Princ Kaspian

Princ Kaspian https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76738/bmid_princ-kaspian-mYT-76738.png 4 2090 148

Letopisy Narnie série

Narnie… kde zvířata mluví… kde stromy chodí… kde právě začíná bitva… Princ Kaspian, oloupený o své právo na trůn, shromažďuje armádu, aby zbavil zemi falešného krále. Ale nakonec je to čestný souboj mezi dvěma muži, který má rozhodnout o osudu celé země.

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

Prince Caspian , 1951

KOKOS77789
27.12.2017 4 z 5

Knihu velmi doporučuji. Je velmi čtivá i přes to, že byste viděli film, který je i v tomto případě mnohdy velmi odlišný od knihy.

andreapistkova
10.10.2017 3 z 5

Líbil se mi fakt, že je to úplně jiné jako ve filmu, ale nakonec asi vím proč je film tak moc odlišný.

punktruhlicka
26.09.2017 4 z 5

Kniha se čte skoro sama, ale nějak mi tam chyběl děj.
Když to srovnám s filmem, tak je pravda, že knížka byla o něco lepší :)

Peťulka3
22.09.2017 5 z 5

Hezké :-)

kacenka7206
27.08.2017 4 z 5

Pěkný díl, mně se líbil. :)

tsal
23.08.2017 3 z 5

Druhý díl (čteno v pořadí původního vydání, nikoliv chronologicky) je slabší než ten první. Vlastně jsem váhala, jestli mu dát tři nebo čtyři hvězdy, protože nejvýstižnější by bylo něco mezi. Narnie doslova ztratila spoustu ze svého kouzla, rámec příběhu mi přijde takový nějaký menší a zanedbatelnější, než byl boj s Bílou čarodějnicí, a přestože se Kaspian snažil oživit a přitáhnout pozornost, známá čtveřice sourozenců nám tu jen povlávala. Chvílemi jsem měla pocit, že v příběhu vlastně vůbec nemuseli být a fungovalo by to lépe. Takhle bloumali kolem, snažili se tvářit důležitě, ve skutečnosti však jen zabírali místo zajímavějším věcem.

DUNIKO
17.08.2017 5 z 5

Pěkné.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.

kacenka7206
26.06.2017 4 z 5

Díl od dílu je to lepší. Ale konec mě zase naštval! :\

helusa2
02.06.2017 5 z 5

Pěkné. Rozhodně se mi líbila mnohem víc kniha než film - ten jsem viděla později a byla jsem velice zklamaná. Tak nějak jsem si to představovala úplně jinak ;-)
I napodruhé - kniha je krásná :-)

tomas8334
17.05.2017 4 z 5

Pro nás je Narnie docela objev. Jako malej jsem to nečetl, filmy mě taky minuly, tak to až teď čteme s holkama před spaním. A jako jo, baví nás to všechny :-)

PinkAlicorn
11.05.2017 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější díl! :) Letopisy Narnie jsou prostě kouzelná série!

Půca4
29.04.2017 5 z 5

Kdybych knihu četla, když jsem byla malá ... dostala by rozhodně stejný počet hvězd, jako teď! Vážně uvažuji, že bych si v nejbližší době přečetla i ostatní díly, protože přesto, že mi bude za chvíli 18, knihu jsem si užila. Jde o to, jestli máte představivost a chuť. Hlavně se četla příjemně rychle.

fajka
16.04.2017 5 z 5

Nádherná knížka, moc se mi líbila jako všechny ostatní. Trochu jsem se bála u té bitvy. Chtěla bych se tam dostat, ale taky aby se dalo někdy vrátit a zase přijít to by se mi líbilo. A taky bych chtěla potkat Aslana a dotknout se jeho hebké hřívy a pohladit na hřbetu. Nedá se nic o tom říct, že to bylo špatné. Doporučuji všem co mají rádi knížky a těm co mají rádi napínavé knížky!

PetraMishka
15.03.2017 2 z 5

Kniha se dobře a rychle četla, ale nemělo to kouzlo prvního dílu. Vlastně tam jenom přišli a byl konec, protože zbytek děje je vlastně vyprávění o věcech minulých.

Sárče
05.02.2017 5 z 5

Kniha je úasná !

Tiny24
02.02.2017 3 z 5

Lewis umí psát opravdu krásně. Pro děti určitě skvělá kniha, já už z těchto příběhů ale dávno vyrostl. I tak je to ale moc pěkné čtení.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá série. která mne, na základce, bohužel neoslovila natolik, jako ostatní fantasy. Nicméně, teď, když vím i křesťanské pozadí, hodlám jí dát novou šanci.

reader.007
25.11.2016 2 z 5

Ať koukám, jak koukám, ať hledám, jak hledám, já tam žádnou křesťanskou symboliku nevidím. Po překvapivě dobrém prvním díle je tohle ale o dost slabší. A mimochodem obrázky v českém vydání z roku 1991 jsou hrozné až otravné.

Sárče
25.09.2016 5 z 5

Krásný příběh, úplně jiný než film