Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1834 416

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Galánečka
Galánečka
03.03.2018 2 z 5

Od knihy jsem měla opravdu velká očekávání a to hlavně díky tolika kladným hodnocením. Nicméně, byla pro mě celkem zklamáním. Začátek byl slibný, ale pak se to už jen vleklo a vleklo...autorka ve mně vůbec nedokázala vykřesat nadšení a zájem o svět, který stvořila. Zajímavé to začalo zase být až ke konci, ale rozhodně to nezachránilo knihu jako celek. Další díl si nejspíš nepřečtu.

AnnaPodivinská
AnnaPodivinská
03.03.2018

Toto je úžasná kniha, ale stala se mi taková věc, že jsem četla začatek a poté jsem četla i jinou knihu a tak trochu jsem si poté zaměnila vraha s princem, a ani mi to nepřišlo divné, až jakmile jsem takhle přečetla 1/3 knížky jsem zjistila, že to mám přehozené. Jinak mě kniha zaujala a moc se těším na další díl

dejmiknihu
dejmiknihu
20.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha s otevřeným koncem, jejíž další díl je hůře shanitelný. Hezky psané, částmi trochu matoucí, zajímavá zápletka.

Bet
Bet
16.02.2018 4 z 5

Tak pro mne velké překvapení, knihu jsem dostala a hned jsem si jí zamilovala. Chvilkami to bylo tak silně dojemné, že bylo třeba kapesníku :) a nevím proč a nějak jsem si zamilovala vraha.

ame
ame
07.02.2018 5 z 5

od knihy jsem čekala hodně a taky se mi to smlnilo knihu miluju ( a taky má bezva obálku ) a jsem určitě moc spokojená, už ji mám přečtenou snad stokrát a jsem moc ráda že se ke mě dostala moc se těším na třetí díl : )

E.lisabeth
E.lisabeth
06.02.2018 5 z 5

Do knihy jsem se zacetla jako do oddechovky, takze me autorka dokazala naprosto dokonale zmast a az zpetne mi dochazelo, co jak bylo a co kdo vlastne rekl a sestavila si to dohromady:-). Rozhodne si co nejdrive poridim druhy dil, jelikoz konec byl tak otevreny, ze bych nejradeji bezela hned do knihkupectvi.

sebemi
sebemi
03.02.2018 5 z 5

Chytlo mě to díky hlavní hrdince, která je odvážná, prostořeká a s ničím se nepáře. Tajemství kdo je princ a kdo zabiják opravdu zaujme a donutilo mě to číst vážně pečlivě, aby mi něco neuniklo. Za mě plný počet hvězd a těším se na další díl.

Arwen329
Arwen329
29.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha, velmi mě uchvátila. Krásný příběh ve stylu pohádky. Musím říct že při smrti Walthera a toho jak ho Lia pohribavala mi až slzy ukaply. Za mě plný počet bodů. Druhý díl rozhodně přečtu

Fropa
Fropa
29.01.2018 5 z 5

Uzasna kniha nemuzu se dockat 3.dilu

elusi
elusi
24.01.2018 1 z 5

Pre mňa dosť priemerná kniha. Od začiatku som vedela kto je princ a kto zabijak. Vadilo mi množstvo dosť zbytočných opisov, alebo spomienok hlavnej postavy. Ten dej sa miestami tak vliekol, že som mala chuť vyhodiť knihu von oknom. No dočítala som ju, a ďalší diel si ani náhodou neprečítam.

LucyBooks
LucyBooks
20.01.2018 5 z 5

Kniha, která se hezky četla.
Básničky se ke knize skevěle hodily. Nápad s hádáním vraha a prince byl zajímavý, neotřelý.

Leanis
Leanis
19.01.2018 4 z 5

Pořád jsem naštvaná. V dobrém slova smyslu. Myslela jsem si, že dokážu naprosto přesně říct, jak se kniha bude dál odehrávat. A poslední stránka (doslova POSLEDNÍ!) mi to naprosto rozbořila.
Je nutno dodat, že právě kvůli tomu, že se autorka snažila vodit čtenáře většinu knihy za nos, se zde nachází hodně nesrovnalostí. Tím myslím to, že postavy se občas chovali tak, že to nesedělo k jejich charakteru. Ale za výsledek to stálo.
Liu jsem si nijak extra neoblíbila, Rafea jsem si zamilovala během první kapitoly, kdy se objevil a Kaden mi tam připadal tak trochu navíc. Chápu, že kvůli příběhu tam být musel, ale milostný trojúhelník mi v tomto případě připadal "vynucený".
Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdami, ale myslím, že se nakonec přikloním k silným 4*.

