Léto, kdy jsem zkrásněla

Léto, kdy jsem zkrásněla https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214387/mid_leto-kdy-jsem-zkrasnela-214387.jpg 4 486 96

Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha ?

The Summer I Turned Pretty , 2009

tadobra
12.09.2020 2 z 5

nezaujalo me to.

Sarah11
05.09.2020 4 z 5

Milá oddechovka, která vlastně není takovou oddechovkou jako jste si zprvu možná mysleli. Celé to působí tak nevinně, ale stále máte někde ve skrytu duše pocit, že tady něco nehraje a to vás nutí číst dál.
Občas mi dělalo problém se zorientovat, když autorka volně přeskakovala v čase, ale později už vám to ani nepřijde.
Co ale umí autorka bravurně, je vykreslení pocitů. Knížka si na nic nehraje, postavy si nemyslí to, co by si měly myslet a nedělají to, co měly dělat, ale dělají chyby, říkají špatné věci a myslí si přesně to, co bychom si pravděpodobně mysleli taky, jen si to nechceme přiznat a možná se za to i stydíme.
Nejvíce jsem si zamilovala Suzannu, to je člověk, kterého by měl mít v životě každý.
Celkově jsem spokojená. Není to sice knížka, která by mi nějakým způsobem změnila život, ale zároveň to není ani úplně bezduchá romantika, což by se možná podle sladké obálky a názvu nabízelo.

Bílámiška
28.07.2020 4 z 5

Knížku jsem si sehnala jako čtení k vodě a nic lepšího se tam víc nehodilo :). Myslím, že do plážového domku v Cousins Beach bych se mohla vracet úplně v pohodě každé léto jako Belly.
Nejlepší postava byl asi Jeremiah, i když mi přišel trochu jako chudák utištěný mladší bratr, co by si zasloužil víc pozornosti, bylo mi ho líto.
Jediné co mi vadilo, že Belly, hlavní hrdinka, byla na první pohled dost podobná Laře Jean, na druhý samozřejmě už ne, ale svým přístupem a myšlenkami mi ji dost přípomínala.
A jestli knihu vybíráte podle popisu na zadní straně obalu, nenechte se zmýlit, zase takový happyend na konci není :D

Ocásek
15.07.2020 3 z 5

Od Jenny Han jsem nejprve četla sérii Všem klukům, které jsem milovala, která se mi moc líbila. Je pravda, že první díl ze série Léto - Léto, kdy jsem zkrásněla se mi nelíbil tolik jako výše zmíněná série, ale rozhodně nebyl špatný.
Knížka je psaná velice čtivě, některé pasáže byly trošku nudné, zápletka není úplně originální, takže byla trochu předvídatelná. Postavy mi byly sympatické téměř všechny - Belly se chová jako typická patnáctiletá puberťačka, což mi později začalo malinko vadit.
Líbily se mi vzpomínkové vsuvky z dřívějších let, které doplňovaly a objasňovaly děj.
Myslím si, že je knížka povedenou letní oddechovkou, kde právě léto hraje jednu z hlavních rolí.

KateTheBlogger
29.06.2020 4 z 5

Chtěla jsem oddechovku a přesně tu jsem dostala. Ideální letní nenáročné čtení.

Garous110
01.05.2020 4 z 5

Krásná oddechovka!☺️

Fallen_angel
06.12.2019 2 z 5

Velmi nudná kniha, kterou osobně nedoporučuji. Nechápu, co ní chtěla autorka říct. Velmi jsem se na ní těšila a tak moc mě zklamala. Nechápu proč je tak dobře hodnocená, nezaslouží si to. Děj mě od začátku nudil a konec byl... divný?

Kacennnka
02.11.2019 3 z 5

Jenny Han píše skvěle. Je to sice spíš pro mladší YA, ale rozhodně něco, co chcete číst při dlouhých letních večerech. Budete se culit a fandit a bude vám z toho tak celkově příjemně. Je to odpočinková jednohubka, nic víc, nic míň.

