Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2645/bmid_letopisy-kralovske-komory-ii-R5W-2645.jpg 4 428 70

Tři detektivní příběhy z doby české renesance. Královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem Petrem Korcem a služebnou Rozárkou řeší případy, s nimiž si pražští královští úředníci nevědí rady. Příběh Falešný tolar přivede pana z Dobronína do jihočeské tvrze, kde se dozví o podivné vraždě. Ale nezůstane jen u jedné. Tichý jazyk je příběhem špionážním. Kvůli vyšetřování složité sítě dvorských intrik musí pán z Dobronína odcestovat až do Vídně. Třetí příběh Boskovická svodnice se odehrává v prostředí moravské šlechty. Vášnivá, leč nenaplněná láska skončí vraždou.... celý text

Mabie
09.05.2018 5 z 5

Tak jako vždy výborný Vondruška.

jaroiva
05.05.2018 4 z 5

Začínám si zvykat na Jiřího a Petra. Nejvíc se mi zatím líbí Rozárka. Ale Ota je Ota, toho zatím nepřekonali...
Příběhy jsou zase příjemné na čtení. I když myslím, že na tyhle tři povídky asi brzo zapomenu.

SSTknihy
18.04.2018 4 z 5

Druhý díl Letopisů se mi líbil ještě víc než první. Začínám si tuhle trojici – Jiřího Adama, Petra a Rozárku – oblibovat čím dál tím víc. Oproti Oldřichovi z Chlumu je Jiří Adam poněkud lidštější a méně upjatý, Petr ve srovnání s Otou dospělejší a Rozárka je chytrá holka, která ví, jak to v životě chodí. Detektivní zápletky dostatečně napínavé, nechybí humor ani erotika, takže opět pohodové čtení.

Endy17
07.10.2017 4 z 5

Za historickou věrohodnost knihy bych ruku do ohně nedal, nicméně čtení je příjemné a nenáročné.

helusa2
28.09.2017 3 z 5

Už jsem četla od Vondrušky knihy, které mě zaujaly víc, ale nebylo to špatné - taková oddechovka. Posloucháno jako audiokniha.

cialexa
25.09.2017 5 z 5

Detektivní příběhy Jiřího Adama z Dobronína mám velice ráda, čtou se samy :-)

Francoa
23.09.2017 4 z 5

Jako vždy , klidné oddychové čtení.Přesně to, co od autora očekávám.Trochu záhad, dobrodružství, mírného sexu a závěrečného rozřešení.Snad i krapíček historie.

medlovice
26.08.2017 5 z 5

Povětrné děvy, rytíři chránící bledé panny a temná podloubí ,to je jako číst nějakou video hru. jdu si pro další.

cérka
11.07.2017 5 z 5

Sérii čtu po letech znovu a znovu se skvěle bavím. Odpočinková četba, na dovolenou jako stvořená.
PS. pokud hledáte historická fakta tak musíte číst odbornou/naučnou literaturu a ne beletrii :-).

EricNor
03.04.2017 4 z 5

Me ten Vondruska tak relaxuje. Trochu mi to pripomina Vinetua a Olčetrhenda. Samy dobrodruzstvi, vzdy na strane slabych a utiskovanych, dobro vitezi a hrdinove v podstate cistoucky jako naskrobene damske trenýrky. Jen si narozdil od od hrdinu mayovek uziji i nejake to cizi tělíčko a pochlastava se tam taky jako firemni party. Jidla vzdy dosytosti, az me to nekdy laka odnekud vytahnout stredoveky recept a uvarit podle nej. Myslim si, ze tehdy se docela hladovelo, ale nejsem historik a Vondruska pry naklada s fakty velice svobodne. Proste lehka, velmi zabavna literatura.

JankaK
18.02.2017 3 z 5

Fajn oddychové čtení, akorát do tramvaje nebo metra :). Občas se mi zdají případy zbytečně zdlouhavé, ale není to úplně na závadu. Určitě si přečtu další díly.

lin24
26.11.2016 4 z 5

Tuto sérii jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Oddychové čtení, určitě si přečtu další díly.

wooloong
01.07.2016 4 z 5

Moje první knížka ze série. Napínavé, čtivé, oddychové.

ivoiro
01.05.2016 5 z 5

Není vůbec nutné se zeširoka rozepisovat. Další skvělá kniha s příběhy Jiřího Adama z Dobrodina. Poutavé čtení, které mě nutilo číst knihu v podstatě na jeden doušek.

lapagerie
15.04.2016 4 z 5

Hezké oddechové počteníčko

karel6534
25.01.2016 5 z 5

Již jsem četl několik knih z této řady a všechny se mě líbily . Mám rozečtenou Husitskou epopej, škoda že se musí dlouho čekat na další díly.

Alizon
25.11.2015 4 z 5

Moje prvni knizka od tohoto spisovatele. Mam rada historicke detektivky a jako oddechovka to bylo prijemne pocteni, i kdyz zase tak nadsena z knihy nejsem. Prvni pribeh se mi celkem libil, druhy me vubec nebavil, treti to zase zachranil. Dala bych tak 3,5 hvezdicky, ale ze to nejde davam 4.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Dobry pribeh

Zdenda20
09.03.2015 4 z 5

Tutu knihu jsem četl již dříve a nyní jsem se k ní opět vrátil.
Jednotlivé příběhy jsou velmi poutavě napsány jako vždy od pana Vondrušky.
I když zápletka v první a třetí mi vcelku rychle došla, tak způsob vyšetřování má rychlý spád a určitě zaujme. Povídka Tichý jazyk je příběh intrik, které zmátli i hlavního hrdinu.
Při zamyšlení lze to posunout i do dnešní doby a porovnat plky dnešních politiků a dřívějších mocipánů. Vše pro udržení moci a vlastního blahobytu.
Závěrem moc pěkné čtení a doporučuji všem.

Pavlnka
17.02.2015 4 z 5

Opět krásné příběhy, které se četly samy :).