Falešný polibek

Falešný polibek

Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335059/falesny-polibek-JmX-335059.jpg 4.4363

Letopisy Pozůstalých (1.)

The Kiss of Deception (2014)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

morpyth
04. prosince

Tenhle titul mě zaujal především obálkou. Obrázek se mi moc líbil a celkově na mě knížka působila jako příjemná oddechovka.
Už po prvních stránkách se ukázalo, že se celý příběh bude hezky číst a nic se nebude zbytečně moc dlouho táhnout. Celkově knížka měla takový příjemný spád a přišlo mi, že se tam vše vyskytovalo v takové přájemné vyváženosti (zvraty, láska, akce). A musím uznat, že určit, kdo je zabiják a kdo princ bylo opravdu hodně těžký, ale ne nemožný.
Co se týče jednotlivých postav. Nemůžu si pomoct, ale jako by, na mě ani jedna z nich neudělala moc velký dojem. Ano, hlavní tři postavy se nechovaly úplně špatně, ale z nějaké důvodu ty ostatní (hlavně Pauline) si počínaly uměle, protivně, nesympaticky.
Přesto si myslím, že tuhle knížku můžu doporučit. Je hezká a když se jisté detaily opominou, tak se dostanete pěkný příběh, plný hádanek, nečekaných situací a taky lásky.

Terr_y
03. prosince

Kniha mě zaujala obálkou a právě proto jsem po ní sáhla a opravdu nelituji. Tento příběh byl přesně něco pro mě. Moc se mi líbilo, že jsem nevěděla kdo je zabiják a kdo princ, autorce se povedlo mě zmást protože jsem si myslela že zabiják bude ten druhý. Takže za mě super!

vandalindakova
02. prosince

Za mě nic moc. Bylo to příliš zdlouhavé, děj nulový. Vše se motá jen kolem toho, kdo se do koho zamiloval. Příběh neobsahuje skoro žádné prvky fantasy. Kdyby to autorka napsala jako jednu samostatnou knihu, udělala by lépe.

Brambu
10. listopadu

Mám ráda tento typ příběhů. A tohle se vážně povedlo. Princezna, která nesouhlasí s domluveným sňatkem a tak raději utíká před svým osudem a zažívá nečekané dobrodružství. Ale osud si i tak svou cestu najde a tak se princezna musí postavit svému údělu děj se co děj. A tady příběh dostává ty správné grády. Už se nemůžu dočkat pokračování!

Klarsik3
03. listopadu

Libilo se mi, ze se autorka snazila zmast kdo je kdo...S koncem první knihy ale nemám jasného favorita.. Doufám, že druhý díl bude už od začátku akčnější, jak slibuje závěr prvního dílu.

julythreemosen
01. listopadu

No, byla to pěkná pohádka. Čekala jsem teda mnohem víc akce, které se mi dostalo až k závěru. Knížka se četla moc pěkně a už se těším na další díl.

Jitulka017
01. listopadu

Úžasná kniha! Kouzelná tím, že nevíte, kdo je princ a kdo zabiják. A také díky kapitolám psaných z pohledu více postav.

Verkolka
01. listopadu

Hezký čtivý odpočinkový a až moc předvídavý příběh....
Další díl si přečtu.

HankaHail
01. listopadu

Jako první musím pochválit překrásnou obálku. Jsem velice ráda, že se zůstalo u originálu. Nezapomeňte se podívat i pod ní, čeká tam malé překvapení :-).
Dále se mi líbil rychlý začátek, předpokládala jsem, že princezna se bude pár kapitol připravovat na svatbu a útěk. Proto mě mile překvapil brzký útěk.
Co mě na druhou stranu trochu zklamalo bylo celkem rychlé odhalení kdo je princ a kdo zabiják. Právě na tento premis mě knížka nalákala a byla pro mě hlavním tahákem. Předpokládala jsem velké odhalení někde na konci a ono přišlo trochu po půlce. Po té následovalo více než 100 stránek, které pro mě už nebyly tak atraktivní a knížka tím pro mě ztratila něco ze svého kouzla.
Celkově jsem si knížku, ale užila a určitě sáhnu po dalším dílu.

