Falešný polibek

Falešný polibek

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335059/falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.4301

Letopisy Pozůstalých (1.)

The Kiss of Deception (2014)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

JanineZel

Nevím přesně, co k tomu říct. První polovina knihy mě příliš nezaujala, což bude pravděpodobně tím, že se tam snad skoro nic nedělo a děj se linul spíš k romantické zápletce. Chvílemi jsem byla doslova iritována tím, že nevím, kdo je kdo. To mě ale na druhou stranu nutilo knihu dočíst (protože jsem to prostě potřebovala vědět).
Druhá polovina knihy už byla o dost zajímavější. Konečně jsme se začali někam dostávat. Bohužel některé pasáže mě příliš nebavili a začala jsem přeskakovat skoro celé odstavce.
Příběh mi však celkově přijde milý a příjemný. Na oddych ideální. Styl, jakým je kniha napsaná, mi však moc nesedl. Knihu bych mezi fantasy snad ani nezařadila. Uvažovala jsem nad třemi hvězdičkami, ale kvůli asi posledním 50 stránkám, které mě nadchly, jsem se rozhodla dát čtyři a další díl si hodlám přečíst.

anid

Kniha má zajímavý začátek a do pocitů Lii se dá snadno vžít. Tím ale napětí v 1. polovině knihy končí. Pak to spíše připomíná romantický příběh (ale pěkně psaný). Navíc tolik omílaný milostní trojúhelník je zde jiný, což u mě má plus. Moc hezky se mi líbilo jak autorka nabízí čtenáři si vytvořit vlastní spekulace o tom, kdo je kdo(já osobně jsem svůj tip nakonec tak 2x měnila) Druhá část knihy se mi zalíbila více. Hezky se četla a měla zajímavý zvrat. Hrdinka rozhodně nebyla dokonalá a některé věci prožívala trochu moc.
Celkově doporučuji, jenom k fatasy tomu to moc nemělo. Spíš do romantiky bych to zařadila

Anonymní

Knížka se mi opravdu moc líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přišlo mi, že spisovatelka měla skvělý nápad psát jako tři osoby z nichž si u dvou nejste jistí kdo je kdo..U spousty recenzí jsem četla, že hodně čtenářů odhadlo prince a vraha přesně obráceně a chápu to, já jsem taky byla na vážkách, ale nakonec jsem to uhodla správně a dávalo mi to logiku. :)
Co se, ale týče konce, tak jsem litovala Kadena, protože on se opravdu snažil a dá se říct, že skoro zbytečně..:) (doufám, že chápete, co jsem se pokusila říct, aniž bych jakkoli spoilerovala :) )

LilianaFalcon

Moc hezky vymyslene, i kdyz bych ocenila, kdyby tam bylo vic fantasy motivu... ale treba v druhem dile ;-)
Pohnutky obou hlavnich hrdinu byli pochopitelne, oba jsem si celkem rychle oblibila. I kdyz doporucuji moc nad tim nehloubat. :-D Ale co Sklenenemu trunu jsem tu nelogiku mladych postav taky odpustila :-D
Akorat mi to prislo chvilema dost zdlouhave napsane. I kdyz uplny konec byl naprosta pecka :-)
Takovy lepsi prumer v zamilovanych YA fantasy.

Ann4

Kniha mě zaujala nejen dějem, ale hlavně,jak si spisovatelka poradila v přeskakování mezi postavami,ze jsem se v průběhu děje musela zamyslet, jestli mi něco neuteklo a také,že ano :)
Nebudu více prozrazovat,přečtěte si ji.
Já se mezitím budu těšit na další pokračování.

