44, které už asi nikdy překonáno nebude. Jedinečná "jednička", na kterou se „pouze“ navazuje.
Agent 6 překvapil a to doslova. Z mého pohledu dokonce lepší než pokračování druhé, ač jsem na samém začátku s ne úplným nadšením zjistila, že celý děj se bude prolínat třicetiletým obdobím.
Nebudu prozrazovat, co všechno se stane, proč se Lev ocitne v Afghánistánu, jaké osoby mu vstoupí do života a jaký osud mu T. R. S. nachystal.
Co bych ale určitě chtěla napsat o této trilogii jako celku, je, že se jedná o geniálně sepsaný příběh. Proměna jakou osobnostně prochází Lev Děmidov, vztah s jeho ženou života Raisou, která si Lva vůbec nebrala z lásky, ale ze strachu, tak i politické pozadí, které kryje masového vraha ruských dětí. Doslova hustá atmosféra, kdy cítíte, že vám někdo nasazuje a utahuje smyčku kolem krku a vy stejně nemáte vůli se bránit.
Snad jedno poslední k těmto třem knihám. Ač jsem měla všechny tři díly doma, nemohla jsem je číst hned po sobě. Nešlo to, dá se říci, že jsem musela mít pauzu a vyplnit ji nějakou úplnou pitominou, prostě něco jako čas na nádech.
Film jsem viděla, nebyl špatný, ale pokud bych dříve nečetla, možná bych se i ztrácela. Zdaleka nedosáhl kvality knižní. Se závěrečnými titulky všechno skončilo, knižní verzi mám v hlavě asi už navždy …

ještěrka38
20.09.2016 2 z 5

Tak tento díl je hodně divný...zvlášť celá ta část z Afganistánu...první díl byl úžasný, druhý už pokulhával, ale třetí díl už se mi nelíbí vůbec...

AnetaKor
20.09.2016 3 z 5

Postava Lva mi v tomto dílu přijde trochu utopená, plácá se pořád někde na pomezí něčeho. Myslím, že kdyby autor zůstal pouze u prvního dílu, tak by vytvořil větší legendu, než trilogií, která pomalu ztrácí švih.

Boby17
13.09.2016 4 z 5

Tento díl je pro mě tak trochu neuvěřitelný, hlavně z důvodu neexistující jazykové bariéry. Přesto se mi kniha četla dobře a afghánská část byla velice zajímavá.

Domca1
30.08.2016 4 z 5

Z trilógie síce najslabšie, ale stále výborné.

Vilas1979
10.08.2016 5 z 5

Příběh třetí knihy je rozkročen přes tři dlouhá desetiletí, začíná v roce 1950, kdy se Lev seznámil s Raisou, a končí na sklonku roku 1981. Absolvujeme několik mohutných skoků v čase i prostoru, ale vůbec to nevadí, díky tomu kniha neztrácí na dynamice, ve chvíli, kdy je zbytečné detailně popisovat další děj, autor nás přenese o několik dnů nebo i let později a následuje jakési shrnutí. Musím řici, že ač mi postava Lva na začátku trilogie nebyla příliš sympatická, během třetího dílu mi vcelku přirostl k srdci a loučil jsem se s ním velmi těžko. Stejně jako předchozí díly i tato kniha se čte velmi lehce, autorův styl mi prostě sedí, snad jen afghánské období se všemi těmi odbočkami od hlavní dějové linie nemuselo být tak dlouhé, nechápal jsem jeho smysl a marně si lámal hlavu, kam autor celý příběh vlastně směřuje. Ale naprosto logicky se ke konci vše uzavřelo a zaklaplo do sebe. Za ještě jeden díl, na který však nezbývá příliš prostoru, bych se vůbec nezlobil. Celou trilogii, i když se mě samotnému do ní zpočátku vůbec nechtělo, mohu vřele doporučit.

LuckaH2
22.07.2016 3 z 5

Líbilo se mi to nejméně, asi moc smutné, ponuré. Vadilo mi dlouhé přeskakování v čase (o 8 let později...). Ano, líbila se mi část v Afganistánu (nevěděla jsem, že tam SSSR také "působil"), líbila se mi Raisa v NY, ale to propojení, jsem nějak nechápala, nechápala jsem oč v tom přípěhu vlastně běží. První dva díly super!!!, tento mě moc nebral a chvílema jsem se mu nutit to číst...