Fantasysvet

Autorke sa v knihe podarilo vytvoriť naozaj úžasné postavy, a to nie len tie hlavné, ale aj vedľajšie. Každá má nejakú minulosť, úmysly, túžby, jednoducho sú uveriteľné a vy máte pocit, že čítate príbeh o skutočných ľuďoch. Ich vzťahy sa vyvíjajú postupne, pomaly, sú nútené robiť neľahké rozhodnutia. Najviac sa mi páčilo, že vedľajšie postavy tu netvoria len akýsi nevyhnutný doplnok, ale čitateľ si dokáže poľahky vytvoriť vzťah aj k nim, čo mi v poslednom čase pripadá byť v knihách dosť vzácne. Táto však rozhodne nie je typickým young-adult románom. Aspoň u mňa sa zaradila medzi tie top. Prvá polovica sa síce rozbiehala trochu voľnejšie, no od tej druhej som sa od jej stránok nevedela odtrhnúť a poslednú tretinu som zhltla naraz.

Kaia

SPOILER:Přiznávám jsem,že jsem si do poslední chvilky odhalení myslela, že je princ vrah a že vrah je princ. Teď vám odhalím mé (jak já se za ně stydím) myšlenkové pochody:
Kaden mi nebyl od začátku ani trochu sympatický,ale dávala jsem mu šanci proto,že jsem si myslela že je princ(a to by bylo pro Liu dobré,zamilovat se do prince). Raf mi byl totálně moc sympatický,ale zároveň jsem nechtěla,aby s ním Lia byla(ach ten povrchní důvod o modré krvi). Ale byla jsem ráda,že je s ním Lia víc zčichnutá než s Kadenem,protože jsem si říkala,že ji Rafe jako vrah ušetří,když se do sebe zamilovali.
Jo,bylo to ode mě dost povrchní(*zalézá hluboku pod zem*),ale jakmile se ukázalo,že je Rafe princ,byla jsem neskonale šťastná a nechápu,jak mi to nemohlo dojít.KONEC SPOILERU vlastně celá tahle recenze je spoiler,whoops

IvetaMkd

Krasna knizka ktera je ctive napsana. Napad neprozradit kdo je vrah a kdo princ je skvely i kdyz odhadnuti kdo je kdo neni tezky.... ale ten konec ... potrebuji nutne druhy dil, ktery vyjde ze zacatku prosince ... a pristi rok (datum neni jeste znamo) posledni ... tuto knizku urcite doporucuji

Luciluc

Ze začátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, připadalo mi, že se nic moc neděje. Bylo to pro mě hodně popisné... i když popis slavnosti v Terravinu byl hezký, a silně na mě zapůsobila i scéna, kdy se Lia loučí s Waltherem. Příběh mě více pohltil ve chvíli, kdy Lia opustila Terravin. Lia mi byla sympatická hned od prvních stránek, stejně tak Pauline, její věrná kamarádka, která myslí na všechno. Co se týká mužských hlavních postav, po dlouhé době mají mé sympatie rozdělené fifty fifty, jak Kaden, tak Rafe, oba mají něco do sebe :) Těším se na pokračování, snad bude oproti prvnímu dílu akční hned od začátku.

miska209

kniha se mi moc libila ale konec me zaskocil
nevite ma to dalsi di?