_Žanet_

Tahle knížka mě chytla za srdce. Jo, je v ní milostný trojúhelník, ale je originální a kde dnes není? Šíleně mě zaujalo to, jak se autorce povedlo mě oklamat a celou dobu jsem si vlastně myslela opak toho, co se v průběhu knihy ukázalo. Dokonce jsem byla tak zaskočená, že jsem se vrátila ke kapitolám z vyprávění Kadena, Rafea, zabijáka a prince, abych se podívala, co jsem přehlídla, že jsem si myslela opak. A v zásadě podle mě nic. Je to prostě na osobním typu a tom, čemu chce člověk věřit. A jo, od začátku do konce fandím zabijákovi. :)

tereza7914

Úžasná kniha :) viděla jsem na ni hodně recenzí a většina říká že nejde poznat kdo z kluků je princ a kdo zabijak. Do poloviny knížky jsem si říkala že to vím. Ale pak přišel zlom a ja si říkám cože? :D opravdu milé překvapení.... můžu jen doporučit a těším se na další díl :)

Majinka2001

Kniha byla opravdu krásná. Nikdy jsem si nebyla jistá kdo je kdo a o to více mě to bavilo. Princ se mi líbil už od začátku.

kklepkaa

V první půlce se nic moc neděje, velmi pomalu nás autorka posunuje v ději kupředu. Přiznám se, že párkrát jsem měla nutkání se na tu knihu vykašlat. A hlavně nemám ráda milostné trojúhelníky. Nicméně musím autorce přičíst body za to, že ani princezna a ni vy nevíte kdo je kdo téměř tři čtvrtě knihy. Postavy jsou ve směs sympatické. Svět, který autorka v pozadí naznačila, mě rozhodně zaujal. Méně řešení kdo co řekl a udělal a proč, víc děje... a budu spokojená. Zhruba kousek za půlkou se děj konečně pozvolna rozjíždí a konec byl naprosto parádní. Můj tip kdo je kdo se mi nakonec potvrdil, pozorný čtenář by měl náznaky myslím si, že pochopit celkem snadno (tedy samozřejmě ne úplně hned). Takže sečteno podtrženo... kniha byla celkem fajn a vezmu si do ruky i pokračování. Tohle beru jako rozjezd, tak doufám, že ve dvojce mě autorka překvapí :-)

nani_nka

Knižka sa síce poriadne rozbehne asi až v polke, ale dovtedy budete neustále hádať a premýšlať, ktorý z dvoch mužov, ktorých Lia spoznala je princ a ktorý je vrah. Musím sa priznať, že som si prečítala poslednú stranu, bo som to nevydržala :D Inak jedna z tých lepších fantasy kníh za rok 2017. Už teraz sa teším na pokračovania.

Andy0892

Spisovatelka udělala velmi dobře, že neprozradila jména a tak čtenář chvíli tápe, kdo je kdo. :) Velmi chytrý tah!

Postavy jsou skvělé, prostředí barvitě popsáno. Žádná náročná četba, ale skvělý příběh. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

fa.sci.ko

Kniha se mi moc líbila, ačkoliv byl začátek poněkud nudnější. Naštěstí pak přišel jistý zvrat a konečně se to rozjelo. Byla jsem vážně překvapená, když jsem zjistila, kdo je vlastně kdo, protože celou dobu jsem byla přesvědčená o přesném opaku.

Zuz97

Tato kniha mě nejprve upoutala svým vzhledem, rozhodla jsem se tedy o její přečtení. Musím říct že kniha předčila má očekávání. Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.. Prince a zabijáka jsem odhadla správně, ale bylo to takové trochu zamotané. Na konci mě kniha velmi dojala. Jen konec mě překvapil, jak skončil otevřeně, čekala jsem malé nahlédnutí do dalšího dílu. Každopádně se moc těším na další díl. :-)

Tessina

Naprosto úžasný příběh, který Vás v okamžiku kdy začnete číst vtáhne do života mladičké, tvrdohlavé a kurážné princezny na útěku. Kniha je velmi čtivá a napínavá i díky tomu, že hodnou chvíli nevíte, který z chlapců je princ anebo zabiják. Již se nemůžu dočkat pokračování.

