Plavba Jitřního poutníka

Plavba Jitřního poutníka https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76749/bmid_plavba-jitrniho-poutnika-rQA-76749.jpg 4 1847 137

Letopisy Narnie série

Narnie… kde se probouzejí draci… kde hvězdy kráčejí po zemi… kde se může stát cokoli… Král a několik nečekaných společníků se vydávají na plavbu, která je dovede za hranice všech známých končin. Jak plují stále dál a dál neprobádanými vodami, zjišťují, že jejich výprava přinese více, než očekávali, a že konec světa teprve začíná…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Voyage of the Dawn Treader , 1952

helusa2
04.08.2020 5 z 5

Krásně dobrodružný díl :-)

Anickahor
24.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Říkám to zas a znovu - Narnie je láska.
Já jen doufám, že až se jednou podívám na Samý konec světa, najdu tam lekníny a uprostřed nich zapíchnutý Rípčípův mečík. :)

Cress
18.06.2020 5 z 5

Tak tenhle díl Narnie byl zatím nejlepší ze všech. Eustace byl strašně otravný a to mě na tom bavilo asi nejvíce. V tomhle díle byly propojena asi tři dobrodružství a já jsem si všechny moc užila. Chápu, že tahle forma zápletky nevyhovuje každému, ale já jsem se zamilovala.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Asi nejlepší Narnie vůbec, ale je škoda, že původní děti už se tam nikdy nevrátí.

Luigi1
17.05.2020 5 z 5

Nezklamalo super.Doporučuji.

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Moje neoblibenejsi knizka z Letopisu Narnie. Napeti, dobrodruzstvi, nebezpeci a nezapomenutelna posledni scena v mori, u ktere jsem i brecela.

kamila5406
07.04.2020 5 z 5

super doporučuji

domihruzkova
06.02.2020 5 z 5

Podle mně nejzajímavější a nejakčnější díl celé Narnie.

smazenaryba
19.12.2019 3 z 5

Je to vec vkusu, ale mne príbehy, poskladané z mnoha menších príbehov, pričom ich neprepája výraznejšia nosná linka, veľmi nesedia. Sú výnimky, no táto kniha medzi ne nepatrí.

Plavba jitřniho poutníka je znova príjemné čítanie plné fantázie, morálnych ponaučení...a Ježiša v podobe Aslana, ktorý sa zjavuje všade, kde ho práve treba. V predchádzajúcich príbehoch deus ex aspekt fungoval vierohodnejšie. Tu sa už vyžaduje predpoklad, že veríte, teda aspoň v prípade dospelých. Lebo inak je to príbeh typu "hor sa do jamy levovej, Aslan nás zachráni".

Treba spomenúť znova veľmi vydarený vstup do Narnie.

LuiCJ
19.10.2019 5 z 5

Tento diel sa mi z prvých piatich páčil asi úplne najviac. Ide jednoznačne o najdobrodružnejšiu knižku s množstvom zaujímavých miest, príhod, postáv a ešte rôznych iných záležitostí.

Príbeh je doslova magický. Chémia postáv a to ako navzájom komunikujú, riešia problémy a objavujú nové miesta sa v podaní autorových slov veľmi páči. Či už ide o Eustacea, Kaspiána alebo úžasného Ričipípa. Áno, úžasného. Tento udatný myšiak je kvôli svojim činom a dobrým vlastnostiam jedna z mojich najobľúbenejších postáv príbehu.

Cestovanie a spoznávanie neznámych krajov bolo rovnako zaujímavé a zároveň moja fantázia pracovala na plné obrátky. Všetko som si dokázal predstaviť a neraz mi zastihla túžba byť s hlavnými postava na ich ceste na koniec sveta.

Avšak najčarovnejším bola pre mňa koniec. Aslan reprezentujúci Ježiša Krista a C. S. Lewisova náklonnosť ku kresťanstvu sa objavila aj v tejto knihe. Dokonca s ešte väčšou "dávkou" symboliky a posolstva, ktoré Aslan deťom odovzdáva. No proste koniec ma zahrial pri srdiečku.

