Letní závrať

Letní závrať https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64711/letni-zavrat-64711.jpg 4 70 15

Letní závrať je romance ze současnosti od známé a oblíbené autorky Elizabeth Lowell. Elizabeth Lowell má na svém kontě přes šedesát převážně historických románů plných vášně. Dcera jednoho z nejbohatších mužů Ameriky Raine Smithová je krásná mladá žena. Miluje koně a je nadšenou jezdkyní. K velké nelibosti svého otce se zúčastňuje závodů a je velmi úspěšnou žokejkou. Leží před ní největší výzva její kariéry, na kterou se soustředila celé roky – Olympijské hry. Její přehnaně starostlivý otec se obává, že na tak velké akci by mohlo dojít k únosu jeho milované dcery. Nechce se však s tvrdohlavou Raine dohadovat a tajně najme osobního strážce. Elliot Cord je muž, který byl trénovaný, aby uměl odvracet katastrofy. Jeho úkolem je zajistit bezpečnost Raine Smithové. Jeho schopnosti projdou okamžitou prověrkou. Raine se při závodě stane terčem útoku skrytého střelce. Elliot ji bezohledně sthrne s koně k zemi. Když Raine pohlédne do ledově modrých očí svého zachránce, je jí náhle jasné, že kulka ze sniperovy pušky nebyla dnes to nejnebezpečnější, co ji potkalo. Okamžitě se zamiluje do svého zachránce. Elliot má svá vlastní tajemství, se kterými se nikomu nesvěřuje. Leží hluboko v jeho minulosti, ale stále mu nedovolují se od nich osvobodit. Proti své vůli je neodolatelně přitahován k Raine. Sliby, které kdysi složil, mu svazují ruce. V horkém létě a žáru vášnivé lásky se oba zaplétají do svého vztahu více, než je zdravé. Prožít jedno nezapomenutelné léto jim oběma stojí za jakékoli riziko. Dokáže Elliot ochránit Raine před neznámým pronásledovatelem? Povede se jim vypátrat, kdo se ji pokouší zabít?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Remember Summer , 1984

biki
22.07.2022 4 z 5

Po letech jsem si připomněla knihu od jedné z mých oblíbených autorek, která mě ani dnes rozhodně nezklamala. Je pravda, že kniha je již trochu poznamenaná zubem času, ale originální zápletka z jezdeckého prostředí a sympatičtí hrdinové s uvěřitelnými motivy svého chování to zcela vyvážily. Po mně je nesporným vrcholem knihy popis strhujícího závodu, který asi patří k té nejnáročnější disciplíně v jezdeckém sportu (navíc si nepamatuju, že bych četla nějaký jiný příběh týkající se tohoto konkrétního druhu sportu) a moc se mi líbily také Cordovy zásahy coby "zaříkávače koni".

georginaa
03.12.2020 4 z 5

Příběh z koňského sedla je i nebezpečný sport, hlavně když někdo nechce aby Raine vyhrála v závodech. Romantika s detektivní zápletkou je opět plná napětí a to se m i líbí. Lowell prostě umí tu atmosféru, kdy se čtou řádky tak rychle, že najednou je konec.

havrmoni
02.07.2018 5 z 5

Já jsem spokojená. Bavilo mě to včetně popisu večeře i jídlo totiž patří ke svádění. To jak se přitahovali hned od začátku je možná rychlé,ale ne neobvyklé. Není vyjímkou,že vztah a poznávání se příjde až po sexu,právě kvůli té živočišné přitažlivosti. A jak jsem byla napnutá u závodu,jako bych ho sledovala naživo. Tahle autorka mě zaujme ať už píše o koních,horninách,zlatu nebo jeskyních.

Rozinka28
02.04.2018 4 z 5

Nepotrpím si na příběhy z koňského prostředí, ale tady byl děj příjemně usazený do velkých závodů. Kniha se mi četla dobře, pro mě byla poutavá a měla jsem ji přelouskanou během dvou večerů. Sice jsem nepochopila okamžitou náklonnost Raine k Elliotovi, já bych si od cizího muže, co mě šmíruje, držela odstup, ale budiž. Doporučuji jako oddechové čtení pro ty, co nepotřebují mít v knize složitý děj.

angelbooks
14.02.2018 3 z 5

Trochu bych chtěla poupravit ''úroveň'' této knihy z předchozího komentáře.
Nejprve osobní doporučení - Kniha NENÍ pro osoby, které NEhledají knihy s tématikou koňských závodů společně s věkově starší hlavní postavou a extra složitým dějem. ;)
Je sice pravda, že začátek je urychlený, klidně to mohla autorka natáhnout, ale pak se trochu zpomalý a urovná, jako na horské dráze, když dojedete do cíle.
Akorát bylo zajímavé jejich sblížení. Málem na to opravdu skočili během pár desítek stránek, ale zažila jsem i horší. :D
Rozhodně bych si ji nekoupila za 100-300 korun v knihkupectví, ale jako vypůjčená kniha z knihovny stojí za to.
Opravdu nejde o složitý děj a nevadí, když mezitím budete číst i jinou knihu (jako já). Konec byl zajímavý ohledně ''zmizení'' hlavního hrdiny, ale na konci, jak už mnozí tuší, bude krásný happy end. :)
Takže pokud hledáte něco, u čeho nemusíte přemýšlet, tak rozhodně můžete šáhnout po téhle.
Knihu si nedám do doporučených, ale vím, že kdyby nebyla žádná jiná, klidně znovu sáhnu po Letní závrati. :)

