Léto u jezera

Léto u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345369/bmid_leto-u-jezera-Iaq-345369.jpg 4 111 39

Iris Standishová byla odjakživa onou zodpovědnou a rozumnou starší sestrou, zatímco mladší Lea šla z průšvihu do průšvihu. Přesto měli rodiče raději Leu. I jako dospělá je Iris vzorem úspěchu: má solidní manželství, rodinu, práci… Až dokud její manžel z nenadání nepožádá o rozvod. Otřesená Iris vděčně sáhne po zámince k útěku a odjede na léto do rodného domu, aby sestře pomohla s chystanou svatbou. Jenže navzdory idylickému prostředí a svatebním přípravám je brzy jasné, že Lea se pouští do nové nerozvážnosti, a Iris se musí rozhodnout, jestli u ní převáží zodpovědnost, anebo pro jednou podlehne citům, které v ní nečekaně probudí dávná láska Cooper Woods.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lake Season , 2015

elisa194
26.04.2018 3 z 5

Tato knížka nenadchne, neurazí. Člověk si u ní ale odpočine. Prostě nenáročná oddychovka.

alnahu
02.04.2018 3 z 5

Příběh dvou sester zodpovědné Iris a lehkovážné Ley ,které řeší své rodiné i životní problémy , mě příliš neoslovil.

fruitbueno
02.04.2018 2 z 5

Prototyp románu pro ženy. Najdete v něm všechno, naprosto všechno: problémy v manželství, problémy s dětmi, problémy s matkou, problémy se sestrou, problémy s láskou z dětství, svatbu, rozvod, nemoc, zdraví. Díky, čtenářská výzvo, jinak bych se něčemu podobnému nejspíš vyhnula.

bookcase
28.02.2018 4 z 5

Fajn oddechovka, kterou jsem potřebovala. Na nervy mi lezly matka a sestra hlavní hrdinky, které ty poklidné vody trochu rozčeřily. :-D

Len2očka
27.02.2018 2 z 5

Přečteno s malým přeskakováním stránek,páč jsem se chvílema nudila.

cukrovka
12.02.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení o reálných problémech mezi partnery, rodiči a dětmi, sourozenci.

veronika0382
08.02.2018 4 z 5

Máte rádi společenské romány plné zapeklitých rodinných vztahů, životních zvratů, lásek, letních dní, sesterských pout a starostí každodenního života? Pak je Léto u jezera přesně pro vás :)

Tyna2324
07.02.2018

Kniha mě příjemně potěšila. Reálné problémy. Žádné kapitoly mě nenudili a měla jsem knihu přečtenou velmi rychle. Nejsem typ, co preferuje čtení z třetí osoby, nebo, do teď jsem nebyla. Ovšem po pár kapitolách jsem si zvykla a knížku jsem hltala každým slovem, stránky utíkali, až jsem si říkala, jestli je tahle rychlost možná. Předvídatelný konec, to ano, ale bylo tam tllik zvratů, že mnohdy pochybujete. Každopádně, předvídatelný konec neberu za zlé. 10/10

fis.rena
30.01.2018 3 z 5

Příjemné,odpočinkové,reálné čtení,jelikož vztahy jsou jako hladina jezera...klidné,mnohdy rozbouřené. Kniha mi dělala společnost na infuzích a já byla spokojená,nicméně nepřekvapená :)

Zuzulin
28.01.2018 1 z 5

Do knížky jsem se nemohla začíst a musela jsem knihu odložit...

mariva
20.01.2018 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, příběh dvou sester navozuje na jedné straně pohodovou letní atmosféru, ale na druhé i složité rodinné a partnerské vztahy a má docela nečekaný závěr.

kanitsuj
11.01.2018 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, možná ve stylu mé oblíbené Liane Moriarty, protože popisované rodinné tajemství by na takovouto příčku dosáhlo, ale bohužel jsem dostala spíše něco ve stylu nenáročných psychologických románů Lucy Diamond nebo ságy Alice Claytonové o materiálně zaopatřených hrdinkách. Kdyby nebyla v románu Lea a její potenciální manžel / o kterém se toho ale moc nedovíme/, neměla by autorka o čem psát, takto alespoň závěr byl trochu napínavý, ovšem rozhodně ne zásluhou hlavní hrdinky, která absolutně nevěděla, co se sebou a byla nejen nudná, ale i velmi naivní. Příběh pro mne navíc postrádal pořádný dotek romantiky - rychlovka na pláži ani spontánní skok ze skály nebyly dostatečnou romantickou kulisou ani dechberoucím vyznáním. Ke knížce ani autorce se spíše nevrátím.

georginaa
03.01.2018 5 z 5

Přesně takový příběh je reálný, žádné vztahy nejsou nej... musí se budovat a naslouchat druhému, pokud se to nedělá, nevzejde z toho nic dobrého. šťastný ten, kdo to pochopí a umí s tím naložit.

Lee7
01.01.2018 3 z 5

Nebylo to, to nejlepší. Ale takové rodinné standardní drama.. sesterské vztahy, láska, rodina. Přečteno za večer.

Martasek5
13.12.2017 3 z 5

Na romanťárny normálně nejsem ( s vyjímkou než jsem tě poznala) ale léto u jezera se mi objevilo v knihovně, já neměla co číst, tak jsem tomu dala šanci :) začátekjsem úplně nedávala, říkala jsem typická slátanina. Iris mě štvala od začátku, její matka taky. Cooper děti a Lea mi to vynahradily. Po knize znovu určitě nesáhnu

sona9984
09.12.2017 1 z 5

Knížku jsem si objednala z Knižního klubu - asi omylem, fakt! Najednou mi přišla a já myslela, že to bude něco ve stylu JoJo Moyes, ale bylo to nudné, typická červená knihovna s naivní hrdinkou. Možná pro náctileté dívky ok, ale uměla bych jim vybrat lepší čtení než toto. Je mi líto, ale knížku jsem nedočetla. Počet hvězdiček jen za první třetinu knihy, ale pochybuju, že by mě zbytek bavil víc. Za mě ne, ale samozřejmě každý máme jiný vkus. Hezký den všem!

leny.wood
06.12.2017 2 z 5

Bylo to takové... obyčejné a navíc s nepříjemnými chybami v textu, to mě fakt otrávilo.

Kopretina_aku
22.10.2017 3 z 5

Z mého pohledu žádné velké drama, jen běžné životní trable jako rozvod, návrat ke kořenům, sourozenecká rivalita a dávná tajemství, nic co by už nebylo mnohokrát napsáno. Takže se žádné překvapení se nekonalo, jeden příběh z mnoha jemu podobných, řekla bych velmi lehce předvítadelný. Pohodové čtení pro nenáročného čtenáře na letní a klidně i zimní večery.

Šánka
29.08.2017 4 z 5

Docela příjemné letní překvapení a moc pěkný příběh, líbilo se mi to.
O problémech ve vztazích partnerských i sesterských, o rodinných poutech. A ač se nešlo až příliš do hloubky, konec mi ani nepřišel předvídatelný, jak by se od takové knížky dalo očekávat.
Čtení, které zklidní smysly, jako stříbrná hladina jezera za letního dne.....

děti rodina manželství léto farmáři

Autorovy knížky

Hannah McKinnon
britská, 1971
2017  72%Léto u jezera

Kniha Léto u jezera je v