Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1340 250

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

Thalin
11.04.2024 3 z 5

Z celé trilogie mě tenhle díl bavil nejméně. Přišlo mi, že se tu toho moc namluví. Jak tu padlo, tak se mi taky lehce motala ta politika a klidně bych trošku z té historie a žvanění oželela.
Autorka je machr na zdlouhavé a místy vážně zbytečné popisky. Ale minimálně se mi líbí styl, jakým píše.
Postavy jsou pořád sympatické a bavily mne. Víc mi tu ale sedl Kaden než Raf. U něj mi jeho vztah s Liou připadal, jako by vzešel odnikud, zkrátka takový lehce strojený a moc jsem jim to prostě nevěřila.

LexiS
18.03.2024 3 z 5

Od prvního dílu docela posun - asi tak na tři a půl hvězdičky.
Ale za mě tam je prostě abnormálně
málo akce. A to málo, které tam je, zakryjí sáhodlouhé popisy.
Doufala jsem v nějaké vygradování magie a taky jsem dostala jen našeptávání větříku jako v prvním díle.
Docela zajímavé byly nové postavy, zvlášť Komizar (ano, opět jsem propadla kouzlu padoucha). Líbilo se mi zase malé odtajnění jejich minulostí. Ale co bylo jako trn v oku, tak to, že Lia má lepší chemii snad se všemi než s jejím objektem lásky. Jak si má člověk užít milostný trojúhelník, když to na jedné straně prostě nedrží?!
Naštěstí se kniha četla lépe a rychleji než první díl. Venda je docela zajímavé místo.
Co pokládám za další malý kámen úrazu, tak historii, kterou zase zakryjí příběhy, které Lia potom vypráví. Mám docela guláš v tom, kdo je čí sestra a kdo dcera... Nebo kdo koho unesl nebo ne.
Všimla jsem si navíc, že autorka má problém, když se na scéně objeví víc jak dvě postavy. Potom je téměř nemožné udržet pozornost u toho, kdo zrovna mluví, nebo kdo co dělá.
Asi ve třech kapitolách se zdálo, že písmeno U odjelo někam na dovolenou. Těch chyb tam bylo dost.
Takže pohodová dobrodružná knížka pro někoho, kdo s tímhle žánrem začíná? Určitě.
Ale super fantasy, které jsem čekala já, už z toho ten třetí díl nejspíš neudělá.

DannyLady
14.03.2024 4 z 5

Musíme se smířit s tím, že je to spíše dobrodružný román než nějaké epické fantasy jako jsme zvyklí. Každopádně i tak mě příběh velice baví. Hlavní hrdinka je sympatická, pořád ještě na konci 2hého dílu fandím jak Kadenovi tak Rafemu, protože se nemohu rozhodnout koho mám radši. Je zde i hodně vedlejších postav které je snadné si oblíbit. Na jednu stranu musím souhlasit s ostatními, že se zase v celé knize v podstatě nic nestalo, ale i tak mám pocit, že se tam prakticky pořád něco dělo a udrželo mě to v napětí po celou knihu.

Domi_S
19.02.2024 3 z 5

No já nevím, asi je problém v tom, že jsem předtím četla fantasy, které mě úplně pohltily..a tady to tak nemám. Největší kámen úrazu je pro mě to, že vztah mezi Liou a Rafem mi přišel takový strojený..mnohem zajímavější se mi zdála linka mezi Kadenem s Liou..postupně se odkrývá minulost Kadena, city k Lie, “pravý polibek..u Rafa je to takový od začátku vyumělkovaný, povrchní, až nudný.. najednou strašná láska, neumí si život jeden bez druhého představit, princ a princezna, láska jak trám. Osobně se mi víc líbí když je to trochu víc akční, ryzejší, což by bylo, kdyby se nakonec autorka rozhodla dát dohromady Liu s Kadenem. A to mě celkově demotivující. Nechce se mi moc do třetího dílu, i když kniha se čte jako taková hezky a stránky ubíhají..

Jaehyun
18.02.2024 4 z 5

Druhý díl mě bavil o něco víc než první, ale pořád se tam dlouho nic neděje. Spíš se tu seznamujeme s Vendou a jejím lidem a zvyklostmi. Bavil mě Kaden o kterém se tu dozvíme víc i moraly gray Komizar.
Na poslední díl mě nalákal až konec.

knihomolka_jaja
01.01.2024 5 z 5

Wow! Tady není o čem mluvit. Dobrodružství princezny pokračuje a je snad ještě o něco působivější a napínavější než první díl. Miluji ten svět, jeho hrdiny a okamžitě sahám po třetím díle.

Některé pasáže jsou předvídatelné, ale jiné a ty převažují, mě dokázaly překvapit a samotný konec vás nechá téměř bez dechu.

