Letorosty samomluv

Letorosty samomluv https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475557/bmid_letorosty-samomluv-22B-475557.jpg 4 12 4

Ve svém čtyřiadevadesátém roce se autor několika desítek divadelních her, románů, memoárománů a filmových scénářů Pavel Kohout rozhodne pod „anonymním pseudonymem“ Pako naskočit znovu do nekončícího štafetového závodu – už se čtvrtou generací literátů a čtenářů doma i ve světě. Zvolí k tomu náročnou „svěrací kazajku“ dramatických i anekdotických monologů, které se vážou ke každému z roků jeho života, a esemeskově stručných poznámek, které doplňují každý text a současně mapují lidský, občanský, umělecký i osobní stav autora Letorostů samomluv v dané době.... celý text

mirka6565
28.03.2024 4 z 5

Výborný nápad pospojovat vzpomínky vlastních roků s roky historie v originálních příbězích, vzpomínkách, povzdechnutí. Letokruhy Kohoutova života, tu hustší, tu řidší podle toho, jak běžely dějiny kolem.

BarboraSalome
20.10.2022 4 z 5

Pavel Kohout je ve svých 94 letech stále ve formě. Moc se líbilo, jak je kniha koncipována.

nickname21
14.08.2022 5 z 5

Výborná kniha. Vřele doporučuji k přečtení.

vendy246
14.06.2022 5 z 5

Neotřelá reflexe událostí 20 a 21 století, které se během autorova dlouhého života udály ve světě i jemu samotnému. Kniha vede k mnohým zamyšlením a uvědoměním si souvislostí. Obdiv PK, který je v tomto věku schopný dát dohromady knihu. Za mě fakt dobrou.

Autoři knihy

Pavel Kohout