Falešný polibek

Falešný polibek

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335059/falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.4631

Letopisy Pozůstalých (1.)

The Kiss of Deception (2014)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Yuuki24
dnes

Kniha Falešný polibek se mi líbila, ale občas malinko vázl děj. Nečetla se mi určitě jedním dechem jako některé fantasy knihy. Určitě mi nevadí, že to nebyla typická romantická fantasy jak to již někdo tady zmínil. Když si odmyslím občasné nudné pasáže, tak kniha stojí určitě za přečtení a již teď se těším na další díly.

zinon

Začátek knihy nic moc. Pak mě kniha upoutala a četla se velmi dobře. Líbil se mi hlavně pohled zabijáka, prince a pak Kadena,Rafea...bez toho by to nebylo ono a dodávalo to ten správný náboj. Druhý díl si určitě přečtu, protože jsem napjatá, jak to bude pokračovat.

Elevener

Knihu falešný polibek musím ohodnotit hned pěti hvezdičky. Ze začátku knihy jsem byla opravdu unavená a nic mě skoro nebavilo do čtení jsem se musela nutit.V jednu chvíli mě kniha tak nudila že jsem se čtením sekla ale po pár týdnech se mi můj nápad rozležel v hlavě a dala jsem tomu ještě jednu šanci.Najednou mě hrozně moc začala bavit hlavně pošťuchování Kadena a Rafa.začala být více čtivá (dle mého názoru) a nedokázala jsem odtrhnout oči.

Evule114

Za mě hezká kniha, která se skvěle četla. Upřímně? Jaký milostný trojúhelník? Když tohle někdo napíše, tak očekávám více, než to, že oba hrdinové mají v sobě nějaké kouzlo a Lia má i přes to jasno, koho chce. Mě osobně bylo od první chvíle jasné kdo je princ a kdo je vrah. Bylo to do očí bijící, ale postupně mě autorka párkrát trošku znejistěla. Tak o to víc to bylo čtivé. A k tomu kolik mi je let, si myslím, že to zaujme i starší čtenářky, jsem toho živým důkazem :-).. jen jedno malé doporučení. V knize jsou úryvky, tak doporučuji číst pečlivěji a nepřeskakovat, i když nedávají smysl. Ke konci smysl začnou dávat a hlavně budou důležité v druhém díle :-)

vivalamuff

Kniha není špatná, ze začátku se mi líbila, ale s počtem stránek se děj neskutečně táhl a to mi vadilo. Opravdu velké plus dávám za samostatné kapitoly zabijáka a prince. Na konci jsem zjistila, že jsem se v mém odhadu "kdo je kdo" spletla. To bylo velké překvapení :-D

marti7729

Úžasná kniha, která Vás vtáhne do děje. Knížka pro mě byla plná překvapení, určitě bych doporučila každému kdo chcelehčí čten či nějakou oddechovku. Sice je to young adult, ale i ve 27 letech se mi moc líbila :)

vodopad152

Kniha byla dobrá. Musím uznat, že mě spisovatelka obelstila a tipla jsem si špatně kdo je zabiják a kdo princ. Ale nevadí. Sice mi to chvíli bylo líto, ale svět se nezboří. Děj byl dobrý jen spád příběhu trošku pokulhával.

Horselen

Jeden z dalších skvělých příběhů, napnutá jsem byla až do konce. Především se mi líbily prudké dialogy Kadena a Lii, konec jsem málem obrečela.
Ze začátku jsem byla zmatená, nejenže čtenáři nebylo vysvětleno co nebo kdo je První dcera popřípadě Pozůstalí, navíc to skoro vypadalo, že v knize vystupují místo dvou kluků čtyři. Polovinu knihy jsem netušila, kdo z nich je vrah a kdo princ. Výsledek mě docela překvapil.
Jediné co mě mrzelo, bylo poměrně dost překlepů.

Abnička

Tak tohe tedy byla bomba!
Nečekala jsem to - od téhle knihy jsem toho moc nečekala a opravdu mě příjemně překvapila. Byla tam jak romantická část, která byla opravdu promyšlená. Taky kniha obsahovala i nějaké to napětí, které bylo úžasné.
Do děje jste se zažrali hned a už vás to nepustilo. Hlavní postavy, hlavně Lia a Rafe jsou velmi sympatické.. Kadena bydh nejraďeji zastřelila.
Knihu velmi doporučuji!

