Plzeňské mordy / Nepohřbený rytíř / Případ s alchymistou

Plzeňské mordy / Nepohřbený rytíř / Případ s alchymistou https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89514/bmid_letopisy-kralovske-k-89514.jpg 4 569 107

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata.... celý text

Kanylka
17.04.2024 3 z 5

A tak se mi to zalíbilo, že už čtu další díl. Díky moc

kolacky
30.03.2024 5 z 5

Výzva '24, loňská dovolená. Jó, v Plzni je hezky, náměstí, kostel, synagogy, ZOO, Smetanovy sady, pivovar, procházka podle Radbuzy k soutoku... A pár zámků nedaleko.

hana4834
28.01.2024 5 z 5

Moc se mi to líbilo pěkné oddechový. Těším se na pokračování

Ulala
06.12.2023 4 z 5

Potřebovala jsem si odpočinout od současnosti a proto jsem opět sáhla po této sérií. Za mně mohu říct, že nikdy nezklame. Jde o příjemné čtení o dobrých lidech, s trochou historie a zajímavými zápletkami.

baji42
26.11.2023 5 z 5

Skvělé tři historické detektivky od našeho nejlepšího autora tohoto žánru. Tentokrát ale vyšetřuje Jiří Adam z Dobronína. Nejvíce se mi líbily Plzeňské mordy.

Ladislav73
12.11.2023 5 z 5

Vypravěčské umění je jistě základem čtenářského úspěchu, dalším je však historický místopis. Každé z míst, kde se Vondruškovi hrdinové pohybují, je opravdu spojené s dobovým životem v 16. století.
Mnoho míst zde uvedených je možné navštívit i dnes. To přidává príběhům na autentičnosti a věrohodnosti, i když jsou smyšlené. Proto se mi příběhy královského písaře Jiřího Adama z Dobronína, bakaláře Petra a služebné Rozárky moc líbí.

sloncekhk
13.10.2023 5 z 5

Příjemné čtení, několik slov jsem si vyhledala, abych měla přesnější představu, jak vše vypadalo a kdo je kdo

alabra
11.10.2023 4 z 5

Příjemné vypravování s pohádkovými prvky - dobří jsou dobří, jsou odměněni vítězstvím, bídáci zlí, jsou potrestáni, to vše v kulisách středověku a mně oblíbených českých dějin, odpočinkové, nenáročné, nic víc v tom nehledejme.

pablito
01.10.2023 4 z 5

Autor mě svými detektivními příběhy z doby dávno minulé zaujal a zatím mě ani jeho druhá kniha neomrzela.

PaníLenka
18.09.2023 4 z 5

Tato kniha ještě patří k těm propracovanějším, novější počiny pana Vondrušky už mi připadají šíté horkou jehlou.

Ayla767
15.09.2023 5 z 5

Mám ráda tyto detektivní záhady z dob dávných :-) .
Je to uklidňující, zábavná, nenáročná četba :-) .
Zločinci jsou vždycky řádně potrestáni a jde se spinkat :-) .
Proto mám pana Vondrušku v oblibě a ráda se k jeho vyšetřovatelům opakovaně a často vracím :-) .
Ať už jde o Jiřího Adama z Dobronína, nebo Oldřicha z Chlumu a samozřejmě o jejich milé přátele a zároveň pomocníky při vyšetřování.
Zajímají mě komentáře, které na DK píší čtenáři a podle nich si ráda vybírám knížky do svojí knihovničky,. Děkuji.
Je to takový můj večerníček pro radost :-) .

eltondo
13.09.2023 3 z 5

Moje první knížka z této řady. Připadá mi, že vzorec staršího chytrého detektiva a jeho mladého pohledného pomocníka se jen přenesl z 13. století (Oldřich z Chlumu + Ota) o 3 věky dál. A doufám, že je to jen autorova sebeironie, když Ota měl blond vlasy nakadeřené podle poslední módy a Petr má černé vlasy nakadeřené podle poslední Italské módy. Jinak je legrační, když pekařka ze 16. století použije v přímé řeči slovo "informace".

m2056
05.09.2023 5 z 5

Kniha se čte dobře čtení dobře ubývá nezklame vás když po knize v knihovně sáhnete.

martineknatasa
23.08.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hezky se četla a člověk se při ní i pobavil. Jdu číst 2. díl

hana1039
25.07.2023 5 z 5

Audiokniha:
Plzeňské mordy - skvělá středověká detektivka,jsou to krátké dvouhodinové poslechy, které mě fakt baví :-))

Netopyr07
27.06.2023 4 z 5

Opět splněna Výzva. Povídky z 16. století. První byla vážně dobrá. Ty dvě další mi už přišly kapku přes kopírák, i když se odehrávaly na jiných místech. Člověk by řekl, že 2/3 žen se v 16. století živily prostitucí. Za každým mordem hledejte ženu... Vondruška ale psát rozhodně umí, to jo. A v povídce Nepohřbený rytíř je famózní závěrečná replika: Kolik blbců musí člověk v životě potkat, aby byl spasen? :-))

IvaKo
22.06.2023 4 z 5

Kniha se mi hodila do letošní výzvy a nelituji. Čtivé příběhy s detektivní zápletkou jsou poutavé a zábavné, aniž by se nějak hluboce nořily do historických souvislostí. Asi v budoucnu v této sérii budu pokračovat.

Čmeláček
29.05.2023 5 z 5

Historické detektivky nečtu moc často, ale u této knihy jsem se fakt pobavil :). Pan Vondruška píše poutavě až čtivě, tohle se mi líbilo, proto zkusím časem třeba zase něco jiného od něj :).

bekule
11.05.2023 4 z 5

Historické romány není můj oblíbený žánr vůbec,přinutila mě jen výzva, ale tato série mě zaujala takže asi sáhnu i po pokračování. Oproti komentáři přede mnou mně se nejmíň líbila první povídka a nejvíc ta prostřední.

twigxi
26.04.2023 2 z 5

Moje prvni setkani s autorem a to z duvodu letosni ctenarske vyzvy. Prvni povidka me vtahla, moc se mi libila a postavy jsem si oblibila. Tesila jsem se na dalsi pribeh. Ten me ale vubec nebavil. Ztracela jsem se v popisech. Posledni povidka me taky bohuzel nezaujala.

Rusily me historicke nepresnosti, hlavne v reci, ktera mi k dobe casto nepripadala prislusna - a to nejsem ani zadny milovnik historie. Od opevovaneho pana Vondrusky jsem mela vetsi ocekavani. Zkusim ale jeste Oldricha z Chlumu, ktery je tady v komentarich chvaleny jako lepsi serie.