Jičínské pole mrtvých

Jičínské pole mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363266/mid_jicinske-pole-mrtvych-1jm-363266.png 4 278 69

Letopisy královské komory série

Za městem Jičínem na cestě k Zebínu je ohrazená louka, na níž se od pradávna pohřbívaly oběti morových epidemií, ale také popravení zločinci, sebevrazi a kacíři. Jednoho dne se na této louce objeví mrtvé tělo velíšského lesmistra. Je přivázaný ke stromu, má rozpárané břicho a na čele krví namalované satanské znamení. Majitel panství Mikuláš Trčka z Lípy se pokusí zločin utajit, protože se bojí, aby ho nezačala vyšetřovat utrakvistická konzistoř. Jeden z jeho strýců však na něj vznese žalobu, a tak je celá záležitost projednávána v královské komoře. Tehdy se na Jiřího Adama z Dobronína obrátí Mikulášova manželka Johanka ze Šelmberka, aby se pokusil celou záležitost objasnit. I když to nespadá do jeho pravomoci, vyhoví jí, neboť ji měl za svobodna rád. Sotva však dorazí do Jičína, dojde k další vraždě.... celý text

Standa24
18.11.2018 4 z 5

První kniha ze série s JAzD, kterou jsem četl. Je to stejně pohodové a oddychové čtení jako příběhy Oldřicha z Chlumu.
Zebín jsem nedávno navštívil a tak jsem byl zvědavý, jaký příběh pan Vondruška do okolí Jičína zasadil.
Rád si přečtu i další knížky ze série.

Danuše7
02.11.2018 5 z 5

kniha se mi líbila. Strach z ďábla bylo dobré krytí. A v těch skalách by se jeden ztratil i v dnešní době. Jiří do perfektně vyřešil, i když neměl své pomocníky.

čef
24.10.2018 5 z 5

Komentář se musí podobat těm ostatním knihám z této série. Nenáročné čtení, bez zvláštních dobových detailů, ale s vnitřní logikou. Ženský element opět hodně sebevědomý až vyzývavý, občas moc hladce vítězící nad muži na všech frontách. Hodně dobré pro chvíle nudy.

ivoiro
07.10.2018 5 z 5

Pro mne další ze strhujících Vondruškových knih. Přečteno za 2 dny a jedním dechem.

EricNor
14.09.2018 4 z 5

Tak tenhle pribeh me, na rozdil od minuleho bavil. Zapletka je sice trochu prekombinovana, ale je to vyvazeno zejimavymi postavami - zvlaste samozvana mala patracka se povedla. JAzD na prani sve byvale lasky opet opousti Prahu, aby se pokusil vyresit jeden nechutny jicinsky mord. Podivame se i do Prachovskych skal a dockame se i nejake akce.
Perfektni oddychovka pred spanim.

Pavlnka
22.08.2018 4 z 5

Po delší době opět příběh s Adámkem. Bylo to velmi čtivé a zajímavé.

Alex.rrr
19.08.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale autor z příběhu mohl dostat víc. Krásně záhadný příběh, kdy jsem se těšila na rozluštěný byl pro mě hodně useknutý a moc rychle zakončený. Ke konci jsou všichni proti všem a zasloužilo by si bližší vysvtlení. Jinak pohodové čtení jako vždy.

Macek58
07.08.2018

Co napsat o této knize a neopakovat se. Jako vždy, další výborná kniha od oblíbebého autora.

jaroslav2822
01.08.2018 4 z 5

Mám rád autora a mohu jen doporučit.

aktijnov
31.07.2018 4 z 5

Po dlouhé době jsem zase s knížkou od pana Vondrušky spokojená. Příjemné odpočinkové čtení na prázdniny...

cérka
27.07.2018 4 z 5

Chce se mi zakřičet hurá, tuto knihu, aspoň její část psal určitě sám autor :-). Taková oddechová historická detektivka na kterou jsem byla z pera pana Vondrušky zvyklá. Ovšem při počtu mrtvých v každém díle začínám mít obavu o budoucnost, jestlipak nám v tom Českém království zůstanou nějací živí :-).

angelika29
25.07.2018 5 z 5

opět velmi vydařená knížka. jak již tady bylo řečeno, jiní pomocníci ale velmi pěkná a napínavá.

Shardlake
24.07.2018 5 z 5

Opět kniha od p. Vondrušky, od které se nemůžete odtrhnout dokud ji nedočtete do konce.

Dandulka
24.07.2018 5 z 5

Mně se tahle knížka líbila. Byla malinko jiná, než na co jsou čtenáři u autora zvyklí, ale mně to nevadilo. Na druhou stranu, při takové frekvenci psaní je až s podivem, kde bere pan Vondruška stále nové nápady.

TeaPeter
22.07.2018 3 z 5

Námět byl určitě zajímavý, ale na zpracování je podle mého názoru vidět, že se historické detektivky pro autora staly řemeslnou rutinou. Až se mi místy vkrádala svatokrádežná myšlenka, že to podle instrukcí psal autor náhradní. Snad ale ne. Jako čtení na dovolenou je kniha ideální.

Kerberos
21.07.2018 4 z 5

Potřebovala jsem si odpočinout od všech těch trilerů a k tomu je historická detektivka to pravé,zase dobrý příběh a pan Adam je velmi sympatický i bez svých pomocníků.

bábuška
17.07.2018 3 z 5

Mohu doporučit rodákům z Českého ráje, kteří se trochu zajímají o historii svého kraje. Je to lehce detektivní příběh a ukazuje nám, že i ve 14. století žily chytré ženy které měly t.zv. fištróna víc než jejich muži. Příjemné čtení.

TomHr
16.07.2018 5 z 5

Příběh lehce temný a jak se moderně říká "mysteriózní", ale především zábavný, po některých ne až tak záživných knížkách ze série Letopisů. Výborná oddechovka zasazená do historických kulis a atraktivního prostředí skalního města. Tentokrát za pět hvězd.

vladislav6610
29.06.2018 5 z 5

Jiní pomocníci a neotřelá zápletka.

kuruteku
26.06.2018 4 z 5

"Seká to jak Baťa cvičky," ale zrovna tahle kniha byla neotřelá námětem, postavami. A když jsem navíc byl před měsícem v Prachovských skalách, tak mne oslovila ještě o trochu více. Morbidity na začátku, pak ještě pár mrtvých na konci, i poslední kapitola něco dodala k vysvětlení.