Pouta vášně

Pouta vášně https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123886/pouta-vasne-123886.jpg 4 37 6

Letopisy z hranice série

< 6. díl

Angus Ferguson, hrabě z Duinu, považovaný za nejpohlednějšího muže na hranici, žije poklidným způsobem života, a aby neohrozil svůj malý rod, vyhýbá se věčných politickým pletichám svých sousedů. Teď, výměnou za kus půdy, po které dávno prahnul, získal za manželku Annabellu Bairdovou, nehezkou dceru statkáře z Rathu. Anguse kdysi zklamala krásná žena a on je rád, že se oženil s nehezkou Annabellou, protože věří, že mu bude věrná. Brzy zjistí, že za jejím skromným chováním se skrývá divoká kočka s jiskrou, která čeká na zažehnutí. Ale když přijmou pozvání ke dvoru skotské královny Marie, jejich život se zkomplikuje, protože se stanou součástí tamních intrik... Mariin nešťastný sňatek s jejím vzdáleným příbuzným lordem Darnley nebyl šťastný. Ještě hůř, vehnal ji do náruče jiného muže, Jamese Hepburna, okouzlujícího a mocného hraběte z Bothwellu. Když je Darnley zavražděn a Marie se velice brzy po jeho smrti provdá za Bothwella, královnini nepřátelé rozpoutají válku, která rozdělí Skotsko a vystaví zkoušce dávné přátelství hraběte z Duinu a Jamese Hepburna. Současně prověří pevnost vášnivého pouta mezi Agnusem a Annabellou tak, jak nikdy nepředpokládali...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Bond of Passion , 2010

biki
24.12.2023 4 z 5

Už je to hodně dlouho, kdy jsem četla nějakou knihu od B.S., ale tato se mi shodou okolností hodila do ČV. Poměrně obvyklá romantická linka se mi ale v tomto příběhu jeví vcelku podružná. Podstatně zajímavější je vyobrazení historických událostí spojených s pádem Marie Stuartovny a následného chaosu v tehdejším Skotsku. Jistěže jsou do děje zapojeny fiktivní postavy a jejich skutky, ale je skutečně fascinující sledovat historicky doložené intriky reálných osob a jejich lavírování mezi různými stranami ve zcela bezohledném boji o moc, při kterém se neštítí využít i těch nejkrajnějších prostředků.
Asi to není nejlepší či nejčtivější autorčina kniha, ale z těch co jsem četla jedna z nejzajímavějších. Za to taky ty čtyři *.

moudivlacek
03.04.2016 4 z 5

Pěkný příběh opravdové lásky, kde nezáleží na vzhledu, ale na povaze a laskavosti v srdci. Na pozadí příběh boje o moc skotské královny Marie Stuartovny a anglické královny Alžběty. Příběh rodinné cti, snahy udržet bezpečí svůj klan a hlavně svou rodinu.
Nejkladnější hrdina je Angus, který velice rychle pochopí, v čem je pravá krása ženy.

Barbora H
18.04.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale nějak nechápu, proč musela autorka neustále dokola opakovat, jak je hlavní hrdinka ošklivá, nehezká apod. - místy to bylo ob stránku, pak už na každé stránce - byla to prostě hodně rušivá část textu - manžel po milování si uvědomil, že ji moc chtěl, i když je tak nepěkná - no prostě romantický popis v červené knihovně jak hrom...

modranka
29.11.2012 4 z 5

Pekný stredoveký príbeh so silnou ženou, i keď nie veľmi krásnou. Čo ma však rozčuľovalo, bola skutočnosť, že každá románová postava Annabelle šplechla rovno do očí aká je škaredá. Ale to, že Fergusonovci sa nestarali do politiky a Agnus tak vyznieval ako najväčší zbabelec, to nikomu nevadilo. Ja som za to stiahla jednu hviezdičku.
I keď táto autorka nám dáva riadnu dávku erotiky, v tomto príbehu sa miernila, a KONEČNE je tu príbeh, v ktorom sa manželia nepodvádzajú.

maryzka
08.10.2012 3 z 5

Jedna z knih spisovatelky B. Small, kde nenÍ kniha plná sexu, ale je tam pěkný rámec doby, kdy se udržet lojální k panovníkovi bez zásahu vnějšího světa je dost složitý

Terinka1982
17.06.2012 5 z 5

Nádherná kniha, úžasná žápletka, spousta erotiky a porozumění mezi partnery...přečetla jsem doslova na jeden zátah:-) Doporučuji