Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335059/bmid_falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4 1841 417

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

Thalin
11.04.2024 4 z 5

Po téhle knize jsem sáhla jako po odpočinkové knize a myslím, že jsem se naprosto trefila. Tohle není epické fantasy plné bojů, intrik nebo politikaření, ani žhavá romance. Což mi vůbec nevadilo. Je pravda, že místy se děj docela táhne. Ale hlavní postavy mě opravdu bavily, na svůj věk byly vcelku vyzrálé a neštvaly mě, jako mnoho jiných postav v tomhle věku. I styl psaní mě obecně bavil. Zase to bylo něco trošku jiného, i když se to vlastně žánrově nebo obsahově až tak nevymyká od jiných knih tohoto typu.

DannyLady
12.03.2024 4 z 5

Dle mého názoru skvělá oddechovka. I když sem už dávno mimo cílovou skupinu čtenářů moc sem si to užila. To tápání během víc jak půlky knihy kdo je vlastně princ a kdo je vrah bylo napínavé. Četla sem až do půl 2 do rána jen abych zjistila, že sem si to celou dobu myslela špatně. Úplně nesouhlasím, že by se v knize nic nedělo. Myslím, že příběh byl svižný a o různé napínavé scény a zvraty nebylo nouze. Musím uznat, že na to, že hlavní hrdince je -náct, tak mě ani nevytáčela jako hrdinky z obdobných knih. Hned se du vrhnout na druhý díl, ten konec byl moc napínavý.

LexiS
04.03.2024 3 z 5

Na to, jak vysoké má kniha hodnocení, jsem byla překvapená, že se v celém příběhu vlastně nic neděje. Jakože vůbec nic. A když už se zdá, že po dvou třetinách konečně přijde akce, tak zas nic.
Celé je to postavené na tom, že člověk neví, kdo je princ a kdo je zabiják. Takže během kapitol máme nějakou svou představu, kterou pak člověk zase zavrhne, pak se k ní vrátí, a tak dál. Navíc jsou všechny tři hlavní postavy ulhané, jak se snaží neprozradit. To je sice fajn, ale jen tohle bohužel nestačí.
Očekávala jsem spoustu akce a zvratů. A dostala jsem vyčerpávající květnaté popisy a spoustu, ale opravdu spoustu putování. A musím říct, že to v knihách zrovna nemusím. A tahle kniha můj názor rozhodně nezměnila.
Navíc mi nesedly ani postavy. Autorka se je snažila mít strašně propracované, ale možná až tak moc, že se mi zdály prostě prázdné. A jakékoliv vztahy mezi nimi strojené, bez chemie.
Je jasné, že to autorka psala tak, aby nebylo jasné, kdo je kdo. Ale když už to bylo odtajněno, tak bych čekala, že se tak i začnou chovat. Ale oni jako by zůstali v rolích, které si pro sebe sami vymysleli jako krytí.
Bylo tam i pár úsměvných situací, které byly neskutečně nedomyšlené. Vážně si neumím představit, že armáda vojáků na koních má sebou i lopaty na pohřbívání mrtvých.
Opravdu strašně moc doufám, že je to jen rozjezdový hodně vleklý první díl. A že se můžu těšit na pořádně silnou hrdinku a vymakané fungování světa, spoustu zvratů a akce. Protože náznaky tam byly!
Mimochodem viděli jste tu obálku?
Hodnotím slabšími třemi hvězdičkami.

Domi_S
18.02.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou..ale mně tam chybělo víc akce. Romantická linka mezi Rafem a Liou mě nevtáhla..přišlo mi to takové furt nic a najednou Lia ztropí scénutakové strojené, přetažené za vlasy.. mrzi mě, že autorka raději nedala přednost vztahu Kadena a Liy. Tam jsem cítila mnohem zajímavější chemii..Škoda. Trošku mě to odrazuje číst další díl. Co mě ale moc bavilo, tak jak autorka prolíná kapitoly, ve kterých promlouvají Rafe i Kaden- lépe si představíme, co prožívají.

Jaehyun
11.02.2024 3 z 5

Nejvíce mě bavilo prvních 100 a posledních 50 stran, ten prostředek za mě nic moc. Řekla bych, že je to taková seznamovací kniha s postavami a hlavně prostředím a že se to rozjede v dalších dílech, na které jsem zvědavá. Na fantasy tam popravdě ani nebylo dost 'fantasy prvků', spíš bych řekla že žádné.

Bylo to ale fajn, na mě možná trochu utahané, tak nějak zjišťuji, že tyto 'putovní ' knížky nějak nedávám a potřebuju, aby se tam něco dělo, nějaká akce. Ale druhý díl má být údajně lepší, tak uvidíme.

