Bystvor: Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov, Kniha 1

Bystvor: Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov, Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377764/bmid_bystvor-bytie-a-tvorba-slavianov-a--ZBd-377764.jpg 1 3 3

V danej knihe autor skúma problémy domácej a svetovej minulosti z pozície našich predkov. Minulosť národov, ktoré žijú na Zemi, sa často stávala dôvodom pre spory a nezhody. V nich spravidla zvíťazil názor toho silnejšieho, ktorý sa následne transformoval na vedúcu historickú školu. V tomto vydaní autor jednoducho a presvedčivo rozkrýva skutočný obraz udalostí minulosti, uvádza závažné dôkazy a očisťuje prijaté názory od klamstiev a prekrúcaní. Pritom v strede pozornosti bádania autora sa nachádza rozvoj rusko-slaviansko-árijského spoločenstva, ktoré je tým najstarším na Zemi, skúsenosti a ponaučenia ktorého sú neobyčajne dôležité pre nás v súčasnosti. Autor v tomto vydaní analyzuje viaceré problémy domácej a svetovej minulosti, presne tak ako aj v predošlých vydaniach, z pozície našich predkov. Nekladie si za úlohu objasniť tieto problémy v celej úplnosti a hĺbke. Jeden človek to jednoducho nezvládne. Preto sústreďuje pozornosť na to hlavné. V tomto vydaní sa snaží riešiť nasledovné úlohy: čo najvecnejšie sa pozrieť na rolu vedy o minulosti a jej úlohy; zistiť a sformulovať pravidlá vývoja ľudskej spoločnosti; vyjasniť ako to je s periodizáciou vývoja rusko- slaviansko- árijského spoločenstva; na základe nových objavov v archeológii (Kargalské náleziská, Čiča a pod.), písomných zdrojov („Velesova kniha“, „Védy“ a iné), zistiť územie rozšírenia rusko-slaviansko-árijského spoločenstva (andronovskej, afanasievskej, karasukskej a iných kultúr odzrkadľujúcich toto spoločenstvo); na základe existujúcich výskumov, ktoré trpia útržkovitosťou a nesúvislosťou výkladu, v lepšom prípade iba zaznamenávajú udalosti, za pomoci ich kritickej analýzy vypracovať vzájomne súvisiaci proces vývoja rusko-slaviansko-árijského spoločenstva; zdôvodniť nástupníctvo generácií Rusov, Slavianov a Árijcov (Kimrov, Skifov, Vendov, Slovenov, Skolotov a Rusov), ich prirodzené právo na svoje územie: od Karpát po Tichý oceán; od Severného ľadového oceánu po Ruské(Čierne) more, Kaukazský hrebeň, Aralské more, jazero Balchaš, južné výbežky Altaja a Sajanov, rieku Amur a Vladivostok; za pomoci vzájomne súvisiaceho hodnotenia starodávnych udalostí a zdrojov, ktoré ich osvetľujú, zistiť temné miesta dávnej minulosti Rusov, Slavianov a Árijcov, ktoré pre budúcnosť a súčasnosť majú ten najväčší význam; spresniť predošlé interpretácie, urobiť toto vydanie ešte presvedčivejším a plným dôkazov.... celý text

Mytologie , Historie , Záhady

Vydáno: , Nitrava

Bystvor , 2014

Ivan53
Ivan53
10.09.2022 odpad!

Príspevok od yerryho je naozaj veľmi výstižný, pomôže prípadnému záujemcovi o kúpu/čítanie sa rozhodnúť. Dovolím si ešte pár postrehov k tejto knihe (k samotnému príšernému prekladu sa nevyjadrujem):

1. 90 % použitej spisby sú ruské knihy vydané v 90. rokoch za Jeľcyna, kedy sa každý živil ako vedel, a tak vznikali knihy, na ktoré si dnes okrem pôvodcu knihy Bystvor nik nespomenie.

2. Z prvého bodu vychádza i ten druhý: ranostredoveké dejiny Rusi sú podávané sťa dejiny Ruska, a s Ukrajinou či Bieloruskom sa vôbec nepočíta (výsledok lipnutia na šovinistickej spisbe z čias cárizmu a z 90. rokov). O tomto rosijskom (Rusko je po rusky Россия/Rossija) privlastňovaní si dejín stredovekej Rusi vyšiel zaujímavý článok v 52. čísle časopisu Reconquista (na rozdiel od Svetozára sa pôvodca článku odvoláva na písomné a archeologické pramene).