Na jednu stranu dychtivě pokračuji ve čtení a na stranu druhou se děsím toho, že se blíží konec a já nechci, aby tohle dobrodružství někdy skončilo

Laf
03.12.2023 4 z 5

Pokračování se povedlo. Sice je tam méně akce, ale za to více překvapivých zvratů a celý příběh se víc zamotává. Rozuzlení bude asi jízda. Za přečtení to stojí :)

Takyumímčíst
07.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi velmi líbil. Byla jsem natěšená z prvního. V knížce už víme kdo je kdo. Prostředí Vendy, zde žijících lidí a jejich zvyků byl velmi zajímavý. Dozvídáme se víc o Kadenovi i jeho minulosti. Knížka se četla sama, pokud se vám líbila jednička, rozhodně budete pokračovat i dál.

stelloušek
26.06.2023 4 z 5

Druhý díl se mi moc líbil. Přišel mi tedy, že je v této sérii trochu výplňový, protože se tam toho tolik nedělo jako v prvním díle, ale to vůbec nevadí. Byl tam hodně popsán život ve Vendě a lidé, kteří tam žijí. Myslím, že ve třetím díle bude zase nějaká větší akce a na to se už těším.

knizni.taurus
22.05.2023 5 z 5

Ve druhém díle je mnohem méně akce, než v prvním, ale já jsem si užívala dokonalý popis nového prostředí Vendy, zde žijících lidí a veškerých i méně podstatných detailů.

Hodně se tady dozvídáme o Kadenovi (kterého jsem si oblíbila asi nejvíce), který to nemá příliš jednoduché, protože balancuje mezi věrnosti k Vendě a Komizarovi a lásce k Lie.

Hlavní hrdinka byla občas až nesympatická, ale kdo by jí to mohl mít za zlé vzhledem k věznění v cizí zemi. Takže tohle za mě asi dobrý :D

Druhý díl, ač to byl díl vycpávkový, mě i tak hodně bavil a na konci autorka perfektně naláká na třetí závěrečný díl.

Jlozkin
07.04.2023 3 z 5

Tenhle dil je urcite lepsi, nez prvni, ale stejne se tam dlouhou dobu nic nedeje. Chybi mi tam vice akce, vice napeti, vice prekvapeni nebo alespon lepsi milostna linka. Kniha zacala byt poradne zajimava az na poslednich 50ti stranach. Hlavni dejova linka je dobre vymyslena, ale bohuzel pro me ve vetsi casti nudna. Doufam, ze treti dil nebude zklamani.

Steffy
29.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Děj, který se odehrává ve Vendě! Strach co vlastně bude s Liou mezi barbary! Ale Rafe má plán, jak jí dostat zpátky do bezpečí. Milostný trojúhelník, kde nevíte komu máte fandit, protože najednou začínáte chápat a příběh podávaný z více pohledů vám začne dávat větší a větší smysl. Vendu jako takou, s klany, s tradicemi s kostmi, šaty od klanů atd. jsem si zamilovala úplně stejně jako Lia. Je mi ovšem líto, že s novou mapou bohužel nepřišla nová mapa, kde by byla podrobněji rozkreslená Venda. Všechny ty intriky, Liin stále se zlepšující dar, to všechno mě pořád víc a víc vtahovalo do děje! Opravdu jsem se pořád bála co se stane, co si Komizar zase na Liu vymyslí, kdo jí kde objeví, když prolézá tajně chodby ve Svatyni. Dokážou s Rafem díky jeho družině uprchnout z Vendy a zachránit se tam nebo chce Lia zůstat už jenom kvůli klanům, které jí přijaly? Znají klany Píseň Vendy? Tu, ve které je celé proroctví o dívce s drápem a révou na rameni? Je to opravdu Lia?

knihomolka_eli
01.03.2023 5 z 5

Lia a Rafe sa ocitli v zajatí Vendy. Komizar má s Liou plány, ktoré sa Kadenovi vôbec nepáčia, no jeho vernosť voči Vende je príliš silná a práve v tejto knižke sa dozvedáme prečo vlastne. Rafe sa so svojou malou družinou pokúša nájsť akúkoľvek možnosť úteku, no dostať sa z Vendy nie je vôbec jednoduché. Celý záver knižky ma úplne pohltil. Nečakala som toľko prekvapivých zvratov. Zaskočili ma udalosti s Aster (ktorú som si veľmi obľúbila) a Komizarom. Kaden ma od prvej knižky prekvapuje len v pozitívnom zmysle a v podstate sa stále neviem rozhodnúť, kto sa mi k Lii hodí viac, či on, či Rafe. Proste obaja majú niečo do seba. Zaujímavou postavou tejto časti bola pre mňa Calantha a som zvedavá, či sa objaví aj v poslednej knihe.

