Plzeňské mordy / Nepohřbený rytíř / Případ s alchymistou

Plzeňské mordy / Nepohřbený rytíř / Případ s alchymistou https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89514/bmid_letopisy-kralovske-k-89514.jpg 4 568 107

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata.... celý text

zdenaR
23.05.2019 3 z 5

Velice příjemné, napínavé a poutavé čtení.
Po Oldřichovi z Chlumu mě nyní baví Jiří Adam s bakalářem Petrem a Rozárkou.
Těším se na další díly.

Gábina231
19.03.2019 3 z 5

Oddychovka pro ty, co mají rádi historické prostředí... nenadchne, ani neurazí...

baty
13.03.2019 5 z 5

Knihy od pana Vondrušky mám moc ráda. Těším se, až si přečtu další díl.

Standa24
25.11.2018 4 z 5

Příjemné oddychové čtení. Těším se, až si přečtu další díl ze série :-)

surikata246
27.10.2018 5 z 5

Vondruškovy knížky mám moc ráda a tyto příběhy mě bavily nejvíce.A vždy jsem se těšila na další pokračování.

Mirka2778
10.09.2018 3 z 5

Jak to shrnout? První příběh mě navnadil, druhý byl slabší a třetí odbytý.
Nicméně hlavní hrdinové jsou sympatičtí a tak jako oddychovku tuto knihu klidně doporučím i dalším čtenářům. A jistě se k této sérii i vrátím. Historická detektivka nejspíš není to moje top téma.

jindrich7442
30.08.2018 5 z 5

Po několika měsíční odmlce jsem opět sáhl po Vondruškově tvorbě. Trochu jsem se bál, že mi bude vadit renesanční doba, ve které se děj odehrává, ale musím říct , že mě příjemně překvapil. Možná má na tom podíl brak, který jsem četl před tím, ale s chutí otevírám další díl.

TaLu
23.07.2018 4 z 5

Mezi českými čtenáři budu zřejmě výjimkou, protože toto je pro mě první přečtená kniha od autora. A ještě šlo o přehmat. Chtěla jsem použít příběh do Čtenářské výzvy a sáhla omylem po jiné sérii. Své jméno jsem v knize tedy hledala marně, ale jinak jsem našla velmi příjemné, odpočinkové, letní čtení. Celkový rámec doby je autorem opravdu věrohodně vykreslen.
Sice nás teď nikdo nevydá katovi, aby na nás vykonal útrpné právo, ale žárlivost, hněv, lakota, závist - kdo by to neznal?
Uvědomila jsem si, že ani kruté tresty neodradili tenkrát zločince od jejich skutků a proto mají sympatické postavy románu stále plno práce s vyšetřováním.
Přeneseno do současnosti, by navrácení trestu smrti nepřineslo zřejmě žádný pokles zločinnosti.
Jsem ráda, že žiji tady a teď, ale výlet do minulosti se mi líbil.

kaja77
13.05.2018 4 z 5

Ten, kdo hledá odpočinkové a pozvolné čtení bez větších dramat může sáhnout po této knize.myslim, že bude spokojen

E_Lan
12.05.2018 3 z 5

Vcelku zábavné detektivní povídky zasazené do reálného historického prostředí. Dobře ubíhající vyprávění trochu osvětlí onu dobu, intriky a vztahy. Na druhé straně zas tak bravurní dílo to není.

SSTknihy
18.04.2018 4 z 5

Když se chci odreagovat u dobrého příběhu, pobavit se a ještě trochu podráždit mozkové závity, sáhnu s jistotou po knize pana Vondrušky. Po Oldřichovi z Chlumu jsem se přesunula k Jiřímu Adamovi z Dobronína a hned po první povídce vím, že to byla dobrá volba. Bavily mě jak detektivní příběhy, tak hlavní postavy. Navíc psáno velmi čtivě – než se člověk naděje, je u konce a už se těší na další díly!

tlllk
18.04.2018 4 z 5

Mám rád tohto autora, hlavne formu ktorou vykresluje historické reálie narozdiel od tak predimenzovanej televíznej produkcie. Samotný dej je jednoduchší, dobre čitateľný, no obávam sa, že tak za rok si už na zápletky moc nespomeniem. Ale tá posledná veta ma rozosmiala ...

"Řekněte mi,kolik blbců musí člověk v životě potkat,aby byl spasen?"

jaroiva
02.04.2018 4 z 5

Jo, jsou to pěkné příběhy, bakalář Petr je dobrý, ale panoš Ota je lepší, naštěstí mi zbývá ještě dočíst několik "Oldřichů z Chlumu", tak si ho ještě snad užiju.
Ale i Jiří Adam z Dobronína je příjemné čtení, budu pokračovat i v této sérii.

angelika29
12.02.2018 5 z 5

velmi čtivé příběhy

princesse
08.01.2018 5 z 5

Další moje zkušenost s panem Vondruškou a opět povedená. Tři povídky, které se skvěle četly.

harena
01.12.2017 4 z 5

Čtení Letopisů od pana Vondrušky je naprostá pohoda. Hlavní hrdinové, kteří vyšetřují vraždy, jsou příjemní a sympatičtí a pan Vondruška skvěle líčí tehdejší poměry i život a vztahy mezi poddanými a šlechtou. Lehce psaný, čtivý román.

helusa2
30.11.2017 3 z 5

Plzeňské mordy se mi líbily jednoznačně nejvíc. V dalších jsem se krapet ztrácela. Pohodové poslouchání ;-)

Karborund
28.07.2017 3 z 5

Určitě tato kniha patří k tomu slabšímu co napsal můj oblíbený autor

tomas3272
22.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je čtivá a skvěle plyne, tak, jak je u Vondruškových titulů zvykem. Jelikož jsem ale od zmíněného autora přečetl již několik knih, tak se mi nelíbí jedna věc, byť pravděpodobně malicherná. Jde o neustále opakující se slova jako suknice, jizba, atd. Možná je to jen mnou, ale myslím si, že by nebylo od věci využít nějaká ta synonyma.

kuky921
21.06.2017 2 z 5

Moc mě to nezaujalo, ke čtení jsem se musela přemáhat ... sice Vondrušku všude opěvují, ale můj šálek kávy to určitě není