Barik05

Úžasné, určitě přečtěte nebuď evas to mrzet.

KateiBookLover

Opravdu skvělá knížka!! Strašně se mi líbila a už se těším až budu mít další díl. Liu jsem si hned zamilovala, protože mám ráda takové ty rebelantské a tvrdohlavé princezny :)

Lethania

Kniha mě zpočátku nudila, ale pak se to rozjelo jako kdyby autorka chytila druhý dech. Velmi povedená fantasy, která je jedna z těch lepších v poslední době. Postavy sympatické. Někdy mi vadilo rozhodnutí některých postav, ale tak už to bývá. Doporučuji.

MiraiYume

Předně - není to prvoplánovaná přeslazená romance. Autorce se podařilo vytvořit ucelený svět se svými vlastními pravidly, jazykem, minulostí a hlavně skvělým příběhem. Samozřejmě že romantická linka nechybí, vine se jako réva kolem hlavní napínavé osy, kde princezna Lia bojuje za svoji nezávislost, aby nakonec zjistila, že starým proroctvím stejně nikdy utéct nemůže. Krátké bloky s myšlenkami "vraha" a "prince" byly osvěžující a dávali příběhu hlubší rozměr, přece jen je kniha psaná ich formou, takže pohledy dalších postav jsem opravdu vítala. Musím se přiznat, že dojemné okamžiky (zejména s Waltherem ke konci) jsem tak tak ustála. Pearson má skvělý vypravěčský talent. Za mě - moc dobré počtení a po všech těch fantasy i vítaná změna.

hellena1523

Podle názvu jsem čekala oddychový podprůměr, ale musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapená! Trochu mi vadí vyprávění z pohledu více osob, ale na druhou stranu cítím ten smysl, takže to asi přežiju. :)
Přistihla jsem se, že jsem fakt napnutá jak kšandy, co se bude dít dál, a hrozně jsem nechtěla, aby už příběh skončil, protože teď budu muset čekat, až se uvolní druhý díl v knihovně. :-D
Jedna z lepších fantasy spíš pro holky.
A doporučuji nakoupit zásobu ciderů do lednice, protože se u čtení budou hodit. :-)

Ruushi-chan

Wow. Prostě wow. Neměla jsem vůbec žádná očekávání a tahle kniha mne naprosto pohltila. Stačil mi jeden den na to abych ji celou zhltla. A bohové. Stalo to za to. Jediné co mě ničí je, že nemám doma pokračování, které tak moc potřebuji.

kyticka152

Z knihy jsem až moc nadšená. Popravdě jsem moc neočekávala, ale ohlasy byly velké, tak jsem si to přečetla jen ze zvědavosti. Děj se mi líbil a i neuvěřitelně dokonalá věc. Není tam milostný trojúhelník. :) Bohužel, nemůžu dát pět hvězdiček, protože na mě tam bylo málo přímé řeči a na můj vkus více popisu, ale to už je jenom můj problém. Doporučuji k přečtení!

Zebra01

Ty dvě hvězdy dávám proto, že (k mému vlastnímu údivu) stále chci vědět jak to skončí. Ale... princezna Lia je na můj vkus nějak naivní a atmosféra mezi vrahy je nějak moc mírumilovná- jsou to přeci vrazi! A navíc se mi chvílemi zdálo, že autorka váhá, nemůže se rozhodnout zda-li nám chce oznámit kdo je kdo, nebo to má být tajemství...anebo očekává že čtenář má dar. Bohužel ale vlastně nevím co je to dar. Je to snad magie, nebo se to dá naučit?

Annnulika

Četla jsem tu pár komentářů, že postavy prince a zabijáka jsou zamotaný a že hned není poznat kdo je kdo. Nechápala jsem to a říkala si, že to bude jasný a taky že bylo... No aspoň jsem si to myslela, ale po odhalení jsem jen vykuleně zírala a ještě dalších pár stránek si v hlavě říkala... Ale vždyť přece... A nebylo to... A tak :D Za mě super knížka, super děj i styl psaní.

