Letopisy Narnie (komplet)

Letopisy Narnie (komplet) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250727/bmid_letopisy-narnie-komplet-250727.jpg 4 322 29

Komplet všech sedmi dílů Letopisů Narnie v dárkové kazetě. Prožijte dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí. Souborné vydání světového bestselleru je tím nejlepším dárkem pro mladé čtenáře! ISBN souboru pouze na krabici. 1. dotisk kompletu v roce 2008, 3. dotisk kompletu v roce 2012.

ZáchodovýČtenář
08.04.2024 5 z 5

Původně jsem Letopisy koupila dětem a i když si je přečetli několikrát, já bych vyhrála. Ať je člověk čte v jakémkoliv věku, vždycky si tam najde něco nového pro sebe

Rovi
24.09.2023 5 z 5

Jsou série, které prostě chcete mít komplet v knihovně. Ale napřed je přečtete.

AntikvariatBrno
22.11.2022

(SPOILER) Paralela s Rychlými šípy z pera mistra Foglara se vyloženě nabízí. Svou rozvahou, shovívavostí, ale na druhou stranu i rozhodností a morální neústupností osvobodí kumpanyje mladých odbojářů celou Narnii.

martin_aston
23.06.2022 5 z 5

Kúzelný, rozprávkový svet pre deti ale aj dospelých. Každá kniha iná, spolu perfektná súhra.
Mám však výhradu voči radeniu kníh v CZ aj SK boxe (aj keď to tak dnes robia vydavateľstvá na celom svete). Najlepší zážitok z čítania je pri čítaní podľa dátumu vydania, nie chronologicky. Inak pri čítaní vyvstanú logické nezmysly, napríklad: 1) Kniha Čarodejov synovec hneď v úvode predpokladá, že čitateľ vie, čo je Narnia. Lenže ako, ak ju číta ako prvú?; 2) Lev, šatník, ... končí ako prvá kniha o Narnii. Lenže asi ťažko, ak ju človek číta ako druhú. A takých zádrheľov je pri chronologickom čítaní viac. Preto odporúčam začať Kroniky Narnie Levom, šatníkom a čarodejnicou a ďalej pokračovať podľa poradia, v akom boli knihy pôvodne vydané:

Komnenos
26.03.2022 5 z 5

Veľdielo svetovej literatúry. Žiadna iná kniha (knihy) nie je napísaná takým spôsobom, že zaujme dieťa i dospelého. Žiadna iná kniha nie je napísaná tak, že sa bude páčiť veriacemu (ako podobenstvo) i neveriacemu (ako fantasy). Kombináciu tohto všetkého spĺňa jedine Narnia.

helenah
10.01.2022 5 z 5

Jsem ráda, že jsem nepodlehla pocitu "tohle přeci já...v mém věku...nebudu číst". Mám toto souborné vydání, dostala jsem ho k ..sátým narozeninám :), protože jsem drahé kamarádce po přečtení prvního dílu řekla, že se mi to moc líbí. A teď o tom filozofujeme s vnuky, čteme stále dokola, pokaždé najdeme něco nového co nám dřív uniklo...radujeme se, žasneme, máme vztek a strach a smutek, když drahé postavy zažívají těžké chvíle.
Najít si na prahu stáří něco tak úžasného jako jsou Letopisy Narnie je prostě krásné. Přestanete mít strach ze stárnutí, protože to ve vás probudí věčné dítě, které v každém z nás od věků je...
Děkuji Vám, pane Lewisi.

Kexina
06.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha - za skvělé vyprávění M. Táborského dávám hvězdičku navíc.

Poslouchat naráz celou sérii bylo trochu náročnější, ale zato to umožnilo sledovat celý děj chronologicky, nikoli podle data vydání jednotlivých knih.

Za nejlepší považuji určitě první tři knihy (chronologicky, čili Čarodějův synovec, Kůň a jeho chlapec a Lev, čarodějnice a skříň). Popis vzniku Narnie byl úžasný a překvapivě skvěle propracovaný, další dva díly pak byly skutečně pohádkové.

