Falešný polibek

od:

Falešný polibek

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335059/falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.4499
Série:

Letopisy Pozůstalých (1.)

Originální název:

The Kiss of Deception (2014)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (148)

Přidat komentář
lenkaabooks
předevčírem

Někdy, když mě zklamou dvě, tři za sebou čtené knihy "pro dospělé", sáhnu po knize dětské, nebo pro mládež. A většinou nesáhnu vedle. Tak tomu bylo i tentokrát. Sedmnáctiletá princezna Lia, princ a najatý vrah, barbaři, magie a tajemství, to vše a mnohem víc jsem si s chutí přečetla.

Šaju05
17. března

Dobře.... Takže, jak začít? Musím se přiznat, je mi teprve dvanáct let, takže si nemyslím, že by můj názor něčemu pomohl, nebo někoho zaujal, no... Knížka mě vážně bavila, i přes to, že mi chvíli trvalo se začíst. Když se tak stalo, přečetla jsem víc než polovinu za jeden den. A to jsem si myslela, že nic lepšího než Harry Potter už být nemůže.... Spletla jsem se! A hodně. Když jsem se nechala vtáhnout do děje, nedokázala jsem od stránek odtrhnout oči. Falešný polibek byla asi ta nejlepší kniha, co jsem doposud četla. Mám dojem, že jestli budu mít někdy dceru (hodně vzdálená budoucnost), pojmenuji ji Arabella Celestine Idris Jezelia. Nebo aspoň Lia. Fajn, teď vážně. Nemám co vytknout. Možná mě jen otravovaly občasné překlepy, ale to není žádná velká chyba. Spíš drobnost. Oproti všemu, co mě uchvátilo, je to nic. Několikrát jsem se zasmála i rozplakala (no... Když nad tím tak přemýšlím, není moc těžké mě rozbrečet...), děj byl tak opravdový, popis postav i prostředí tak propracovaný... Prostě nádhera! Aspoň dle mého názoru. Kdybych měla knihu ohodnotit na stupnici od jedné do deseti, dala bych jí jedenáct bodů. A to nežertuji.

warca
15. března

Nový originální svět, nový čtivý příběh, nové sympatické postavy.
Až na to, že jsem si prince se zabijákem popletla hned na začátku a tak měla zmatek v celém příběhu, to bylo skvostné. Konečně napínavý příběh, do kterého jsem se začetla.
Na druhou stranu se moc nelišil od ostatních podobných fantasy knih. Ale co, krásně se to četlo.

Daysi.Dee
13. března

Na knížku jsem se vážně moc těšila. Jen škoda, že mě začala bavit, až od strany 120. Že je určena mladším ročníkům, jsem poznala hned a proto mě začátek knihy moc neuchvátil. Pomalý rozjezd, kde příběh startuje sladku romanci a mlaďoučká princezna se teda nemůže moc rozhodnout, kterého z těch dvou vlastně chce se rozjede v momentě, kdy zabiják začne jednat a Lia je v celkem dost nezáviděníhodné situaci. Oceňuji následný rej událostí, které čtenáře zaujmou a líbí se mi vývoj postav. Od hloupoučké a naivní princezny se na konci prvního dílu stala nebojácná bojovnice za svojí lásku (jestli si teda konečně jednoho vybrala), za království a svojí rodinu a hlavně bojovnice za samu sebe, což cením. Některé momenty byly popsány fantasticky a dojemně, stejně tak moc cením vymyšlený fanstasy svět, historii a plno detailů, které knihu povznášejí na lepší světlo, že nejde jen o zamilovanou romanci. Uvidíme, co přinese druhý díl.

mišule5
11. března

Kniha která mě zaujala už od prvních stránek díky vytvořenému světu který je namalovaný v knize. Je to něco jiného co u knih neznám.Hlavně se mi líbilo, že jsou v knize různé pohledy od hlavních postav, lépe se tak mužů vcítit do hlavních hrdinů, všichni jsou moc příjemní a to hlavně i kamarádka od princezny, která mi ke konci čtení docela scházela. Příběh mě velmi vtáhl do děje a nemohla jsem přestat v čtení. Jsem strašně zvědavá jak to dopadne v druhem díle, protože se mi více zamlouvá Rafe než Kaden, ale to se dozvím až posléze :)
Doporučuji k přečtení a vrhám se na
Zradné srdce

