Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1339 250

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Nemám slov. Tato série naprosto překonala mé očekávání. Skvělý příběh, velmi čtivě napsaná, nemá žádná hluchá místa, zkrátka dokonalá. Doporučuji !

2368
11.10.2022 3 z 5

Druhý díl je o něco lepší. Děj měl už rychlejší spád a pořád se něco dělo. V závěru mě opravdu překvapil konec.. uvidíme co bude následovat.

Eliza20
10.10.2022 3 z 5

Většina lidí tady mluví o tom, jak je hlavní hrdinka sympatická a svá...na mě je asi svá až moc. To její svojství, alespoň v mých očích, hranicí spíše s nebezpečnou tvrdohlavostí, arogancí a utkvělou představou, že je vše černobílé a jen ona, pravá princezna Morrighanu, má pravdu. Da, je to přece princezna. Rafe byl naopak až moc plochý, v podstatě ho po dvou dílech neznám. Všechny ostatní postavy jsou ale skvěle vykreslené, mají velký potenciál, který však není ve většině případech proměněn. Za mě nejlepší postavy jsou Griz, Calantha, Kaden a v neposlední řadě Komizar, kterého ale autorka zahrála tak nějak do outu. Asi bych si měla najít ságu, kde nejsou hlavní hrdinové tak self-righteous. Do třetího dílu se asi nepustím, vedlejší postavy zase takové lákadlo nejsou.

Anor505
18.09.2022 4 z 5

Tajemství, intriky, pletichaření a klam, kdy v sázce není nic víc než lidské životy…
Tenhle díl mě bavil o fousek míň než první, protože intrikaření není úplně můj šálek kávy. Ale zase to bylo vyváženo skvělým vývojem postav, hlavních i vedlejších. No a závěr byl strhující, co dodat… pokračuju v maratonu. :-)

Doomiiniikaa
18.08.2022 5 z 5

Mně se tahle serie líbí, vlastně ani pořádně nedokážu popsat,co se mi líbí nejvíc.. dějová linka, vývoj postav, prostředí, ve kterém se příběh odehrává nebo historie Vendy ? Nebo všechno dohromady!

Turante
07.07.2022 4 z 5

Moc dobré pokračování série, možná i o fous lepší než první díl. Líbilo se mi vykreslování Liiných potíží, historie Vendy i vzájemné vztahy mezi hrdiny. A konec? To prostě musíte hned pokračovat dalším dílem!

SimonaM86
09.04.2022 4 z 5

Vykreslené prostředí Vendy mi přišlo fascinující ač kruté a nelítostné ke všem i k těm nejmocnější.
"Moc se nikdy nenasyti..."
PS: já jsem určitě Kadenův tým :-)

AnnaNes
21.02.2022 4 z 5

Příběh se mi moc líbí, ale je tam prostě něco, co mi trochu vadí. Asi že je to zdlouhavější. 4/5*

animovanej medv
06.10.2021 5 z 5

Lia v prvním díle byla trošku naivní děvče, ale Lia v druhém díle se stává mistryní klamu. Zároveň si umí zachovat svoji vstřícnost, soucit i k nepřátelům a lásku k životu. Nedivím se, že jí mají vlastně všichni rádi.

Těším se na další díl! Tahle série rozhodně stojí za to!

Luigi1
01.10.2021 5 z 5

Tak jednoho vraha který byl vyslán aby zabil princeznu zlikvidovali,druhého ne.Lia se octla ve vězní Vendy.Kde mimo hlavních hrdinů si na princeznu brousí jazyk vládce Komizar.Uvidíme zdali se princezně podaří uprchnout a vrátt se domů,kde ji prohlásili za zrádce.Lia může očekávat mučení a smrt.

klarka009
07.09.2021 5 z 5

Velmi mě překvapilo, že si druhý díl udržel laťku stejně vysoko jako díl první. Docela jsem se bála, aby nebyl vycpávkový a díky bohu nebyl! Byl možná dokonce o trochu lepší než ten první. Strašně jsem si čtení užila a hlavní hrdinku Liu jsem si oblíbila ještě víc než předtím. I když se jí snažili ponižovat, stále měla hlavu vztyčenou a nenechala si nic líbit. Navíc se u ní začal více rozvíjet její dar. Kdo mě tentokrát trochu víc štval byl Rafe, ale ani za to moc chudák nemůže.. Já prostě fandím Kadenovi a doufám, že to s ním a Liou dopadne dobře.. Líbilo se mi poznávat novou část země - Vendu, ve které se celá kniha odehrává. Její lid, tradice a historii. Objevilo se zde pár nových postav např. Aster, ukecaná malá holčina, kterou jsem si zamilovala :) Objeví se zde také hlavní záporák - Komizar.. to je velice zvláštní postava.. v jednu chvíli si říkáte, že nakonec nebude tak hrozný jak vypadá a v té další mu chcete zakroutit krkem :D A ten cliffhanger na konci? Málem jsem měla infarkt jak autorka tento díl ukončila. Ta opravdu ví jak nalákat čtenáře na přečtení dalšího dílu :D