3. Citujem zo strany 3 tejto knihy, kde pôvodca znevažuje súčasné dejepisectvo: „Vymýšľajú sa úplne neprirodzené etnické skupiny, ako napríklad: Fíno-Uhri a Skifo-Sarmati.“ Odhliadnime od pravopisných a vecných chýb, a pozrime sa na mapovú prílohu tejto istej knihy. Tu nachádzame na mape Anto-Iberov – tí už očividne nie sú „neprirodzenou etnickou skupinou“, lebo ju vymyslel pôvodca tejto knihy...

4. Všeobecne platné pravidlo pri posudzovaní zahraničných prác (a ich prekladov): pozrite sa, ako tam opisujú dejiny vašej krajiny.

- Tatársky vpád je tu vykresľovaný ako ruský osloboditeľský pochod na západ, na pomoc Slovanom. To stačí porovnať s domácimi kronikami a archeologickými nálezmi, ktoré vypovedajú o príšernej genocíde našich predkov zo strany týchto žltokožích divochov spoza Kaprát (práve po vyhladení množstva našich predkov začali uhorskí králi povolávať na vyľudnené územie nemeckých a iných osadníkov).

- Ak sa pozrieme na mapovú prílohu knihy, kde na každej dvojstrane je mapa Európy postupne každých sto rokov, zistíme, že územie dnešného Slovenska bolo v rokoch

650 – 800: rozdelené medzi Avarov, Bulharov, Frankov a Rusov
800 – 900: rozdelené medzi Avarov, Dulebov, Nemcov a Venejov
900 – 1000: rozdelené medzi Avarov (!) a Čechov
1000 – 1300: rozdelené medzi Maďarov a Čechov...

Samozrejmosťou je odvolávanie sa na Tartariu, z ktorej akože pochádzali tí Tatári (v našich kronikách uvádzaní ako Tartari), čo „oslobodzovali“ Uhorsko. Pre stručnosť a výstižnosť dovolím si (po obdržanom povolení zo strany pôvodcu) uviesť príspevok z jutubového kanálu Tatra ~ Matra ~ Fatra:

Rovno na začiatok: odporúčam knihu z roku 1784, napísanú a vydanú Slovákom v Paríži, dostupná je v slovenskom preklade ako Spomienky baróna Tótha na Turkov a Tatárov. Videl som tie mapy, na ktorých je Tartaria zaznačená, nejde o podvrhy, ale nejde ani o názov krajiny (ktorá by podľa mapy zaberala skoro celú Áziu). Ak pochybujete, tak ako je možné, že žiaden národ z tých „tartarských“ území si nepamätá nič o Tartarii? Pretože ide o názov, ktorý vznikol v krajine, kde predmetné mapy vznikali (Británia, Francúzsko), a označovalo sa tak riedko obývané územie či pusté územie (i Mongolov v 13. storočí nazývali uhorskí kronikári Tartaros, pretože Tartaros alebo Tartar bola v starovekom Grécku bezodná priepasť večnej temnoty, kam putovali duše najhorších spomedzi ľudí). Často sú ako obyvatelia Tartarie na okraji máp kreslení lukostrelci na koňoch či vojaci s kopijami, a pritom ide o mapy z čias napoleonských vojen. Tí ľudia tam žili prostým životom (kočovníci, pastieri...), vytvárali riedke osídlenie, ale nešlo o štátny útvar, pretože taký obrovský štát by sa v tej dobe neudržal na lukoch a kopijách na ťavích chrbtoch, že :D Objavujú sa i články a videá (už i v češtine a slovenčine), že Tartaria bola zničená iba nedávno veľmi modernými zbraňami, po čom zostali stopy v pôde a podobne. Kde je akýkoľvek dôkaz spájajúci onú na mapách západnej Európy vymyslenú Tartariu so stopami po jadrovom výbuchu (navyše na miestach, kde ZSSR jadrové bomby dokázateľne skúšal), to nevedno. Nemiešať preto hrušky s jablkami. Ja sa nevenujem prednostne záhadám, preto netvrdím, že tie fotky z Uralských skál a ázijských nížin sú podvrh, len vravím, že spojitosť s Tartariou nejestvuje.
A čo sa samotného jazyka Tartarov týka (teda obyvateľov pustých území), stačí sa pozrieť do diela Angličana menom Edmund Fry, a uvidíte, čo za jazyk je to tá tartarčina (kniha je dostupná aj v digitalizovanej podobe pod názvom Pantographia; containing accurate copies of all the known alphabets in the world; together with an English explanation of the peculiar force or power of each letter: to which are added, specimens of all well-authenticated oral languages).