Miss.hell

Nemyslela jsem si to, ale opravdu tato kniha překonala i mou nejoblíbenější. Velmi originální zpracování, které jsem ještě neviděla. Neustále vás to nutí přemýšlet ó postavách a snažíte se na to přijít.
Rozhodně doporučuji

merunka23

no krasna knizka ja je prohodila takze nakonci jsem byla prekvapena kdo je zabijak a kdo princ to me dostalo

Lucik100

Kniha byla fantastická, ale jako zabijáka jsem typovala toho druhého.

akinomV

I přesto, že nejsem úplně cílovka pro tento žánr, chtěla jsem si přečíst něco jiného. Ale možná právě proto je tato knížka pro mě jen lehkým průměrem. První polovina knihy se vleče a jen díky tomu, že se neví, kdo z dvou hlavních mužských postav je princ a kdo zabiják, jsem se snažila knihu neodložit. Druhá půlka knihy byla zajímavější a samotný závěr se konečně pořádně rozjel. Ale myslím, že si pokračování můžu nechat ujít. Na druhou stranu věřím, že kdyby mi bylo o víc jak 20 let méně, asi bych byla z knížky nadšená. Takže rozhodně nezatracuji a doporučuji mladším ročníkům :-D

Katnissia

Od knihy jsem moc neočekávala. Už název se mi nelíbil, ale měla vysoké hodnocení a rozhodla jsem si ji koupit. Jak se bude odehrávat děj jsem už tušila, ale přesto mě zaujal milostný trojúhelník, který je dobře podaný a neohraný. Hlavní hrdinka mi je sympatická. Musím se přiznat, že některé popisy krajiny jsem přeskakovala, zvlášť v druhé polovině knihy. Kniha se mi líbila, rozhodně si přečtu druhý díl. Hodnotím na čtyři hvězdičky kvůli obsáhlému popisu krajiny a nevyužitému potenciálu v žánru fantasy.

JanineZel

Nevím přesně, co k tomu říct. První polovina knihy mě příliš nezaujala, což bude pravděpodobně tím, že se tam snad skoro nic nedělo a děj se linul spíš k romantické zápletce. Chvílemi jsem byla doslova iritována tím, že nevím, kdo je kdo. To mě ale na druhou stranu nutilo knihu dočíst (protože jsem to prostě potřebovala vědět).
Druhá polovina knihy už byla o dost zajímavější. Konečně jsme se začali někam dostávat. Bohužel některé pasáže mě příliš nebavili a začala jsem přeskakovat skoro celé odstavce.
Příběh mi však celkově přijde milý a příjemný. Na oddych ideální. Styl, jakým je kniha napsaná, mi však moc nesedl. Knihu bych mezi fantasy snad ani nezařadila. Uvažovala jsem nad třemi hvězdičkami, ale kvůli asi posledním 50 stránkám, které mě nadchly, jsem se rozhodla dát čtyři a další díl si hodlám přečíst.

anid

Kniha má zajímavý začátek a do pocitů Lii se dá snadno vžít. Tím ale napětí v 1. polovině knihy končí. Pak to spíše připomíná romantický příběh (ale pěkně psaný). Navíc tolik omílaný milostní trojúhelník je zde jiný, což u mě má plus. Moc hezky se mi líbilo jak autorka nabízí čtenáři si vytvořit vlastní spekulace o tom, kdo je kdo(já osobně jsem svůj tip nakonec tak 2x měnila) Druhá část knihy se mi zalíbila více. Hezky se četla a měla zajímavý zvrat. Hrdinka rozhodně nebyla dokonalá a některé věci prožívala trochu moc.
Celkově doporučuji, jenom k fatasy tomu to moc nemělo. Spíš do romantiky bych to zařadila

Anonymní

Knížka se mi opravdu moc líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přišlo mi, že spisovatelka měla skvělý nápad psát jako tři osoby z nichž si u dvou nejste jistí kdo je kdo..U spousty recenzí jsem četla, že hodně čtenářů odhadlo prince a vraha přesně obráceně a chápu to, já jsem taky byla na vážkách, ale nakonec jsem to uhodla správně a dávalo mi to logiku. :)
Co se, ale týče konce, tak jsem litovala Kadena, protože on se opravdu snažil a dá se říct, že skoro zbytečně..:) (doufám, že chápete, co jsem se pokusila říct, aniž bych jakkoli spoilerovala :) )

LilianaFalcon

Moc hezky vymyslene, i kdyz bych ocenila, kdyby tam bylo vic fantasy motivu... ale treba v druhem dile ;-)
Pohnutky obou hlavnich hrdinu byli pochopitelne, oba jsem si celkem rychle oblibila. I kdyz doporucuji moc nad tim nehloubat. :-D Ale co Sklenenemu trunu jsem tu nelogiku mladych postav taky odpustila :-D
Akorat mi to prislo chvilema dost zdlouhave napsane. I kdyz uplny konec byl naprosta pecka :-)
Takovy lepsi prumer v zamilovanych YA fantasy.