Nixie412
30.09.2017 1 z 5

Mně se kniha tedy vůbec nelíbila. Jednak jsem knihu koupila na veletrhu za 19 kč takže bych řekla že byl dodržen poměr kvalita-cena. Od této autorky jsem ještě nic nečetla a popravdě řečeno: čekala jsem úplně, ale ÚPLNĚ jiný žánr. Mě je čtrnáct a občas si ještě počtu knihy v koňském prostředí- z obálky a obsahu jsem tedy pochopila, že děj bude předevsím o mé vrstevnici a půjde zde hlavně o závody a k tomu se tam připlete nějaký kluk (možná proto mi přišlo divné, že by se patnáctka zamilovala do nělokoho, komu už nejspíše bylo 18 a on by jí lásku opětoval, ale to jsem přešla) No smaozřejmě tedy bylo překvapení, jaké výrazy jsem v knize objevila( a moje o dva roky mladší kamarádka musela být ještě překvapenější) ale řekla jsem si že ji dočtu.
Teď tedy k samotné knize: zdlouhavý, nudný příběh s klasickými zápletkami. Popis postav neustále omílal její "neuvěřitelně svůdnou křivku rtů" (právě toto tam bylo zmíněno několikrát) a "úžasné kaštonové vlasy a oči." To autorce docházely slova? A jak rychle že se do sebe zamilovali? Po 10 min.? Vždyť se spolu vyspali málem na té dráze! Přijde mi zkrátka nesmysl aby se přísný agent zamiloval do nějaké holky hned a jen tak. A příběh taky nic moc. Vlastně žádná pořádná zápletka a konec taky nic moc. Přemýšela jsem že dám odpad ale ten si schovám na něco horšího. Tím tedy zakončuji moji slohovku a pokud se rozhodujete jestli si ji koupíte-neplýtvejte na ni časem. Řekla bych, že za to nestojí

moudivlacek
04.03.2017 5 z 5

Pro mne to byl velice zajímavý příběh. Hlavně z důvodu skvělého vylíčení charakteristik hlavních hrdinů - mladá žokejka, která díky otci ví, co jsou tajné služby státu, a mladý agent - který je na vrcholu a přesto cítí, že je duševně vyčerpaný. Je to střet dvou silných osobností, každý se tak trochu obává života v tom světě toho druhého. Ale nakonec se rozhodnou a prožijí pár společných chvil, než je má očekávaná budoucnost zas rozdělit.
A jak to doopravdy dopadlo? Tak to nebudu prozrazovat.
Jen povím toto - opravdu stojí za to si to přečíst.

sabca
08.07.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ale co mi na ní vadilo byla gramatika. Jinak jako na odreagování dobrý.

jaja10
15.06.2014 2 z 5

Taky jsem se jaksi do toho nemohla začíst. Musela jsem přeskakovat řádky a občas i půl stránky a vlastně jsem o nic nepřišla. Bylo to zbytečně zdlouhavé, tentokrát mě kniha do "Lowellky" nezaujala tak, jak její jiné romány.

helenkan
28.05.2014 2 z 5

Skoro až do poloviny jsem se nemohla do příběhu pořádně začíst.Zdálo se mi to moc zdlouhavé a nudné.A zaujalo mě to až ke konci.

Linu
03.05.2014 5 z 5

Pěkná, oddechová, romantická knížka. Nejvíc se mi líbil ten konec... :-)

Evaevelína
10.07.2013 3 z 5

na knihu jsem se těšila,ale vydání v češtině, je někde pěkně otravné gramatikou či překlepy.Jak se toto může stát, to už nikdo po přeložení knihu nekontroluje..?

soltera
11.05.2013 5 z 5

Veľmi sa mi páčila táto kniha. Dobre sa čítala, lebo obsahovala všetko, čo od knihy, ktorá ma má pobaviť očakávam. Rozhodne by som ju nenazvala nudnou. Je to kniha o tom, čo všetci pociťujeme ...nenaplnenosť, kým nestretneme spriaznenú dušu. A o tom, že ak náhodou stretneme niekoho, koho sme už ani nedúfali stretnúť, tak si zakladať na morálke, zásadách, logike, alebo tom, "že jak já teď vypadám" je smiešne. Prevalcuje nás to...A o tomto napísala E.Lowell veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom. Doporučujem ju prečítať každému, kto sa chce pri dobrej knihe pobaviť bez moralizovania a kritizovania.

modranka
09.10.2012 2 z 5

Už som si zvykla, že u Elizabeth Lowellovej nájdem v každej knihe nejakú nelogickú nezrovnalosť, ale v tejto knihe ma dostala nielen nelogickosť ale aj nuda. No veď uvážte: najlepší agent je nasadený do akcie strážiť osobu a hneď prvý deň ako sa s uvedenou osobou zoznámi, jej zavesí na nos všetky utajené veci a ona vyrapoce podrobnosti o seba a otcovi. Veď to je kravina. Navyše ju takmer "prekotil" priamo na dostihovej dráhe... viem, môžete namietať, že medzi nimi prebleskla iskra,... ale preboha, musela autorka naozaj zvoliť také voľné mravy? Prečo nám čitateľom nenechala priestor na trochu vzrušenia a napätia čo a ako? A k tej nude. Dialógy boli predvídateľné, obyčajné, nudné. Na čo bola scéna z reštaurácie ako si objednávajú jedlá a ako im čiašnik prinesie menu a podobné zbytočnosti. Potom na samotnú zápletku a napínavú scénu zostane málo priestoru. Dávam len 2 hviezdičky, lebo autorka vie napísať aj lepšie príbehy.

Agáta
30.11.-0001