Pojídač duší

Únos. Jediné Torakovo zaváhání na zimním lovu jeho nepřátelům stačí, aby zasáhli chlapcovo nejzranitelnější místo. Drží teď jeho vlčího brášku, vlečou ho sněhem kdovíkam na Sever a prolitá krev svědčí o tom, že se schyluje k nejhoršímu! Třináctiletý sirotek s klanovým znamením Vlků, na něhož mají spadeny všechny nečisté síly všude kolem, se proto s Havraní dívkou Renn bez meškání vydává po stopách Vlčkových věznitelů – ale jen s mlhavým tušením, co na ně za nejzazší výspou Hvozdu číhá. Podivín od Jezera sekyr je sice za křesadlo a vlídné pochopení nasměruje k Oku zmije, jenže co přesně to má být? Neumrznou děti dřív, než se k zlověstnému brlohu doplazí nekonečnými závějemi, převisy a dalšími nástrahami rozzlobeného severního větru, který je krutý a usmyslel si zabít každičkého vetřelce? A pokud mu odolají, co když je cestou sežere lední medvěd: obávaný nepřemožitelný lovec, pro něhož je jakýkoliv živáček pouhá kořist? Pravěké dobrodružství v podání Michelle Paverové pokračuje třetí částí, která se v bájném příšeří radostí i obav prvních lidí rozhodně nedá zahanbit předešlými svazky. Torakovi protivníci tu konečně dostávají tvář z masa a kostí, i když je to někdy podoba děsuplná. V příběhu ohnivého opálu, jehož prostřednictvím zamýšlí Pojídači duší ovládnout démony Onoho světa a vnutit klanům jednotný řád, však už autorce nepůjde pouze o uvažování lidí na úsvitu věků, ale také o podobenství, ve kterém je Zlo zdánlivě tak uhrančivé a šlechetné. V nelítostné ledové krajině tím dostává vyprávění Paverové zadumanou tóninu hodnou skandinávských velikánů pera, pro které žádná oběť není dost dobrá, aby potvrdila odhodlání lidí přežít. Co však bude třeba vykonat, aby démoni nezaplavili svět? Kromě kuráže nemají Torak s Renn zprvu ani potuchy, čemu všemu budou čelit, a pak zase nemají na vybranou. Mají jen to, co je odjakživa nejcennější: jeden druhého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15912/pojidac-dusi-15912.jpg 4.6106

Letopisy z hlubin věků / Kronika temného dávnoveku 3.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Chronicles of Ancient Darkness #3: Soul Eater, 2006

Kniha Pojídač duší

NemmamSlov

„Duch Sveta zvádzal strašný boj s Veľkým Aurochom, najmocnejším z démonov. Nakoniec Duch sveta zhodil horiaceho démona z oblohy, no ako padal, vietor rozniesol jeho popol na všetky strany a drobná vločka sa dostala do špiku kostí každého tvora na zemi. Zlo existuje v každom z nás, Torak. Niektorí proti nemu bojujú, iní ho v sebe živia. Tak to bolo odjakživa."

Torakov príbeh pokračuje a jeho osud ho tento krát zavádza do ďalekého mrazivého severu. Brat vlk je unesený a Torak s Renn neváhajú a utekajú vlkovi na pomoc. Dlho nebude trvať a Torak zisťuje, že za všetkým opäť stojí pätica Požieračov duší.

Znova sa dozvedáme niečo o minulosti Toraka. Puto medzu Torakom a Renn sa začína ucelovať, nachádzajú nových priateľov a hlavne nám príbeh ukazuje, aké kruté môžu byť severné mrazy. Kronika zatial nesklamala a v každej nadchádzajúcej časti prináša niečo zaujímavé, čo čitateľa núti zotrvať pri čítaní.

Eremites
02.04.2017

Další, neméně strhující a napínavý, díl Letopisů z hlubin věků. Opět se potkáváme s Torakem, Renn a Vlčkem - a taky s Pojídači duší v tváří tvář. Tento díl je mnohem temnější než díly předchozí, kromě odvahy a pevného pouta přátelství z minulých dílů přichází na řadu i pochybnosti a zjištění, že v každém z nás se nachází kousek zla - a někdo ho ovládá a někdo se jím nechá ovládat....
Mimořádný vypravěčský talent Michelle Paverové nenechá čtenáře vydechnout ani na okamžik.

Vyzdvihnout musím i nádherné ilustrace na přebalu jednotlivých dílů - korespondují s dějem a výborně doplňují atmosféru.

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Bylo mi 15 let, když jsem tuto knihu četla a uchvátila mne stejně, jako mého o pět let mladšího bratra. Děj je napínavý a místy i strašidelný (v mrazící-kůži smyslu slova).

oldshatterhand
10.05.2012

Tato kniha již od první strany uchvátí především mladší čtenáře a to tím, že hlavní hrdinům je teprve 13 let a především tím že tento příběh ukazuje události, a to jak na ně reagují pohledem čtyř různých osob, totiž : Renn, Toraka, Vlčka a (sice nejméně, ale přece) Fin-Kedina. Tato kniha nepatří mezi typické ságy, a proto si myslím že tato kniha se velmi dobře hodí jako dárek k narozeninám, svátku a nebo již předem k vysvědčení či vánocům.

Zkoušky smrti
Zkoušky smrti