Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401366/bmid_letuska-z-economy-GJL-401366.png 3 460 148

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání. Vtipné historky o mé kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech, se kterými jsem se setkala i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí. Knížka vás potěší, možná i trošičku dojme, otevře oči, ale hlavně pobaví!... celý text

veronika5179
16.05.2021 odpad!

Tak toto opravdu ne. Pokud si myslíte, že se dozvíte něco o kariéře letušky v Emirates a životě v Dubaji, raději sáhněte po jiném zdroji informací.
Tohle se nepovedlo, tak strašně moc nepovedlo. Upřímně nevím, kterými negativy začít, protože jich je tolik. Naprostá zbytečnost. Takže raději pomlčím a zkrátím to - nedoporučuji, pokud je vám více než 10 let a za život jste přečetli více než jednu knihu.

Malíček
14.05.2021 3 z 5

Tak já nevím, co si o téhle útlé knížečce myslet. Styl psaní mi sedl, četla se hezky a svižně, ale přišlo mi, že tomu něco chybí. Byla to jednohubka, oddychovka, ale znovu bych se do ní nepustila. Nepřišla mi bohužel ani tak vtipná, jak jsem od ní očekávala, ani tak zajímavá.
Za mě zkrátka jednou stačilo a myslím, že máme na trhu lepší čtení.

Opatov
12.05.2021 2 z 5

Velké zklamání.

Margaritta1987
09.05.2021 2 z 5

Audiokniha se poslouchala dobře, hlas K. Leichtové mi k hrdince vcelku sedl. Klasickou knizku bych,ale nedočetla.

Isew
24.04.2021 1 z 5

Po nadšených recenzích (nevšimla jsem si, že jsem měla nastaveno řadit podle hodnocení), jsem nabyla dojmu, že objevím vtipnou knihu alespoň na úrovni Poslední aristokratky. A... musím se dívat, jak mám nastavené řazení komentářů. Protože ty negativní převažují a já se k nim také přidám. Podle obsahu jsem čekala, že autorka je max. dvacetiletá holka. Když na konci sdělí, že je jí třicet, tak jsem tomu snad ani nechtěla věřit. Naprosto jalový život. Jídlo, alkohol, párty, kocovina, zvracení, boyfriend. Téměř nic jiného se v knize neřeší. Celé je to prošpikované naprosto zbytečnými vulgarismy. Je vidět, že autorka není seznámena s Cimrmanovým šrapnelem. Sprosté slovo nevadí, je-li vhodně a zcela výjimečně použito, ale je-li téměř v každé větě, je to neskutečně otravné. Neusmála jsem se ani jednou, natož abych se rozesmála. Fekální humor není můj šálek kávy. Autorka o sobě tvrdí, že má nejhorší kocovinu na světě, přesto chlastá (jinak se to nazvat nedá), jak utržená ze řetězu. Pak se lituje, že je jí špatně a je unavená. No, ve třiceti bych asi už trochu očekávala něco jiného. Poslední věta knihy - "Jenom, až budete na Instagramu stalkerovat ty dokonalý fotky všech dokonalejch holek s drahejma kabelkama, vzpomeňte si na mě a na to, že opravdu není všechno zlato, co se třpytí. Poslouchala jsem jako audioknihu, takže hovorová mluva mě neiritovala tak, jako by mě iritovala v knize. To, že Instagram je nablýskaná bída, snad ví každý průměrně inteligentní člověk. A závidět něco autorce? Ne, děkuji. Nikdy, nikdy bych nechtěla zažít ani jeden den jejího života.

AnetaR.
28.03.2021 1 z 5

Do karantény jednoduché oddechové čtení, alespoň trochu se odehrávající v exotických destinacích (jak jsem doufala), když už člověk sám nikam nemůže. Autorka dokáže vtipně popsat i obyčejnosti a text se tak čte téměř sám, ALE těch "obyčejností" tam popisuje jaksi moc a jak již bylo zmíněno v dalších komentářích, samotné příběhy z prostředí letišť, dění na palubě letadle a celkově života letušky zde téměř chybí. Dumám, co zajímavého se vlastně v knize dozvíme a co nám chce sdělit... Autorka dokáže opravdu moc hezky a vtipně psát, avšak postrádám hloubku vyprávění.

Stepanka55ify
20.03.2021 4 z 5

Přečteno během 2 dnů. Několikrát jsem se smála nahlas. Příjemné a oddechové čtení, za mě trochu blogersky pojaté, ale to určitě není na škodu, ba naopak, dobře se četlo. :)

minplatsisolen
09.03.2021 4 z 5

Jako byvalou letusku jine Middle-East spolecnosti me knizka nesmirne pobavila a precetla jsem ji skoro na jeden zatah:). Vazne jsem se musela nekolikrat nahlas smat, jak mi nektere situace byly povedome a nemuzu hlavni hrdince uprit smysl pro humor a lehkost ve vypraveni. Prace je to urcite narocna a neni jen o cestovani, chozeni po vecircich a vecnych nakupech, ale je to take o sebediscipline, pokore, respektu k cizim kulturam a empatii. Cestovani v roli letusky mi chybi dodnes a knizka mi nostalgicky pripomnela vsechny vtipne i nevtipne momenty, ktere se udaly na palube i mimo ni. Opet se mi vratila touha znovu si to vsechno zopakovat a....zazit toho jeste vic:).

