Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1844 417

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Turante
07.07.2022 4 z 5

Moc dobrý první díl série. Líbilo se mi střídání vyprávění postav, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a chcete číst pořád dál a dál. Rozhodně se pustím do dalšího dílu.

SněžnáSova
30.06.2022 3 z 5

Asi tak...Na mě to bylo těžce napsané a napětí přišlo až od půlky ,ale nápad byl moc zajímavý. Autorka umí výborné zmást kdo je kdo. Tipnu si že i vy si budete myslet přesně naopak kdo je princ a kdo zabiják. Hlavní postavy mi sice byli sympatické a milostný trojúhelník byl fajn ale kniha mě nepohltila. Budu si muset rozmyslet jestli se pustím do dalšího dílu. PS: Teď je čas na letní odlehčené romantiky.

Doomiiniikaa
25.06.2022 5 z 5

Kdyby šlo dát více jak 5* tak bych neváhala. Příběh sice až tak originální není, ale to jak
mi dokázala autorka zamotat hlavu s tím, kdo je zabiják a kdo princ, úplně zastínilo klišé příběhu. Oceňuji i to,jak vkusně a uvěřitelně je popsán milostný trojúhelník. K tomu všemu hlavní hrdinka není žádná naivní postava, jak v takovýchto příbězích bývá zvykem. Takže jediný negativum, které kniha měla byly překlepy ve slovech, ale to už se jedná jen o chybu překladu, u kterých jsem se spíše nasmála, jako např. místo prázdný žaludek měla Lia prázdný žalud apod. :D

Jsem zvědavá,jestli mě takto mile překvapí i další díl.

viktoria167
02.06.2022 3 z 5

Trochu nuda, čo vám budem rozprávať. Ale bol tam moment, ktorý ma naozaj prekvapil. Na druhý diel sa už teda nechystám. Ale romantickú linku som si užila.

_Brunetka_
29.05.2022 4 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Oficiálně můžu říct, že jsem narazila na velmi slibnou fantasy sérii – minimálně její první díl je skvělý. Díky autorčinu stylu psaní mi nedělalo sebemenší potíže se do knihy ponořit a bezmezně si ji užívat. Příběh mě opravdu bavil, stránky mi jen frčely pod rukama. Střídající se tři pohledy shledávám jako velmi dobrý nápad. Autorka přichází také s určitou dávkou originality, což oceňuju. Kde jinde se totiž setkáte s námětem, ve kterém se o princeznu zajímají dva mladíci, z nichž jeden je nájemný vrah a druhý odmítnutý princ? Ještě, když si k tomu přidáte, že nevíte, kdo je kdo. Já nad tím přemýšlela tak usilovně, až jsem si tipla špatně. Svět byl vystavěn zajímavě a předpokládám, že v dalších dílech ho ještě více prozkoumáme. Postava Lii za mě byla prototypem geniální hrdinky. Svou povahou si mě získala a líbilo se mi, že je silným článkem navzdory královskému původu a svému něžnému pohlaví. Co se týče zabijáka a prince, tuším, že mě tahle série bude bolet, protože mě z milostného trojúhelníku přitahuje ten nesprávný (ale když ten charakter je tak zajímavý). Nevadilo mi ani to, že jsem se tady zatím nedočkala nějakých velkých zvratů, protože kniha samotná je zhmotněním akce. Je tu také řada velmi emotivních momentů (možná vás něco naštve nebo pobaví, ale smutku se neubráníte určitě). Vyznačila jsem si tu i nějaké hezké myšlenky. Konec nemohl být otevřenější a já nutně potřebuju další díly. Pokud tedy hledáte dobrou fantasy a očekáváte od ní +- věci výše zmíněné, nemáte nad čím váhat!

jitka_dankova
03.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Celá série Letopisy Pozůstalých je náročnější čtení, které se točí především kromě lží, falše, politiky, zrady, intrik, válek a bojů o moc. Romantická linka mi přišla spíš jen tak trochu na pozadí toho všeho, milostný trojúhelník je, no, vlastně zvláštní. Tady mi tak nevadil. Hlavní hrdinové prošli poměrně velkou proměnou od vzpurných puberťáků až k přespříliš zodpovědným dospělým, kteří se vzdávají svého štěstí ve prospěch ostatních. A právě kvůli tomu ve mne zůstal po přečtení takový smutný tíživý pocit. Ostatně tam taky zemřelo dost milých vedlejších postav, těžce jsem to nesla.
První díl je všech tří ještě ten odlehčenější a vzletnější a příběh, kdy se v hostinci, kde se skrývá princezna, setkají princ i zabiják a tráví tam vlastně takové "letní prázdniny" byl vlastně milý. Autorka to fakt dobře umí se zatajováním informací a tak trochu matením čtenáře. Prostě tam důležité věci píše, až opravdu v tu správnou chvíli a člověk je překvapený, kde se to vzalo. Musela jsem listovat a vracet se, abych pronesla pár hezkých "aha...!".
Po přečtení celé série si nejsem jistá, jestli mám z knih dobrý pocit. Spíš mne příběh tížil. Ale čtivý a kvalitní rozhodně je a plné hodnocení si zaslouží, jde o zajímavé dílo.

ZapisnikTerky
19.04.2022 4 z 5

Tohle tipování - kdo je vrah a kdo princ, to mě vážně bavilo. Lia byla navíc celkem sympatická a lidská. Moc se těším na další díl.

SimonaM86
03.04.2022 5 z 5

Lia, Kaden, Rafe.. Jejich příběh, jejich pouta, touhy, nevyslovená přání a jak moc je těžké vyslovit pravdu, když nebyla řečena na začátku.
"Semínko daru vzklíčí možná samo, ale když ho nezaliješ zahyne"
PS: na začátku jsem byla chycena a špatně odhadla zabijáka a prince.

