Gregor a město pod městem

Gregor a město pod městem https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383727/bmid_gregor-a-mesto-pod-mestem-2Ji-383727.jpg 4 115 30

Když se Gregor spolu se svojí sestrou zřítí do temné Podzemě, netuší, že jeho pád není obyčejná náhoda. Podle proroctví má sehrát velkou roli v událostech, ke kterým se v Podzemi schyluje. Gregor se střetu mezi podzemními tvory nechce účastnit. Pak mu ale dojde, že je to možná jediný způsob, jak vyřešit největší záhadu svého života – zmizení otce. Proto se nakonec pustí do nebezpečného dobrodružství, které změní život jemu, i celé Podzemi.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Gregor the Overlander , 2003

Kikulka97
11.05.2023 5 z 5

Bylo velmi zajímavé řeíčíst si dětskou knihu od autorky, která v Hunger Games řeší úplně jiné problémy. Knížka má originální námět a největším plusem je to, že tento první díl se dá úplně v klidu číst SAMOSTATNĚ! (takže ideální pro všechny, co jsou přesyceni dvacetidílnými sériemi bez konce)
Děj knihy je svižný, autorka nemá potřebu zbytečných okecávek, dozívme se i něco málo o historii Podzemí. Nejsem cílová kategorie (kdyby ano, možná bych byla z knížky více uchvácená), ale i tak se jedná o zdařilý počin. Kéž by měla tu příležitost nadchnout věkové spektrum, pro něž je určená.

Aniday
01.05.2023 5 z 5

doslova jsem ji zhltla... parádní oddechový kousek 8)

TaLu
20.03.2023 5 z 5

Kniha je určená pro mladší čtenáře.
Většinou se ráda nechávám znovu překvapit a nesrovnávám s předešlými knihami.
Příběh je velmi dobře vymyšlený, hrdinové zajímaví, mluvící zvířata úžasná.
Já si knihu moc užila, malá Gregorova sestra uprostřed švábů nemá chybu. Záměrně dávám plné hodnocení, protože si myslím, že v rámci žánru a věku cílové skupiny, je kniha podle mne podhodnocená.

Ketty73
09.02.2023 5 z 5

Jsem již starší ročník, ale tato kniha byla boží a moc se mi líbily oba díly (ikdyž jsem si zpočátku říkala, že to bude dětská kniha, rozhodně si ji dospělák užije :-)). Skvělý únik od reality všedních dní a relax, oddychovka. Doporučuji a snad se dočkáme dalších pokračování v češtině :-)

Brunnetka
09.10.2022 4 z 5

Pěkný příběh. Je víc takový dětský než Hunger Games, ale aspoň se dá snáze pochopíit...
Ta myšlenka, že existuje jiný svět pod zemí, se mi líbí. Je to něco nového. Jazyk švábů b boží, ten mě bavil. Nebo možná ne jazyk jako styl mluvy... Autorce rozhodně nechyběla představivost s různým pohledem na svět.
Dám šanci i druhému dílu :)

tulipi
29.01.2022 4 z 5

Knížku jsem půjčila z knihovny původně pro syna - zaujalo mne jméno autorky (správně jsem si ji spojila s trilogií Hunger Games) - ale můj původní úmysl zběžného prolistování skončil během 2 dní přečtením knihy a následným vypůjčením 2. dílu...
Napínavé fantasy dobrodružství ve světě ukrytém hluboko pod zemí, které prožíváte s chlapcem Gregorem při hledání jeho malé sestřičky. Malilinko očekávaný konec, ale jinak svižný, napínavý, místy dojemný příběh, který jednoznačně vtáhne do děje. Pokud hledáte dobrodružnou knížku pro děti (nejen) od 10 let výše, doporučuji :o)

jancapen
22.01.2022 4 z 5

Na tuto knížku mě nalákala autorka Hunger games, jakožto série, kterou jsem si opravdu oblíbila. Tady se ale jedná skutečně o jiný šálek kávy. Na začátek je potřeba říct, že cílovka je podle mě věková skupina 10-15 let a tomu odpovídá i styl příběhu. Nejdřív jsem se nemohla začíst a moc mě to nebavilo, zhruba ale od poloviny knížky, kdy začala Gregorova výprava, se děj trochu rozjel a konečně mě to chytlo. Přišlo mi, jakoby se autorka inspirovala trochu Alenkou v říší divů (pád do cizí říše s podivnými tvory, i to autorka v závěru knihy přiznává) a taky trochu Avatarem (propojení lidí a netopýrů). Jinak se mi líbily jiné názvy obyvatel podzemě - lezci, letci, hlodači a snovači a zaujaly mě i perličky ohledně skutečných živočichů na konci knihy. Ze začátku jsem myslela, že budu hodnotit hůře, ale nakonec si ode mě kniha vysloužila krásné 4 hvězdy.

alimraj1
22.04.2021 5 z 5

Je to delší doba, co jsem knihu četla, některá jména si už nepamatuji. Vím však, že mě velmi oslovila a vychutnávala jsem si každou její část. 5*

vevera6
22.01.2021 4 z 5

Fajn čtení. Od Suzanne jsem čekala něco více.....drastického, méně pohádkového. Poté mi došlo, že je to vlastně knížka spíše pro děti. V některých částech byla slušně předvídatelná, ale to se prostě stává. I tak si nejspíš přečtu další díl.

