Kavárnička na pobřeží

Kavárnička na pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391564/bmid_kavarnicka-na-pobrezi-nxY-391564.png 4 192 53

Letní kuchyně série

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Musí proto opustit hektický život v Londýně plném světel, což je pro ni velmi náročný úkol. Ani pohled na jasně modré moře ji příliš netěší. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Pustí se do generálního úklidu kuchyně a při něm objeví maminčinu sbírku receptů a začne podle nich vařit. Postupně se stále víc sbližuje se svou rodinou a přítelkyní z dětství Lornou, která tu pracuje jako učitelka v místní škole. No a samozřejmě jsou tu i bájná stvoření selkie, která se vyskytují ve skotském folkloru i na severských ostrovech. Žijí jako tuleni v moři, ale když si svléknou kůži, stávají se lidmi na pevnině. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Cafe by the Sea , 2017

astroweb
06.02.2024 3 z 5

No, konečně jsem dočetl i s přestávkami. Opakuji, že nejlepší pro mě jsou autorčiny knihy, které jsou o knížkách.

MartaPear
14.01.2024 4 z 5

Oddechové čtení pro chvíle oddechu, ať už na dovolené nebo po náročnějším dnu. Opět pohodový dívčí (ženský...) román se všemi atributy, ale ke knize se lze vracet a otevřít jí kdekoliv a pořád je to fajn.

irena8302
16.10.2023 5 z 5

Autorka nezklamala. Pohodové a nenáročné čtení na dlouhé večery. Nemusí se u knížky moc přemýšlet,jen se nechat unášet romantikou.

Nuny
06.10.2023 3 z 5

Potřebovala jsem nějakou opravdu jednoduchou četbu a to Kavárnička splňuje. Bylo to celé takové milé. Jednou mě autorka překvapila, takže za to má určitě hvězdičku. Jen si říkám, jestli bylo nutné tolikrát zmiňovat, jak má Flora jemnou, světlou a hebkou pleť a jak chudák Joel opravdu nebude s nikým navazovat kontakty, protože má opravdu těžký osud.
Ale chápu, stránky je někdy třeba něčím vyplnit.
Za mě krásné tři hvězdičky a zkusím druhý díl.

ladyfromskye
31.12.2022 4 z 5

Na tuhle knížku mě nalákalo jisté tušení, že by se mohlo jednat o stejně inteligentní romány, jaké píše Julie Caplin. A taky pěkná obálka dýchající pohodou. Skutečně jsem se nemýlila, jedná se o pěkný romantický příběh, jaký si čas od času potřebuji vychutnat, když už v reálném světě padám únavou, nicméně "Kavárničce na pobřeží" do dokonalosti série "Romantické útěky" ještě leccos chybí. Ale já věřím, že se to dá docela snadno napravit, takže už se těším na další díl. A určitě si přečtu i jiné knihy autorky, doma už na mě čeká třeba Pojízdný krámek snů.

Aaloha
08.08.2022 3 z 5

Nenáročné letní čtení, ale takový průměr. Od autorky jsem četla daleko lepší. Zkusím i druhý díl. Postavy na mě působily spíš negativně, nikoho jsem si neoblíbila.

Nildon2022
27.02.2022 3 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda, obzvláště ty dvě (zatím) poslední (série Skotské knihkupectví). Tady ovšem volím pouze 3 hvězdičky a knihu bych zařadila mezi její slabší dílo. Zkusím ale i druhý díl, mám nějakou představu, tak jsem zvědavá, jestli se alespoň v něčem shodnu s autorkou v následujícím díle :)

zimka.r
27.02.2022 5 z 5

1. Báječný krámek s čokoládou, 2. Kavárnička na pobřeží....krásný příběh s romantikou, trochou tajemna či záhad, velmi zajímavým prostředím, asi si hned půjčím i druhý díl :)

mil
24.02.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Prostě hezký příběh. Prostředí ostrova (i když vymyšleného) je tak krásně popsáno, že jsem se tam při čtení chtěla přenést a vše vidět. Ve skutečnosti na takovýchto ostrovech musí být velice těžký život, takže raději zůstanu ve svém milovaném Českém středohoří.

le21nka
20.02.2022 4 z 5

Romantický příběh pro chvíle pohody. Děj se dá předvídat, ale to vůbec nevadí.

cukrovka
11.02.2022 2 z 5

Moc mě to nezaujalo. Začátek se dost táhl a vůbec jsem nerozuměla o čem to je. Postupně se příběh trochu rozjel, ale přišlo mi to dost nudné a nezajímavé.