Amitiel76

Tuto knihu jsem jsem si půjčila v knihovně, protože mě zaujala její anotace.
Sice už dávno nejsem cílová skupina pro kterou je kniha určená, ale přesto mě tyto fantasy příběhy chytají za srdce.... A musím říct, že ani s touto knihou jsem nesáhla vedle.
Postava princezny Lii, byla naprosto perfektní. Sedla mi od prvních řádků. To, s jakou odvahou a neochvějností se vzepřela tradicím a domluvenému sňatku....
S jakou kuráží vyrazila vstříc nejisté budoucnosti, a jak se dokázala dokonale přizpůsobit nové roli v novém životě, který si zvolila. Ta tam byla najednou princezna s královskými manýry.... Kurážně přijala svou novou roli, a ničeho nelitovala. Dokud.... jí osud nedostihl. Dokud si neuvědomila, že právě její zbrklý útěk, mohl být příčinou neštěstí, které postihlo její blízké.... A pokud nechtěla přihlížet ještě dalším hrůzám, musela své rozhodnutí přehodnotit.
A pak tu byl samozřejmě princ, odmítnutý ženich, který se jí rozhodl za každou cenu najít a oplatit jí své ponížení.....
A nájemný vrah, který ji přišel podříznout krk.....
Jenže otázkou bylo, kdo je vlastně kým. Kým je Kaden, a kým je Rafe? Kdo je princ a kdo zabiják? Ale zamilovaní do Lii byli oba dva :-)
Děj jsem hltala stránku za stránkou. Nedala mi klidu, dokud jsem nebyla na konci.
Určitě si nenechám ujít další část. Co nejdřív zas poběžím do knihovny....
Ale nyní už s jistotou vím, že tato trilogie bude určitě zdobit moji vlastní, domácí knihovnu. Snad mě další díly nezklamou....

Evul15

Nádherná kniha.
Kniha se velmi dobře četla, autorka mě mile překvapila svým námětem.
Velice čtivá a musím podotknout, že jsem byla jednou z těch, které se nechali zmást názvy kapitol. Touto knihou jsem taky překonala svůj rekord čtení knih a přečetla jsem ji jedním dechem za necelý den. Námět postav prince a zabijáka byl okouzlující.
Připisuji tutu knihu mezi mé nejoblíbenější.

Kačkaknihomol

Nemastné, neslané. Taková tahle kniha je.
Autorka si mě hned získala svým stylem. A milostným trojúhelníkem, který je netradiční. Bohužel zpracování lehce pokulhává.
Začátek byl slibný, jako ostatně u všech fantasy knih, člověk se ještě rozkoukává. Když se tedy rozkouká, vyloupne se mu nepochopený svět s otravnou hrdinkou, ale zato osobitý styl a trojúhelník. A to se mi celkem zamlouvalo.
Musím však říct, že mě linka se zabijákem a princem sakra zklamala. Autorka nás vede do klišé, kdy dává všechny důkazy nápadně najevo, takže člověka napadne, že to bude naopak. A taky bylo. A ta romantika? Prrr, žádnou originalitu v tom nevidím, hlavní (otravná) hrdinka sice oficiálně je s jedním, zároveň jí přitahuje druhý.
Lia je sama o sobě závaží na dvě brda. Je tak neuvěřitelně otravná. Ještě otravnější jsou ale myšlenky kluků a to jejich "není jako ostatní, je jiná" bylo taky na palici. Opravdu nevidím nic rebelského na setření oplzlého vojáka.
Tak nějak mě to bavilo, hezky se mi to četlo, ale nějak mě to neobohatilo. Hezký průměr, u dalších dílů uvidím, jestli mi za to stojí.

V.M

Naprosto nádherná kniha. Liu jsem si oblíbila od první kapitoly. Nápad psát příběh z pohledu různých postav, přitom nevíte kdo je princ a kdo zabiják. Kdo je kdo jsem odhalila asi v půlce knihy, docela jsem se divila že můj odhad byl správný. Příběh neměl jedinou chybu naprosto jsem mu propadla, hltala jsem stránku za stránkou. Kniha neměla chybu. Sice já by jsem v některých situacích jednala jinak než Lia ale, každý jednáme v daných situacích jinak.

