Léto s kovbojem

Léto s kovbojem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12353/bmid_leto-s-kovbojem-thw-12353.png 4 378 103

Úsměvný prázdninový příběh studentky psychologie, která po setkání s vesnickým mladíkem nachází nové životní hodnoty a smysl existence. Uvědomuje si plochost vztahu se svým snoubencem a se svým novým přítelem se učí jednoduššímu pohledu na svět.

hapac
07.09.2021 4 z 5

Pohodová knížka, ze které sálá léto, sluníčko, pohoda....a film je pro mne tím nejhezčím letním osvěžením.

LunaL.
23.08.2021 5 z 5

Nádherná, oddechová knížka. Ideální na léto.
Mám ráda film, viděla jsem ho několikrát. Ale přesto mě kniha bavila, byla obohacená o tolik myšlenek a detailů, které se do filmu prostě nedají dát.
Po přečtení mám chuť znovu kouknout na film, budu ho asi vnímat trochu jinak :)
Pro milovníky filmu určitě doporučuji :)

Allla9
15.08.2021 5 z 5

Knížka je ještě lepší než film. Bavila jsem se od začátku až po poslední stránku.

Irsaf
13.08.2021 4 z 5

Tohle bylo prima letní, pohodové a miloučké čtení...
Je to spoustu let, co jsem viděla film, takže se mi do příběhu naštěstí moc nepletl... :)

verka5083
04.08.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělé. Vzhledem k tomu, že znám film, který mám velmi ráda, tak jsem se bála, aby kniha nebyla horší. Na štěstí jsem se mýlila. Kniha byla skvělá. Vzdy, kdy jsem knihu četla, jsem si představovala scény z filmu a musím říct, že byla o trochu lepší v tom, že tam byly krásně popsané postavy a prostředí.

Devorah
25.07.2021 5 z 5

Tato kniha pro mne byla velkým překvapením a pohlazením po duši. Asi jako většina znám film Léto s kovbojem, ale opět mohu prohlásit, že i přes skvělé obsazení nedosahuje na knižní zpracování. Nádherně popisné, místy až romantické, občas poetické. Spisovatelka má vskutku dar pro vylíčení atmosféry za přítomnosti zurčení vody, popisu mokrého kapradí, cvrlikajících ptáčků, rozjitřených citů hlavních hrdinů. Přečteno za jedno velmi horké letní odpoledne se smutkem v duši, že s poslední stránkou je tu opravdu konec.

AnetaKor
09.07.2021 5 z 5

Film je nesmrtelná klasika, ale tohle je ještě o kalorií lepší. Na cely příběh máte najednou další pohled. Při čtení máte celou dobu úsměv a úplně cítíte tu vůní květin, svěžest vetriku, chlad vody...

Majkyna
05.07.2021 5 z 5

Vzpomínka na léto, moje oblíbená, nikdy neomrzí.

twigxi
26.05.2021 5 z 5

Tento pribeh mam uz leta moc rada jako film. Ironicky vtipna psycholozka v podani Daniely Kolarove a sverazny kovboj Jaromir Hanzlik mi prirostli k srdci.
Letos jsem si poprve precetla knizni podobu a jsem nadsena. Celou dobu jsem pred ocima mela film, ktery je naprosto identicky s knihou, ale nadherne popisy prirody pro me zazitek dostaly jeste na dalsi uroven. Krasna, odpocinkova knizka, ktera vas prenese do letnich dnu.

edith79
20.05.2021 5 z 5

Parádní. Film znám samozřejmě málem zpaměti a dialogy z knížky jsou v něm téměř doslovné, ale knížka je obohacena o pocity hrdinů a o krásné popisy přírody a nádherně dýchá letní atmosférou, která mi momentálně dost chybí. Moc jsem si to čtení užila a až se trochu stydím, že jsem se k této milé knížce dostala až teď.

Booky84
30.04.2021 5 z 5

Kniha, ze které člověk cítí léto a pohodu, prostě nádhera.

Mikanadeta
27.04.2021 5 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, film jsem viděla mnohokrát a kniha nezklamala. Vše se mi v hlavě spojovalo do filmu, úplně jsem viděla každou scénu. Četlo se mi to dobře, takové zábavné, lehké čtení. Za mě fajn.

sonkovaj
25.04.2021 5 z 5

Moje srdcovka. Tu knihu i film umím nazpaměť. A vždycky se k ní ráda vrátím. Je v ní tolik poetiky a pokory....
Všechny knihy od autorky doporučuji.
Je velká škoda, že už nic nenapíše.....

DuncanIdaho
23.03.2021 5 z 5

Jako asi většina z nás jsem už viděl filmové zpracování. Ve filmu byli D. Kolářová, J. Hanzlík a O. Vízner úžasní. Stejně úžasná je i tato kniha. Při čtení jsem viděl jednotlivé scény z filmu. Kniha působí tak lehce, pohodové, úsměvně a letně, zkrátka tak jak má letní příběh působit. Tuto knihu si zařazuji do seznamu Knihy, které pohladí. Je to jedna z knih, které je dobré si přečít teď v době toho koronahnusu. A nejlepší byl Boba (i ve filmu). :-)

Avila
01.03.2021 5 z 5

Filmové zpracování příběhu zbožňuju. A teď jsem se dostala i ke knize. Chvílemi mi to přišlo trochu dětinské ale vlastně mi to vůbec nevadilo...
Naopak se mi celý film s Kolářovou v roli Doubravky, Hanzlíka jako Honzy a samozřejmě Víznera jako nezapomenutelného Boba... při čtení odvíjel přímo před očima a každou hlášku jsem si užívala.

katy211
01.03.2021 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení na jedno odpoledne, film si nenechám nikdy ujít a knížka byla stejně příjemná.

JáŠárka
21.02.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka o jedné mladé čerstvě vystudované psycholožce a jejích posledních letních prázdninách. Knížka se čte lehce, za jedno odpoledne hotovo.

Petrasuvicka
19.02.2021 5 z 5

Při čtení jsem to léto skoro cítila. Barvité popisy léta v zimě pohladí po duši. A pak, kdo má rád film, užije si každou hlášku :) Konec je o malounko jinačí, než znám z filmu, takže malé plus navíc.

Monike
02.02.2021 5 z 5

Diky CV a e-kniho zdarma. Moc jsem si cteni uzivala, hlasky a postavy z filmu. Kolarovou a Hanzlika ja muzu.

Mandy412
18.01.2021 4 z 5

Upřímně jsem nevěděla, že kniha vznikla a navíc až po uvedení filmu. Ke knize jsem se dostala až zde na databázi v sekci e-knih zdarma. Bylo to odpočinkové příjemné čtení a bavilo mě, i když jsem věděla jak to dopadne.