Letní vzplanutí

Letní vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107901/bmid_letni-vzplanuti-kcO-107901.jpg 4 67 16

Ve své nové knize vypráví autorka příběh šestnáctiletá Valérie, která právě končí druhý ročník gymnázia a před ní jsou velmi nelákavé vyhlídky na prázdniny. Dovolená s rodiči, potom tábor se starou partou, prostě nic, co by alespoň trošku zavánělo dobrodružstvím. A i když má Valérie pocit, že to letošní léto bude zaručeně ztracené, odjezd na tábor jí obrátí život vzhůru nohama. Potká spoustu nových lidí a zažije netušená dobrodružství, která kalí jen nepříjemné nedorozumění s nejlepším přítelem Radkem…... celý text

pogmanka
23.03.2024 5 z 5

Knížky od autorky jsou prostě skvělé oddechovky. Miluju tu atmosféru, jsou napsané s citem a já se vždycky vrátím do těch let. Moc pěkné.

Ctenaricek4
10.01.2024 3 z 5

Tak toto byla hezká oddechovka. Návrat do mladších let, do prostředí letního tábora. Kniha se četla lehce a jen nerada jsem jí odkládala.
Jediná věc, která mě zde rušila, a bohužel se s ní setkávám dost často, je věk a smýšlení těch malých sedmiletých dětí. V tomto případě hlavně postava malého "Američana". Sama jsem matka chlapce a prostě vím, že tak jak se vyjadřovalo toto malé dítě, tak se prostě sedmiletí nevyjadřují...pokud to ovšem nejsou skrytí géniové. Vím, že je to pouze postava vedlejší, ale zkrátka, mě to trochu rušilo.
Nicméně, toto byla první kniha, kterou jsem od autorky četla, a určitě ne poslední. Čas od času je moc hezké vrátit se do těchto let. :)

Erika017
24.07.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je to příjemná letní oddychovka. Líbilo se mi jak prostředí, tak postavy, nicméně musím říct, že už si na to připadám poměrně stará (a to je mi 16), ale nemyslím si, že to bude jenom mnou. Měla jsem totiž problém hlavně se stylem psaní. Zdálo se mi, jakoby se autorka snažila o nenucenost a vyjadřování teenagerů v této době, což se mi ale bohužel zdálo až příliš nucené a poměrně klišé (např. zrádné slzy, tutově, splavená Lucka,..). A na některé slovní obraty, které byly v této knížce, jsem si vzpomněla z předchozích knih. Ale i tak se mi kniha líbila a myslím, že splnila svůj účel 3,5-4*/5*

SleepyAllDay
18.07.2023 4 z 5

Letní oddychovka, která mě vzala zpět do mých náctiletých let, kdy jsem podobné knihy hltala ve velkém :)

jitka_dankova
31.05.2023 3 z 5

Letní oddychová romantika z prostředí českého tábora. Knížka znovu vyšla po 15 letech (a naštěstí i jako ebook pro čtečky) a já si ji prostě musela koupit, abych měla přečtené všechny knížky této autorky. Navíc téma, kdy se do sebe najednou zakoukají dva přátelé, bylo milé, i to nedospělé chování šestnáctileté holky, která si dělá problémy tam, kde vlastně ani moc nejsou a není schopná je rozřešit a vykomunikovat. Jen mi poněkud nesedla ta příliš poklidná atmosféra a spousta odboček. Přiznám se, že jsem odstavce krapet přeskakovala a bohužel, i když mám autorku ráda a její styl psaní mi sedí, tak tahle knížka mne nudila.
Těžko říct, co může knížka přinést dnešním mladým slečnám a jestli by je mohla bavit, já už dávno cílová skupina nejsem. Tak trochu předpokládám, že po ní spíš sáhnou starší ženy, které trávily mládí jako instruktorky na táborech, kvůli nějaké nostalgii.

Ella161
05.01.2023 5 z 5

Pokud tohle autorka čte, tak Vás fakt miluju!! Což píšu snad po páté, ale já si nemohu pomoc!! Díky ní jsem se zase vrátila do dětských let a zavzpomínala, jak jsem se na táboře měla dobře. Díky ní mám opravdu chuť v létě na nějaký tábor jako vedoucí jet. Na tyhle léta mám ty nejlepší vzpomínky a opět-díky autorce-se mi vybavily i vzpomínky, na které jsem už tak trochu zapomněla. Ten čas fakt strašně rychle letí a já bych dala cokoliv za to, kdybych alespoň na jedno léto mohla být opět dítě a celé tohle si prožít znovu.