Lea
08. března

Konečně new adult kniha, která mě pro jednou bavila jak svým tématem, tak i zpracováním. I když není příběh po většinu doby akční, autorka mě svým spisovatelským umem dokázala od začátku do konce udržet v napětí a zmást natolik, že si pasáže s Kadenem a Rafem budu muset asi přečíst ještě jednou. Teď už ale hltám Zrádné srdce :)

Bee.M
07. března

Z této knihy jsem měla trochu obavy, že to nebude úplně pro mě, ale velmi mile mě překvapila hned v několika ohedech. Samozřejně mě dostala skvěle promyšlená a nápaditá hra na hádání identity: který je vrah a který je princ? A musím s pokorou uznat, že mě autorka dostala a jsem za to vděčná. Ale překvapila mě i míra promyšlení celého světa, jeho historie, mentality lidí a samozřejmě mapa, kde můžete sledovat, kudy putujete. Co mě také potěšilo je, že kniha není zdaleka tak ''holčičí'' jak jsem se bála. A citlivější povahy si i popláčou. Ale co mě dostalo nejvíce byl ten naprosto otevřený konec. Někomu to stačí a nechá prostor fantazii, ale mě ne. Chce to další díl.

Sima890
04. března

Na Falešný polibek jsem se chystala celkem dlouho, odrazovalo mě, jak je kniha tenká, ale pak jsem se rozhodla, že to přecejen zkusím a jsem za to nesmírně ráda. Strašně jsem si to zamilovala a taky mi i slzy ukáply. Autorka příběh napsala způsobem, jakým jsem ještě žádnou knihu neviděla a já byla překvapená jak nenucené to bylo.

Autorka udržovala identitu vraha a prince v tajnosti do poslední možné chvíle. Já už asi ve čtvrtině měla jasno kdo je kdo, ale ukázalo se, že jsem se mílila. Tahle část příběhu nebyla vůbec nucené a odhalení identity vraha a prince přišlo ve správnou chvíli. Sice mě ze začátku mrzelo, že jsem se mílila, l nakonec jsem za to byla ráda. Příběhu celkově nechyběla tajemství akce, láska a ani žal.

Postavy byly napsány skvěle a byly sympatické, jenom v částech byla celkem nevýrazná Pauline, jako Liina nejlepší kamarádka mohla být výraznější, ale přesto ji nechybělo drama. Liin charakter mě překvapil, vůbec se nechovala jako princezna, která je od narození zavřená v paláci. Zvládla a přežila toho hodně, už se těším, co se stane v dalších dílech

http://holcici-svet-cool.blog.cz/

Galánečka
03. března

Od knihy jsem měla opravdu velká očekávání a to hlavně díky tolika kladným hodnocením. Nicméně, byla pro mě celkem zklamáním. Začátek byl slibný, ale pak se to už jen vleklo a vleklo...autorka ve mně vůbec nedokázala vykřesat nadšení a zájem o svět, který stvořila. Zajímavé to začalo zase být až ke konci, ale rozhodně to nezachránilo knihu jako celek. Další díl si nejspíš nepřečtu.

AnnaPodivinská
03. března

Toto je úžasná kniha, ale stala se mi taková věc, že jsem četla začatek a poté jsem četla i jinou knihu a tak trochu jsem si poté zaměnila vraha s princem, a ani mi to nepřišlo divné, až jakmile jsem takhle přečetla 1/3 knížky jsem zjistila, že to mám přehozené. Jinak mě kniha zaujala a moc se těším na další díl

dejmiknihu
20. února

Skvělá kniha s otevřeným koncem, jejíž další díl je hůře shanitelný. Hezky psané, částmi trochu matoucí, zajímavá zápletka.

Bet
16. února

Tak pro mne velké překvapení, knihu jsem dostala a hned jsem si jí zamilovala. Chvilkami to bylo tak silně dojemné, že bylo třeba kapesníku :) a nevím proč a nějak jsem si zamilovala vraha.