Turiel11
Turiel11
18.01.2018 5 z 5

Mám na jazyku spoustu superlativ a nemůžu si vybrat, kterým začnu. Kniha má skvělou atmosféru, která mě vtahovala do sebe, jen těžko jsem ji odkládala. Všechno je tak nějak dokončené a dotažené - nevím, jak jinak to popsat. Ten pocit, že je v té knize všechno správně. Popisy byly hojné a já z nich byla chvílemi nervní, ale to nijak neumenšuje jejich krásu. A to, že nevíme, kdo je kdo? Prostě pecka. Měla jsem favorita a trefila se, ale autorka se opravdu snaží, mate, zavádí do slepých uliček a hází udičku. Některé scény jsem vůbec nedokázala dostat z hlavy...nádhera.
!!!SPOILER!!!
Zdá se mi to nebo se autorky této a podobné literatury v poslední době vyžívají v naprosto šílených koncích? Jim se to píše, ale kdo to má všechno rozdýchávat? :-D Ještěže už je druhý díl a já nemusím čekat než vyjde.

elbe10
elbe10
15.01.2018 5 z 5

Falešný polibek se čte sám. Tato kniha mě neskutečně překvapila.Zpočátku vůbec nevíte, kdo je princ a kdo zabiják. Dokonce jsem se musela vrátit a přečít znovu pasáže s princem a zabijákem.Už se těším na druhý díl.

Lee7
Lee7
15.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavé texty zpěvů. Hezky a ladně napsáno.

jana79
jana79
14.01.2018 5 z 5

Super knížka,četla jsem jednim dechem,a ač tenhle žánr nekupuji,jsem ráda,že mi ji sestra doporučila a zapůjčila. Druhy díl taky super a už se těším až vyjde třetí a bohužel poslední díl. Krásná moderní pohádka

Baru1236
Baru1236
14.01.2018 5 z 5

Tak tohle byla fakt pecka :D
Opravdu dobrá kniha, ještě teď mi z toho jde hlava kolem. Samotný koncept toho hádání kdo je princ a kdo je vrah je úžasný :D když už jsem si myslela že vím, pokaždé se objevilo něco, co mojí víru opět podkopalo :D ale moje konečné rozhodnutí bylo správné :D
Celou naši trojku jsem si oblíbila a Rafe je moje nová knižní láska :)
Nemůžu se dočkat až se vrhnu na druhý díl a už aby tady byl rovnou i třetí :D

Alex.Barunka
Alex.Barunka
13.01.2018 3 z 5

3,5/5
Po slibném začátku bohužel přišla strašně dlouhá díra, kdy se skoro nic nedělo, což je v tomto případě nevyužitý potenciál a autorka si v tomto případě mohla více pohrát s historií celého světa.

Druhá půlka knihy byla už o něco dynamičtější, napínavější, ale bohužel předvídatelná. Neříkám ale, že autorka nemá schopnost zamotat hlavu a trochu zamíchat kartami.

Co na knize ale opravdu oceňuji, je styl psaní. Autorka se více rozepisuje a není se vším až tak moc hotová, jen by to svoje rozepisování mohla věnovat jiným oblastem než citům hlavní hrdinky.

Falešný polibek je do jisté míry uspokojující YA fantasy, směřována především dívkám. Na pokračování jsem sice zvědavá, ale nejde o takovou zvědavost, že bych se nemohla dočkat až si pořídím další díl.

Jostik_21
Jostik_21
12.01.2018 5 z 5

Omg! Boží kniha. Druhý díl taky super a třetí bude taky!

Market116
Market116
04.01.2018 5 z 5

Právě jsem si zamilovala další nádherný příběh. Knihu jsem hltala a skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout, úplně mě okouzlila. Příběh je zvláštně jednoduchý a zároveň neobyčejný.
Liu jsem si moc oblíbila, je tak svéhlavá a statečná. Doufám, že ještě víc předvede svůj "dar". I tady se ukázal milostný trojúhelník...a asi poprvé jsem se nerozhodla komu fandím víc, poněvadž Rafe i Kaden mají své kouzlo...ale o pár bodíků asi vede Rafe. Pauline je taky skvělá a kvůli Mikaelovi mi jí bylo líto, zvlášť když čeká mimčo...jsem zvědavá, zda se jí povede nějak pomoci Lie. Konec byl velmi dojemný, ale i krásný. Jsem ráda, že Rafe splnil "Najdu tě, ať už jsi sebedál." :)
Knihou jsem opravdu přímo unesená. Určitě se k ní ještě vrátím. Už se těším na další díl...věřím, že bude stejně krásný. Knihu velmi doporučuji, opravdu stojí za to.