Sariklen
20.09.2019 2 z 5

Musím říct, že nic moc. Plytké, nijaké, vlastně až do pár posledních stránek to jde hodně po povrchu a zabývá se to jen jedním tématem. Děj se moc neposouvá, zvraty skoro žádné... Snad další díly budou lepší.

luzajickova
10.09.2019 4 z 5

1 DÍL byl fajn 2 a 3 bohužel nemůžu sehnat tak nevím jak to dopadne :/

domino1701
30.08.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila, byla to taková příjemná letní oddechovka.

Damonka12
10.08.2019 4 z 5

Jenny Han určitě umí psát romantické příběhy. Nejprve jsem si na kapitoly z minulosti nemohla zvyknout, ale v druhé půli knihy mě dokonce začali bavit. Jinak super námět.

knihomolka27
29.07.2019 1 z 5

Pokud si jí nepřečtete o nic nepřijdete.

Blahona
27.07.2019 4 z 5

Jenny Han mě opět nezklamala. Letní atmosféra vyzařuje z každé stránky. Je o prvních láskách a zklamáních a donutila mě několikrát nostalgicky zavzpomínat na toto období, které mám už dávno za sebou. Jednoduchý a laskavý styl autorky mám moc ráda. Přestože kniha není bohatá na žádnou akci, je velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou za dvě odpoledne.

prcek19
23.07.2019 4 z 5

Docela sem se bála, jaká bude další série, po tom co sem přečetla sérii Všem klukům, které jsem milovala..ale musím říct, že i tento první díl série Léto mě moc bavil..další příjemná oddechovka a jelikož se odehrává u moře, tak se to i příjemně hodí k létu..už se těším na další díly

Monni
01.07.2019 5 z 5

ÁÁÁÁ mě se to líbilo :). Takové knihy jsou prostě moje guilty pleasure. Hned se u nich cítím mladší (ne že bych byla nějaká stará) :D
Kniha byla prostě taková oddechovka. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne u bazénu. Některé pasáže tam byly, že jsem musela zakoulet očima, ale nakonec jsem se přece jen usmála a uvědomila si, že nejsem cílovka a hlavní hrdinka knihy je o deset let mladší než já. Ale jinak to bylo prostě fajn oddechové čtení na léto jak dělané. Akorát nevím jestli budu číst i další díly nebo jestli to nechám jen tak. Rozhodně se ale chystám na Laru Jean. A musím říct, že autorčin styl psaní mi super sedl a kniha se četla skvěle.

MayaBu
23.06.2019 2 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla (tfuj, ten název, už kvůli němu jsem se zdráhala knihu číst) nezapře svou autorku, díky lehoučkému a velice čtivému stylu vyprávění jako oddechovka (hlavně pro mladší beznadějné romantičky) poslouží asi dobře.

Nemůžu ale říct, že by mi postavy nějak zvlášť přirostly k srdci, samotná Belly mě občas štvala a Conrada jsem nedokázala pochopit. Ten podivný "milostný pletenec", který tam vznikl, mi přišel místy k smíchu a stejně tak jeho následné rozplétání, kdy autorka s postavami házela jak se jí zamanulo (osobní motivace postav i logika stranou) jen aby čtenář dostal konec přesně takový, jaký očekával cca od strany 30. Další díly této série s klidným srdcem minu.
Z pera Jenny Han tedy doporučuji Všem klukům..., které má sympatičtější hrdiny a které je sice také předvídatelné, ale i přesto zábavné.

Verunka926
20.06.2019 4 z 5

Kniha byla skvělá, velmi dobře se četla, nebyla přeslazená, ale na autorčinu druhou sérii to nemá...Jinak ale krásné letní čtení...Určitě doporučuji.

JanaDor
29.05.2019 4 z 5

Celkově se to moc hezky četlo. Belly je zde dobře vykreslena jako správná puberťačka se vším všudy, s plusy i mínusy. Příběh není přeslazený, protože je to spíše o pocitech a dění v létě než o cukrování v páru.
Je to pohodové čtení nejen na léto pro holky a těm také nejvíc knihu vřele doporučuji.

Mybooks
23.05.2019 5 z 5

(SPOILER) Takové léto by chtěl snad každý. Letní lásky u moře, na pláži, klidné a pohodové prázdniny. Tahle kniha je vážně skvělá, i další dva navazují díly.