Cipori
13. února

Kdo ještě nečetl, nechť tuto chybu napraví. :-)

ame
07. února

od knihy jsem čekala hodně a taky se mi to smlnilo knihu miluju ( a taky má bezva obálku ) a jsem určitě moc spokojená, už ji mám přečtenou snad stokrát a jsem moc ráda že se ke mě dostala moc se těším na třetí díl : )

E.lisabeth
06. února

Do knihy jsem se zacetla jako do oddechovky, takze me autorka dokazala naprosto dokonale zmast a az zpetne mi dochazelo, co jak bylo a co kdo vlastne rekl a sestavila si to dohromady:-). Rozhodne si co nejdrive poridim druhy dil, jelikoz konec byl tak otevreny, ze bych nejradeji bezela hned do knihkupectvi.

sebemi
03. února

Chytlo mě to díky hlavní hrdince, která je odvážná, prostořeká a s ničím se nepáře. Tajemství kdo je princ a kdo zabiják opravdu zaujme a donutilo mě to číst vážně pečlivě, aby mi něco neuniklo. Za mě plný počet hvězd a těším se na další díl.

Arwen329
29. ledna

Nádherná kniha, velmi mě uchvátila. Krásný příběh ve stylu pohádky. Musím říct že při smrti Walthera a toho jak ho Lia pohribavala mi až slzy ukaply. Za mě plný počet bodů. Druhý díl rozhodně přečtu

Fropa
29. ledna

Uzasna kniha nemuzu se dockat 3.dilu

elusi
24. ledna

Pre mňa dosť priemerná kniha. Od začiatku som vedela kto je princ a kto zabijak. Vadilo mi množstvo dosť zbytočných opisov, alebo spomienok hlavnej postavy. Ten dej sa miestami tak vliekol, že som mala chuť vyhodiť knihu von oknom. No dočítala som ju, a ďalší diel si ani náhodou neprečítam.

LucyBooks
20. ledna

Kniha, která se hezky četla.
Básničky se ke knize skevěle hodily. Nápad s hádáním vraha a prince byl zajímavý, neotřelý.

Leanis
19. ledna

Pořád jsem naštvaná. V dobrém slova smyslu. Myslela jsem si, že dokážu naprosto přesně říct, jak se kniha bude dál odehrávat. A poslední stránka (doslova POSLEDNÍ!) mi to naprosto rozbořila.
Je nutno dodat, že právě kvůli tomu, že se autorka snažila vodit čtenáře většinu knihy za nos, se zde nachází hodně nesrovnalostí. Tím myslím to, že postavy se občas chovali tak, že to nesedělo k jejich charakteru. Ale za výsledek to stálo.
Liu jsem si nijak extra neoblíbila, Rafea jsem si zamilovala během první kapitoly, kdy se objevil a Kaden mi tam připadal tak trochu navíc. Chápu, že kvůli příběhu tam být musel, ale milostný trojúhelník mi v tomto případě připadal "vynucený".
Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdami, ale myslím, že se nakonec přikloním k silným 4*.

Turiel11
18. ledna

Mám na jazyku spoustu superlativ a nemůžu si vybrat, kterým začnu. Kniha má skvělou atmosféru, která mě vtahovala do sebe, jen těžko jsem ji odkládala. Všechno je tak nějak dokončené a dotažené - nevím, jak jinak to popsat. Ten pocit, že je v té knize všechno správně. Popisy byly hojné a já z nich byla chvílemi nervní, ale to nijak neumenšuje jejich krásu. A to, že nevíme, kdo je kdo? Prostě pecka. Měla jsem favorita a trefila se, ale autorka se opravdu snaží, mate, zavádí do slepých uliček a hází udičku. Některé scény jsem vůbec nedokázala dostat z hlavy...nádhera.
!!!SPOILER!!!
Zdá se mi to nebo se autorky této a podobné literatury v poslední době vyžívají v naprosto šílených koncích? Jim se to píše, ale kdo to má všechno rozdýchávat? :-D Ještěže už je druhý díl a já nemusím čekat než vyjde.

elbe10
15. ledna

Falešný polibek se čte sám. Tato kniha mě neskutečně překvapila.Zpočátku vůbec nevíte, kdo je princ a kdo zabiják. Dokonce jsem se musela vrátit a přečít znovu pasáže s princem a zabijákem.Už se těším na druhý díl.