Annabella

To, že znáte jména postav a vlastně nevíte, kdo je kdo je skvělé,jelikož vás to celou dobu co to čtete, nutí přemýšlet kdo je kdo. Jsem i příjemně překvapená, že v tomto případě princezna není naivní a hloupá, jako většina ostatních hrdinek... V součtu jsem byla mile překvapená a kniha mě velice bavila. Kniha se četla velice pěkně, měla spád a nápad. Těším se na pokračování

kaca3606

za mně super, ne na pět hvězd ale fakt fajn kniha. A v půlce to bylo fakt nečekaný. Chvilku jsem nechápala, jakože cože? :) kniha se mi líbila ,hurá na další

Elodie7539

Úžasná kniha. Od začátku do konce jsem se jen snažila uhodnout, kdo je vrah a kdo princ. No, chvíli jsem si to myslela správně, pak jsem kvůli nějaké nepatrné náhodičce postavy zaměnila... Ale na konci to vše do sebe dokonale zapadlo a já nechápala jak jsem se mohla splést :D

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout až do poslední stránky a pak jsem se málem zbláznila z toho, že další díl bude vydaný až za měsíc. Přiznávám, že "pár" věcí je zde trochu nelogických, jako třeba že vrah se se svou obětí nejdříve seznámí – proč ji taky zabíjet hned? Ale jinak by ten příběh prostě nemohl být.

BarkaS

Málokdy se mi u tohoto typu knih stane, že se mi chce si příběh přečíst znovu (a znovu a znovu a znovu). Jenže v tomto případě to tak bylo. A ani druhé čtení nebylo zklamáním. Svižný, čtivý, zábavný, hluboký příběh, osvěžující a s nápadem. I když nevíte, kdo je vrah a kdo princ, a autorka se vás schválně snaží svést na zcestí popisem postav, je to zábava. I když na to přijdete velmi záhy, je to pořád zábava. A i když už skutečně víte, je to pořád zábava. I podruhé.

Aaginka

Tahle kniha mě upřímně překvapila. Nečekala jsem že mě bude tak bavit.

8Michaela8

Na začátku jsem měla trochu problém se rozečíst, začátek je trochu nudnější.
Ale po chvíli už se příběh čte skoro sám. Rafe a Kaden- do obou sem se hned zamilovala. Do poslední chvíle nevíte kdo je kdo a samozřejmě jsem si to tipla špatně. Naprosto úžasně napsané, krásný příběh. Prostě úžasná knížka. Moje nejoblíbenější, už jen čekám na 3. díl:)

AnnieBlack

Už od první kapitoly jsem věděla, že tahle knížka se mi vryje pod kůži.
A taky vryla.
Po delší době jsem našla knihu, která ve mně zanechala spoustu emocí. Od radosti až po depku. Styl psaní autorky (a samozřejmě český překlad) mě naprosto uchvátil. Nádherně poskládaná slova. Jedinou výtku bych měla k nepopsaní jejich náboženství a celkově té historie. Možná jsem to jen přehlédla, ale měla jsem v tom docela madlajs.
Určitě, co stojí za zmínku jsou sympatické postavy. Lia není nějaká hloupá husička, která dělá spoustu nesmyslů a jen fňuká. Pauline je jedním slovem anděl. Nesmím opomenout ani hlavní "kočičáky" - Kadena a Rafea. Kaden mi ze začátku připadal jako hrozný slizoun, ale ke konci jsem si k němu našla cestu. Zatímco Rafe. Ach Rafe. To je zlatíčko. Získal si moje srdce.
Nemůžu se dočkat toho, až budu mít v ruce druhý díl :)

Mininka

Nejsem typ člověka co by přímo ujížděl na fantasy.. Ale tahle kniha mě opravdu velmi zaujala! Děj je velmi čtivě napsaný, upoutá i náročného čtenáře. Rozhodně 5* knížce patří. :)

milostný trojúhelník

Mary E. Pearson