Léto, kdy jsem zkrásněla

Léto, kdy jsem zkrásněla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143188/bmid_leto-kdy-jsem-zkrasnela-9fr-143188.png 4 486 96

První díl volné trilogie pro dospívající čtenářky Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu… Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony. V roce 2013 se můžete těšit na pokračování trilogie LÉTO s hlavní hrdinkou Belly: 2. díl Bez tebe to není léto a 3. díl Vždycky budeme mít léto.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Jota

The Summer I Turned Pretty , 2009

klarinet02
20.02.2019 5 z 5

Rychlá jednohubka. Úžasná.

kyticka152
30.07.2018 3 z 5

Milé letní čtení. Knížku jsem si užila, i když měla velmi jednoduchý děj. Takový konec snad očekávali všichni jinak jsem asi vadná :) Nakonec to byla příjemná oddechovka.

Kitty18
19.07.2018 3 z 5

Od této autorky jsem četla novější sérii Všem klukům,... A ta se mi moc líbila, a tak jsem byla celkem zvědavá i na tuto sérii.
Zatím jsem přečetla jen první díl. A abych pravdu řekla, zatím mě nějak nenadchnul. Sice byla knížka hezky a čtivě napsaná, ale bylo to občas zdlouhavé. A hlavní zápletka nebyla úplně originální... (prostě taková ty milostný 3 a více úhelníky :D ).
Co mě se mi na knížce líbilo, bylo to, že tam byli vsuvky ze vzpomínek předešlých let, které objasňovali určité věci v ději a vy jste pak věděli proč třeba někdo řekl nějakou narážku a takový věci.
No uvidíme jaké budou další 2 díly :)
P.S.: Pokud si bude někdo chtít popovídat o názoru na tuhle knížku tak neváhejte napsat :) ráda si s vámi popovídám

Abnička
09.07.2018 5 z 5

Opět jsem se pustila do mé letní oblíbené série. Už to začíná být pomalu tradice, vracet se k ní každé léto.
Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a opět, ikdyž jsem věděla jak vše dopadne, mne naprosto okouzila.
Postavy jsou milé a zvlásť Konrád je k sežrání!
Děj je originální a má své velké kouzlo, které čtenáře chytí a už nepustí.

Názor na knihu jsem stále nezměnila.. Stoprocentě doporučuji!

Bettybook
20.05.2018 4 z 5

Oproti Všem klukům, které jsem milovala... Autorka si mohla s dějem více pohrát. Buď by to lepší nebo úplný propadák, ale rozhodně to měla zkusit. Ale abych nebyla úplně negativní, tak jako oddechovka na jedno odpoledne posloužila dobře a další díly si přečtu. :)

LilianaFalcon
20.04.2018 3 z 5

Ne, že by knížka byla špatná. Vzhledem k cílové skupině je super, ale oproti Všem klukům, kteří byli tak nějak pro všechny generace? Prostě to nebylo ono. Něco tomu chybělo.
Největší problém jsem asi měla s Taylor a Konrádem, nestačila by jedna postava na hraně, která vás štve?
A v sérii pokračovat nebudu, když jsem si přečetla, jak to celé dopadne, vůbec na to nemám chuť. Trojúhleníky všeobecně nemám ráda. Už tady mi ty náznaky dost vadily, a když to má být ještě dotažené do extrémů a pro mě s blbým koncem? To si prostě radši odpustím.

silvinka12
10.04.2018 5 z 5

Povedená kniha. Je to opravdu to léto, které byste chtěli zažít. Při čtení jsem prožívala ve své duši všechno, co prožívala Belly. Zpříjemnila mi dlouhé čekání na léto. A vypadá, že léto konečně přichází!
Skvělá kniha!!!

Brasil
25.02.2018 5 z 5

Tato knížka mě fakt příjemně překvapila. Ze začátku mi přišla nudná, že vůbec nedosahovala kvalit série Všem klukům které jsem milovala, od stejné autorky. Potom, když jsem se víc vžila do děje a pochopila ho, byla už kniha mnohem zábavnější. Nebyla tolik přehnaně romantická jako všechny tři knihy ze série Všem klukům které jsem milovala, ale přece jen tam trochu romantiky bylo a podle mně byla možná i lepší než výše zmíněná série. Ještě jsem však nečetla další dva díly.

