Léto, kdy jsem zkrásněla

Léto, kdy jsem zkrásněla

První díl volné trilogie pro dospívající čtenářky Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede ... celý text

První díl volné trilogie pro dospívající čtenářky

Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu…

Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony.

V roce 2013 se můžete těšit na pokračování trilogie LÉTO s hlavní hrdinkou Belly: 2. díl Bez tebe to není léto a 3. díl Vždycky budeme mít léto. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143188/leto-kdy-jsem-skrasnela-143188.gif 4.2141

Léto (1.)

The Summer I Turned Pretty (2009)

Dívčí romány
Vydáno:, Jota

Alvin123

Knihu jsem objevila v knihovně, zašitou. Nic jsem od této knihy neočekávala. Chtěla jsem nějakou odpočinkovou knihu, a tu jsem taky dostala.
Kniha mě pohltila a přečtená byla do druhého dne. Líbí se mi, že autorka moc nepoužívá popisování úplných detailů.
Zamilovala jsem si Cousins, domek na pláži, a oba bratry Fisherovi.
Ráda bych, aby autorka upřesnila ten konec. Kam odjeli? Proč přijel? Doufám, že na to snad najdu odpovědi v dalším díle...

Abnička

Krásná kniha, přečetla jsem jí za dva dny. Ano je pravda, že prvních cca 50 stránek jsem se nemohla začíst a pak už to šlo samo. Jsem velice ráda, jak to dopadlo (viz ostatní díly). Za mě vřele doporučuji!

Eliška_Florbal

Krásná kniha, první jsem nepochopila to číslování jak tam bylo 11 let, 12 let (ti co to četli pochopí) ale v polovině už jo a líbilo se mi to že to bylo takto napsáno. Ale u konce jsem se málem rozbrecela.. Rozhodně si chci přečíst další díly.. Doporučuji

verulik196

Pěkná odpočinková knížka. Není to sice žádné vrcholné dílo, ale i tak se mi hodně líbila.

Donna_Lucca

Tato autorka je celkově užasná! Jen v dalších dílech této knihy jsem byla trochu zmatená, jinak užasně čtivá!:)

šárlotka

kniha se mi velice líbila . i její pokračování mě velmi bavilo . rozhodně doporučuju . U všech třech dílů se rozhodně nenudíte . prostě super

ooZDEŇKAoo

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám a jsem za ni velmi vděcna, protože tato knížka i autorka patří mezi me nejoblibenější knihy a autorku považuju za mou nejoblibenější.

salča

Na tuto trilogii jsem narazila tady na databázi.Po dočtení můžu říct,že se mi moc a moc líbila.Krásně čtivě napsaná.

Natt_
20.10.2016

I přes to, že dívčí romány moc nečtu jsem všechny díly Léta doslova přelítla, a pak znovu a znovu a znovu :D

Je to lehké čtení, které se hodí i pro zaryté mimoně (ne knihových lidí) - mám to ozkoušeno na kamarádce :D

simi28
31.08.2016

Je to moc milá oddechovka, která se hodí na léto. Přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodně si přečtu i další díl.

bartosovic00
23.07.2016

Skvělá triologie, kterou jsem získala díku bazaru, tady na databázi :)
Dobře se čte, všechny 3 díly jsem měla přečtené za 4 dny. Doporučuji, 5*

carllie
04.06.2016

Úžasná kniha, četla jedním dechem.

warca
20.05.2016

Kniha mě naprosto pohltila. Je to už řada let, co jsem ji četla, ale stále cítím ten krásný pocit, který ve mně zanechala.

MíšaK.
22.12.2015

Sice se zdá, že celý díl je o ničem, ale opak je pravdou. Knížka vás vtáhne do děje a ani nevíte, co bylo na těch dvou stech stránkách. Z čehoš vyplívá, že knížka byla psaná nádherně, chytlavě. Trochu bych teda něčím děj oživila teď když jsem to četla podruhé, mě Konrád tročku lezl na nervy. Jinak to byla opravdu super knížka.

Javajka
11.11.2015

Prvních sto stránek jsem se opravdu nudila a byla jsem přesvědčená, že i když doma druhý díl mám, tak si ho asi ani nepřečtu. Nakonec jsem se ještě přinutila a knihu dál četla. Jakmile po těch sto stránkách Belly poznala Cama, konečně mě to trochu bavit začalo. Už se čtení tak neprodlužovalo a ke konci mi už připadala kniha lepší, a tak jsem se rozhodla, že si přečtu i druhý díl.

šipulka
01.11.2015

Úžasná knížka.

acupoflucy
21.09.2015

Pořád tak skvělá kniha jako před dvěma lety :)

stepka3765
05.07.2015

Perfektní čtení na léto! Přečetla jsem to jedním dechem a jdu se vrhnout na další díl. :)

Katee
31.01.2015

Je to pěkná oddechovka a ke konci fakt moc dojemná :) Belly mi ale na začátku přišla hrozně dětinská, pořád na všechny vyplazovala jazyk, říkala "sklapni" a urážela se. Jo, taky jsem jako dítě hodně trucovala :D A chápu, že být sama mezi kluky je asi těžké. Taky jsem někdy měla zmatek v tom, jestli ji ti kluci teda odstrkují nebo ji brání. No, takže na plný počet to za mě asi není ;)

en.bee
12.11.2014

Hezká kniha.

kokolka
27.09.2014

Já knihu dostala na vánoce, přečetla ji za den a hned jak otevřeli knihkupectví jsem si běžela dokoupit další dva díly! :) Ty byly také přečtěny během dne. Za mě: pohodové knížky, které vás vtáhnout do děje.

Pedruska01
18.08.2014

Opravdu krásná kniha s krásným příběhem a postavami. Romantika, prázdniny, sluníčko, válení na pláži - to je něco na mě. :) Moc fajnový čtení, nemohla jsem knihu odložit. Mile mě překvapila. :) Sympatičtí bratři s neotřepanými, netradičními a přitom krásnými a originálními jmény. :)

009Ivana
08.05.2014

Hodnotím 5 hvězdami protože si to podle mě zaslouží. Je to krásná zábavná romantická oddechovka na léto a nelituji toho že jsem si ji koupila. Sice mě trochu od ní oháněl obal ale jak se říká : Nesmíš soudit knihu podle obalu :) :) :)

Nikolka001
14.09.2013

Kniha mě překvapila svým koncem. Celý průbeh knihy mě moc nezasáhl, ale posledních 60 stránek jsem četla jedním dechem. Možná jsem udělala chybu, že jsem si knihu nepřečetla v létě, ale to nevadí. Je to příjemné odpočinkové čtení. Já romány většinou nečtu, ale tento se mi docela líbil. Knihu jsem chtěla ohodnotit 3 hvězdičkami, ale ten konec mě donutil ji dát 4 hvězdičky. :)

kleria
28.08.2013

Wow, tahle knížka mě hodně překvapila, nečekala jsem že mě knížka bude tolik bavit :o), bylo to čtivý, děj který autorka vymyslela byl dobře vymyšlený, a celou dobu jsem si říkala jak tohle skončí. Konec mě trošku dostal, a popravdě ani nevím proč. Tuhle knížku doporučuju na léto a nejvíc se to podle mě hodí do takového deštivějšího počasí. Určitě si ji přečtěte!!!

ilosek
18.04.2013

Tahle kniha se mi líbila a doporučovala bych ji především těm, kdo mají rádi romány s humorem... :-) Kniha se mi zdála být hezky napsaná a děj byl také hezký a zajímavý. Tuhle knihu hodnotím kladně.