eva4036

Moc krásná, zajímavá knížka s úžasnými postavami. Nechápu, jak jsem mohla tak dlouho otálet s tím, jestli si jí mám přečíst nebo ne. Děj mě tak moc uchvátil, že mi nedělalo problém se do knihy začíst a to, že jsem nějakou chvíli tápala, kdo je princ a kdo vrah, jen tomu pomohlo.
Moc se těším na Zrádné srdce a doufám, že brzo vyjde.

mrvikovak

Jak já nenávidím tyhle knížky s otevřeným koncem. V poslední době na ně narážím pořád. Jinak ale paráda.

scharko

Super ,už se nemůžu dočkat dalšího dílu

Neme

Miluji tyhle dobře propracované příběhy a vyloženě jsem se vyžívala v podrobných popisech prostředí, pocitů postav atd. Knize jsem věřila, hlavní hrdinka mi až na malé detaily ničím nevadila a naopak, líbilo se mi že byla prostořeká a odvážná tak akorát. Jediné co bych snad vytkla je trošku laciný název a obálku, která je sice hezká, ale...... nepsalo se v knize, že má Lia tmavé vlasy?

BarkaS

Silný úžasný příběh, který bych si kvůli pitomému názvu sama nikdy nekoupila. Nádhera. Někdo ho v diskuzi srovnával se Skleněným trůnem a trůn považoval za lepší. Nesouhlasím. Lia je mnohem pravdivější a důvěryhodnější, příběh má drobné nedostatky, ale většinou nepostrádá logiku.

MaléZlo

Musím říct, že jsem překvapena. Nejen tím, jak se v průběhu knihy ukázalo kdo je kdo, ale i samotným závěrem. Taky jste si to někdo myslel naopak? Zajímá mě, čím mě autorka přesvědčila o opaku. Určitě si ji přečtu znovu. Netušila jsem, že kniha je na více dílů a jsem zvědavá, jak celá trilogie skončí. Bylo to pro mě oddechové čtení, myslím, že jsem se ani nenudila, i když by kniha klidně snesla o pár stránek méně. Děj mě vtáhl, ale ne natolik, abych se postavila na něčí stranu, za což jsem ráda, jsem otevřena všem možnostem. Skvěle napsáno, těším se na další díly, i když další díly nejspíš nebudou mít takové kouzlo odhalení, ale třeba autorka zase s něčím překvapí :)

AgnessN.R.

AAAAAAAAA...... Já potřebuji další díl!!! Tahle kniha byla úžasná a výborně mě bavila( tu část, kdy se nevědělo, kdo je princ a kdo vrah jsem si hrála na Sherlocka Holmese, no a vida Sherlock měl pravdu:) Poté kniha stále držela výborné tempo( možná i lepší). Prostě krásná originální částmi dost dojemná a čtivá. Spolknuta za dva dny.

Jupijow

V okamžiku, kdy se ukázalo, kdo je vrah a kdo princ pro mě kniha ztratila náboj. Přiznám se bez mučení, chtěla jsem, aby to bylo obráceně. Minimálně další vývoj příběhu by byl mnohem zajiímavější :)

katallinka

Nádherná knížka, která i přestože se jeví jako klasická romantická knížka pro mladší čtenáře má v sobě i hodně pěkné vytvořený fantasy svět a ne vše zde musí skončit šťastně. Největší přednosti této knihy je fakt, že nám autorka neřekla hned na rovinu, kdo je kdo a nechává čtenáře neustale na pochybách koho si oblíbit. Moje vlastní odhady se ukázaly nakonec jako správné. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

FlexiMZ

Příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická, což se většinou u hlavních hrdinek tohohle žánru říct nedá. Lia byla rázná, statečná a šla si tvrdě za tím, co chtěla. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a stránky ubíhaly opravdu rychle. Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdičky. Jsem zvědavá na pokračování.