Paži
11.01.2018 3 z 5

Kniha se moc hezky a rychle čte. Ze začátku to není nijak hlubokomyslné, ale postupem času to má vážnější stánku. Je to určitě oddechové čtení

xena_petra
15.12.2017 3 z 5

Kniha byla nádherná, ale velmi smutná. Přemýšlím, jestli mám vůbec číst další díly.

Alvin123
11.08.2017 5 z 5

Knihu jsem objevila v knihovně, zašitou. Nic jsem od této knihy neočekávala. Chtěla jsem nějakou odpočinkovou knihu, a tu jsem taky dostala.
Kniha mě pohltila a přečtená byla do druhého dne. Líbí se mi, že autorka moc nepoužívá popisování úplných detailů.
Zamilovala jsem si Cousins, domek na pláži, a oba bratry Fisherovi.
Ráda bych, aby autorka upřesnila ten konec. Kam odjeli? Proč přijel? Doufám, že na to snad najdu odpovědi v dalším díle...

Abnička
24.07.2017 5 z 5

Komentář z červenece 2017:
Krásná kniha, přečetla jsem jí za dva dny. Ano je pravda, že prvních cca 50 stránek jsem se nemohla začíst a pak už to šlo samo. Jsem velice ráda, jak to dopadne (viz ostatní díly). Za mě vřele doporučuji!

_____________________________________________________________________________________________________ Komentář z července 2018:
Postavy jsou milé a zvlásť Konrád je k sežrání!
Děj je originální a má své velké kouzlo, které čtenáře chytí a už nepustí.

Názor na knihu jsem stále nezměnila.. Stoprocentě doporučuji!

Eliška_Florbal
20.05.2017 5 z 5

Krásná kniha, první jsem nepochopila to číslování jak tam bylo 11 let, 12 let (ti co to četli pochopí) ale v polovině už jo a líbilo se mi to že to bylo takto napsáno. Ale u konce jsem se málem rozbrecela.. Rozhodně si chci přečíst další díly.. Doporučuji

verulik196
05.04.2017 4 z 5

Pěkná odpočinková knížka. Není to sice žádné vrcholné dílo, ale i tak se mi hodně líbila.

Donna_Lucca
23.03.2017 4 z 5

Tato autorka je celkově užasná! Jen v dalších dílech této knihy jsem byla trochu zmatená, jinak užasně čtivá!:)

šárlotka
04.02.2017 5 z 5

kniha se mi velice líbila . i její pokračování mě velmi bavilo . rozhodně doporučuju . U všech třech dílů se rozhodně nenudíte . prostě super

ooZDEŇKAoo
01.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám a jsem za ni velmi vděcna, protože tato knížka i autorka patří mezi me nejoblibenější knihy a autorku považuju za mou nejoblibenější.

salča
17.01.2017 5 z 5

Na tuto trilogii jsem narazila tady na databázi.Po dočtení můžu říct,že se mi moc a moc líbila.Krásně čtivě napsaná.

Natt_
20.10.2016 5 z 5

I přes to, že dívčí romány moc nečtu jsem všechny díly Léta doslova přelítla, a pak znovu a znovu a znovu :D

Je to lehké čtení, které se hodí i pro zaryté mimoně (ne knihových lidí) - mám to ozkoušeno na kamarádce :D

simi28
31.08.2016 5 z 5

Je to moc milá oddechovka, která se hodí na léto. Přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

láska prázdniny léto pláže

Jenny Han
americká, 1980
2015  83%Všem klukům, které jsem milovala
2016  82%P.S. Stále Tě miluju
2012  76%Léto, kdy jsem zkrásněla
2017  80%Navždy s láskou, Lara Jean
2017  76%Oko za oko

Kniha Léto, kdy jsem zkrásněla je v