Kalokaghatia
29.03.2022 4 z 5

Strašně mě bavilo pátrat po tom, kdo je princ a kdo zabiják. Od začátku mi padl do oka víc zabiják. Princezna je holka od rány a i ostatní postavy milé a sympatické. Milostný trojúhelník je popsaný vkusně a uvěřitelně. Uvidíme kdo nakonec získá princeznu a půl královstí.
Druhá půlka knihy mi přišla trochu natahovaná a nemám ráda takhle otevřené konce i když je to teprve první díl série. Každopádně je to pěkné čtení a pouštím se do druhého dílu.

NessaLuna
28.02.2022 3 z 5

Od knihy jsem nic moc ani nečekala, takže možná proto jsem nebyla zklamaná. Konec mě poměrně překvapil, neboť jsem si šla vyloženě odpočinout k nějaké romantice se špetkou fantasy a dostala jsem ještě něco navíc.
Kniha se krásně čte, akorát mi místy vadilo, jak jsou postavy hodně ploché. Hlavní hrdinka si mé sympatie nijak nezískala, ale ani mi vyloženě nevadila. Taky se často jisté skutečnosti opakují - přečtete si o jedné věci hned několikrát jen trochu jinými slovy a to už mi vadilo trochu víc. Přišlo mi to zbytečné a působilo to na mě, jakoby snad pozadí příběhu nebylo příliš domyšlené.
Knihu bych celkově doporučila lidem, kteří by hledali to samé co já. První díl určitě neurazí, uvidíme, co mi dá druhý. Já jsem koneckonců velká obdivovatelka Maasové a její Dvory jsou zářným příkladem toho, jak se může z klasické romantiky vyvinout něco mnohem většího, takže tomu ráda dám šanci. Konec knihy mě dost navnadil na pokračování a těším se, až se k tomu dostanu.

AnnaNes
19.02.2022 5 z 5

Kaden a Rafe nebo Rafe a Kaden.
Pěkně mě zmátla, takže jsem si je popletla.
Příjemné čtení.

AničkaM
04.02.2022 1 z 5

Tak tuhle knížku jsem ani nedočetla. Nevím. Něco mě na ní nebavilo, ale možná jí dám ještě šanci. Ale určitě ji zkuste.

petulkapeta
31.01.2022 3 z 5

No popravdě prince jsem netrefila, kniha mě asi víc začala bavit posleze a ke konci byla už hodně napínava a jestli se chci dozvědět co bude dál, tak musím jen čist...další díl...ale mozna pozdeji

karlaaaTommo
10.01.2022 5 z 5

Hltala jsem každou stránku! Bylo to napínavé a moc mě kniha bavila. Byla hodně čtivá, takže jsem ji přečetla za chvilku:D

Nieroccoon
19.12.2021

No, zpětně nic moc.

Luigi1
30.09.2021 5 z 5

Princezna Arabela utíká z královstí těsně před svatbou A dělá servírku v daleké vesnické hospodě,pod jménem Lia.

animovanej medv
27.09.2021 4 z 5

Přečten o za víkend.

Takhle je to víc romantika než fantazi, ale je to moc pěkný. Chápu zařazení do dívčích románů a nijak mě to neuráží.

Není to žádná náročná literatura, nad kterou byste se dlouho zamýšleli. Je to odpočinková "feel good" kniha.

Milostný trojuhelník je zajímavý a snaha autorky vás trošku vodit za nos je milá. Vlastně jsem se ani nesnažila hádat kdo je kdo, protože jsem si řekla, že se prostě nechám nachytat).

Těším se na další díl :)

lenka7679
20.09.2021 3 z 5

Za mě je první díl nic moc. Něco zajímavého, co začne vtahovat do děje a bavit, se začíná odehrávat až kolem dvousté stránky. Upřímně mě to prostě nebavilo. Postavy byly jednoduché, žádné velké překvapení se nikde nekonalo. Přemýšlím, zda se mi po tomto chce vůbec číst díl druhý. Bylo tam dost stránek volných na to, aby byla alespoň probuzena zvědavost na to, co se bude dít, ale potenciál nebyl naplněn.

klarka009
07.09.2021 5 z 5

Moc se mi líbí svět, ve kterém se příběh odehrává. Je tam tedy více romantiky než fantasy. Milostné trojúhelníky moc v lásce nemám, ale tady mi kupodivu nevadil. Zatím.. nevím co přinesou další díly :) Princezna Lia si mě hned získala. Není to žádná naivka, je nebojácná, má prořízlou pusu a dokáže se o sebe sama postarat. Pak je tu princ a zabiják. Kaden a Rafe. Rafe a Kaden. Kdo ví, kdo je kdo :) Já si celou dobu myslela, že stopro vím kdo z nich je princ a kdo zabiják a pak, když to vyšlo najevo, jsem zírala s otevřenou pusou, listovala v knize zpět a hledala co mi jako uniklo :D Autorka umí čtenáře skvěle zmást... Každopádně se mi moc líbily oba dva, i když od začátku jsem team Kaden :) Skvělé je vyprávění z pohledu všech tří postav. I když převažuje ta Liina, tak se tam několikrát objeví i pohled prince a zabijáka. Knížka je čtivá a těším se na druhý díl. Jediné co mi trošku vadilo bylo množství chyb, kterých tam bylo za mě dost.

Aaron Lewis
18.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Jako románek pro holky dobrý. Čekala jsem víc fantasy a podobně, ale četla jsem to no:D. Takový hodně naivní, ale Rafe s Kadenem super. To s tím zaměněním zabijáka s princem jsem nečekala, vůbec se mi to nelíbilo, ale když jsem četla další díly, vůbec jsem si už na to nevzpomněla:).