Nejhorší je bezesporu závěrečná kniha Poslední bitva. Jakkoli si autora vážím, tady nelze jinak, než naplno říct, že podlehl vlastnímu egu. Z původně milých paralel, náznaků a jemných náboženských motivů se v poslední knize stává tvrdá a nijak neskrývaná propaganda. Čtenář se tak mění v žáčka nedělní školy a jsou mu "vtloukány do hlavy" nezpochybnitelné pravdy o bohu a ďáblovi, falešném prorokovi, nebi a "jediné skutečně pravé zemi". Je to velká škoda, kniha nabízí i hodně zajímavých detailů, ale po jejím přečtení zůstává pachuť obdobná jako po rozhovoru s náboženským fanatikem. :-(

Nicméně jako celek je série krásným dílem a za pozornost určitě stojí.

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Tento svět je plný magie, která si vás podmaní. Velmi úžasné knihy, které všem doporučuji :-).

Nora759
15.03.2021 5 z 5

Přečetla jsem všecky díly a všechny se mi líbily nejvíc asi 2 , 6 , 3 ale i všechny ostatní!

Gabriela_K
24.02.2021 4 z 5

Přečetla jsem všechny knihy a tak by si to zasloužilo nějaké shrnutí.
Série mě zas až tak nebavila, jak jsem očekávala a přála si. Byly tam lepší i horší díly.
Knihy jsou určeny hlavně dětem, to svou pohádkovostí a jednoduchostí.
Každopádně pokud jste knihy nečetli a chcete se do nich pustit, směle do toho a nenechte se odradit mým názorem.

Broňa22
20.01.2021 5 z 5

Krásné, ráda se k sérii ještě vrátím :)

Selve
11.01.2021 5 z 5

Úžasná série, krásné zpracování, na tento komplet si brousím zuby. určitě se u mě v knihově bude vyjímat :)

Vlčice605
04.11.2020 3 z 5

Ano,tohle byla ta série,na kterou jen tak nezapomenu. Stejně jako J.R.R.Tolkien tak i C.S.Lewis stvořil vlastní svět plný dobrodružství, nebezpečí a zábavy.Aslan je prostě super!

Elka252
03.04.2020 5 z 5

Nádherná série!!! Naprosto zbožnuju. Narnii jsem měla přečteno za pár dní a vždy si na ni ráda vzpomenu.

warca
12.01.2020 5 z 5

Tahle série mě provázala celé dětství. To tajemno, dobrodružství mě vždycky zcela pohltilo. Prožívala jsem s postavami každičký okamžik. Miluju!
Autor je opravdový mistr!

BorknagarSK
08.12.2019 4 z 5

Myslím, že či tieto knihy čítajú desaťroční, alebo skôr narodení, budú baviť všetkých... Nehovorím, že je potrebné to mať v každej knižnici, ale prečítať to, si netreba nechať újsť...

MillieHopper
05.10.2019 5 z 5

Knihy jsem sama četla. Nejvíc se mi líbil 1. díl Čarodějův synovec.

Vikos
03.12.2018 5 z 5

Přečteno podruhé

kikiodvi
02.03.2018 5 z 5

Už ani nespočítám, kolikrát jsem celou sérii přečetla. Je to prostě srdcovka a jeden z mála fantasy světů, do kterého se ráda vracím.

Babsy
30.01.2018 3 z 5

Narnie je jedna z prvních fantasy serií, které jsem kdysi četla a užila jsem si jí náramně!! Celkově je to velmi čtivé, svět je krásně vykreslený a skutečně to probouzí fantasii. Na co si ale pamatuji je, že to vyvrcholení celé té ságy mě tehdy naštvalo. Nebudu spoilovat, ale z nějakého důvodu mi ten konec nesedl, nejspíš jsem čekala něco kouzelnějšího. Někdy se k celé sérii chci vrátit a shodnotit ji i staršíma očima. Kdy to ale bude, kdo ví :-)

C. S. Lewis (p)
britská, 1898 - 1963