nikola9330

Musím přiznat, že to byla nejlepší kniha, kterou jsem četla. Líbilo se mi, že mě autorka celou dobu vedla za nos, protože se to jen tak někomu nepovede. Napínavý děj, prolínaní postav, zvraty a chvíle překvapení byly úžasné. Autorka umí krásně popsat prostředí, ve kterém se příběh odehrává a celkový svět, který je obrovský. Velice mi sedla hlavní postava Lia a také Rafe. Líbila se mi atmosféra a celkové období téhle knihy položené do království, hostince, přírody, apod. Kniha mě pohltila hned od začátku. Měla jsem ji na dovolené přečtenou za necelé tři dny. Konec knihy mě velmi dojal a překvapil, nemůžu se dočkat na pokračovaní. Velice doporučuju. Směju se ještě teď, když si vzpomenu, jak jsem v knihkupectví váhala nad její koupí a teď jsem ráda, že jsem si ji vzala. Naprostá spokojenost.

laura

Překvapuje mě, že většina se autorkou dala zmást v odhalení identit prince a vraha. Protože mě připadalo téměř od začátku jasné, kdo je kdo - stačilo pozorně sledovat popis jejich postav, to, jak se chovali, jací byli... Ale to je možná tím, že už jsem toho přečetla fakt hodně, a málokdy mě kniha překvapí a zaskočí. Přiznám se, že knihu jsem si vybrala kvůli obálce - je úchvatná!!! Ale i to, co skrývá, se mi moc líbilo. Čekala jsem romanci - byla tam, nenásilná, nevtíravá, čistá a nenaplněná, čekala jsem napětí, odhalování tajemna, boj o moc, to vše tam najdete - i když znám plno knih, které jsou daleko napínavější, i tajemnější. Jenže tady se přemíra napětí tak nějak ani nehodila. Je to spíš pohádkový příběh. Bohužel ne všechny pohádky končívají šťastně. A tak jsem i já dostala tzv facku, ale to tu nebudu prozrazovat. Snad jen, že tahle kniha čtenáře i překvapí. A budete brečet. Já jsem tedy brečela, a bolelo mě srdce. Zejména pro malého chlapce, který je vychováván k tomu, aby byl vrah, ale v jeho srdci je stále stín nemilovaného a opuštěného dítěte, kterým kdysi byl... To mě asi dostalo nejvíc - a pak ten konec. Chvíle, kdy Lia konečně pochopí....

Janpa

Ze začátku jsem se nemohla přinutit ji otevřít, poté jsem nějak začala a už nechtěla přestat. Byly tam samozřejmě i slabší momenty, ale těch bylo poskrovnu, takže je mohu přehlídnout. :D Celkově se mi kniha líbila a těším se na další díl.

barborelka

Bavilo mě to až od půlky....druhá část knihy už byla ó moc lepší.....

Jediné co mi vadilo použití nevhodných slov v překladu s ohledem na tu dobu ve které se to odehrávalo....přečetla jsem plno historických knih a slova jako jdi do hajzlu sem v nich nikdy nenašla

kamizola

Každá z nás, ať už je nám patnáct, dvacet, třicet, klidně i víc, má v sobě kousek romantické duše, touhy po dobrodružství a ždibec odvahy. Falešný polibek, ačkoli kniha pro YA, je příjemnou oddechovkou pro všechny holky různých věkových kategorií. M.E. Pearson není S.J. Maas (na tu jsem si vypěstovala prudkou závislost), ale za to, co vypustila na trh, se nemusí absolutně stydět. Milá knížka o pěkných mladých lidech, lásce, s notnou dávkou dobrodružství a náznakem tajemství, která se čte téměř sama a u které si čtenář/ka odpočine. Přelouskala jsem ji během pár dnů a mám z ní fajn pocit, a pokud můžu věřit svým předtuchám, tak další díly budou teprve to pravé ořechové. M.E. Pearson nám ještě ukáže. Jsem velice spokojená, zase jsem jednou koupila knihu podle obalu a neprouhloupila. :-) Doporučuji!

A jsem sama, kdo má pocit, že je kniha "postapokalyptická"? :-)

Maus

Kniha se mi hrozně moc líbila. Lia byla sympatická a dokonce myslela víc na druhé než na sebe. Jsem zvědavá jaký bude druhý díl.

fantasy milostný trojúhelník

Mary E. Pearson