Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345227/bmid_falesny-polibek-gbQ-345227.jpg 4 1846 418

Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít. Obklopena tajemstvím a lží Lia odhalí skutečnosti, které otřesou jejím životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Aaron Lewis
18.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Jako románek pro holky dobrý. Čekala jsem víc fantasy a podobně, ale četla jsem to no:D. Takový hodně naivní, ale Rafe s Kadenem super. To s tím zaměněním zabijáka s princem jsem nečekala, vůbec se mi to nelíbilo, ale když jsem četla další díly, vůbec jsem si už na to nevzpomněla:).

magdalene7
28.07.2021 4 z 5

Velice pěkný start. Svět ve kterém se příběh odehrává je mi sympatický a autorka hodně popisuje myšlenky hlavních postav. Postavy mi přišly také sympatické, ale tak nějak jsem si k nim zatím neudělala nějak extra významný vztah... no doufám, že se to v druhé knize zlepší. Strašně se mi líbilo, jak jsem jako čtenář nevěděla kdo je zabiják a kdo princ, i když jsem tušila, že se nám autorka trochu snaží vnutit jednu verzi, tak i tak mě překvapilo, že to nakonec bylo tak jak to bylo. Jediné co bych prvnímu dílu vytkla, je ta chybějící akce. Připadalo mi že se tam prakticky skoro nic nestalo (až na pár výjimek). Uvidím jak bude pokračovat druhý díl :).

aquaver
13.07.2021 5 z 5

Falešný polibek jsem kdysi už jednou četla, ale nedostala jsem se k pokračování. Takže jsem si to letos přečetla znovu. Pamatuji si, že když jsem to četla prvně, tak jsem měla problém poznat kdo je skutečně princ a kdo zabiják. Teď už to tak samozřejmě nebylo. A myslím, že to je právě to největší kouzlo této knihy. I přesto mě děj bavil a jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat.

zaba335
12.07.2021 4 z 5

,,Stvořit sen může trvat léta. Na jeho rozbití stačí zlomek vteřiny.''

Kniha má krásnou obálku, je také nádherně řešena mezi jednotlivými kapitolami.
Děj a postavy jsou o něco komplikovanější. Řekla bych, že s fantasy to má společné jen velmi málo, spíše bych se přikláněla k young adult, trochu drsnější pohádce nebo romanci. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává má velmi příjemnou atmosféru, která příběhu dodává to správné kouzlo.
Postavy jsou, až na pár výjimek, převážně sympatické.
Příběh mě v první polovině knihy moc nebavil, spíše jsem se musela do čtení trochu nutit, po půlce se to trochu přehouplo a začalo mě to bavit o něco víc. Možná za to mohly popisné pasáže, kterých je v knize požehnaně. Také se mi ze začátku trochu pletly postavy Kadena a Rafea. Romantická linka mě bavila asi nejvíce z celého děje.
Pokud chcete napínavější část knihy, počkejte si na konec, protože tam to teprve začíná. Doufám, že druhý díl bude o něco lepší a docela se na něj těším.

Knihom_olka_
20.06.2021 4 z 5

Nevěděla jsem, co od téhle knihy čekat, ale vcelku mě nezklamala. Byla možná až moc dlouhá, ale za to čtivá. Dějová linka nebyla vůbec špatná a celkový nápad je docela originální. Sama jsem po každé kapitole zvažovala kdo je kdo. Jsem celkem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Knihoholka.
13.06.2021 5 z 5

Vcelku jednoduchá dějová linka princezny, která si nechce vzít prince, kterého nemiluje a nikdy ho neviděla, a tak uteče. Princ se vydá za ní, a aniž by ona věděla, kdo je, zamiluje se do něj. Pak zde máme dalšího pohledného muže s úkolem zavraždit ji.
Jsou to detaily, co mě na knize dostaly. Nejen, že princezna tak přirozeně zapadá do prostředí měšťanstva, ale to, že aniž to přímo vidíte, víte, že se v přiběhu odehrává něco víc. Spíše se to bude odehrávat. A tak jsem velmi zvědavá, jak se bude příbeh vyvíjet v dalších knihách.

adelazelenkova
07.05.2021 5 z 5

Povedená Young adult fantasy kniha. Popravdě jsem moc nevěděla, co od knihy očekávat a musím říct, že se nemůžu dočkat pokračování. Všechny postavy jsem si hned zalíbila, samotný příběh je taky super. Možná někdy na mě bylo více popisných pasáží, ale i tak byl příběh dobře vystaven. Doporučuji a jdu na další díl.

deedulka
29.04.2021 5 z 5

Zasloužených 5 hvězdiček a autorka se přidala k mým oblíbeným. Pronásledovaná princezna, utajený princ a skrytý zabiják. Lia byla moc sympatická postava, která má pro strach uděláno a pro ostré slovo nejde daleko. Člověk by řekl, že asi neměla tak princeznovsky načančaný život. V knize je krásně zachycen její přerod a příběh je pak díky tomu o něco dospělejší. A mužské postavy... ty jsou k nakousnutí oba. :-) Druhá polovina knihy se mi pro větší množství akce líbila víc a po dočtení mám hroznou chuť pustit se hned do dalších příběhů statečné a hrdé Lii. Skvělá série.

kvetinkovedny
29.04.2021 5 z 5

Vím, že spoustě lidem tahle kniha nesedla, ale za mě se fakt povedla. I když měla své slabší okamžiky, nic to nemění na tom, že mě to zcela pohltilo a nadchlo, a to PŘESTOŽE jsem znala hlavní spoiler.