Audrina
19.08.2021 5 z 5

U sérií bývám k pokračování skeptická, ale tentokrát mě druhý díl bavil o poznání víc než první. Hlavně kvalitně vykreslené záporné postavy.
Konec mě překvapil, čekala jsem ho odlišný. Jsem nesmírně zvědavá na poslední část

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

(SPOILER) O hodně lepší, jak první díl. Lia super, Komizar super, Venda super, Rafe super, ale co mi udělali s Kadenem? To jak přemýšlel o Lie mi prostě k němu nesedělo a ten jejich věk, blabla. Škoda jeho, že je zamilovaný ok, ale tak, jak to vyznělo mi prostě nesedělo.

A napínali mě teda, to s tím, jak měla vidiny, jak Rafe odjíždí bez ní, mi úplně rvalo srdce. Fakt jsem myslela, že tam zůstane. Že se vrátí je mi jasné, ale jak já je chci spolu.

A Komizar opravdu super, nepřítel hodný Thanose:D

magdalene7
14.08.2021 4 z 5

Jako druhý díl to ujde, řekla bych ale, že se to trochu táhlo, sem tam se něco stalo a pořádná akce byla až v posledních cca 60 stránkách.... škoda, řekla bych že nemilosrdné prostředí Vendy je úplně stvořené k vyvolání nějaké akce. Velice jsem si ale oblíbila postavy: Liu, Rafa, Kadena i Pauline, takže si jdu přečíst poslední díl, abych se teda konečně dozvěděla jak to všechno dopadne, když to skončilo tak napínavě :).

zaba335
03.08.2021 5 z 5

Druhý díl je peckovní. Více jsem si zamilovala hlavní postavu Liu, která je bezvadná. V tomto díle autorka pěkně zamíchala kartama, protože jsem nečekala ani jeden zvrat.
Mám strašně ráda Kadena, který ač je zabiják, tak jeho vývoj je v knize asi jeden z nejzajímavějších, Rafe je slaďouš, který tam nějak automaticky zapadá a postava Komizara je jen takový perfektní dodateček.
Konec je velmi otevřený a co nejrychleji si potřebuju přečíst třetí díl.

aquaver
28.07.2021 5 z 5

O trochu slabší než první díl, ale i tak jsem s pokračováním spokojená.

Knihoholka.
05.07.2021 4 z 5

Řekla bych "klasický druhý díl". Akce byla až na konci jinak se kniha vcelku táhla, ovšem pro budování vztahu Lii k Vendě i ke Komizarovi byl díl důležitý. Kadena i ostatní z Vendy jsem si moc oblíbila, ostatně celou Vendu. Pearson umí hezky vykreslit postavy i místa, škoda, že celá zápletka byla trochu nedomyšlená a řekla bych i odbytá.

deedulka
13.06.2021 4 z 5

Jelikož první díl skončil v té nejnapínavější části, potřebovala jsem se co nejdříve vrhnout na další. Celá kniha se zabývá rozlehlou Vendou, těžkým životem v ní a intrikami na nejvyšších místech. Musím se přiznat, že ač jsem byla po prvním díle více než natěšená na pokračování, druhý díl mé očekávání až tolik nenaplnil. Nezaujalo mne to natolik, aby si to udrželo 5 * první knihy. Nějak tomu chyběl větší náboj, abych hltala stránku za stránkou. Spíše to stagnovalo na místě a až v pozdější části knihy se začaly dít nějaké zajímavější zvraty.

Opět se zde prolínaly příběhy z pohledu tří postav. Kaden zde dostal více prostoru než Rafe, což mne upřímně velice potěšilo. :-) Také nové vendské postavy byly skvěle vykresleny: Komizar, Calantha, Aster...

A jak jsem tak nějak očekávala po zkušenosti z prvního dílu, opět si autorka nechala pěkně napínavý konec, aby lidi spěchali pro poslední díl. A já nebudu výjimkou. To prostě musíte dočíst co nejdříve. :-)

Lee7
08.06.2021 4 z 5

Druhý díl byl stejně skvělý jako první. Vyprávění písně Vendy, rozšifrování tajů, lásky a poznání.. těším se na třetí díl. Princezna má kus před sebou..

Elka252
24.05.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil méně než první. Nepostrádá však intriky, Vendský dvůr zamilovanou linku....
Oblíbila jsem si, jak Raffa tak Kadena. Kaden my v mnoha ohledech přišel zajímavější ale Raffovi jsem zase fandila aby skončil s Liou. I přesto že byl Komizar záporák nějaká jeho část mi byla simpatická. Lia mě někdy pěkně štvala.

romantika fantasy

Mary E. Pearson