AsiUrčitě
04.01.2021 3 z 5

Je to kniha pro děti a to je hlavní charakteristika knihy. Ačkoliv klidně zařadím do svého čtenářského deníku sem tam i dětskou knihu pro oddech, tato mě zase tolik nenadchla. Možná to je tím tématem – podzemí, velký hmyz, hlodavci a netopýři – nebo celou tou základní „logikou“ pozemního města, či tím, že to vše bylo napsané velmi jednoduše, aby to cílový čtenář pochopil, ale pro mě to byla, i co se týče příběhu, průměrná kniha. Byly tam dobré části, ale jinak celkem se dalo dobře tušit, jak to asi přibližně dopadne. Umím si ale představit, že malé kluky by to třeba mohlo bavit.

DominaCZ
28.12.2020 1 z 5

(SPOILER) Bude obsahovat drsné SPOILERY.
Není to ani tak Alenka, jako okopčené Podzemí (Will+Chester- taky námět ztraceného otce, byť jinak) a je to jen pozměněné, protože je to pro menší děcka.

Je tam ale taky zamíchaný reálně těžký životní osud a starostlivost o rodinu a práce na jeho bedrech a starání se a jeho úvahy nad tím vším a co ta matka atd., což by tam být nemělo.

Píšete, že je to pro chlapce. No to není ani náhodou, protože chlapce 10+ by jistě nezajímalo číst o dvouletým plínatým miminu, který šišle a lozí švábovi na záda, aby se na něm svezlo a ti švábi z ní uchcá*aj, protože smrdí, protože se právě pos*ala a celá nadšená jim to oznamuje, a dvě hodiny a pět stran ječí nadšením z pětimetrových netopýrů a všude vleze a je prostě dost...otravná.
Vytáčí to mě, dospělou ženskou, která by v sobě měla mít nějaký pochopení pro malý děcka (ale nemá, proto je nemám, hehe), natož aby tohle chápali malí kluci.
Takže ne, jednak to není pro ně a dvak tam je ona enormně rušivej prvek.

Já si to vzala schválně pro srovnání právě s tím Podzemím, ale to je uplně jinej promakanej, byť dost nacisticky vedenej lvl. Tohle je dětskej a vzhledem k ní OTRAVNEJ lvl.
Škoda. Skopčit něčí námět umí každej, ale něco svýho z něj vykřesat už umí málokdo jak vidno.

Alex.rrr
20.10.2020 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se paradoxně dlouho těšila a dlouho ji odkládala. Bála jsem se, co to bude. Příběh z podzemí, kde jsou obří brouci a potomci lidí - ok. Co mě nebavilo, byla tematika jako Alenka v říši divů a Arthur a Minimojové. Tohle mi to celkem dost připomínalo. Co bych ale ráda vyzdvihla, tak je rychlý spád knihy. Žádné nudné pasáže, jde se rovnou k věci a příběh pokračuje svižně. to je velké plus. Na druhou stranu si neuděláte větší pouto s hlavní postavou, ale tohle bych brala jako relax a ne nějakou začínající mega ságu, kde by to bylo potřeba.

Princezna22
11.08.2020 3 z 5

Za mě něco jako Alenka v říši divů. Příběh divný,ale dalo se to. Nejspíš došli nápady,tak vyšlo něco takového divného. Kniha spíše pro chlapce než pro děvčata ... Mám i druhý díl ,tak tomu dam ještě šanci.

blackoutzuzi
13.05.2020 3 z 5

Miluju Hunger Games. A tak když vyšla od Collinsové nová kniha, musela jsem ji mít. Bohužel HG nesahá ani po kotníky.. V příběhu je klíčovými postavami dvojice sourozenců, kteří se ocitnou v podzemí, kde je ukryt tak trochu jiný svět.. Mluvící švábi, netopýři, potkani..No abych pravdu řekla - působilo to na mě celé dojmem Alenky v říši divů. Připravte se na drsnější pohádku, kterou bych spíše doporučila chlapcům.

Betty96
17.04.2020 3 z 5

Bohužel pro mě byla kniha trošku zklamání. Strašně jsem se těšila na novou knížku od autorky Hunger Games. Bohužel pro mě nic moc. Knížka celkově není špatná, ale je pro děti mladšího věku.

Epes
02.02.2020 2 z 5

Knihu jsem ani nedočetl, nemyslel jsem si, že se autorka uhne k Alence nebo Narnii. Hunger Games byly svým způsobem nové, v tomto případě mě však autorka ničím nepřekvapila a nedala mi důvod, proč bych měl příběh dočíst do konce.

Ditules
17.12.2019 4 z 5

Zajímavé prostředí.

knihomolkaXD
31.10.2019 2 z 5

Hunger games mám strašně ráda, ale tohle mě zklamalo.
Bylo to nudné a autorka se strašně opičila po knižní sérii Podzemí, která je úžasná. Dávám *2,5 hvězdiček protože Suzanne Collins je jedna z mích nejoblíbenějších autorek.

certik003
16.09.2019

Byla jsem hodně zvědavá na další knížku autorky. Na rozdíl od Hungery games bych řekla, že je určená spíš mladším dětem. Začátek je až nezáživný, ale postupně se děj stává zajímavější. Vykreslený svět je dost zvláštní, pro mě až nechutný, protože většinu zvířat, která jsou v ději, fakt nemusím. Ale celkově je knížka čtivá, přiměřeně napínavá a pokud narazím v knihovně na další díl, ráda si ho půjčím.

Gi-Gi
11.08.2019 3 z 5

Zajímavá myšlenka, hunger se mi líbili víc. Tak nějak bych čekala lepší pro propracovanou. Půl knihy se chystá na výpravu, pak je na ní, s nadsázkou je závěr mise na dvou stranách. A konec. Pro mládež super, pro mě je to moc "usekly". Mám jeste další díl tak uvidíme.