HaniSebi
09.02.2024 5 z 5

Tohle byla skvělá knížka, která si za mě 5* zaslouží. Je to první díl, takže se postupně seznamujeme se světem a jeho pravidly. A mně se svět knihy zatím líbí, je docela jednoduchý, nijak originální, ale funguje. Tři hlavní hrdinové jsou dobře pojatí, ačkoli je jasné, že víc se o nich budeme dozvídat až v dalších dílech. Knížka se čte strašně dobře, není nijak extra náročná (možná i díky zaměření na mládež). ALE...!

Člověk musí počítat s tím, že jde spíš o klidný, seznamovací díl. Stránky plynou a v podstatě se toho moc neděje. Obsah je asi takový, že tak třetina knihy je naprosto poklidný konverzační (možná dobrodružný?) román, další třetina nese nějakou akci (spíš ve smyslu, že se něco děje) a další třetina je akce, ale taková relaxační akce. Může to být napínavé, ale rozhodně nečekejte epické fantasy bitvy tisícových armád. Obecně nejde o žádné velkolepé fantasy, ale třeba to ještě přijde.
Co mně vadilo nejvíc, byly pravopisné chyby, každopádně za to autorka nemůže, proto nemám důvod snižovat hodnocení.

mira399
24.01.2024 5 z 5

Moc hezky se mi to četlo. Pohádka jako vyšitá. Delší dobu jsem nečetla žádnou fantasy a tohle mne mile potěšilo. Těším se, až si přečtu další díly.

knihomolka_jaja
01.01.2024 5 z 5

Do série Kroniky pozůstalých jsem se pustila, protože jsem zatoužila po dobrodružství, které mě nadchne, pohltí a dovolí mi snít. Nechala jsem se při výběru vést intuicí a ta mě nezklamala.

Kniha první začíná svatební přípravou princezny Lii, která se odmítne zhostit svých královských povinností a zvolí raději útěk, než aby se vdala bez lásky. Klišé, říkáte si? Možná trošičku, ale její útěk jsem ani trochu neočekávala. Spíš naopak. A už tímto malým překvapením si mě knížka získala.

První polovina příběhu se mi velice líbila. Potom přišla malá obleva, po níž mě ale princeznino dobrodružství zase dostalo. Okamžitě se pouštím do dalšího dílu.

Kniha splnila veškerá má očekávání. Fantasy protkané vášní, romantikou, láskou, ale také velikým trápením, válkou a smrtí. Dvakrát jsem u knihy slzela.

Líbí se mi i tajemná historie, kterou nám autorka postupně odhaluje. Legendy o konci starých časů a popisy prostředí po velké zkáze vás nutí přemýšlet, co že to paní spisovatelka stvořila za svět a zda je v něm ukryto něco ze světa našeho.

Laf
23.11.2023 4 z 5

Kniha nebyla špatná, i když jsem čekala více akce. Tento díl mi přišel spíše jako seznamovací s postavami a jak uvažují. Teprve druhá část knihy se pořádně rozjela a konečně to začalo být mnohem více zajímavé a akčnější. Tak snad pokračování bude lepší. Zůstalo spoustu nezodpovězených otázek a pořád čekám na nějaké to wau :)

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Z knížky jsem naprosto nadšená. Celý děj mě natolik pohltil, že jsem se od něj nemohla odtrhnout. Lia mi přišla sympatická, stejně i Rafe. U Kadena je to trošku horší, ale i tak se mi jako postava líbí.

Bety093
24.09.2023 4 z 5

Od knížky jsem neměla moc velké očekávání, ale byla jsem příjemně překvapena. Krásný příběh, postavy, napětí, no prostě bomba. Co se mi tolik nelíbilo byly některé zdlouhavé části, kde jsem se vyloženě nutila do čtení. Všechno ale kompenzuje brilantní konec, kde mi i slza ukápla a hrozně mě to dostalo. Celkově knížka lehce nadprůměrná a zkusím ještě další díly. Doporučuji.

Tesaknihy
25.08.2023 5 z 5

Krásný příběh. Velmi promyšlený a přesto, že je určený pro mladší cílovou skupinu, má co nabídnout i starším čtenářům. Líbí se mi to pomalé tempo a postupné odhalování.

Heaven001
24.08.2023 2 z 5

Za mě zklamání. Čekala jsem magii a nějakou akci. Toto bylo utahané a zbytečně zdlouhavé. Moc nechápu, že má kniha tak dobré hodnocení. Za mě horší průměr, znovu číst nebudu. Uvidím, zda se pustím do dalších dílů.

