Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2269/bmid_carodejuv-synovec-P90-2269.png 4 2150 235

Letopisy Narnie série

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

pavelvanura
16.03.2018 3 z 5

První díl je víceméně seznamovací ale ta nostalgie a pocit vrácení do dětských let, které už mám dávno za sebou je příjemný:)

Adelaide777
25.02.2018 5 z 5

Kouzelný příběh vyprávějící o tom, jak vznikla Narnie... nádhera!

Alex.rrr
06.02.2018 2 z 5

Uf, tak tohle bylo na mě moc. Chápu, že je to pro děti a mládež, což jsou i např. Čáry života a nepřišlo mi, že by se tam s dětma mluvilo jako s blbci…samé jééé, áách, no néé... Děj je chvílemi tak absurdně a přihlouple popsaný, že jsem chtěla knihu ideálně zahodit. Poté se bojíme, že umře maminka hlavního hrdiny. Na jednu stranu pohádka, na druhou nervák. Nevím, mě tento díl vůbec neoslovil a jsem ráda, že to bylo celkem krátké. Na další díly se těším, věřím (alespoň podle filmového zpracování), že zde se bude na co těšit. Ale abych nebyla jen negativní, bylo hezké přijít na to, jak vznikla kouzelná skříň a jak vše začalo, i když by se to dalo popsat rychleji a mnohem lépe.

Lokina
17.01.2018 5 z 5

Úžasná knížka s ještě úžasným příběhem. S Letopisy Narnie jsem odstartovala moji závislost na fantasy žánru. A dodnes je to moje srdeční záležitost.
Příběh, jež nám popisuje zrod Narnie, kde zvířata mluví, kde je vše protkáno magií, jsem se vracela mnohokrát, moc se mi líbily i kresby, které příběh doprovází. Vždycky mě uchvátil mocný, moudrý a tajemný Aslan.
Pokud chcete začít u svého dítěte s četbou, doporučuji příběhy z Narnie.

Arisavm
13.01.2018 5 z 5

Kompletní série Narnie mě jako malou holku přivedla do světa fantasy :), od té doby miluji čtení. Čím jsem starší, tím více se pročítám i přes jiné žánry :). Ale Narnie bude mojí srdcovkou do konce života :).

raďax9
01.01.2018 4 z 5

Úžasný fantasy bestseller. Jde o 1. díl, který vysvětluje, jak se náš svět poprvé setkává se zemí Narnie. Příběh se mi dobře četl a myslím si, že je vhodný i pro starší čtenáře. Další díly letopisů se chystám číst.

katy87
25.12.2017 2 z 5

Přečteno jako první ze všech knih, abych to měla chronologicky :-) (další mě teprve čekají). Chápu, že je kniha mířená pro děti, nicméně i tak mi děj připadal docela plytký. Uvidíme, jaké budou pokračování...

Mat_bery
17.11.2017 5 z 5

Na letopisy Narnie jsem již trošku starý - knihy jsou skvělé, ale spíše pro děti. Musím ale přiznat, že první díl mě naprosto uchvátil. Opravdu skvělá knížka, která nám podrobně ukazuje, jak se náš fantasy svět Narnie zrodil. Také obsahuje maličko moudro, abychom se o svůj svět starali!

slaska77
14.11.2017 5 z 5

Báječná kniha pro večerní čtení s dětmi. Každá kapitola končí v nejnapínavějším bodě a čtení je pohlazení na duši. Vloni přes zimu jsme přelouskali Harryho Pottera, letos to bude celá Narnie. Nevím, kdo má z toho větší radost, děti nebo máma:-) těšíme se!

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Já Narnii prostě příliš nemusím, zvláště díky přílišné "dětskosti," filmové podobě (za kterou však autor ani náhodu nemůže) a poslednímu dílu, kde Lewis čtenáři přímo vnucuje myšlenku křesťanství, nehledě na prapodivné zakončení celé série. Přesto se však jedná o kvalitní knihy se zajímavým nápadem (propojení světů) a příběhem. A právě Čarodějův synovec se mi z celé sbírky knih líbí nejvíce.

tutu65
06.11.2017 2 z 5

je to a i nudny

andreapistkova
10.10.2017 3 z 5

Knihu jsem četla jako první v pořadí a líbila se mi. Je pěkné vidět jak to všechno začalo. Jak se Narnie probouzí k životu. Ale nějak jsem se nemohla začíst a některé popisné pasáže mi přišli zdlouhavé. Proto 3*.

verca65
07.10.2017

Zajímavé už od začátku. Já myslela, že je to 1.díl než jsem to zjistila.

Peťulka3
21.09.2017 5 z 5

Opravdu hodně jako pohádka. Ale jakmile začala Narnie,tak se mi to líbilo. Hezký uvedení do příběhu,jak to vlastně všechno začalo. I když je to v sérii uvedeno jako šestá kniha,jsem ráda,že jsem ji četla jako první.

tsal
21.09.2017 4 z 5

Když jsem Čarodějova synovce četla poprvé, jako první díl série, příliš mě nezaujal. Při druhém čtení, v pořadí původního vydání, se mi líbil podstatně více. Je to zkrátka prohloubení známého světa, doplňuje mu historii a dotváří obraz. Sám o sobě sice funguje, ztrácí však podstatnou část svého kouzla. Opět jde o knihu plnou fantazie a tvůrčí energie (metaforicky i doslova). Některým čtenářům by mohlo vadit, že jde o jeden z dílů s nejsilnější křesťanskou tématikou. Stojím si však za svým názorem, že Lewis na rozdíl od Pullmana nevnucuje, jen nabízí. Nejde o agitku, jen o motiv.

Aquilla
04.09.2017 2 z 5

Kniha mě nudila a musela jsem se nutit, abych ji vůbec dočetla. Je to jediná ze všech 7, která se mi nelíbila a nedala jsem jí 5 *. Nevím, jestli je to tím , že je to první příběh a má pomalý rozjezd (podle mě)..... 2 * za originalitu, styl psaní a Aslana :)

MOu598
02.08.2017 3 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
O tom, jak vznikla Narnie.

Asterix
25.07.2017

Ke knížkám Letopisy Narnie jsem se dostal náhodou, když mi kamarádka nabídla, že mi půjčí všech 7 dílů. Nemohl jsem odmítnut. Když jsem otevřel tuto knihu, měl jsem dobrý pocit.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.

Rudla333
06.07.2017 3 z 5

Nemastný, neslaný děj. Ze začátků Narnie se dalo vytřískat mnohem víc.