Lee7
15. ledna

Kniha se mi líbila, zajímavé texty zpěvů. Hezky a ladně napsáno.

jana79
14. ledna

Super knížka,četla jsem jednim dechem,a ač tenhle žánr nekupuji,jsem ráda,že mi ji sestra doporučila a zapůjčila. Druhy díl taky super a už se těším až vyjde třetí a bohužel poslední díl. Krásná moderní pohádka

Baru1236
14. ledna

Tak tohle byla fakt pecka :D
Opravdu dobrá kniha, ještě teď mi z toho jde hlava kolem. Samotný koncept toho hádání kdo je princ a kdo je vrah je úžasný :D když už jsem si myslela že vím, pokaždé se objevilo něco, co mojí víru opět podkopalo :D ale moje konečné rozhodnutí bylo správné :D
Celou naši trojku jsem si oblíbila a Rafe je moje nová knižní láska :)
Nemůžu se dočkat až se vrhnu na druhý díl a už aby tady byl rovnou i třetí :D

Alex.Barunka
13. ledna

3,5/5
Po slibném začátku bohužel přišla strašně dlouhá díra, kdy se skoro nic nedělo, což je v tomto případě nevyužitý potenciál a autorka si v tomto případě mohla více pohrát s historií celého světa.

Druhá půlka knihy byla už o něco dynamičtější, napínavější, ale bohužel předvídatelná. Neříkám ale, že autorka nemá schopnost zamotat hlavu a trochu zamíchat kartami.

Co na knize ale opravdu oceňuji, je styl psaní. Autorka se více rozepisuje a není se vším až tak moc hotová, jen by to svoje rozepisování mohla věnovat jiným oblastem než citům hlavní hrdinky.

Falešný polibek je do jisté míry uspokojující YA fantasy, směřována především dívkám. Na pokračování jsem sice zvědavá, ale nejde o takovou zvědavost, že bych se nemohla dočkat až si pořídím další díl.

Jostik_21
12. ledna

Omg! Boží kniha. Druhý díl taky super a třetí bude taky!

Market116
04. ledna

Právě jsem si zamilovala další nádherný příběh. Knihu jsem hltala a skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout, úplně mě okouzlila. Příběh je zvláštně jednoduchý a zároveň neobyčejný.
Liu jsem si moc oblíbila, je tak svéhlavá a statečná. Doufám, že ještě víc předvede svůj "dar". I tady se ukázal milostný trojúhelník...a asi poprvé jsem se nerozhodla komu fandím víc, poněvadž Rafe i Kaden mají své kouzlo...ale o pár bodíků asi vede Rafe. Pauline je taky skvělá a kvůli Mikaelovi mi jí bylo líto, zvlášť když čeká mimčo...jsem zvědavá, zda se jí povede nějak pomoci Lie. Konec byl velmi dojemný, ale i krásný. Jsem ráda, že Rafe splnil "Najdu tě, ať už jsi sebedál." :)
Knihou jsem opravdu přímo unesená. Určitě se k ní ještě vrátím. Už se těším na další díl...věřím, že bude stejně krásný. Knihu velmi doporučuji, opravdu stojí za to.

Elizabeth666
03. ledna

Wow smekám před autorkou imaginární klobouk.
Na knihu mě navedla kamarádka s tím, že se jí moc líbila a když už jsem ji začala číst tak jsem tušila, že tahle kniha mě nezklame.
No a také jsem měla pravdu tohle je po dlouhé době co jsem si zase přečetla nějakou knihu a jsem ráda, že to byla zrovna tahle.
Nápad je originální a autorka toho hodně využila. Jistě, ale jen v té dobré stránce.
Chystám se i přečíst druhý díl takž doufám, že se také povedl. :)Štítky

milostný trojúhelník

Autor a jeho další knihy

Mary E. Pearson

Mary E. Pearson
americká, 1955

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených29x
v Přečtených610x
v Čtenářské výzvě55x
v Doporučených82x
v Knihotéce229x
v Chystám se číst594x
v Chci si koupit178x
v dalších seznamech4x