Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345227/bmid_falesny-polibek-gbQ-345227.jpg 4 1839 417

Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít. Obklopena tajemstvím a lží Lia odhalí skutečnosti, které otřesou jejím životem.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Market116
04.01.2018 5 z 5

Právě jsem si zamilovala další nádherný příběh. Knihu jsem hltala a skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout, úplně mě okouzlila. Příběh je zvláštně jednoduchý a zároveň neobyčejný.
Liu jsem si moc oblíbila, je tak svéhlavá a statečná. Doufám, že ještě víc předvede svůj "dar". I tady se ukázal milostný trojúhelník...a asi poprvé jsem se nerozhodla komu fandím víc, poněvadž Rafe i Kaden mají své kouzlo...ale o pár bodíků asi vede Rafe. Pauline je taky skvělá a kvůli Mikaelovi mi jí bylo líto, zvlášť když čeká mimčo...jsem zvědavá, zda se jí povede nějak pomoci Lie. Konec byl velmi dojemný, ale i krásný. Jsem ráda, že Rafe splnil "Najdu tě, ať už jsi sebedál." :)
Knihou jsem opravdu přímo unesená. Určitě se k ní ještě vrátím. Už se těším na další díl...věřím, že bude stejně krásný. Knihu velmi doporučuji, opravdu stojí za to.

Elizabeth666
03.01.2018 5 z 5

Wow smekám před autorkou imaginární klobouk.
Na knihu mě navedla kamarádka s tím, že se jí moc líbila a když už jsem ji začala číst tak jsem tušila, že tahle kniha mě nezklame.
No a také jsem měla pravdu tohle je po dlouhé době co jsem si zase přečetla nějakou knihu a jsem ráda, že to byla zrovna tahle.
Nápad je originální a autorka toho hodně využila. Jistě, ale jen v té dobré stránce.
Chystám se i přečíst druhý díl takž doufám, že se také povedl. :)

Kaira2300
02.01.2018 5 z 5

Úplně boží!! Těším se na další díly

MonaKusa
02.01.2018 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila, ze začátku se to trochu táhlo,ale pak jsem se do příběhu úplně ponořila. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl!

skipiii
31.12.2017 5 z 5

Krásný,vcelku odpočinkový příběh, který plyne bez hluchých míst. Určitě si ráda přečtu další díly. Doporučuji :)

*Pájuše*
30.12.2017 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. První polovina knihy nic moc. Ne že bych se do ní musela vyloženě nutit, ale nijak za srdce mě nechytila, protože se tam nic taky nedělo. Byla to taková "vata", která se dobře četla, ale nic jsem si z toho neodnesla. Druhá polovina knihy byla akčnější, nabitější zvraty a tady mě to konečně začalo bavit. Ovšem, má to jeden háček - Liu. Ze začátku byla beztarostná, jak se na princeznu sluší, což mě nudilo. Potom se z ní stala hotová divoška, která už byla uvěřitelnější a taky o dost zábavnější. Některé věci mi tam ale nesedly - dar, První dcery(??) * SPOILER* S takovou je vlastně Lia naprosto obyčejná, když ten dar podle všeho mají všechny první dcery. Jediné, čím se odlišuje je ten aristokratický původ, což mi přišlo na hlavu postavené. (vrtění hlavou v naprosté nevíře) *KONEC SPOILERU* atd. Kusé informace, které autorka háže čtenáři jako kost psovi jsou skvělá výplň, ale jsou zavádějící. Člověk se v tom lehce ztrácel. Kniha se i přes tyto nedostatky nečte zle.

Ivča107
27.12.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře. Docela mě zklamal otevřený konec, pak mi došlo, že teda nejspíš je i druhý díl. :D Líbilo se mi, jak mě autorka zmátla -prince a zabijáka jsem vyměnila. Pak jsem s toho byla úplně vedle, tak jsem si četla pár pasáží znovu a vlastně tam nebyl žádný náznak, nic z čeho jsem usoudila, (SPOILER!) že Kaden je princ a Rafe je zabiják i když je to naopak. Milostný trojúhelník byl super, ale seběhlo se to docela rychle - trochu bych to protáhla, aby spolu strávili víc času. Na druhý díl se zatím nechystám, myslím, že konec je předvídatelný, určitě to bude happy end. :d

kika812
20.12.2017 5 z 5

Úžasný příběh, který mě vtáhl do děje a já byla ke knize přímo připoutaná. Zvraty, překvapení, nečekané události, romantika, dobrodružství, fantazie.
Posledních šedesát stránek bylo nejúžasnějších. Když jsem otočila stránku poslední kapitoly, abych začala číst další, místo další kapitoly na mě vybaflo poděkování. Marně jsem otáčela stránky a hledala těch pár skrytých stránek, nenašla jsem je. Musím se co nejdřív vydat do knihkupectví a koupit si další díl....

teri1003
19.12.2017 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, její děj se mi líbil a posledních 100 stránek jsem byla pořád zvědavější a zvědavější, že jsem to musela už dočíst jedním hltem. Chybou jen bylo to, že jsem si nezjistila, že kniha je na pokračování... takže jsem pořád čekala jak to dopadne ... Jen když jsem se blížila vice do konce došlo mi, že takhle vlastně skončit nemůže. Takže brzo se chci pustit do 2. dílu a doufám, že bude stejně dobrý jako 1:).

morpyth
04.12.2017 4 z 5

Tenhle titul mě zaujal především obálkou. Obrázek se mi moc líbil a celkově na mě knížka působila jako příjemná oddechovka.
Už po prvních stránkách se ukázalo, že se celý příběh bude hezky číst a nic se nebude zbytečně moc dlouho táhnout. Celkově knížka měla takový příjemný spád a přišlo mi, že se tam vše vyskytovalo v takové přájemné vyváženosti (zvraty, láska, akce). A musím uznat, že určit, kdo je zabiják a kdo princ bylo opravdu hodně těžký, ale ne nemožný.
Co se týče jednotlivých postav. Nemůžu si pomoct, ale jako by, na mě ani jedna z nich neudělala moc velký dojem. Ano, hlavní tři postavy se nechovaly úplně špatně, ale z nějaké důvodu ty ostatní (hlavně Pauline) si počínaly uměle, protivně, nesympaticky.
Přesto si myslím, že tuhle knížku můžu doporučit. Je hezká a když se jisté detaily opominou, tak se dostanete pěkný příběh, plný hádanek, nečekaných situací a taky lásky.

