Letopisy Narnie – komplet

Letopisy Narnie – komplet https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49884/mid_letopisy-narnie-letopisy-narnie-HFo-49884.gif 4 803 93

Souhrnné vydání všech sedmi příběhů z cyklu Letopisy Narnie. Příběhy, které neodmyslitelně patří do světového fondu dětské knihy jsou pozváním pro každého z nás. Spolu s dětskými hrdiny se dostaneme do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přeci jenom zvítězí!

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Chronicles of Narnia , 2005

helusa2
04.08.2020 5 z 5

Tak jsem si po letech dala repete a zkusila si celé Letopisy Narnie znovu projet (tentokrát audio).
Musím uznat, že napodruhé se mi to líbilo více. Poprvé jsem toho asi už měla dost a poslední dva díly se mi nelíbily. S odstupem času opravuji svůj původní názor. Je to krásné.
A ten křesťanský podtext jsem tam tentokrát cítila ještě více. A také přemýšlela nad tím, jak někteří “křesťanští šílenci” zavrhují Rowlingovou kvůli MAGII, která se v Harrym používá. A za vzor dávají Narnii. Přitom slovo MAGIE je zde v každé druhé větě... No, kdo chce psa bít... Ale to jen tak na okraj :-)

Ceridwen666
22.07.2020 5 z 5

V této záležitosti nejsem objektivní, na Letopisech jsem vyrůstala. Pro mě perfektní navždy.

Luigi1
17.05.2020 5 z 5

Jsem moc rád,že se mi podařilo sehnat tyto díly,které byly pěkně napsané a osloví generace co rádi čtou. Doporučuji oddechovka

Werja7
14.05.2020 5 z 5

To fakt stojí za to!

jirka9453
22.01.2020 5 z 5

Nesmrtelné vyprávění, ověřené generacemi. Za mě krásná fantasy, a ačkoli jsem se k ní dostal až v dospělém věku, i tak mi měla co nabídnout. Navíc jakožto milovníkovi Tolkiena mi autor byl sympatický i přátelstvím s ním, u obou mě knížka vtáhla a svět se kolem mě rozvinul do napínavé a pestré mozaiky.

Jadla
11.01.2020 5 z 5

Mám je prostě ráda. Autorova imaginace je prvotřídní, příběhy jsou průzračné, ale nechybí jim hloubka.
Vždycky jsem měla nejraději Kůň a jeho chlapec, ale i ostatní díly si sem tam znovu připomenu poslechem nebo četbou.

Gweny
26.08.2019 5 z 5

Krásná pohádková sága, která se čte úplně sama. Ideální na večery, kdy si chcete jen tak počíst a nepřemýšlet u toho.
Možná ale, že se mi filmová zpracování líbila víc, než ta knižní. Sice se díl od dílu víc a víc lišila, ale i tak...

Radka17
08.04.2019 4 z 5

Příběhy jsou moc hezky zpracovány, úplně vás vtáhnou do pohádkového světa. C.S.Lewis svět Narnie popsal krásně. Jde o klasický boj dobra se zlem, jaký máme rádi z pohádek, když jsme byli děti. Líbilo se mi i filmové zpracování, i když samozřejmě knihy poskytují detailnější popisy míst a příběhů.

Devil-Ivet
03.12.2018 4 z 5

Tyhle příběhy jsou kouzelné, hravé, pohádkové, veselé a milé. Opravdu se mi líbily. Každý byl jiný, jinak napínavý, jinak dobrodružný a jinak čtivý. Nejvíce se mi líbili Lev, čarodějnice a skříň a Stříbrná židle. Jen ty pravopisné chyby a překlepy si mohli odpustit, kazí to dojem.

Elulilinka1
11.11.2018 5 z 5

Strašně dobrá kniha ve skvělém provedení. Zamilovala jsem si všechny díly, ale nejvíce se mi asi líbil Kůň a jeho chlapec...

eva-lupen
26.10.2018 5 z 5

Poslechnuto jako audioknihy, skvěle načtené Miroslavem Táborským, což hodnotím jako bonus navíc.
Jsou to nádherné příběhy, které jsem, bohužel, objevila až v dospělosti. Je ale možné, že spoustu myšlenek mezi řádky bych jako dítě nepostřehla. Nikdo, kdo myslí hlouběji, to nemůže považovat za pohádku (a ještě křesťanskou!). Člověk nepotřebuje náboženství, ale boha ano (a kdo tvrdí, že ne, potřebuje ho o to víc) a Aslan je krásný, leč pohanský :-) bůh. Pohani přece uctívali zvířata, ne? :-)
Líbilo se mi, jak autor nenásilně vysvětluje třeba to, že není nic divného, že je člověk naštvaný a protivný, když je unavený a nevyspalý nebo má strach. A ty pocity, co tam ty děti mají, jsou opravdu přesné.
Měla jsem z toho pocit, jakoby si autor ten příběh vymyslel pro své děti či vnoučata a ty děti navštěvující Narnii jsou ty děti. A právě proto jsou uvěřitelné. Znám spoustu dětí, které jako děti "věřily", ale holt z toho vyrostly. Já ne!!! Já pořád věřím :-)
Při poslechu posledního dílu mi až trnulo, jak to bylo současné. Nepřipadají vám opičák a Tašlan také nějací povědomí?

6839
17.08.2018 5 z 5

Letopisy Narnie od C. S. Lewise jsou magickým a krásně vypravovaným příběhem. Provázely mé celé dětství. Knihy čtu jednou, ale věřím, že u této bych třeba udělala i první vyjímku.

Thunder02
01.08.2018 4 z 5

tato série má své kouzlo. Máme různé příběhy které na sebe v budoucnu navazují. Škoda konce ten byl možná zbytečně krutý ale aspoŇ dal autor jasně najevo že další pokračování nebude. Čtivo je to fajn ale ne tak dobré abych mu dal 5* :-)

pavelvanura
20.04.2018 5 z 5

Letopisy mají svoje kouzlo které pohltí jak dospělého tak i dítě. Je to kouzelný svět, do kterého se zase znovu rád podívám :)

kikiodvi
23.02.2018 5 z 5

Už ani nespočítám, kolikrát jsem celou sérii přečetla. Je to prostě srdcovka a jeden z mála fantasy světů, do kterého se ráda vracím.

karca5233
10.11.2017 5 z 5

Série u které jsem odpočívala a brala jsem jí spíš jako pohádku před spaním.

999POLO
24.09.2017 5 z 5

Nejlepší knížka co jsem kdy četl- a že jich bylo.

Always a reader
18.09.2017 5 z 5

Tak Letopisy Narnie určitě patří mezi nejlepší příběhy..Moc krásně napsané a vytvořený nádherný svět. Knížka se čte opravdu sama. Moc se mi líbí styl psaní autora.

MOu598
13.09.2017 4 z 5

Četla jsem v říjnu 2006. Podle mých poznámek:
Sedm dílů - četla jsem i jednotlivě, i jsem viděla, myslím, 3 díly zfilmované.
Bohaté na fantazii, poezii.
Poslední díl se mi moc nelíbil, ale...
Citát:
"Jak chytře se bráníme všemu, co by nám mohlo prospět."

LadyAlis
05.09.2017 5 z 5