Letní dny a noci

12 prázdninových políbení. Možná za to můžou ty dlouhé a líné dny, nebo je to možná to teplo, co lidi dohání k šílenství. Ať tak či tak, léto je tím správným časem na lásku. Letní dny a noci vám přináší 12 kouzelných prázdninových políbení od těch nejznámějších young adult autorů. Vytáhněte svou plážovou stoličku a nasaďte si sluneční brýle, máte před sebou dvanáct příběhů, ze kterých sálá letní nálada a do kterých se zamilujete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335311/letni-dny-a-noci-12-prazdninovych-p-xkg-335311.jpg 3.255
Originální název:

Summer Days and Summer Nights: Twelve Love Stories (2016)

Žánr:
Povídky, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
Anna 13
01. července

Těšila jsem se, že se naladím na atmosféru léta s povídkami z Young Adult žánru, který miluju. Nečetla jsem povídky ze stejné edice na zimu - ty si opravdu nechávám na období Vánoc.

Tato knížka ale opravdu není dobrá. :( Je tu pár příběhů, které opravdu stojí za přečtení, ale je v podstatě úplně jedno, jestli je budete číst v létě či nikoliv, s létem souvisí pramálo.

Líbilo se mi, že se v povídkách vyskytovalo poměrně dost homosexuálních párů - líbí se mi, že se to již v naší generaci bere téměř jako samozřejmost a normálnost - ty povídky se nesnaží upozornit na to, že tito lidé jsou stále normální lidé, ale zkrátka jsou tu kluci, kteří se do sebe zamilovali a nikdo neřeší pohlaví.

Překvapil mě výskyt jakýchsi sci-fi a fantasy povídek. Nečekala jsem, že by se tu mohly tyto žánry vyskytnout. Nebyly špatné - na to, že to zrovna moc nemusím.

V knize je největším lákadlem asi Veronica Rothová - autorka série Divergence. Jinak autory neznám a jejich tvorba mě rozhodně nepřesvědčila o tom, že by měli působit na scéně Young Adult autorů.

Povídky, které opravdu stojí za to:
Hlava, šupiny, jazyk, ocas
Suvenýry
Setrvačnost
Konec lásky

Spoiler: K Poslední bitvě v Krváku - povídka by byla opravdovým a velmi dobrým hororem, kdyby nebyla tak překombinovaná a kdyby se hrdinové chovali jako normální teenageři, které překvapí, když se z kina vyvalí banda zombíků - ne, že budou bojovat jako Supermani a pak odkráčí do nejbližšího fastfoodu tak, jako by právě neunikli bolestivé smrti... :( Škoda.

Anne Leyyd
23. června

Viděno vcelku a s odstupem, dopadly u mě Letní dny a noci hůře, než 12 zimních políbení. A přitom zde bylo TOLIK nadějných autorů. Takže pro mě za přečtení a čas stály pouze podvídky od S. Perkinsové, J. E. Smithové a Jona Skovrona. Publikace mě zklamala, ačkoliv uznávám, že grafické zpracování bylo působivé. Vnitřek ale zachránit nemohlo.

Letní dny a noci ode mě získávají 3 *

heliiinka
28. května

Neskutečné zklamání. Od autorů skvělých knih jsem čekala rozhodně více. Po většině povídek jsem si řekla: "What?! Proč takhle plýtvám svým časem?"
Není to čtivé, je to předvídatelné a ničím to nezaujme. Už teď těsně po dočtení bych ani nebyla schopna vyjmenovat všechny povídky.
Mezi né úplnou nudu bych zařadila kousek od Johna Skovrona a Jennifer Smith. Jinak fakt nečtěte.

Žožik
02. dubna

Stejně jako v předchozí knížce tu byly dobré i špatné příběhy. Až na to že v předchozí převažovaly ty dobré a tady ty špatné. Z těch dobrých stojí za zmínku příběh od V. Rothové, L. Grossmana a samozřejmě S. Perkinsové. Ze zbylých příběhů je tam pár průměrných ale taky pár hodně špatných.

lenka608
24. února

Tak z téhle knížky mám rozporuplný dojem. Některé povídky dobré, některé skvělé a některé... u kterých jsem se zmohla jen na "co to sakra?!". Pár povídek bych označila za literární brak, tak 1/3 byla dobře čtivá. Asi to stojí za přečtení ale knihu bych si nikdy nekoupila.

