Léto na Sicílii

Léto na Sicílii https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21237/bmid_leto-na-sicilii-WW6-21237.jpg 4 46 9

Příběh této knihy přenese čtenáře do sicilských hor, do poválečného Palerma vykolejeného válkou, do příběhu nelehké a zakázané lásky a spleti mnoha kultur, které se na Sicílii prolínají. „Ve vile Donnafugata není minulost nikdy příliš vzdálená,“ píše autorka Marlena de Blasi o velkolepém, byť časem značně poznamenaném zámku v sicilských horách, na nějž jednou v létě náhodně narazí se svým manželem Fernandem. Marlena de Blasi se tam spřátelí s Toskou, patronkou této vily, elegantní a krásnou ženou „v letech“, která vzpomíná na svou celoživotní lásku k poslednímu sicilskému knížeti, pocházejícímu z francouzských Anjouovců. Sicílie je zemí kontrastů: velkolepost sousedí s bídou, krása s utrpením, klam s upřímností. Léto na Sicílii nás hlasem Sirén vábí ke sledování příběhu Tosčina života od jejího dětství stráveného v bídě, přes příchod do báječného života v pohádkovém paláci, až po počátek vzájemné lásky mezi ní a knížetem. Kníže Leo se pokouší zlepšit úděl svých vesničanů, ale neuposlechnutí příkazů místní mafie a pokus narušit historický řád majetných a nemajetných ho přijde velmi draho. Teď si Tosca užívá svého značného dědictví v harmonické společnosti složené převážně z ovdovělých žen, které kdysi i se svými muži pracovaly na knížecích pozemcích. Jak se tyto sicilské vdovy umějí vypořádat se svými životními úkoly, jak pečují jedna o druhou a oslavují rituály svého skromného a dobrého života, to je jádrem této knihy. Vypravěčské umění autorky knih Tisíc dnů v Benátkách a Tisíc dnů v Toskánsku nám připomíná, že aby člověk prožil bohatý život, musí ho přijmout v celém jeho smutku i nádheře... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

That Summer in Sicily: A Love Story , 2007

Jana_Z
18.04.2019 4 z 5

Příjemné prázdninové čtení. Marlena de Blasi píše tak lehce, že nechcete, aby někdy skončila.

Arlenka
29.08.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem díky této knize poznala, co to je být "sicilián-ka" ikdyž vědět, nepovědět. To by se naší české nátuře někdy hodilo. Trochu pro mě pomalejší začátek, ale pak mě příroda, atmosféra a příběh Toscy vtáhli a už jsem popoháněla Toscu ať vypráví.

intelektuálka
05.06.2017 4 z 5

Ano, tady dýchá pohoda Sicilie i její divokost. Příběh pro letní čas a to jídlo - to se mi moc líbilo.

evikt
22.11.2015 5 z 5

Moje "letni" knizka.. Plna jidla, slunce, vody, lasky, Italie!

jessie01
29.07.2015 4 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh plný vůní, jídla, slunce a lásky.

Dáda4
12.11.2013 4 z 5

Je to moje první kniha od autorky. Kniha poutavě popisovala osudy hrdinů, jen pro mě málo zacházela do detailů.

Selinute
29.10.2012 5 z 5

Sicílie byla již před staletími nazývána "ostrovem Slunce". A v tomto krásném koutu Itálie se odvíjí příběh zakázané lásky Tosci a knížete Lea. Potěší, upoutá, nezklame.

Danafantom
02.03.2012 5 z 5

Nádherný příběh.

4xab
09.10.2011 5 z 5

U nas posledni jeji prelozena kniha. Krome gastronomickeho poteseni nam vypravi pribeh Tosci. Ale tak putave, ze jsem ji precetla za noc. Jen si vzpomenu na autorciny knihy a uz mi slinta, jak bakecne pise o jidle. Diky ni se moje obxory a chutove poharky seznamili s necim novym. Diky Marleno!!!

pro ženy Sicílie

Marlena de Blasi