Celý ten příběh se mi moc líbil! Popis prostředí úplně skvělý, dokázala jsem si krásně představit, jak to tam vypadá. Měla jsem to úplně před očima. Postavy opět skvělé! Val byla správná holka svého věku, která prožívala svou první opravdovou lásku. Tak trochu trhlá, ale hlavně vtipná holka. Její kamarádky totéž, ony se k sobě všechny tři tak krásně hodily a jejich přátelství jim může kdekdo závidět. Moc se mi i líbilo to, že ačkoliv netrávily prázdniny spolu, tak si furt psaly (což většinou bylo u konce kapitoly). Tom, Val brácha, byl též úžasný! Moc se mi líbilo, jaký spolu ti dva měli vztah. Tedy kamarádský a rádi spolu trávili čas. No a Radek byl dokonalost sama. Kdo by prostě nechtěl tak hodného kluka?

Příběh všem doporučuji. Měla jsem pocit, že jsem tam byla s nimi a moc mě mrzí, že tenhle svět musím opustit. A i když si knihu přečtu znovu, tak to prostě nebude to stejné. Navíc se mi líbilo i to české prostředí, tak nějak ten příběh pro mě byl o to uvěřitelnější a reálnější.

Mistylady
07.12.2022 4 z 5

Ach. Tohle se tak krásně četlo.
Díky za možnost být zase jednou puberťačka, znovu prožívat první lásku, první pusu, první zklamání a bolest. Soutěžit s dětmi v táborových hrách a večer s nimi sedět u ohně, poslouchat tklivé zvuky kytary a zpívat táborové písně.
Kniha měla úplně všechno. Záporného a kladného hrdinu, protivné zlé holky a taky úžasné malé dětičky, nadšené táborem a vším s ním spojeným.
Když sahám po knize od této autorky tak vím, že nebudu zklamaná.

Knihomolka97
23.08.2021 5 z 5

Nikdy jsem na žádném táboře nebyla, a proto mám asi tak ráda knížky z tohoto prostředí.
I když už nejsem cílová skupina, tak mě tyto knížky pořád baví.
Val i Radka už jsem znala z knihy Tanec v srdci, věděla jsem, že jsou spolu a zajímalo mě, jak se vlastně dali dohromady.
Byl to opět krásný, milý, vtipný příběh. Radek byl hrozně fajn kluk a Val tvrdohlavá jako mezek. Ale skvěle k sobě pasovali, co si budem.. :D
4,5⭐/5⭐

lidus1941
03.08.2019

Nemáte někdo knihu v pdf? Kdyžtak mi ji posleze na adresu LudmilaaHejlova@seznam.cz

Bezzubka
07.04.2019 5 z 5

A tohle je kniha, kterou miluju. Čtu ji znova a znova a mám pocit, že mě nikdy nepřestane bavit...

knihovniceS
12.10.2018 3 z 5

Právě jsem dočetla a jsem docela zklamaná. Chyběl tomu spád, možná trochu humoru či trochu napětí, jaké na letních táborech bývá. Asi jsem čekala víc - možná je to i věkem, za nás to bývalo na letních táborech jiné ...

laura
18.08.2017 5 z 5

Moje srdcovka. Knížka, kterou jsem četla už třikrát, a pořád mě neomrzela. Ačkoli tak úplně nejsem ve věkové rovině, jíž je určena, stejně jí zůstanu věrná...

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Nádherná, velice čtivá a přiměřeně romantická knížka. Mohu jen doporučit!

bookworm_plants
05.10.2016 5 z 5

Pěkná romantická knížka, líbila se mi.
Taková oddychovka z knihovny, prvně jsem jí moc nadějí nedávala ale, pak mě mile překvapila :)

Ivy
28.11.2014 4 z 5

Je vtipné, že i po letech co jsem knihu četla si dokážu vzpomenout, co se mi na ní nejvíc líbilo (vtipné protože mnohdy večer ani nevím, co jsem měla k snídani). Takže to na, co si vzpomínám je ta krásná romantická scéna, kdy se schovávají v přírodě před bouřkou a on ji chrání svým tělem. Jistěže, teď si říkáte nic moc, já to s odstupem těch let taky vidím jinak, ale tehdy to byla to romantika :3.

1v8na
21.08.2014 5 z 5

Kniha patří mezi oddechovou četbu, ale i tak se mi velmi líbí ten tábor.