Letní něžnosti

Letní něžnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122/bmid_letni-neznosti-WIL-122.jpg 4 392 26

Gymnazistka Simona je opakem své samotářské sestry Kamily. Zatímco ta se utápí v depresích způsobených nepřijetím na žádnou z vysněných vysokých škol, mladší a extrovertní Simona si užívá léta plnými doušky. Ráda tancuje, chodí do společnosti, ráda se baví, má kolem sebe kamarádky i spoustu kluků. Vůbec nevadí, že prázdniny kromě pár dní strávených na rockovém festivalu tráví pracovně – brigádničí celé léto. A není to léto ledajaké – pro Simonu zlomové, nabité událostmi, zážitky a především láskou, pro Kamilu pak přímo osudové. Ačkoli jsou sestry povahově rozdílné, jedno mají společné – chtějí milovat a být milovány, přestože jejich představy o lásce se různí. Nový román vypráví o hledání a nalezení, vzletech i pádech, touhách a snech, poznání i zasvěcení, a také o tom, že láska umí být něžná i krutá zároveň.... celý text

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Knihy od Lenky mě doprovázely určité období mých školních let, protože u nás na škole je četla každá holka. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně. Po nějaké době, už mi příběhy přišly stejné, jen jiné místo, jiné postavy. Ale princip vždy stejný.

Janča1532
15.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Hezká kniha.Dobře se četla.Kazim se nesmířil s tím,co celou dobu dělal jiným slečnám,který měl na čtrnáct dní a dost.Najednou mu Simona provede,to co on dělal celou dobu.S tím se nechce smířit a chce se mstít přes její sestru.Nakonec to dopadne tak,že jeho sestra otěhotní,s čím nepočítal.

Ana72154
08.09.2021 2 z 5

Chování Simony a Kamily ponechám bez komentáře. Děj se mi zdál nedokončený.

jsemknihomolka
23.03.2021 4 z 5

Kniha na jedno přečtení , doporučuji .

Aknel26
21.08.2019 1 z 5

Myslím, že o tom, jak mě tento román zaujal, svědčí hlavně to, že jsem si zapamatovala příběh sestry hlavní hrdinky (mimochodem dost ujetý), a nikoli její vlastní osudy. A pořád přemýšlím, jestli to byla právě Simona, kdo na sebe prozradil, že jí holuby z nosu... Asi se k této knížce budu muset ještě vrátit! :-D

Pája699
27.05.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek. Když si těď vybavím nějaké scény, tak se musím prostě zase smát :-) jen je trošku škoda, že konec je takový nedokončený, ale jinak super.

Leona91
09.03.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih od autorky. Simona je sympatická hrdinka. Škoda, že kniha nemá pokračování. Dle mého názoru by si ho velmi zajímala. Konec byl šokující. Chtěla bych vědět, jak to dopadlo mezi Simčou a Kazimem, protože bych jim velmi přála, aby byli spolu. No a taktéž bych uvítala informace jak dopadlo těhotenství Kamily

JancaMia
20.12.2018 5 z 5

Ŕízné , jen nedokončené .. snad se to někdy dozvíme ..

Merlinit
29.10.2018 2 z 5

Pitomoučké, ale čtivé.

zsykorova
30.07.2017 4 z 5

Velmi krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout:)

makushenka
08.01.2017 2 z 5

Literární brak jako bič. Nedávám tomu odpad, protože to bylo vcelku čtivé a oproti Padesáti odstínům šedi na lepší úrovni (srovnávám to, protože je to taky brak). Každopádně chování postav je naprosto příšerné, neumím si představit, že by se takhle někdo choval a byl tak vygumovaný... ani v pubertě.

MíšaK.
24.08.2016 4 z 5

SPOILER!
Fakt skvělá knížka. Zase jsem narazila na jednu, co mě dokázala rozbrečet. Děj byl opět nádherně napsaný, měl spád a nikdy jsem se nenudila. Ze začátku jsem Kazima neměla vůbec ráda. Zmínka o Vandě z Náhradního prince byla suprová a konečně se jí to nějak vymstilo. Zajimavé jak se i takoví dokaři dokáží polepšit. Kazima jsem začala mít ráda asi od scény v kuchyni. Pochopila jsem, že to myslí vážně. Pak když to Simoně s Romanem přestalo klapat, jsem ji litovala. Vím, jak se musela cítit s lidmi, se kterými si nemá vůbec, co říct. Když Kamila zjistila, že je těhotná, dostalo mě to. No a při poslední scéně s Kazimem? To mě dostalo, strašně jsem si přála, aby byli spolu. I za cenu toho, že se bude Kamila dál utápět v depresích. Jo, je to asi hodně necitlivé. Konečný ctitel? Tuto scénu bych opravdu vynechala. Ať se tam sakra neplete ještě někdo další! Myslím si, že tato knížka by stála za pokračování. Je tam spousta věcí neukončeno a je toho opravdu hodně na to, abych si to mohla domyslet. Tak ze prvé asi Kamila. Její dítě a to, jak se zachoval Kazim. Pak Stela by mě taky docela zajímala. V neposlední řadě i Andy, jestlipak se vzdala svých předsevzetí o užívání a starších klucích? A hlavně bych ráda věděla jak to dopadlo se Simčou.

Ann98
30.07.2016 5 z 5

Musím připustit, že to byla suprová knížka. Má spád a říz, vážně skvělý! Ze začátku mi byla Kazimova postava nesympatická, ale pak jsem ho i docela litovala. Moc se mu to s tou pomstou nevyvedlo. Odskákala to chudák Kamila, kterou stejně nemiloval. Roman se Simonou se k sobě absolutně nehodili, byli dost odlišní a každý měl jiné zájmy. Simča nakonec pochopila, komu patří její srdce, ale to už bylo dost pozdě něco s tím udělat.

Sabka123
14.08.2015 5 z 5

Mně se kniha líbila, je pravda, že má lepší knihy, ale i tato se četla rychle. Opět jsem ji ohodnotila 5 hvězdičkami a opět nemám co vytknout.

ptavichripkaa
08.11.2014 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a patří mezi moje srdcovky. Kazima je mi na konci líto, ale zavařil si to sám.

sarias13
22.09.2014

Skvělá knížka ale já bych toho kazima uškrtila za to co dělal

nikinikiniki
08.08.2014 3 z 5

Celkem dobrý a poutavý příběh, ale její sestra Kamila mě tedy neuvěřitelně štvala těmi depkami, pak taky nalítla prvními frajerovi na špek, a Simona... prostě střívko, no. Dávám 3 hvězdy. Lenka má mnohem lepší knihy než je tato! ;)

1v8na
05.08.2014 5 z 5

Pekný příběh, ostatně jako všechny knížky od Lenky :-)

bibi 24
03.08.2014

Pěkná kniha, ale ráda bych věděla jak to s Kamilou a Kazimem dopadlo.
Škoda, že tam o Kamče moc napsáno nebylo, vlastně skoro jen
na začátku a na konci. Roman se podle ně choval dost blbě.

Bet
25.10.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla jsem ráda že se tam objevil Kazim, bylo to milé překvapení :)
na Romanovi mi vadilo jeho chování, ale i tak zajímaví příběh.