Vendula0808
02.03.2021 3 z 5

Dlouho se mi tato kniha vyhýbala .. Ale nakonec jsme k sobe nasly cestu :D Uprimne ze zacatku me vubec nebavila, dokonce jsem ji na par dnu i odložila ale kdyz jsem se k ni vratila potom, byla jsem za to rada :) Takova fajn oddechova kniha, zadny -(pro me)extra pribeh ale chvilkama tam byly tak vtipne pasáže ze jsem se smala nahlas :) Myslim ze je hezky a vtipne napsana :)

čef
19.02.2021 4 z 5

OMG, tuhle dívku si musím zařadit mezi oblíbené krajany Sokolováky hned za Vondroušovou (tenis) a Rudu Havlíka (film a dobrodrůžo). Opravdu je vtipná, možná trochu chybí nosnější příběh, ale nechci ji kill her softly, protože jsem při čtení často LOL. Prostě pro autorku speciálně TXN a prosím napiš něco ASAP!

brosofa
31.01.2021 3 z 5

věčný stěžování si na únavu, nezřízený utrácení a hlad (a následné výčitky), prolínalo několik zajímavých historek.

Kara28
28.01.2021 5 z 5

Kniha byla oddechová, pohodová a ukázala druhou stranu tohoto povolání.

Makkys
20.01.2021 2 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a nějak mě to vůbec nesedlo. Nevadí mi v knihách vulgární slova, ale tady jich bylo až zbytečně moc, autorka asi chtěla aby to bylo vtipné, ale mě to přišlo až přehnané. Taky mě v knize vadilo že tam autorka měla i nějaké anglické věty a když neumíte anglicky tak vlastně nevíte co tím chtěla autorka říct a vlastně se člověk nezasmál pokud to mělo být vtipné. Mě kniha teda ani vtipná moc nepřišla. Věřím že profese letušky je hodně zajímavá a náročná. Knížku namluvila Kristýna Leichtová a ona to načetla moc dobře, ale mě ten její hlas moc nesedí. Za mě 2,5*/5*

Kobzíci
20.01.2021 odpad!

Knížka mi vůbec nesedla, tak trochu nechápu, že ji někdo vydal. Postava si neustále na vše stěžuje, objevují se počeštěné anglické výrazy nebo anglické výrazy, kterým běžný smrtelník nerozumí. Úplně zbytečné o divných zkratkách a vulgarních výrazech ani nemluvě. Připadala jsem si při čtení jako při sledování velmi špatného filmu, kde člověk čeká celou dobu na pointu a ona nepřichází nebo na konec, který film pozvedne...tak ani ten v knize není. Pokud bych knihu nečetla v rámci výzvy, velmi brzo ji odložím.

martenkaaa
17.01.2021 2 z 5

Tak já nevím. Četlo se to dobře, ale těch sprostých slov tam bylo pro “vtipnost” nacpaných až moc. A to se řadím mezi lidi, co si pro sprostá slova občas nechodí daleko.

hlentilka
07.01.2021 3 z 5

Proč ne... ztřeštěné vyprávění, mnohdy vtipné.

SarkaV
28.12.2020 1 z 5

Knihu rozhodně nedoporučuji. Vyprávění autorky mělo zůstat spíše někde na blogu, než skončit v knize. Styl psaní mi nevyhovoval a ,,humorné" vyprávění mi přišlo spíše trapné.
Pokud od příběhu čekáte nějaké zajímavé příhody od samotné letušky, budete zklamaní - je jich tam poměrně málo.
Pokud Vás zajímá, kolik čeho a kde autorka snědla a vypila, kolik hodin naspala a kdy a kde zrovna měla hlad, tak Vás kniha uspokojí.

happy-smile
20.12.2020 3 z 5

Kniha se čte dobře. Je krátká a rychle vám to uběhne. Často se také zasmějete nebo pousmějete. Za mě příjemná jednohubka. Přiznám se, že jsem ale čekala, že se také trochu dozvím o životě letušky - jak často létají, jak dlouho bývají doma, jak to mají s ubytováním v destinacích, více zážitků s pasažéry atd. Tohle ale Petra vynechává a v podstatě se jen zaměřuje na krátké zastávky v cílových destinacích a jak se je snažila využít na maximum. I tak ale směle do toho!

Teri27
20.11.2020 4 z 5

I když spousta komentářů tady odrazovala, opak byl pravdou.Na ZŠ bylo chvíli mým snem ,pracovat jako letuška pro Emirates.Tak proto se mi kniha líbila. Byla vtipná a ani mi nevadilo, že je vulgární. Zase něco jiného, než všechny ostatní. A ani mi nevadilo, že často psala o spoustě jídle, alkoholu a zvracení : D Možná i tím , že tady u nás ve Slezsku jsme na to zvyklí : D

Cathlin
09.11.2020 5 z 5

Naprosto skvělé. Svěží, přirozené a vtipné. Dlouho se mi nic nečetlo tak pohodlně (tedy spíš neposlouchalo jako audiokniha. Perfektně nacteno. Hlas a obsah si spolu sedly jako ulité.)

humor cestování Dubaj blogy letušky

Petra Jirglová