ivan0458
ivan0458
22.01.2021

Chlapče, normálne dávam klobúk dolu z mojej šedivej hlavy :)
Tvoja recenzia je napísaná elegantne a výstižne, nemám k tomu čo dodať. Knihu som si kedysi kúpil zo zvedavosti, ale stačilo mi prvých asi päť strán, zvyšok som len prelistoval. Mal som pritom taký zvláštny pocit za ušami, ktorý sa slušným slovníkom vyjadruje dosť ťažko. Zjavne si v tejto problematike podstatne viac doma, než ja, pretože na takéto decentné hodnotenie nemám ani vedomosti, ani nervy. Bol som vychovaný v úcte ku knihám, aj mizerným až švihnutým. Moja recenzia by bola podstatne tvrdšia, čo by bola škoda, pretože recenzia by mala byť vecná, nie emotívna. Takže ďakujem, povedal si peknými slovami to, čo by som ja nedokázal bez expresívnych výrazov.

yerry
yerry
21.04.2018 3 z 5

Ak nevieš, čo sú to Slovansko-Árijské védy, budeš valiť oči pri čítaní, lebo táto kniha ide vo svojich konštrukciách ešte ďalej :) Aby bolo jasné, autor akýsi Svetozár tu pracuje so S-A védami a Velesovou knihou ako so zaručenými prameňmi, pričom pridáva pár desiatok v drvivej väčšine ruských prameňov. Do akej miery sú seriózne tie, nechávam na teba....

Pojednáva sa tu o svetových dejinách zo slovanského hľadiska presnejšie z ruského, lebo všetci Slovania sú vlastne Rusi, Rasséni, Svätorusi, Ch alebo D-Árijci, teda jeden zo štyroch národov bielej RASY, pôvodne obývajúci Hyperboreu na Severnom póle a neskôr Atlantídu a Sev. Európu. Čo o to, zaujímavejšie to bolo na Zemi-Mitgard už pred nimi, vďaka mimozemšťanom a ich vojnám, keďže tí sa delili na svetlú a temnú stranu. Zostreľovali celé mesiace a premiestňovali planéty. Tak potiaľto by to mohla byť nejaká pulpová scifi, keby sa to netvárilo tak vážne.

Zaujímavé je to aj neskôr, keď molodec Kelt vtiahol do Európy a Odin (rusky odín - jeden, sám) zasa na jej sever. Rasséni spolu s Árijcami priniesli kultúru na hrotoch svojich mečov od Indie po Britské ostrovy a od Sibíri po Afriku. Ak sa pýtaš, kto bol prvým egyptským faraónom, áno máš pravdu, Rus :) My Slováci alebo Sloveni? sa nemáme načo sťažovať, Maďari - Uhri, Avari, Huni, Fíni, všetko sú to Rusi - Árijci. Bratia Česi v tejto knihe sú na tom trochu lepšie, lebo Velehrad na Vltave založili už pred nejakými 3000 rokmi, až na malý detail, sú tiež Rusi. Pri názve Slovensk takmer zaplesalo moje srdce, chyba, starý názov Novgorodu.

Mierny rasizmus v knižke má stúpajúcu tendenciu. Lebo predstav si, Achájci a Číňania Rusi neboli, zato tí prví boli zločinci a lúpežníci, ktorí si podali ruskú Tróju kvôli Parisovi, sorry, to je skomolenina, samozrejme Borisovi. Židia z tejto knižky nadšení asi nebudú, keďže ich údajne naklonovali temní žreci v laborátóriu (Raji) z šedej semitskej rasy aby páchali všakovaké nepríjemnosti svetlým rasám.... Hádam stačilo, je tu toho ešte oveľa, oveľa viac a koniec koncov, je to len prvý zväzok...

Suma sumárum: dávam tri hviezdy za veľmi pekné bibliofilské spracovanie, úpravu a ilustrácie, ako menej kvalitnej nekorektnej takmer science fantasy by možno postačoval brož. Mám aj druhý zväzok, možno dám vedieť ako dopadol ten ;)

Slované, slovanství Tartárie slovanská mytologie

2017  20%Bystvor: Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov, Kniha 1