Jáchymovští démoni

Jáchymovští démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294879/bmid_jachymovsti-demoni-W3S-294879.jpg 4 361 69

Letopisy královské komory série

Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde najevo, že obdobná vražda se stala před dvěma dny, kdy zemřel řeznický mistr. A aby toho nebylo málo, později dojde k další vraždě.... celý text

rlupinek
17.10.2016 4 z 5

Při čtení knih Vlastimila Vondrušky se vždycky zcela přenesu do středověku a užívám si jeho atmosféru. Démoni jsou pohodová detektivka, dobře čtivá, avšak poměrně krátká. V každém případě stojí za přečtení.

cérka
17.10.2016 5 z 5

Přečteno rychle s velkou chutí. Věřím, že po epopejích se příběh zdá krátký :-).Za mě plný počet bodů, všeho bylo tak akorát.

kloin
15.10.2016 5 z 5

Snad jen mládí a nezkušenost omlouvá, že na některé věci pan Adam nepřišel dříve.

Modrina
02.10.2016 4 z 5

Jiří Adam zamlada. :) Vondruškovská klasika, kterou mám ráda.

Keddie
25.09.2016 5 z 5

Kniha je taková příjemná změna z Letopisů. Jiří Adam je mladý a bez svých pomocníků. Celkem autora chápu, že zamířil na bezpečný začátek Letopisů. Přece jen umísťovat děj knihy časově mezi již napsané díly je velice složité. Vondruškovi už se nejdenou povedl drobný přehmat, kdy například postava, kterou zabil v časově dřívějším díle, nechal v jiném díle obživnout. Do zde nehrozilo a tak jsem se mohl soustředit na děj samotný. Dalším netypickým rysem je to, že vrah je známý v podstatě od poloviny knihy a Jiří Adama se jen utvrzuje v tom, že to byl opravdu on. Co je naopak typické, je že každá maličkost je do děje zasazená s nějakým účelem. I náhodná milostná epizoda na začátku románu má nakonec velkou důležitost při vyšetřování. Za mne palec nahoru a budu se těšit na další díly.

TeaPeter
19.09.2016 4 z 5

Každý začátek je těžký a ani vyšetřovatelé to nemají snazší. První případ Jiřího Adama byl zajímavý a zápletka se autorovi povedla - po několika spíše řidších knihách je tu zase jedna kniha plnokrevná.

ritz
19.09.2016 4 z 5

Hezké, čtivé, tak jako všechny autorovi knížky

Selinute
12.09.2016 4 z 5

Příjemná historická detektivka se zajímavou zápletkou. Je velmi čtivá, ale krátká.

Zdenda20
12.09.2016 5 z 5

Tato kniha popisuje první případ Jiřího Adama. Podle mého názoru začátek knihy dost široce popisuje dobovou situaci. Ale vlastní příběh nemá chybu. Celé je to pěkný příběh, což takhle dokáže psát jen málo autorů. Milovníky historických detektivek to určitě nezklame. Vřele doporučuji.