Letopisy královské komory IV. ekniha

První z příběhů zavede pána z Dobronína do Velhartic, kde byly v dobách krále Jiřího z Poděbrad na čas uloženy české korunovační klenoty. A jak se zdá, tehdy se stalo něco, co ještě po desetiletích vede zasvěcené k tomu, aby vraždili. Ve druhém příběhu královský písař odjíždí z Prahy odpočinout si do lázní Teplice, avšak záhy je jedním z hostů požádán o pomoc. V místní lázni je nalezeno tělo zavražděné bavorské princezny, které vrah vyloupl oči. Jiří Adam z Dobronína musí nejen hledat kruté vrahy, ale také bojovat proti složitým politickým intrikám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196370/letopisy-kralovske-komory-iv-196370.jpg 4.5220

Letopisy královské komory 4.

Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Letopisy královské komory IV.

Pavelpi
18.10.2019

Další dva případy Adama.Začínám mu přicházet na chuť.Jinak případy mají standartní průběh spisovatele Vondrušky.Začátek pomalý a místy i nezáživný.Pak se to rozjede a udrží to v napětí až do logického konce s řešením,které málo kdo čeká.

Jaruš7
23.04.2019

Další audiokniha po Velhartických pastorálech (v povídkách), teď Vražda v lázních, a opět bravurní.
Pěkně nastavené prostředí, lázně, šlechtická smetánka na lovu senzací, léčivé praktiky, anonymní ples v maskách, politické a milostné zájmy, vraždí se z důvodů všelikých, neboť strůjců zločinu je zde na výběr, ze všech vrstev této pestré společnosti.
Pověry jsou buď k zabití, či častěji ke zb.ití, přesto síla léčitele, nenahradí stvořitele.
Vondruškiáda - z Letopisů královské komory, přes ten děs, hezky zašmodrchaný.

jaroiva
13.05.2018

Velhartické pastorále patří k nejlepším příběhům, které jsem zatím od Vondrušky četla. Ze série s Jiřím Adamem z Dobronína rozhodně zatím nejlepší příběh. Nebyl tu ani kousek nutného nudného rozjezdu, jak obvykle bývá, všechny postavy byly pro příběh nějak podstatné.
Vražda v lázních - Vondruškovský Standard, jen škoda, že zločin řešil tentokrát Jiří Adam sám bez Petra nebo Rozárky.

lapagerie
05.03.2018

Velhartické pastorále se mi líbily více než Vražda v lázních, ale oba příběhy jsou napínavé a čtivé. A Jiří Adam je prostě sympaťák

cérka
19.02.2018

Po letech jsem se pustila opět do čtení této skvělé série, pěkně od začátku, díl po díle. Ve skrytu duše jsem tušila, že jsem všechny díly určitě nečetla, že mi něco uniklo (četla jsem na přeskáčku a DK ještě neexistovala :-) ). No a ano už druhá kniha z této série, která se mi dostala poprvé do rukou a u které jsem si nejen skvěle odpočinula.
U těchto knih nehledám a nehodnotím fakta, čtu přeci beletrii. Tady hodnotím styl vyprávění, formu, zápletku, nápad, myšlenku.... a na to je pan Vondruška (pokud nepíše zároveň 5 knih najednou :-) ) mistr. Děkuji!

helusa2
28.10.2017

Skvělý relax :-) Napůl čteno a posloucháno (pana Hyhlíka bych vydržela posluchat do konce světa :-D ) Lázeňský příběh byl temný a napínavý, Velhartice i dojemné ;-)

kapr
13.10.2017

Velhartické pastorále a Vražda v lázních

Tentokrát jsou oba příběhy tak trochu atypické, což velice vítám.
V prvním z nich sehrají významnou úlohu pomocníci pána z Dobronína. Ve druhém naproti tomu vystupuje sám, zato v závěru příběhu samotného si užijete finále. Je tam hned dvakrát.
Vždy když poprvé dočtu některou z Vondruškových detektivek, bývám naplněn pocitem uvolnění a uspokojení. Na druhé straně je mi to trošku líto, když se s ní loučím, a to přesto, že vím, že se k ní skoro určitě ještě někdy vrátím. Pak se rozhlédnu kolem a začínám střízlivět.
Tentokrát v jednom z obou příběhů hrají dost důležitou roli očíčka, a na ta jsem velice citlivý. A tak jsem snad při každé zmínce pravidelně poněkud trnul.

Vlastimil Vondruška byl první autor, jehož ČESKOU detektivku jsem po více než padesáti letech nejen otevřel, ale také přečetl až do konce. Po několika jeho prvních knížkách se ze mne tak jako již z mnoha jiných stal jednak Vondruškomil, a druhak začínám díky tomu konat nesmělé krůčky k poznání současné i minulé české detektivky.
Možná, snad i díky řadě rejpalů, kteří přestože v minimálním počtu, prostě jsou - existují, se začnu nakonec poněkud více zabývat i historií.

Karborund
27.08.2017

Klasika, která nezklame.Oba příběhy měly hlavu i patu a rozuzlení bylo zajímavé.