Dobrodružstvá lode Ranný Pútnik sú dobrodružstvá v pravom slova zmysle. Milovníci svetovej literatúry si tu prídu na svoje, rovnako aj ako fanúškovia fantasy románov.

Klobúk dole, pán Lewis.

Lessana
01.09.2019 5 z 5

Na všetkých dieloch letopisoch Narnie sa mi veľmi páči originalita vstupov do tejto magickej zeme (Čarodějův synovec - prostredníctvom prsteňov a jazierok v lese medzi svetmi, Lev, čarodějnice a skříň - cez skriňu, Princ Kaspian - prostredníctvom nádražia/jaskyne, Plavba Jitřního poutníka - cez obraz na stene). Fantázia autora je široká, čo sa prejavuje aj samotnými príbehmi, samozrejme. Plavba Jitřního poutníka je nabitá dobrodružstvami, v podstate čo kapitola, to nový minipríbeh. Nielen s Kaspianom, Edmundom, Lucinkou a ďalšími na palube, ale aj s neopakovateľným Eustacom :). Krásna je i analógia v závere príbehu - čím je človek ďalej, tým menej toho potrebuje k životu (či už jedla alebo slov, o haraburdách ani nehovoriac). A Aslan! Kiežby sa ľudia (opäť) naučili počuť ho a riadiť sa jeho dobrými radami!

Gweny
29.08.2019 4 z 5

Můj nejoblíbenější díl, co se filmového zpracování týká. S knihou je to trochu jiné, ale nemůžu říct, že by mě kniha nebavila. Od filmu se liší snad ještě víc, než díl s princem Kaspianem. Nicméně i tak mě čtení bavilo, protože se mi zase vysvětlilo to, co jsem ve filmu úplně nepochopila.

MirijamFrankl
21.08.2019 4 z 5

Roztomilá, oddechová knížka, která místy dokáže napnout nervy či rozesmát. Pokud nepatříte mezi dětské čtenáře, možná vám začne vadit Aslan coby deux ex machina, na druhou stranu však musím říci, že oproti jiným dílům jsem v tomto našla víc otázek k zamylšení a dojemných momentů.

smudlajs
18.08.2019 4 z 5

K tomuto dílu jsem byla ze začátku trochu skeptická. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo, takže jsem předpokládala, že tomu tak bude i s knihou. Ta mě ale velice mile překvapila, příběh byl poutavý a bavil mě. Opět milé a příjemné oddechové čtení jako předchozí díly.

Jarmila97
15.08.2019 5 z 5

Tento díl byl jeden z nejlepších zatím v sérii Narnie byl více dobrodružný a občas by člověk i brečel. Opravdu doporučuji si celou sérii přečíst díli na sobě tak trochu zvláštně navazují :)

Kaja01
21.06.2019 3 z 5

Narnie je prostě kouzelný útěk od reality a každodenních starostí! I když tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, chyběla mi tak Zuzka a Petr.

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl a opět velice čtivý. Stránky mi mizely pod rukama a než jsem se nadála, měla jsem přečteno. Zkrátka skvělé, i když ne úplně perfektní, protože Lva prostě nic nepřekoná.

ElleNora
12.02.2019 5 z 5

Děj byl velice čtivý. Líbilo se mi, že postavy měly i horší chvilky, přestože na Eustace nikdo neměl. V tomto dílu se navíc odehrává pro mě to největší dobrodružství od začátku do konce.

DannyLady
14.11.2018 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka se řadí mezi jedny z mých oblíbených dílů. Oproti filmovému zpracování jsem poznala příběh více do hloubky a plavba je záživný příběh o dobrodružné plavbě. Jsou zde silné postavy, které vás vtáhnou do děje a mnohdy i velice pobaví.

Orange8knihomol
10.11.2018 5 z 5

Tento díl oněch originálních a báječných Letopisů Narnie byl taktéž převelice čtivý a krásný. Děj knížky byl dobrodružný, akční, milý a neobyčejný. Podle mě je tenhle díl zatím z těch prvních třech (Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka) nejvíce akční, neboť děti a posádka lodi zažívají na své plavbě mnoho dobrodružství a čtenář si ani na všechny nemůže po dočtení vzpomenout. Velké DOPORUČENÍ!