Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1339 250

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Lethania
07.06.2018 4 z 5

Autorka udržela tempo z prvního dílu, což se moc často nestává. Postavy se průběžně vyvíjejí, ale někdy se zachovají naivně. Tak mi asi nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl.

Mininka
26.05.2018 4 z 5

Oproti předchozímu dílu jsem byla trochu zklamaná z vývoje příběhu.. Nicméně kniha skončila napínavě, už se těším na pokračování! :)

kklepkaa
21.05.2018 4 z 5

Jednička mě bůh ví jak neokouzlila, ale i tak jsem se na pokračování celkem těšila. Sice není tenhle díl nabitý akcí, ale to mu nijak zásadně neubírá. Celá kniha byla v mnohem vážnějším duchu než ta předchozí a já jsem za to moc ráda. Musím říct, že se mi to taky lépe četlo. Nezbývá než se vrhnout hned na poslední díl.

MarKy95
20.05.2018 3 z 5

Tenhle díl mě moc nebavil oproti prvnímu.. Nemohla jsem se začíst, ale aspoň konec jsem přečetla :) Jsem zvědavá, jak to dopadne :)

Sabča92
16.05.2018 3 z 5

Bohužel klasická výplňková dvojka. Kniha obsahuje velmi zajímavou zápletku okořeněnou i politickou situací. Nápad skvělý, doufám, že třetí díl překvapí a dožene kvalit předchozícho dílu.
Děj byl velmi zdlouhavý a chvíli jsem tápala v mužských hrdinech. Těším se na třetí díl.

Amy27
10.05.2018 4 z 5

Naprosto skvělý příběh vyprávěný několika postavami pokračuje. Druhý díl této ságy mě bavil asi zatím nejméně a to hlavně ze začátku. Rozjezd byl pomalejší a děj dost dlouho stejný... ale! Na čtivosti této knihy to nemělo vliv. Opět jsem ji dychtivě zhltla. Líbí se mi, že kniha má hned několik postav a všechny děsně žeru! :D Baví mě číst pasáže, kdy je Lia hezky oblečená a upravená, ani nevím proč. Spisovatelka to velmi živě popisuje. Vždycky mám pocit, jak kdybych si dala koupel já sama a pak mě někdo učesal a oblékal.. :)

Elodie7539
06.05.2018 3 z 5

Opět skvělá kniha. Když jsem ji donesla domů, zprvu jsem se bála, že by nemusela být tak dobrá jako předchozí díl, ale to jsem se spletla. Děj je pořád napínavý, stále je o čem přemýšlet a co objevovat – i přesto že už víme, kdo je co za postavu.
Rozhodně doporučuji, stejně jako zbytek série

Samira
06.05.2018 5 z 5

Série Letopisy Pozůstalých se opravdu velmi povedla. První díl si se čtenářem umně pohrával a jistě nejednoho nachytal nepřipraveného a to se tak často nestává.
Druhý nám ukazuje odvrácenou stranu tohoto fantasy světa, proniká hlouběji do charakterů, které teprve nyní skutečně poznáváme a odhaluje - budoucí děje, tajemství i politické intriky.
Také nás připravuje na nevyhnutelnou bitvu.
Ač je zde milostný trojúhelník, není třeba se ho nijak obávat, hrdinka mé jasno a to nejenom v citech, tak i v činech. Takové charaktery mám nejraději.
Výborné, doporučuji!

sun.from.ibiza
04.05.2018 4 z 5

Už jsem mimo cílovou skupinu, ale stejně jsem moc nadšená. Krásný příběh :).

mišule5
27.04.2018 5 z 5

Po celou dobu čtení vás to stále nutí číst ikdyž se tam toho zas až tak moc neděje. Ale ten konec- pane bože! Tolik zvratů jsem opravdu nečekala.

Velmi se mi líbí autorčin styl psaní, takový tajuplný a to dodává knize určité kouzlo....hlavně ty Písně Vendy jsou naprosto úchvatné.
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! Doufám, že Lia ještě všem vytře zrak:D

LilianaFalcon
25.04.2018 5 z 5

Rozhodně lepší než jednička, proto dávám plný počet hvězdiček. Jinak by to bylo spíš tak na 4.
Strašně se mi líbilo, že se tam zdánlivě nic neděje, vždyť celý díl šlo jen o to, jestli se tedy Rafe s Liou dostanou pryč nebo ne. Většinou takhle jednoduchá stavba příběhu na knihu prostě nevydá a je to šílená nuda. Jenže tohle bylo neskutečně pestré a vážně napínavé. Ne, že by to nebylo předvídatelné, ale celkově to mělo šmrnc. A autorce se vážně povedlo z černobílého světa udělat svět pořádně šedivý.

Evul15
23.04.2018

Oproti 1.dílu byla kniha trochu méně okouzlující.
Strašně se mi líbilo, jak autorka do knihy přispěla Gaudrelininou poslední vůlí, Písní Vendy a jinými ... .

nikiem
23.04.2018 4 z 5

Trošku zdlouhavé, ale i tak stále zajímavé čtení :). Kadena jsem si oblíbila a Rafeovi jsem fandila :)

Kayla
22.04.2018 5 z 5

Zprvu jsem si myslela, že kniha bude o dost nudnější než první díl. Ale spletla jsem se. Zvlášt konec byl parádní. Teda aspon pro mě.

Denisa153
20.04.2018 3 z 5

Původně jsem neměla v plánu druhý díl číst, ale nakonec jsem se k němu přece jen dostala. Je to klasický vycpávkový díl série ve kterém děj jako by se zastavil, vůbec nikam se neposune.

kaca3606
20.04.2018 4 z 5

jsem strašně zvědavá jak tahle drzá princezna dopadne ,a s kým bude

Safienka
15.04.2018 5 z 5

Chtěla jsem něco, od čeho se mi nebude chtít zvedat a dostala to. Už je to dyl, co jsem četla Falešný polibek, takže začátek byl pro mě trochu zmatený, ale celkem rychle se to napravilo a já si užila pěknou pletichářskou jízdu. Těším se na další díl.

Lucka.79
03.04.2018 5 z 5

Úžasné pokračování ... začátek byl tedy na můj vkus poněkud vleklý, ale zase oceňuji to, jak zde autorka vykreslila starobylou Vendu a život v ní ... město tak temné, až vás z něj bude mrazit.
Druhá polovina knihy už měla rychlý spád, byla plná zvratů, akční a napínavá.
Těším se na pokračování, jsem zvědavá, jaký svět nám v něm autorka odhalí.

Anonymní
31.03.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy dostala, protože jsem musela čekat až vyjde a za mě byla rozhodně super. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, který měl původně vyjít kolem 20.února a posunuly to až na duben :/ .. ale aspoň už se konečně dočkáme :D

BarkaS
29.03.2018 4 z 5

Ne tak dobré jako první díl, i když pořád skvělé. Podle mého názoru příběh zpočátku postrádal logiku, bohužel, autorce se nepodařilo dostatečně racionálně odůvodnit jednání Komisara.

romantika fantasy

Mary E. Pearson