Do tejto série som nešla s veľkými očakávaniami, no riadne prekvapila. Neskutočne ma baví, tieto knižky neviem pustiť z ruky. Hneď sa púšťam do poslednej knižky. Som veľmi zvedavá na to, ako autorka ukončí sériu. :)

Peta1607
26.02.2023 5 z 5

Určitě lepší, než první díl. Hlavní hrdinka je sice chvilkama na zabití, ale celkově to děj vykompenzoval - takže 4,5* (zaokrouhleno na 5). Uvidíme co přinese poslední díl. :D

NessaLuna
14.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Musím říct, že to bylo o hodně lepší než první díl, i když jsem ani po Falešném polibku nesahala s nějakými velkými nadějemi. Měl to být prostě jen oddych, pohodová fantasy romantika, nic extra. S výsledkem jsem byla spokojená a stejně tak druhý díl mě mile překvapil. Bylo to velmi čtivé, opravdu hodně mě to bavilo a knihu jsem skoro nedala z ruky.
Co se týče hlavní hrdinky... Nah. Ta mi lezla na nervy, dost. Byly i chvíle, kdy ne. Ale spíš jo. Nebaví mě, když čtu o sedmnáctiletých holkách, kterých se (naprosto neopodstatněně!) bojí dospělí chlapi a nechají se seřvat na dvě doby. Vážně? Všechno umí, protože ji to naučili bratři a dostane se jí za to okázalého obdivu. Chápu záměr, ale mně tohle prostě nesedí. Jinak mi ale nevadila tak výrazně, jenom to tak vykrystalizovalo v některých situacích.
Romantická linka je podle mě super. Zatím ale se špatným člověkem. Proboha, jak já fandila tomu zabijákovi! Ale nic není ztraceno, uvidíme. Buď se Rafe konečně projeví, nebo Lia přehodnotí svoje rozhodnutí. Zatím mi totiž ta chemie mezi ní a Rafem brutálně chyběla, doslova nic pořádného se mezi nimi nestalo. Zato s Kadenem je to zajímavé a prostě to má šmrnc!
Nicméně, moje babička má už sérii za sebou a řekla mi, že z třetího dílu zklamaná nebudu, takže jí věřím a jdu se hned začíst.

_Brunetka_
04.02.2023 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Tento druhý díl se podle mého opravdu povedl – líbil se mi stejně jako první. Do příběhu jsem se okamžitě ponořila, jeho navázání na předchozí děj proběhlo naprosto plynule. Autorčin styl psaní mě jednoduše baví, užívala jsem si každou stránku. Námět a jeho zpracování má své kouzlo, které na mě stále působí. Charaktery postav jsem si ještě více zamilovala. Na princezně Lie obdivuju hned několik vlastností a její povaha je podle mého gusta prostě. Kaden si vyloženě krade mé srdce po stále větších kusech, až mě to začíná děsit a po závěrečném díle bude moje duševní stabilita asi pěkně v háji (pokud nepřijde zázrak). Rafe není špatný, ale ani nijak ohromující, nic extra na něm nevidím. Romantickou linku autorka vystavěla dobře, ale já (minimálně s jejím současným stavem) jsem opravdu nespokojená. Spousta emocí ze mě byla vyždímána. Celým dílem prostupují vtipné chvíle, zvraty, překvapení a napětí. Nemám si absolutně na co stěžovat. Konec mě navnadil dostatečně na to, abych se velmi brzy pustila do dalšího dílu. Pokud tedy hledáte kvalitní fantasy, tady máte mé doporučení.

Njangu
16.01.2023 5 z 5

Druhý díl je opět pecka. Úžasně vystupňovaný a nádherný příběh dál pokračuje. Jsem stále nadšenější a nadšenější. Obsahuje nové dějové zvraty a styl psaní mně maximálně vyhovuje.

Barabora
15.01.2023 5 z 5

Tak to bylo neuvěřitelné. Na začátku jsem měla problém se začíst, ale pak mě to vtáhlo a už nepustilo. Takže vzhůru na třetí díl. :)

Niu
16.12.2022 5 z 5

Tohle je jízda :o) Čtu celou sérii podruhé a táhne mě to stejně jako před čtyřimi lety. Napětí, úklady, intriky, akce, odvaha, trpělivost, uf ... Celé se to povedlo. Doporučuju, jak nejvíc můžu. Škoda, že tak skvělá série není známá víc. Pro mne je to jedna z fantasy sérií, která přetrvá. Povždy.

lucakuca
14.12.2022 4 z 5

Pletichy pletichy pletichy. Stále se něco děje a je to zajímavější a zajímavější. I ten největší zaporák má můj obdiv. Samozřejmě skrytý, az někde na dně dňoucí v hlubině mozkové, téměř nepoužívané...

romantika fantasy

Mary E. Pearson