Letopisy Narnie

Svět fantazie vám přináší zcela nový a jedinečný rozměr! Všech sedm příběhů Letopisů Narnie v jedné knížce! Poznejte historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Prožijte dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí v zemi, kde vládnou kouzla, zvířata mluví a kde se může stát cokoli.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230890/letopisy-narnie-230890.gif 4.4608

Letopisy Narnie

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Chronicles of Narnia (2005)

Kniha Letopisy Narnie

Radka17

Příběhy jsou moc hezky zpracovány, úplně vás vtáhnou do pohádkového světa. C.S.Lewis svět Narnie popsal krásně. Jde o klasický boj dobra se zlem, jaký máme rádi z pohádek, když jsme byli děti. Líbilo se mi i filmové zpracování, i když samozřejmě knihy poskytují detailnější popisy míst a příběhů.

Devil-Ivet
03.12.2018

Tyhle příběhy jsou kouzelné, hravé, pohádkové, veselé a milé. Opravdu se mi líbily. Každý byl jiný, jinak napínavý, jinak dobrodružný a jinak čtivý. Nejvíce se mi líbili Lev, čarodějnice a skříň a Stříbrná židle. Jen ty pravopisné chyby a překlepy si mohli odpustit, kazí to dojem.

Elulilinka1
11.11.2018

Strašně dobrá kniha ve skvělém provedení. Zamilovala jsem si všechny díly, ale nejvíce se mi asi líbil Kůň a jeho chlapec...

eva-lupen
26.10.2018

Poslechnuto jako audioknihy, skvěle načtené Miroslavem Táborským, což hodnotím jako bonus navíc.
Jsou to nádherné příběhy, které jsem, bohužel, objevila až v dospělosti. Je ale možné, že spoustu myšlenek mezi řádky bych jako dítě nepostřehla. Nikdo, kdo myslí hlouběji, to nemůže považovat za pohádku (a ještě křesťanskou!). Člověk nepotřebuje náboženství, ale boha ano (a kdo tvrdí, že ne, potřebuje ho o to víc) a Aslan je krásný, leč pohanský :-) bůh. Pohani přece uctívali zvířata, ne? :-)
Líbilo se mi, jak autor nenásilně vysvětluje třeba to, že není nic divného, že je člověk naštvaný a protivný, když je unavený a nevyspalý nebo má strach. A ty pocity, co tam ty děti mají, jsou opravdu přesné.
Měla jsem z toho pocit, jakoby si autor ten příběh vymyslel pro své děti či vnoučata a ty děti navštěvující Narnii jsou ty děti. A právě proto jsou uvěřitelné. Znám spoustu dětí, které jako děti "věřily", ale holt z toho vyrostly. Já ne!!! Já pořád věřím :-)
Při poslechu posledního dílu mi až trnulo, jak to bylo současné. Nepřipadají vám opičák a Tašlan také nějací povědomí?

17.08.2018

Letopisy Narnie od C. S. Lewise jsou magickým a krásně vypravovaným příběhem. Provázely mé celé dětství. Knihy čtu jednou, ale věřím, že u této bych třeba udělala i první vyjímku.

Thunder02
01.08.2018

tato série má své kouzlo. Máme různé příběhy které na sebe v budoucnu navazují. Škoda konce ten byl možná zbytečně krutý ale aspoŇ dal autor jasně najevo že další pokračování nebude. Čtivo je to fajn ale ne tak dobré abych mu dal 5* :-)

pavelvanura
20.04.2018

Letopisy mají svoje kouzlo které pohltí jak dospělého tak i dítě. Je to kouzelný svět, do kterého se zase znovu rád podívám :)

kikiodvi
23.02.2018

Už ani nespočítám, kolikrát jsem celou sérii přečetla. Je to prostě srdcovka a jeden z mála fantasy světů, do kterého se ráda vracím.