sonalana
30.01.2022 4 z 5

Prvních 100 stran se mi táhlo. Na začátku se rozehraje nějaký děj a až někdy na straně 150 se začne vyvíjet. Rozjezd se mi zdál velmi dlouhý, ale nakonec to vzalo správný spád a kniha mě začala velmi bavit. Líbí se mi kombinace práce, podnikání, vytváření něčeho nového a také trochu milostného románu. Trochu bych ubrala dlouhých popisů počasí, chvílemi jsem myslela, že čtu jen o něm. Nakonec to byl ale moc fajn román, jdu hned začít číst druhý díl.

pip11
17.12.2021 5 z 5

Flora nedobrovolně odjíždí z Londýna na rodný ostrov, kde má pracovní záležitost. Postupně, i přes nevoli usedlíků, se začíná její pobyt obracet k lepšímu… S přibývajícími stránkami je příběh lepší a poutavější. Také zde byla krásně vykreslená příroda spolu s počasím, a to mě nadchlo. Kniha mi pěkně sedla a hned se pouštím do pokračování.

knihovniceS
03.12.2021 3 z 5

Knihy Jenny Colganové mám ráda. Těšila jsem se na sérii Letní kuchyně, ale první díl Kavárnička na pobřeží mě docela zklamal. Oproti sérii Skotské knihkupectví, ten příběh se mi moc líbil, se Kavárnička neskutečně táhla a nemohla jsem zabrat, po 20 min. mi padala víčka, odkládala jsem knihu na zítra. Dočetla jsem ... Teď jsem zvědavá na druhý díl, třeba bude lepší. Prvnímu dílu dávám 3 hvězdy hlavně za líčení krásné přírody.

Riccia
23.11.2021 4 z 5

Když jsem po pěkné knížce Vysněná kavárna na zámku od Caroline Roberts potkala v knihovně tuhle Kavárničku na pobřeží, byla jsem zvědavá, jak moc se podobnost názvů odrazí v podobnosti/nepodobnosti příběhu. Prostředí bylo jiné, postavy byly jiné, ale určitá "autorská finta" byla hodně podobná a v závěru byla v obou případech nabídka několika receptů. Každopádně co měla tato kniha specifické, byly popisy krásné skotské přírody a nenápadné exkurze do místních pověstí, bájí a tradic. A když navíc zapátráte na internetu, můžete se i pokochat pohledem na tradiční národní tance, o kterých je v knížce také řeč :-)

Freedomova
11.11.2021 5 z 5

Miluji kávu, takže jsem si tuhle knihu půjčila v knihovně proto, že se mi moc líbil její název a popis slibující "hřejivý a okouzlující příběh". A přesně taková knížka je - uklidňující, pohodová, hřejivá, domácká a s milým romantickým příběhem uprostřed úchvatně barvitě popsané přírody. Prostě antistresové klidné čtení do neklidné doby :) Doporučuji všem, kdo chtějí alespoň na chvilku odjet na dovolenou od svých starostí.

Tesset
03.10.2021 3 z 5

Za mě to byla celkem nuda. Příběh jako takový asi jako u klasické romantické oddechovky, ale strašně se táhl. Některé dialogy mi přišly dost nesmyslné a hádky sourozenců naprosto malicherné a v podstatě o ničem. Chyběl mi tam hlavně humor a vtip. Plus ale dávám za recepty na konci. Za mě na jedno přečtení. Vracet se k tomu nikdy nebudu.

Nikychlupova
22.09.2021 4 z 5

Oddechové čtení na volné chvíle. Příběh nebyl špatný. Moc jsem si oblíbila to městečko, a ten popis. Dávám čtyři hvězdičky a pokračují ve čtení druhým dílem.

tess.de.veles
21.06.2021 2 z 5

Nejprve jsem omylem četla druhý díl.... a pak až tento....Musím bohužel říct, že tento díl mě tedy moc nebavil....A tak dvě hvězdičky...

kotatkoz
23.05.2021 4 z 5

Typická Jenny Colgan - hlavní hrdinka, která od základu změní svůj život, objeví se i nějaký ten kostlivec z minulosti, nezbytný výběr ze dvou mužů (kdy oba jsou vykresleni jako Pan Božský, a přitom by nemohli být rozdílnější), perfektní popis ostrovního života a prostředí "někde na konci světa"... jen tahle její kniha je snad vůbec nejsladší, žádná zbytečná zamotanost, prostě krásná jednoduchá romanťárna :)