Letopisy královské komory II

Tři detektivní příběhy z doby české renesance. Královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem Petrem Korcem a služebnou Rozárkou řeší případy, s nimiž si pražští královští úředníci nevědí rady. Příběh Falešný tolar přivede pana z Dobronína do jihočeské tvrze, kde se dozví o podivné vraždě. Ale nezůstane jen u jedné. Tichý jazyk je příběhem špionážním. Kvůli vyšetřování složité sítě dvorských intrik musí pán z Dobronína odcestovat až do Vídně. Třetí příběh Boskovická svodnice se odehrává v prostředí moravské šlechty. Vášnivá, leč nenaplněná láska skončí vraždou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2645/letopisy-kralovske-komory-ii-R5W-2645.jpg 4.5230

Letopisy královské komory (2.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Letopisy královské komory II

jindrich7442
12.09.2018

Jako ve směs všechny knihy pana Vondrušky hodnotím kladně, i zde neudělám vyjímku. Samosebou člověk najde i nějaké to fópa. Ale abych řekl pravdu, tak jak jich v příbězích Oldřicha z Chlumu bylo dost a dost, jde vidět, ře v příbězích královské komory si již autor dal záležet i na detajlech. Jednotlivé příběhy na sebe nepřímo navazují a člověk se při četbě příjemně sžívá s osudy jednotlivých postav.

Mabie
09.05.2018

Tak jako vždy výborný Vondruška.

jaroiva
05.05.2018

Začínám si zvykat na Jiřího a Petra. Nejvíc se mi zatím líbí Rozárka. Ale Ota je Ota, toho zatím nepřekonali...
Příběhy jsou zase příjemné na čtení. I když myslím, že na tyhle tři povídky asi brzo zapomenu.

SSTknihy
18.04.2018

Druhý díl Letopisů se mi líbil ještě víc než první. Začínám si tuhle trojici – Jiřího Adama, Petra a Rozárku – oblibovat čím dál tím víc. Oproti Oldřichovi z Chlumu je Jiří Adam poněkud lidštější a méně upjatý, Petr ve srovnání s Otou dospělejší a Rozárka je chytrá holka, která ví, jak to v životě chodí. Detektivní zápletky dostatečně napínavé, nechybí humor ani erotika, takže opět pohodové čtení.

Endy17
07.10.2017

Za historickou věrohodnost knihy bych ruku do ohně nedal, nicméně čtení je příjemné a nenáročné.

helusa2
28.09.2017

Už jsem četla od Vondrušky knihy, které mě zaujaly víc, ale nebylo to špatné - taková oddechovka. Posloucháno jako audiokniha.

cialexa
25.09.2017

Detektivní příběhy Jiřího Adama z Dobronína mám velice ráda, čtou se samy :-)

Francoa
23.09.2017

Jako vždy , klidné oddychové čtení.Přesně to, co od autora očekávám.Trochu záhad, dobrodružství, mírného sexu a závěrečného rozřešení.Snad i krapíček historie.

medlovice
26.08.2017

Povětrné děvy, rytíři chránící bledé panny a temná podloubí ,to je jako číst nějakou video hru. jdu si pro další.

cérka
11.07.2017

Sérii čtu po letech znovu a znovu se skvěle bavím. Odpočinková četba, na dovolenou jako stvořená.
PS. pokud hledáte historická fakta tak musíte číst odbornou/naučnou literaturu a ne beletrii :-).

EricNor
03.04.2017

Me ten Vondruska tak relaxuje. Trochu mi to pripomina Vinetua a Olčetrhenda. Samy dobrodruzstvi, vzdy na strane slabych a utiskovanych, dobro vitezi a hrdinove v podstate cistoucky jako naskrobene damske trenýrky. Jen si narozdil od od hrdinu mayovek uziji i nejake to cizi tělíčko a pochlastava se tam taky jako firemni party. Jidla vzdy dosytosti, az me to nekdy laka odnekud vytahnout stredoveky recept a uvarit podle nej. Myslim si, ze tehdy se docela hladovelo, ale nejsem historik a Vondruska pry naklada s fakty velice svobodne. Proste lehka, velmi zabavna literatura.

JankaK
18.02.2017

Fajn oddychové čtení, akorát do tramvaje nebo metra :). Občas se mi zdají případy zbytečně zdlouhavé, ale není to úplně na závadu. Určitě si přečtu další díly.

lin24
26.11.2016

Tuto sérii jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Oddychové čtení, určitě si přečtu další díly.

wooloong
01.07.2016

Moje první knížka ze série. Napínavé, čtivé, oddychové.

ivoiro
01.05.2016

Není vůbec nutné se zeširoka rozepisovat. Další skvělá kniha s příběhy Jiřího Adama z Dobrodina. Poutavé čtení, které mě nutilo číst knihu v podstatě na jeden doušek.

lapagerie
15.04.2016

Hezké oddechové počteníčko

karel6534
25.01.2016

Již jsem četl několik knih z této řady a všechny se mě líbily . Mám rozečtenou Husitskou epopej, škoda že se musí dlouho čekat na další díly.

