Žebrák se stříbrnou holí

Žebrák se stříbrnou holí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22391/zebrak-se-stribrnou-.jpg 5 244 29

Lev a růže série

< 4. díl

Děj románu se odehrává na přelomu 13. a 14. století za vlády Václava II., panovníka silnějšího v diplomacii než na bitevním poli. Jeho dvůr je plný intrik, vyplývajících ze složitých mocenských vztahů v tehdejší Evropě. Zároveň je to doba objevení stříbrných dolů v Kutné Hoře. Dramatická látka, romantika, napětí a dobrodružství jsou znaky tohoto románu, v němž se historicky ověřená fakta i postavy kloubí s příběhy a postavami, které dotvořila autorčina fantazie.... celý text

kilometr
23.07.2015 3 z 5

Vcelku čtivá kniha.Místy to mělo větší šmrnc(Dalimilův příběh),místy menší(Václavův).60%.

alef
09.06.2015 5 z 5

Mám ráda příběhy z naší historie a knížky paní Vaňkové ji pro mě dělají svým výjimečným způsobem ještě zajímavější … hledá a nachází neotřelá témata známé i méně známé části našich dějin a spojuje je do krásných dobrodružných a romantických příběhů, u kterých se tak krásně sní, no posuďte sami :-).

Zasnít se můžete hned na začátku:

„Kdo jsem? Jsem poutník s žebravou holí, který za vlahého podvečera usnul pod šípkovým keřem u polní cesty, jaké protkávají bělavou pavučinou mou zemi na každém kroku, vonící, kyprou sladkou zem.“

A poté ... pokračovat v snění až do poslední věty:

„Nikdy nebudu víc než toulavý rytíř, který odjíždí blátem a zčeřenými kalužemi od milenců, objímajících se ve vlahém předjaří.“

elizabeth_ba
28.01.2015 4 z 5

Slabý král Václav? To by si snad někdo dělal kozy... Ale mně už tam tak nějak chyběl Záviš. ;-)

Karnager
06.05.2014 5 z 5

Od první strany poutavý příběh - láska, politika a historie.. :)

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Nádherný pohled do historie. nejlepší prostředek k pochopení té doby.

hanapek
21.01.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou serii, zajímavé je srovnání několika autorů, kteří popisují stejné období.

KikiZ
28.11.2013

Krásná knížka se zvláštním kouzlem starých časů a také zajímavá sonda do života Václava II., panovníka, jehož mám osobně velmi v oblibě a jehož úděl vyrovnat se s pověstí svého otce nebyl určitě nic záviděníhodného. Byl to údajně jemný, hezký mladík, který nesnášel bitvy, násilí a krev, přesto si dokázal vydobýt v tehdy tak těžké době své místo a postavení. Bohužel jeho životní pouť skončila příliš brzy.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Trochu jiný pohled na "slabého" krále Václava II.

Val
23.02.2012 5 z 5

Další z naprosto úžasných knih od L. Vaňkové. Tyto knihy by děti měly číst už na základce souběžně s výukou dějepisu.... Určitě by je víc bavil :-)