Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2269/bmid_carodejuv-synovec-P90-2269.png 4 2150 235

Letopisy Narnie série

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Kniha je opět krásná, ale není to můj oblíbený díl. Chápu, že chtěli vysvětlit, jak a proč Narnie vznikla a kde se vzala Jadis a jsem za to vděčná, ale Synovec mi prostě nepřirostl k srdci tolik jako ostatní knihy. Přesto je však úžasné se dozvědět zase něco víc o mém nejoblíbenějším vymyšleném světě. Opět vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.

ReniHan
09.05.2019 5 z 5

„Sám sice kouzelné vlastnosti této skříně neobjevil, někdo jiný však ano, a tak začalivšechno cestování mezi Nárnií a naším světem, o kterém se můžete dočíst v ostatních knížkách."

Harmiona
27.04.2019 5 z 5

Kniha potěší nejen malé ale i velké čtenáře. Je má nejoblíbenější kniha, protože je fantasy. Hlavními postavami jsou chlapec a dívka, kteří se vydají poznávat nové světy. Při své cestě se seznámí se zlou čarodějnicí, drožkářem a jeho koněm ale hlavně s bajnym lvem Aslanem????

ElleNora
27.01.2019 5 z 5

Kniha potěší hlavně fanoušky a znalce ságy, a to kvůli zmínkám o pozdějších dílech. Vyprávění jsem si proto užila, bylo mi líto, že skončilo tak krátce, i když mě potěšilo vysvětlení původu tajemné almary.

BlazingHeart
27.12.2018 2 z 5

Kniha nebyla špatná, to ne.
Pro cílovou skupinu (děti) je to určitě hezká knížka, jednoduše a čtivě napsaná. Ovšem děj mi přišel místy až moc vleklý a celkový dojem z příběhu není tak dobrý jako je tomu u jiných knih určených této věkové skupině nebo dalších příběhů z Narnie.

Je hezké vědět, jak Narnie vznikla, ale dětem to může přijít místy nezáživné a prostě - jsou i lepší knihy.
Za mě lehký podprůměr, ke knize se nejspíše nevrátím.

Atlantis
04.12.2018 4 z 5

Čarodějův synovec byl pro mne vstupem do světa Narnie, knihy čtu podle třetího českého vydání, kde jsou řazeny chronologicky.
Až do této doby jsem o Narnii věděl přesně tři věci: chodí se tam skříní, je tam mluvící lev a lidé ji kritizují za přílišný vliv náboženství. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že skříň tady není, lev se objeví až v druhé polovině a to náboženství? Vezměte si, v jakých časech kniha vznikla a fakt, že popisuje vznik světa a nějakým alegoriím se prostě nevyhnete.
Kniha samotná je slušným intrem do Narnijské fantasy, příjemně čtivá, ale za mě až příliš pomalá ve svojí druhé části. Bohužel v té části, kdy jsme v Narnii.

Haloon
29.11.2018 5 z 5

Čarodějův synovec je skvělým prologem k sérii o Narnii. Čtenáři objasní vše co je třeba vědět do dalších dílů, nenucenou formou dobrodružství dvou malých hrdinů. Je to pohádka, ale pro každý věk.
Lewis se při psaní zásadně inspiroval křesťanstvím. Spojitostí s biblickými příběhy je v celé sérii požehnaně, ale v tomto díle snad nejvíc.

Orange8knihomol
23.11.2018 5 z 5

Žasla jsem nad tím, jak vše zapadlo do sebe jako puzzle. Děj knihy byl opět velmi záživný, neotřelý a napínavý. Čtenář se setká s cestováním mezi různými světy a dozví se, jak vznikla ona báječná země, Narnie. Zjistíte, kým se v dospělosti stal chlapec Digory a jak byla vyrobena kouzelná almara, díky níž se Lucinka v prvním díle dostala do kouzelného světa. No, musím leda tak DOPORUČIT, neboť nevím, co víc vám sdělit, protože pokud se chcete dozvědět další podrobnosti, tak by bylo dobré si tento díl také přečíst.