Alizon
25.11.2015

Moje prvni knizka od tohoto spisovatele. Mam rada historicke detektivky a jako oddechovka to bylo prijemne pocteni, i kdyz zase tak nadsena z knihy nejsem. Prvni pribeh se mi celkem libil, druhy me vubec nebavil, treti to zase zachranil. Dala bych tak 3,5 hvezdicky, ale ze to nejde davam 4.

jaja1989
17.04.2015

Dobry pribeh

Zdenda20
09.03.2015

Tutu knihu jsem četl již dříve a nyní jsem se k ní opět vrátil.
Jednotlivé příběhy jsou velmi poutavě napsány jako vždy od pana Vondrušky.
I když zápletka v první a třetí mi vcelku rychle došla, tak způsob vyšetřování má rychlý spád a určitě zaujme. Povídka Tichý jazyk je příběh intrik, které zmátli i hlavního hrdinu.
Při zamyšlení lze to posunout i do dnešní doby a porovnat plky dnešních politiků a dřívějších mocipánů. Vše pro udržení moci a vlastního blahobytu.
Závěrem moc pěkné čtení a doporučuji všem.

Pavlnka
17.02.2015

Opět krásné příběhy, které se četly samy :).

Selinute
15.02.2015

Tyto tři příběhy s kriminální zápletkou z období renesance byly opravdu super. Vondruškovy knihy mají své nezaměnitelné kouzlo, vždy mě nejen zaujmou ale i potěší. Moc pěkné čtení.

Shardlake
10.02.2015

Tentokrát se děj tří příběhů odehrává později než knihy s Oldřichem z Chlumu, a to v době české renesance. Hlavní postava královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem Petrem Korcem a služebnou Rozárkou řeší případy, kterými je pověří jejich pražští nadřízení z královské komory.
Příběh Falešný tolar ukazuje, jak už v době renesance nechyběl obyčejným lidem um k tomu, aby zkusili falšování tehdejších platidel tzv. "penězokazectví".
V příběhu Tichý jazyk je tímto slovním obratem nazvána osoba, která donáší na vysoké úředníky.
A v Boskovické svodnici je popsán příběh o nenaplněné lásce ke Kryštofovi z Boskovic a okořeněn několika vraždami, ke kterým došlo za pomoci jedu dovezeného z Turecka.

Velmi pěkné počtení.

stdriverlc
19.01.2015

První dva příbehy byly celkem fajn, ale moje nadšení z první knihy trošku opadlo. U třetího příběhu jsem se vyloženě nudil, přesto jsem s námětem a psaným projevem stále nadstandardně spokojený. Hodnotím tedy čtyřmi hvězdami a pokračování časem určitě otevřu.

aktijnov
05.01.2015

Další tři velmi povedené detektivní příběhy. Některá slova jsou jakoby z dnešního života "Jsem vrchnostenský služebník. ... To znamená, že sloužím. Nikdo ode mne nemůže očekávat, že bych měl vlastní názor..."

pagac17
08.10.2014

Jedná se o tři detektivní příběhy z doby české renezance. Příběh Falešný tolar přivede pana z Dobronína do jihočeské tvrze, kde se doví o podivné vraždě. Ale nezůstane u jedné. Tichý jazyk je příběhem špionážním. K vůli vyšetřování složité sítě dvorských intrik, musí pán z Dobronína odcestovat až do Vídně. Třetí příběh Boskovická svodnice se odehrává v prostředí moravské šlechty. Vášnivá, leč nenaplněná láska skončí vraždou. Výborné a opět čtivé příběhy

Roman04
29.05.2014

Skvělá knížka, zejména pak třetí příběh mne dostal :-D

tenax
17.08.2013

Napínavé čtení, přesně ten typ historické literatury, který mám rád. Zasvěcený popis dobových reálií, zajímavé zápletky a logické řešení. Honem pro další díl.

KikiZ
16.08.2013

Moc se mi líbila zejména první povídka Falešný tolar, tichý jazyk mi přišel trochu složitý a boskovickou svodnici už si tak nepamatuji. Jinak, písař Jiří Adam z Dobronína je sympatická postava, fajn je i Petr se svou Rozárkou, ale já prostě tak nějak dávám přednost Oldřichovi z Chlumu a Otovi s Divišem, ty postavy mi tak nějak prostě přirostly k srdci víc. Navíc jsem jejich příběhy četla v době, kdy jsem byla moc nemocná a musela ležet a jejich příběhy jsem doslova zhltla a prožívala je.

LG73
06.06.2013

Vlastimil Vondruška opět nezklamal. Již jsem přečetla celou řadu jeho detektivních příběhů zasazených do období vlády Přemyslovců a nyní jsem sáhla po další jeho edici, která se odehrává za české renesance. Hlavní postavy příběhu mi opět rychle přirostly k srdci stejně jako samotné zápletky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díly.