Etule
26. ledna

Tak tohle byla opravdu velká dřina... Ze zimní "varianty" jsem byla nadšená a přečetla ji na jeden zátah. Tady se to ukázalo jako obrovský problém. Prakticky okamžitě po přečtení jsem u většiny povídek zapomněla o čem vlastně byly.
Nejvíce mi v paměti utkvěla jediná a to od Jennifer E. Smith. A překvapila mě Cassandra Clare, jejíž Lovci stínů si mě vůbec nezískaly, ale povídka od ní byla celkem milá. Přesto převažují povídky, které se mi nelíbily. Škoda.

Clarrisa
13.10.2017

Některé povídky se mi opravdu líbily, a kdybych měla hodnotit jen povedené povídky, dala bych 5*, jenže hodnotím celý obsah knihy a s ním i doopravdy nepovedené, u nichž mě až udivovalo, jak je tam mohla Stephanie zakomponovat! Doporučuju přečíst jen některé z nich, aby vám nezkazily dojem z knížky, třeba povídku Zbrusunová atrakce.

beatricestone
24.09.2017

Tuto knihu jsem četla na dovolené a možná, že i to ovlivnilo moje hodnocení. Ačkoli se mi nelíbila tolik, jako Dárek z pravé lásky, rozhodně doporučuji si jí přečíst, pokud máte náladu na oddechové čtení, které vás dokáže rozesmát i rozplakat :). Povídkami, které se mi nejvíce líbily jsou Hlava, šupiny jazyk ocas, Za devadesát minut zabočte na sever. Povídky, které mě nejvíc bavily jsou Zbrusunová atrakce, Poslední bitva v Krváku a Milostný labyrint (od kterého jsem toho vzhledem k názvu moc nečekala). Povídkou, která by mi v knize vůbec nechyběla je Zvrácená rozkoš...

Tereziee
23.09.2017

Tato knížka byl jeden velký omyl. Čekala jsem od toho mnohem, mnohem víc. Knížku jsem četla ve volných chvílích ale některé příběhy neměly ani hlavu a patu. Spíše jsem ji prolistovala než přečetla. Hvězdičky dávám za hezkou obálku a grafické zpracování.

sakyvanity
14.09.2017

Kniha se prakticky nedá hodnotit jako celek, protože každá povídka byla něčím jedinečná. Povídky rozepisovat nebudu, jen ohodnotím.

Hlava, šupiny, jazyk, ocas - 3,5*
Konec lásky - 3*
Poslední bitva v krváku - 3*
Zvrácená rozkoš - 2*
Za devadesát minut zabočte na sever - 4,5*
Suvenýry - 4*
Setrvačnost - 4,5*
Milostný labyrint - 5*
Hodně štěstí a na shledanou - 4*
Zbrusu nová atrakce - 5*
Tisíc způsobů, jak by se to všechno mohlo pokazit - 5*
Mapa perfektních maličkostí - 5*
Ani jedna ze "slabších" povídek mě vyloženě nenudila a tato sbírka dle mého stojí za přečtení.

kalinkacz
03.09.2017

Po sbírce Dárku z pravé lásky, který mě opravdu naladil na Vánoce, jsme doufala, že to samé se podaří další sbírce, tentokrát v období léta... Bohužel mě kniha zklamala na plné čáře, přesvědčila mě o tom, že slavná jména autorů na obálce nemusí vždy zaručovat úspěch... Některé povídky byly absolutně o ničem a podle mě i nesmyslné... Líbily se mis nad jen 2 a i na těch bych byla schopná jmenovat pár negativ... Jaká škoda...

Alice_E
30.08.2017

Tak tahle kniha me bohuzel hodne zklamala.. Ze vsech povidek se mi opravdu libily tak dve. Zbytek jsem docetla ciste z donuceni, aby se nereklo.

muchomurka
30.08.2017

Knížka se mi celkem líbila, i když ta s vánočními povídkami byla lepší. Některé povídky byly zbytečně dlouhé, některé by si zasloužily více prostoru - nejlépe celou knihu. Ale celkový pocit je, že to bylo nemastné neslané. Ale jako letní čtení u vody to bylo fajn.

EE
29.08.2017

Čekala jsem oddychové povídky na léto, ale chytily mě tak tři nebo čtyři. Ostatním jsem fakt nerozuměla nebo jsem musela v půlce zanechat čtení a přeskočit protože jsem se absolutně nezačetla. Takže celkově velké zklamání, bez této knihy bych se fakt obešla.