Kniha je spíše o romantice než o té "fantasy" zápletce (až zpětně jsem zjistila, že je to vlastně dystopie, ups) a TEN MILOSTNÝ TROJÚHELNÍK . Já trojúhelníky ráda, to je možná nutné zdůraznit.

Elka252
27.04.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá. Zajímavý byl nápad s princem a zabijákem. Líbilo se mi taky že ač má čtenář celou dobu pocit že má navrh ale ve skutečnosti je zcela ztracený. I když jsem od knihy očekávala fantazy tak se mi zpracování v podobě romantického příběhu nakonec moc líbí. Nechybělo ani dobrodružství.. Určitě si přečtu i další díly.

LanaBear
07.04.2021 3 z 5

Jde o typickou Young adult fantasy, které však hodně chybí zmíněné fantasy. Prvních dvě stě stran se točí především kolem milostného trojúhelníku, což nemusí být nutně na škodu, pokud je to to, co hledáte. Postavy, zejména Rafe a Kaden, jsou zpočátku docela ploché. Lia je svým způsobem typická YA hrdinka, přesto (nebo právě proto?) je sympatická.

Příběh se pořádně rozbíhá až na konci knihy, která vzhledem k dvěma pokračováním končí otevřeně. Následující knihu si přečtu, doufám však, že se autorka skutečně zaměří na jiné události než je romance.

Jednoznačným plusem Falešného polibku je jeho konec. Pokud v půlce knihy váháte, jestli ji dočíst, zkuste to. Budete příjemně překvapeni.

klara.sebkova
24.03.2021 5 z 5

Příběh mě pohltil, přečteno jedním dechem.

Knihomollla
23.03.2021 5 z 5

Obdivuji autorku za nápad psaní z různých osob, kdy nevím, kdo je kdo. Celému pocitu z knihy to dodávalo pocit toho, že si čtenář myslí, že toho ví víc než hlavní hrdinka, ale ve skutečnosti nevěděl skoro nic. Byl to pro mě velký literární zážitek a těším se na další díly a další knihy autorky.

fajka
21.02.2021 5 z 5

Z knihy mám příjemný pocit. Byla čtivá, napínavá a zajímavá. Postupně jsem zjišťovala, co se stane s hlavní hrdinkou a ostatními postavami. Přesouvala jsem se v příběhu z jednoho místa na druhé a byla jsem totálně ponořená do světa této knihy. Zajímá mě, jak budou další díly pokračovat, jakým směrem to povede a snad z nich budu tak nadšená jako právě z prvního dílu.

marie2577
11.02.2021 5 z 5

Dávám fuul . Upoutalo , pohltilo , přečteno s usmevem

lucky4ever
04.02.2021 3 z 5

Kniha se velmi příjemně čte. Zajímavý byl i koncept s princem a zabijákem, kdy nevíte, kdo je kdo. Přijde mi škoda, že na tomto principu mohl být postaven celý příběh, ale o tuto zajímavost je příběh už během prvního dílu připraven a dál už jde jen o obyčejné vyprávění.
Taková lepší oddechovka.

jmeno
04.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, jen to zabíjel další milostný trojúhelník.. Hlavní hrdinka podle mě byla taková nemastná neslaná. Styl psaní se mi líbil, přečtu i další díly.

Audrina
02.02.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Líbilo se mi, do jakého světa byl celý příběh zasazen. Určitě mě to přinutí si přečíst i další díly. Na druhou stranu mi přijde, že jsem podobným příběhům už lehce odrostla. Pro mladší čtenáře ve věku hrdinů to ale určitě bude skvělý příběh

makul
26.01.2021 5 z 5

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem tuto knihu četla (vlastně celou sérii), nicméně si doteď pamatuji, že se mi to hrozně líbilo a celá série mě neskutečně bavila :) Za mě super kniha.

adelka7079
09.01.2021 5 z 5

Je to zhruba minuta co jsem knihu dočetla....JEŽIŠI kde vlastně začít...
Začalala bych tím, že naprosto miluju to napětí a miluju tu nevědomost, která vás nutí číst knihu dál a dál... protože ve které knize do poslední chvíle nevíte kdo je klaďas a kdo záporák? A i tak bych řekla, že není všechno tak, jak se zdá ;) protože do poslední chvíle opravu nevíte... máte tušení a pak se vám to zboří jako domeček z karet. Miluju hlavní hrdinku, není to ufňukaná blbka, ale silná žená, která se vzepřela požadavkům své rodiny.
No a chlapy jsou oba sympaťáci... řekla bych, že tady už záleží hodně na subjektivních preferencích...

Díky, díky, díky... už teď se těším na druhý díl!!