Letní sídlo manželů Benešových

Letní sídlo manželů Benešových https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413018/mid_letni-sidlo-manzelu-benesovych-jeh-413018.jpg 4 3 3

Obrazová publikace sestavená z dobových snímků, převážně ze 30. a 60. let, a ze záběrů pořízených přibližně ze stejného místa či úhlu v letech 2012 až 2013. Porovnání snímků z odlišného časového úseku demonstruje citlivě rozvrženou výsadbu dřevin a propojení vily s okolní přírodou.

milamarus
milamarus
06.09.2022 3 z 5

Po velkoformátové a velmi povedené knize “Edvard Beneš v Sezimově Ústí“, která vyšla v roce 2004, se pan Kolář rozhodl toto téma otevřít ještě dvakrát. První knihu nazval “Vila Hany a Edvarda Benešových“, druhou “Letní sídlo manželů Benešových“. Včera jsem je měla obě v ruce, a když to hodně zkrátím, dobře se doplňují, samostatně k nim mám výhrady. Tu chybí text, tam zase ty pěkné fotografie Zdeňka Prchlíka (*1961), u nichž může člověk srovnat minulost s přítomností… takže, ať to zní jakkoli nevděčně, nejlíp kdyby se smrskly do jedné, do nepatrných osmdesáti stránek, to by bylo fajn. Pak by se z nich stal konkurent jejich starší sestřičky a skutečně representativní kniha reprezentačních prostor. // Přidávám štítky.

hapac
hapac
04.12.2019 5 z 5

Publikace zakoupená přímo na místě, takže vlastně vzpomínka na příjemnou návštěvu vily v Sezimově Ústí.

Hani77
Hani77
06.10.2019 5 z 5

Knížečka je tvořena zajímavými dobovými a současnými fotkami pro srovnání. Veškeré informace jsou shrnuty na 4 stranách, jinak jsou zde pouze fotografie s popiskami, ale je to moc hezky udělané, krásná vzpomínka na návštěvu vily.

Edvard Beneš, 1884-1948 domy, vily, rezidence Sezimovo Ústí

Michal Kolář