Johana
25.06.2023

Nedočteno, knihu jsem odložila po zjištění, že je vysloveně určena mládeži, což já nejsem. Půjde asi o celkově jednodušší vyprávění, bez velké logiky, zato plné laciných klišé... Ale hlavně je to pro děti.

knizni.taurus
22.05.2023 5 z 5

* Kniha je psána zejména z pohledu Lii, ale také z pohledu zabijáka a prince, což mě bavilo ještě víc.

* Příběh plyne poměrně pomalu (mě to dost vyhovuje, lépe se člověk vžije do děje a člověk tak prožívá vše s hlavní hrdinkou), je tady skvěle propracovaný nový svět s vlastní historií, tradicemi a různými jazyky.

* Autorka si skvěle pohrála s postavami zabijáka a prince - dokonale Vás zmate a do poslední chvíle si nejste jisti kdo je kdo.

Falešný polibek je kniha, ve které nechybí odvážná hlavní hrdinka, správná dávka napětí, plno překvapeni a velmi krásná, uvěřitelná a pomalu se rozvíjející se romantická linka.

sArKa236
21.05.2023 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co bych o této knížce mohla napsat.
Napětí, milostný trojúhelník, očekávaně neočekávaný zvrat. Líbilo se mi, že jsem až do jedné konkrétní chvíle nebyla jistá, který z dvou mužských hrdinů je který. Zabiják nebo princ? Musím se přiznat, že jsem to odhadovala úplně naopak, ale co se dá dělat (možná za to mohla moje nepozornost a ostatním to bude jasné hned). Co mne trochu zarazilo, byl konec.
Shrnu to tak, že je to příjemné odpočinkové čtení, ALE i když se zde nějaká ta akce nachází, kniha je zaměřená HLAVNĚna onen milostný trojúhelník.

nicandra
24.04.2023 4 z 5

Zajímavé hraní si s proudem příběhu - např. výrazné zpomalení ve chvílích pobytu v Terravinu, který má hlavní postava za ráj, protože tam může být sebou samou. Poněkud uspěchaný konec - který vlastně není konec, ale má vás jen přimět získat druhý díl, nejlépe koupí, že.
Hodně mě zaujalo rozložení vyprávění příběhu na jednotlivé postavy, je to tak mnohem živější, svěžejší. Mimochodem, taky jsem nepoznala, který ten chlap je který, ale tak to má evidentně být.
Ovšem ty pravopisné chyby mě neskutečně iritují.

Steffy
29.03.2023 5 z 5

Tak tohle byla kniha, která si mě chytla za srdce! Celou dobu čekat, abych opravdu zjistila kdo je kdo. Neustálé se přesvědčování, že tenhle je princ a ten zabiják a pak se stala jedna věc a bylo všechno naopak?? Opravdu moc povedené! Čekání, jestli Lia opravdu objeví dar nebo ne! Zjišťování co proč zůstává pořád kus kavah na jejím rameni? Rozuzlení kdo je kdo, starosti o Pauline, starosti o Liu! Zvědavost co se to vlastně ve všech královstvích děje? Nemohla jsem se odtrhnout a četla dál a dál a najednou byl konec a já musela okamžitě vzít druhý díl!

Iva095
29.03.2023 3 z 5

Princezna Arabella má radši když se jí říká Lia. Jako první dcera si nemůže vybrat jak naloží se s vím osudem. Její bratři si mohli svojí nevěstu zvolit sami, ale ona svého ženicha ne, jí byl přidělen, nevěděla jak vypadá a už vůbec ho nemilovala. V den kdy měla být svatba společně se svojí nejlepší přítelkyní Paulinou utekli do Terravin, kde chtěla začít žít obyčejný život. Jednoho dne se v hostinci kdy pracovala objevili dva cizinci, kteří se o ní začali zajímat. Lia netušila, že jeden z nich je princ a ten druhý zabiják, ani oni sami si neřekli kdo doopravdy jsou. Ale oba moc dobře věděli kdo je ona.

Celá tato série má hodně pozitivní hodnocení. Abych řekla pravdu tak tento díl mi nepřišel tak moc dobrý. Přibližně třičtvrtě knihy byl příběh až moc klidný moc se toho tam nedělo. Bylo to pořád dokola to samé, práce v hostinci, poznávání Terravin a sbližování se s oběma cizinci. S tím jedním o trošičku více. Přibližně tak 150 stran před koncem už se konečně začínalo něco dít, ale že by to bylo nějak extra to bych neřekla. Na to, že tento díl má hodně vysoké hodnocení tak se mi zdál hodně průměrný.

alena7090
23.03.2023 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Celou dobu přemýšlet, kdo je kdo, odhadovat, měnit názory, utvrzovat se v nich, abych je mohla změnit znovu. Naprosto úžasný prvek neznámosti postav a různosti pohledů. Mohu jen doporučit :)