Terr_y
03.12.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala obálkou a právě proto jsem po ní sáhla a opravdu nelituji. Tento příběh byl přesně něco pro mě. Moc se mi líbilo, že jsem nevěděla kdo je zabiják a kdo princ, autorce se povedlo mě zmást protože jsem si myslela že zabiják bude ten druhý. Takže za mě super!

vandalindakova
02.12.2017 2 z 5

Za mě nic moc. Bylo to příliš zdlouhavé, děj nulový. Vše se motá jen kolem toho, kdo se do koho zamiloval. Příběh neobsahuje skoro žádné prvky fantasy. Kdyby to autorka napsala jako jednu samostatnou knihu, udělala by lépe.

Brambu
10.11.2017 4 z 5

Mám ráda tento typ příběhů. A tohle se vážně povedlo. Princezna, která nesouhlasí s domluveným sňatkem a tak raději utíká před svým osudem a zažívá nečekané dobrodružství. Ale osud si i tak svou cestu najde a tak se princezna musí postavit svému údělu děj se co děj. A tady příběh dostává ty správné grády. Už se nemůžu dočkat pokračování!

Klarsik3
03.11.2017 4 z 5

Libilo se mi, ze se autorka snazila zmast kdo je kdo...S koncem první knihy ale nemám jasného favorita.. Doufám, že druhý díl bude už od začátku akčnější, jak slibuje závěr prvního dílu.

julythreemosen
01.11.2017 5 z 5

No, byla to pěkná pohádka. Čekala jsem teda mnohem víc akce, které se mi dostalo až k závěru. Knížka se četla moc pěkně a už se těším na další díl.

Jitulka017
01.11.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Kouzelná tím, že nevíte, kdo je princ a kdo zabiják. A také díky kapitolám psaných z pohledu více postav.

Verkolka
01.11.2017 4 z 5

Hezký čtivý odpočinkový a až moc předvídavý příběh....
Další díl si přečtu.

HankaHail
01.11.2017 4 z 5

Jako první musím pochválit překrásnou obálku. Jsem velice ráda, že se zůstalo u originálu. Nezapomeňte se podívat i pod ní, čeká tam malé překvapení :-).
Dále se mi líbil rychlý začátek, předpokládala jsem, že princezna se bude pár kapitol připravovat na svatbu a útěk. Proto mě mile překvapil brzký útěk.
Co mě na druhou stranu trochu zklamalo bylo celkem rychlé odhalení kdo je princ a kdo zabiják. Právě na tento premis mě knížka nalákala a byla pro mě hlavním tahákem. Předpokládala jsem velké odhalení někde na konci a ono přišlo trochu po půlce. Po té následovalo více než 100 stránek, které pro mě už nebyly tak atraktivní a knížka tím pro mě ztratila něco ze svého kouzla.
Celkově jsem si knížku, ale užila a určitě sáhnu po dalším dílu.

Fantasysvet
30.10.2017 5 z 5

Autorke sa v knihe podarilo vytvoriť naozaj úžasné postavy, a to nie len tie hlavné, ale aj vedľajšie. Každá má nejakú minulosť, úmysly, túžby, jednoducho sú uveriteľné a vy máte pocit, že čítate príbeh o skutočných ľuďoch. Ich vzťahy sa vyvíjajú postupne, pomaly, sú nútené robiť neľahké rozhodnutia. Najviac sa mi páčilo, že vedľajšie postavy tu netvoria len akýsi nevyhnutný doplnok, ale čitateľ si dokáže poľahky vytvoriť vzťah aj k nim, čo mi v poslednom čase pripadá byť v knihách dosť vzácne. Táto však rozhodne nie je typickým young-adult románom. Aspoň u mňa sa zaradila medzi tie top. Prvá polovica sa síce rozbiehala trochu voľnejšie, no od tej druhej som sa od jej stránok nevedela odtrhnúť a poslednú tretinu som zhltla naraz.

Kaia
29.10.2017 4 z 5

SPOILER:Přiznávám jsem,že jsem si do poslední chvilky odhalení myslela, že je princ vrah a že vrah je princ. Teď vám odhalím mé (jak já se za ně stydím) myšlenkové pochody:
Kaden mi nebyl od začátku ani trochu sympatický,ale dávala jsem mu šanci proto,že jsem si myslela že je princ(a to by bylo pro Liu dobré,zamilovat se do prince). Rafe mi byl totálně moc sympatický,ale zároveň jsem nechtěla,aby s ním Lia byla(ach ten povrchní důvod o modré krvi). Ale byla jsem ráda,že je s ním Lia víc zčichnutá než s Kadenem,protože jsem si říkala,že ji Rafe jako vrah ušetří,když se do sebe zamilovali.
Jo,bylo to ode mě dost povrchní(*zalézá hluboku pod zem*),ale jakmile se ukázalo,že je Rafe princ,byla jsem neskonale šťastná a nechápu,jak mi to nemohlo dojít.