Princ Kaspian

Princ Kaspian https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76738/bmid_princ-kaspian-mYT-76738.png 4 2092 148

Letopisy Narnie série

Narnie… kde zvířata mluví… kde stromy chodí… kde právě začíná bitva… Princ Kaspian, oloupený o své právo na trůn, shromažďuje armádu, aby zbavil zemi falešného krále. Ale nakonec je to čestný souboj mezi dvěma muži, který má rozhodnout o osudu celé země.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

Prince Caspian , 1951

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Tenhle díl se spolu se Lvem dělí o první příčku v mém seznamu nejoblíbenějších knih z téhle série. Kaspian je sympaťák a i když zápletka je oproti jiným dílům trocu slabší, mám tenhle díl hrozně ráda. prostě skvělý a úžasný a geniální a... všechna možná superlativa.

Kaytria
18.03.2019 3 z 5

Přidám se k ostatním s tvrzením, že tenhle příběh je z těch prozatímních čtyřech (čtu 2. vydání v boxu se lvem na hřbetech) nejslabší. Nicméně stále zahřeje u srdce a ani podruhé mě nezklamal =)

Pegasus
17.02.2019 4 z 5

Narnii mám moc ráda. V tomto díle se toho zas až tak moc nedělo, ale ani mi to nevadilo, bylo to pěkné, plné fantazie.

ElleNora
12.02.2019 4 z 5

Pro mě jeden ze slabších dílů série. Zdálo se mi, že ve filmu se toho stalo dokonce víc, možná proto jsem trochu zklamaná.
Jsem ráda, že na začátku se sourozenci dost handrkují a mají dostatečný prostor. Ale byla bych radši, kdyby i samotná bitva byla trochu delší.

Ivka14
12.01.2019 4 z 5

Bylo hezké se vrátit do Narnie. Bohužel tento díl mě neoslovi tak jak první,ale bylo to velice hezké pohádkové čtení.

Haloon
09.12.2018 4 z 5

Bohužel i série o Narnii má svůj slabší kousek a tím je pro mě rozhodně Princ Kaspian. Již tak útlá knížka je ještě rozdělena na dvě příběhové větve, příběh sotva začne a už zas končí…
Aslanovo moudro tentokrát spočívá v tom, že stačí věřit a je vyhráno. Kdo nevěří, toho diskriminujeme a už nesmí do Narnie. Ale třeba to chápu špatně, tak nevím no…

DannyLady
05.11.2018 3 z 5

Nenáročné čtení. Kniha byla zajímavá a děj měl rychlý spád. Rozhodně jedna z lepších knih ze série.

Orange8knihomol
30.10.2018 5 z 5

Druhý díl se mi dokonce líbil o něco víc než první, neboť příběh, jež kniha obsahovala, byl pro mne nový, protože jsem filmové zpracování druhého dílu viděla asi jen jednou, zato první nespočetněkrát. Děj byl velice poutavý, milý a čtivý. Troufám si tvrdit, že onen druhý díl byl o dost akčnější a dobrodružnější, zároveň se dozvídáme něco málo o minulosti Narnie a lidí, kteří v ní žijí. Musím rozhodně DOPORUČIT!

ZuzziŠ
03.10.2018 3 z 5

Uf.
Tohle bych do Lewise neřekla.

Miro.slav
20.09.2018 1 z 5

Naozaj kniha pre deti. Narozdiel od Hobbita ma ale toto nejako vôbec nenadchlo.

NinušFantasy
16.07.2018 4 z 5

Znám i lepší knihy, ale moc ráda si Narnií proložím čtení složitých, nebo drsnějších knih. Takové oddechové čtení. :)

zanetkov77
11.07.2018 2 z 5

Předchozí díly byly docela milé a zajímavé, i když mě tahle série celkově zase tolik nechytila, ale tento díl mě značně nudil, připadal mi docela o ničem a prostě tomu příběhu chybělo nějaké kouzlo. Doufám, že další budou zase o něco lepší.

Zelený_Drak
29.06.2018 2 z 5

Trpaslík, myšák a jezevec byli fajn, ale "Aslan ex machina" je v těch prvních knihách, které Lewis v rámci Narnie napsal, opravdu ničitel dynamiky děje. Jde o prakticky stejnou zápletku jako u Lev, čarodějnice a skříň. Narnii nevládne právoplatný vládce, tak vybojujeme pár bitev a necháme Petra zamávat mečem. Vlastně se tu neodehraje nic nového a kniha jen informuje čtenáře, jak se Narnie změnila a seznamuje ho s Kaspianem. Také si myslím, že Lewisovi se s hlavními postavami pracuje lépe, když jsou jen dvě. Zuzana je zbytečná ve všech (chronologicky) dosavadních dílech s vyjímkou Kůň a jeho chlapec, kde hraje vedlejší ale pro zápletku důležitou úlohu. Celkově Lewis svoji sérii hodně poškodil tím, že s ní evidentně spěchal a vydával jeden díl ročně. Sázku s Tolkienem sice vyhrál, ale zároveň přitom prohrál.

Laf
23.06.2018 5 z 5

Poutavá kniha, která mě hned vtáhla do děje a kterou bylo těžké na chvilku pustit z ruky.

Netopyr07
12.05.2018 4 z 5

Milý jednoduchý příběh pro "děcka" jakéhokoli věku :-) Dá se přelousknout za pár dní, lepší čtenáři i za pár hodin. Rípčíp je výborný :-D Hodně mě pobavil popis, který medvěd je "k sežrání" a který ne. Lanýžníka bych chtěla za kamaráda.

pavelvanura
25.03.2018 3 z 5

Zatím nejslabší díl Narnie. Ale i tak hezké čtení :)

DuncanIdaho
03.03.2018 4 z 5

Pěkná oddechová pohádka.

Alex.rrr
23.02.2018 2 z 5

Nevím, ale takto si prostě Fantasy nepředstavuju... Všechno mi v knize přijde takové nedotažené. Nápad s Narnií se mi moc líbí, ale proč se vraceli do Narnie všichni, když opravdu bojoval akorát Petr? Pokud se dá říct bojoval tím jedním soubojem… Trochu bych si poslechla i o historii za těch x staletí co tam děti nebyli, ale o tom není taky ani zmínka. Co se vlastně stalo s jejich hradem a proč ho další vládci opustili ? Na druhou stranu zbytečně se pitvají detaily – medvěd si cucá packu, myš řeší svůj ocas… Nehledě na to, že o Zuzaně a Edmundovi skoro není ani psáno. Nevím, tenhle žánr mám moc ráda, ale pořád bych celou sérii vzala a přesunula do kategorie pro děti do deseti let…

dia.riedl
06.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když se tam toho tolik nědělo, až asi na poslední 4 kapitoly. Jinak se brouzdalo v minulosti. Závěrečná bitva byla super, konečně trochu akce. Hlavně jakmile se objevjí Aslan, tak se to čte jedna báseň. Na konci jsem byla mimo jiné dost smutná. Těším se na další díl.

MOu598
18.01.2018 5 z 5

Hezká knížka. Film je ale dost jiný.