Sofi2912
27.08.2017

Trvalo mi celkem dlouho než jsem tuto knihu přečetla. Některé povídky se mi hodně líbily a jiné jsem vůbec nechápala. Oproti Dárku z pravé lásky hodnotím jen 3 hvězdičkami z 5.
Hlava, šupiny, jazyk, ocas – 1/5
Konec lásky – 4/5
Poslední bitva v krváku – 3/5
Zvrácená rozkoš – 4/5
Za devadesát minut zabočte na sever – 5/5
Suvenýry – 4/5
Setrvačnost – 4/5
Milostný labyrint – 1/5 (nedočetla jsem ji)
Hodně štěstí na shledanou – 4,5/5
Zbrusu nová atrakce – 4/5
Tisíc způsobů, jak by se to všechno mohlo pokazit – 4/5
Mapa perfektních maličkostí – 5/5

Dixxxie
19.08.2017

Na tuto knížku plnou povídek jsem se těšila, některé povídky jsou hodně povedené a některé mé hrozně nudily nebo je absolutně nechápu.

5* - Za devadesát minut zabočte na sever, Milostný labyrint, Zbrusu nová atrakce, Setrvačnost

4* - Konec lásky, 1000 způsobů jak by se to všechno mohlo pokazit, Hlava, šupiny, jazyk, ocas

3* - Hodně štěstí a nashledanou, Mapa perfektních maličkostí, Zvrácená rozkoš

2* - Suvenýry

1* - Poslední bitva v Krváku -- po přečtení téhle povídky mě napadlo jen "Co má sakra Libba Bray za problém?"

paja0327
12.08.2017

Nevím proč ale z této knihy jsem moc zklamaná. Nenadchla mě tolik jako 12 zimních políbení. Na těch Vánocích je něco krásnějšího a kouzelného než léto. Nevím. Ano. každý se po těch mrazicích večerech těší na sluneční paprsky, která ohřejí naší kůži. Ale u této knihy jsem jaksi to léto neprožívala jako ty Vánoce. Slavné spisovatelé jako Je: Cassandra Clare, Veronica Roth či je to i možné Leigh Bardugo? - Mě zklamali. Jejich série jsou legendární ale povídky aspoň pro mě katastrofa nezaujali mě a já jsem je jen přejela očima. Za to neznámí spisovatelé - některé šli a zaujala mně hra ze slovy či pocity o lásce :-)
Kniha je krásná uvnitř - škoda, že mě ta žlutá sluníčka, která v knize jsou neohřála.

mmmisulka.r
08.08.2017

Dvanáct prázdninových políben... co k tomu dodat. Prostě jsem čekala něco jiného, něco lepšího. Nejsem povídkový typ, takže možná proto se mi to nelíbilo. Potřebuji rozvětvený příběh. Některé povídky byl hezké a milé, ale to je vše. Nečekala jsem, že do nich budou vloženy i fantasy prvky, to mi k nim vůbec nesedělo. Některé povídky jsem i přeskočila, protože mě jednoduše nebavily. Škoda.

veronika0382
04.08.2017

První povídky mě nijak extra neoslovily, ale poslední tři byly perfektní. Plus ještě Setrvačnost od Veroniky Roth a pokračování od Stephanie Perkins taky dobré. Takže tak půl na půl. Prostě pohodové, oddychové, nenářočné čtení na léto. Hvězdičku navíc má u mě obálka a grafické zpracování knihy. To je perfektní! První - zimní díl Dárek z pravé lásky se mi líbil o hvězdičku víc (kniha měla větší kouzlo). Ale i tak hodnotím jako povedené a dobré :)

Sunday
04.08.2017

Kniha je stejně dobrá jako její předchůdkyně Dárek z pravé lásky, některé z povídek jsou fantasy. Pohodové letní čtení

Blahona
04.08.2017

Kniha mě na první pohled okouzlila svým zpracováním. Je opravdu nádherná a momentálně je to nejhezčí kousek v mé knihovničce:). Obsahuje povídky které se mi líbily opravdu hodně, ale i těch hodně průměrných. Možná bych uvítala, kdyby sbírka obsahovala více pozitivnějších a odlehčenějších povídek. O jednotlivých povídkách jsem se více rozepsala v recenzi zde na DB.