Ann4

Kniha mě zaujala nejen dějem, ale hlavně,jak si spisovatelka poradila v přeskakování mezi postavami,ze jsem se v průběhu děje musela zamyslet, jestli mi něco neuteklo a také,že ano :)
Nebudu více prozrazovat,přečtěte si ji.
Já se mezitím budu těšit na další pokračování.

_Žanet_

Tahle knížka mě chytla za srdce. Jo, je v ní milostný trojúhelník, ale je originální a kde dnes není? Šíleně mě zaujalo to, jak se autorce povedlo mě oklamat a celou dobu jsem si vlastně myslela opak toho, co se v průběhu knihy ukázalo. Dokonce jsem byla tak zaskočená, že jsem se vrátila ke kapitolám z vyprávění Kadena, Rafea, zabijáka a prince, abych se podívala, co jsem přehlídla, že jsem si myslela opak. A v zásadě podle mě nic. Je to prostě na osobním typu a tom, čemu chce člověk věřit. A jo, od začátku do konce fandím zabijákovi. :)

tereza7914

Úžasná kniha :) viděla jsem na ni hodně recenzí a většina říká že nejde poznat kdo z kluků je princ a kdo zabijak. Do poloviny knížky jsem si říkala že to vím. Ale pak přišel zlom a ja si říkám cože? :D opravdu milé překvapení.... můžu jen doporučit a těším se na další díl :)

Majinka2001

Kniha byla opravdu krásná. Nikdy jsem si nebyla jistá kdo je kdo a o to více mě to bavilo. Princ se mi líbil už od začátku.

kklepkaa

V první půlce se nic moc neděje, velmi pomalu nás autorka posunuje v ději kupředu. Přiznám se, že párkrát jsem měla nutkání se na tu knihu vykašlat. A hlavně nemám ráda milostné trojúhelníky. Nicméně musím autorce přičíst body za to, že ani princezna a ni vy nevíte kdo je kdo téměř tři čtvrtě knihy. Postavy jsou vesměs sympatické. Svět, který autorka v pozadí naznačila, mě rozhodně zaujal. Méně řešení kdo co řekl a udělal a proč, víc děje... a budu spokojená. Zhruba kousek za půlkou se děj konečně pozvolna rozjíždí a konec byl naprosto parádní. Můj tip kdo je kdo se mi nakonec potvrdil, pozorný čtenář by měl náznaky myslím si, že pochopit celkem snadno (tedy samozřejmě ne úplně hned). Takže sečteno podtrženo... kniha byla celkem fajn a vezmu si do ruky i pokračování. Tohle beru jako rozjezd, tak doufám, že ve dvojce mě autorka překvapí :-)

nani_nka

Knižka sa síce poriadne rozbehne asi až v polke, ale dovtedy budete neustále hádať a premýšlať, ktorý z dvoch mužov, ktorých Lia spoznala je princ a ktorý je vrah. Musím sa priznať, že som si prečítala poslednú stranu, bo som to nevydržala :D Inak jedna z tých lepších fantasy kníh za rok 2017. Už teraz sa teším na pokračovania.

Andy0892

Spisovatelka udělala velmi dobře, že neprozradila jména a tak čtenář chvíli tápe, kdo je kdo. :) Velmi chytrý tah!

Postavy jsou skvělé, prostředí barvitě popsáno. Žádná náročná četba, ale skvělý příběh. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

fantasy milostný trojúhelník

Mary E. Pearson