Aurorita
22.10.2018 4 z 5

Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audioknihu a musím říci, že se mi moc líbila. Líbil se mi příběh o tom, jak vlastně celá Narnie vznikla a je to hezký úvod do celé série.

Juki-RoseMary
11.10.2018 2 z 5

Kniha nebyla špatná, to ne.

Za mě lehký podprůměr, ke knize se nejspíše nevrátím.

Miro.slav
20.09.2018 2 z 5

Naivná fantasy, ktorá je určená skôr detskému publiku. Snažil som sa túto fantasy ságu prečítať celú, ale nepodarilo sa.

DannyLady
31.08.2018 1 z 5

Po dlouhé úvaze jsem se rozhodla číst Narnii chronologicky (Čarodějův synovec jako první v sérii) a jsem za to ráda. Jelikož filmy znám lépe než své boty, nebyly žádné spojitosti, které bych nepochopila. Bylo velice zajímavé číst o vzniku Narnie a všech podivuhodných místech, které k ní patří. Ovšem co se týče celého konceptu této knihy, vůbec mě nenadchla. Příběh byl pomalý a místy i dost nudný. Ke konci už to bylo trochu lepší, ale mohl by děj odsýpat rychleji. Ale pro odstartování úžasného příběhu, jakým jsou Letopisy Narnie je Čarodějův synovec ideální odrazový můstek.

Mitculka
09.08.2018 4 z 5

Krásný začátek krásného příběhu. Četla jsem ho už před pár lety a líbil se mi, stejně tak se mi líbil i teď. Je to takové kouzelné a jednoduché, navíc tenké, takže knihou člověk jen proletí.
Chtěla bych vypíchnout i styl vyprávění, který mi pro děti přijde velmi poutavý a dokáže správně vtáhnout do děje.

Ran
23.07.2018 2 z 5

Autor sice umí psát, ale samotný příběh mě nijak nenadchl.

Netopyr07
07.07.2018 5 z 5

Tak už vím, jak to bylo s Narnií :-) Fajné prázdninové oddechové čtení. Čarodějnice mě samozřejmě štvala, ale tak to je prostě na světě :-) Hezký díl.

Zelený_Drak
13.06.2018 3 z 5

První díl Letopisů Narnie, který jsem četla. Pěkná kniha pro menší děti. Děj sice není nijak komplikovaný, ale postavy jsou výborné. Jadis se mi zde líbila víc než v Lev, čarodějnice a skříň. A na interakcích Jadis a strýce Andrewa a jeho pozdějším vzpomínání na ni je něco ze života. Strýc Andrew je sám o sobě také výborná postava. Hlavní hrdinové Digory a Polly i jejich přátelství jsou docela uvěřitelní a dobrodružství přiměřené jejich věku. Někomu asi bude ležet v žaludku samotné stvoření Narnie. První okamžiky Narnie s mluvícími zvířaty považuji za nejslabší část v knize, ale nevadí mi to z hlediska paralely s Biblí, jen mi to přišlo hůř napsané.

Laf
10.06.2018 3 z 5

Oddychová kniha. Rychle se to čte, je to poutavé a skvěle popsaný zrod Narnie.

marci137
21.05.2018 4 z 5

Dostala jsem darem na vánoce od mého velkého vedoucího skauta. Kniha se mi dost líbila, přemýšlela jsem i o pokračování, ale nějak jsem z toho vyrostla.
Co se týká filmů NARNIE, je to bída. Těžká bída. Kniha je mnohem lepší :)

esfinge
18.03.2018 5 z 5

Narnii proste miluju. Syn me uplne zblbnul:)) Mam v planu si ji celou znova precist, je to fakt krasna oddechovka. A tento dil o vzniku Narnie jsem cetla poprve, nezklamal, potesil...

NinušFantasy
17.03.2018

Podle mě je to krásná kniha o vzniku Narnie. Nepřipadá mi, tedy podle nějakých dalších komentářů že by se s dětmi jednalo jako s blbci. Jsou to prostě dvě malé děti.