Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2270/bmid_letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-s-dQN-2270.jpg 4 3121 343

Letopisy Narnie série

Sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund jsou hlavními postavami slavného fantasy bestselleru C. S. Lewise, bestselleru, v němž se střetne dobro a zlo ve světě obrů, trpaslíků a dalších bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

Samarka
13.04.2015 5 z 5

Hezká pohádka i pro dospělé

spackova.p
27.03.2015 3 z 5

V tomto případě musím říct, že se mi víc líbila filmová verze příběhu. Některé důležité části se mi zdály moc strohé.

lucie.8
21.01.2015 5 z 5

Krásné fantasy, kniha je samozřejmě daleko lepší než film.

Always a reader
03.01.2015 5 z 5

Filmu je to dost podobné, až na pár věcí. Knihu mám raději a moc se mi líbila.

warca
19.11.2014 5 z 5

Výborá kniha, kterou jsem přečetla již několikrát! Další díly jsou také skvělé a naprosto vás vtáhnou do děje. Myslím, že někteří z nás z knihy dokáží pochopit to skryté...

DK197
14.11.2014 4 z 5

SPOILER: Knížka vyloženě psaná pro děti, která v momentě, kdy zabíjeli Aslana, dokázala přes svůj dětský styl vtáhnout i mě a to natolik, že jsem to stále měla před očima a nemohla se zbavit tíživého pocitu kdesi uvnitř.
Být menší - přidám hvězdu.
A film je super!

vipera
23.10.2014 3 z 5

Asi by to byl krásný příběh, ale pro mé "malé já", které si ho bohužel nikdy nepřečetlo. Pro mé "dnešní já" je kniha až příliš dětská. Další díly už prostě nepřečtu. Moje smůla :-(

Kyta
12.10.2014 5 z 5

Nádherný a poutavý příběh, který zná snad každý.
Některým starším čtenářům se nemusí zamlouvat styl psaní, který je vážně hodně pro děti - hlavně tohle dělá knihu tak moc dětskou. Ale protože je kniha určena právě dětem, nemůžeme za to autora soudit. Příběh jako takový se mi moc zamlouvá - čtyři sourozenci a jejich první setkání s Narnií je opravdu hodně zajímavé, originální a nezapomenutelné. Kniha je čtivá, svižná a hodně dobrodružná - krásný útěk do světa fantasy. Velké plus dávám ilustracím, které zvýrazňují děj a pomáhají si ho představit. Myslím, že dospělým se kniha nebude zamlouvat tolik jako dětem, kteří si dobrodružství mohou užít do posledního písmenka, proto bych doporučila dětem tak do deseti let.

Přese všechno rozhodně nelituji že jsem poprvé ve svých patnácti letech Letopisy Narnie vzala do ruky. S radostí se pustím do dalších dílů. :)

LittleMonste
05.10.2014 3 z 5

Řekl jsem si, že zkusím celou sérii (znovu) a opět se nad tím nedokážu povznést, stejně jak před lety, kdy jsem četl Narnii poprvé. Musel jsem strávit dost věcí, ale rozhodl jsem se to přehlédnout, protože tohle už opravdu není knížka pro mě... a po dlouhém zvažování můžu říct, že film je lepší
Hodnocení - 50%
Přečteno - 2x

Lablynt
25.09.2014 4 z 5

Je to opravdu psané jako pohádka a to mě na tom mrzí, protože to je krásný příběh. I tento díl byl hodně popisný, ani v něm nebylo tolik akce. Musím říct, že film mě zaujal víc.

JohnMiller
04.09.2014 3 z 5

Ide o číročíru rozprávku pre deti ktorá ma v období kedy som ju čítal (cca som mohol mať 13) až tak nebavila. Nebola zlá ale nemal som vtedy 8 rokov vtedy by ma to určite chytilo viac. Postupne ako som sa dostával cez ďalšie časti som si ju vlastne aj zamiloval a to z jediného prostého dôvodu. Pretože každá časť bola stále horšia a horšia a po tretej (Plavbe) to kleslo absurdne nízko... Už vtesy som to považoval za nesmierny škvár.

Mayline
28.08.2014 3 z 5

Velmi příjemná a oddechová pohádková fantasy. Bavilo mne to od začátku do konce, ikdyž jsem děj znala z filmů. :) Doporučuji mladším čtenářům, ale myslím, že je to i pro straší snílky.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

čtivá oddechovka, i film byl výborný

Galadwen
20.07.2014 3 z 5

Právě jsem dočetla sedmileté dceři, která byla nadšená na *****. Já jsem si připomněla, proč se mi tahle kniha před x lety (někdy v patnácti) příliš nelíbila - na rozdíl od svého kamaráda Tolkiena Lewis pracuje s biblickými motivy přespříliš přímočaře a paralela Aslana s Ježíšem je přímo do očí bijící, rovněž tak jeho všemocnost. Klasická, svižná dětská fantasy, která má napětí, a přitom je, na rozdíl od některých současných knih pro děti, laskavá, ale troufám si tvrdit, že dospělé čtenáře spíše neosloví.

Véča
01.07.2014 3 z 5

Připadalo mi to trochu jako pohádka na dobrou noc. Je to ale dobře napsané a stejně tak čtivé. Určitě se chystám přečíst i další díly. :)

fons
29.06.2014 4 z 5

Okaté zaměření na děti se opakuje, ale panu Lewisovi to člověk prostě odpustí. Je to další nádherný, poutavý a kouzelný román, který jsem přečetl mnohokrát a mnohokrát si jej ještě přečtu. Existuje snad někdo, kdo nezná příběh o čtyřech sourozencích, co ve staré skříni objevili fantastickou říši, kde je možné úplně všechno? Jestli ano, tak ať to kouká co nejrychleji napravit! Ostatně, knížka funguje dobře i sama za sebe, takže je favoritem pro "pohádku před spaním".
Slova jsou prakticky zbytečná, to si musí každý čtenář prožít - je v tom nostalgie, melancholie, magie a dál a dál, až bych tady psal slohy. Miluju, že i tak krátká knížka nabídne tolik dobrodružství a zejména miluju ten náboženský přesah. Svým způsobem je to vlastně jiné...a proto to všichni tak zbožňujeme, no ne?

Elen telemna
28.06.2014 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Je opravdu dobře napsaná. Autor má velký talent a cit.
Na první pohled se může zdát, že se jedná o pohádku pro děti, ale když se nad příběhem člověk pořádně zamyslí, objeví v něm spoustu skrytých myšlenek...

Greene
05.06.2014 4 z 5

Hezky napsaná kniha. Dobře a rychle se četla, ale až příliš urychlená a je fakt vidět, že je to dělané pro malé děti.

Lodja
02.06.2014 3 z 5

Mám ji ráda, ale... Přijde mi, že z jiných dílů série doslova vyzařuje klid a pokoj, v jiných je zase trošku více děje a jako kdyby si LČS nemohl vybrat. Škoda...

(Ovšem za pana Tumnuse se palec nahoru, to každopádně).

Šárkys
19.05.2014

Když si vzpomenu jak mi je mamka četla v pěti letech!! Ještě pořád je mám doma a vracím se k nim postupem času. Navíc pokaždé na knihách najdu něco jiného čeho jsem si dřív nevšimla. Vřele doporučuji :D