Letec Alois Vašátko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: 1087 dní odboje štábního kapitána letectva Aloise Vašátky

Velmi poutavě a zasvěceně napsaný životní příběh jednoho z našich nejlepších československých pilotů 2. světové války, jenž zahynul ve svém spitfiru v červnu 1942. Knihu napsal jeho přítel, také letec, Adolf Vrána. Pozoruhodná fotografická příloha.

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51009/letec-alois-vasatko-51009.jpg 4.38
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Letec Alois Vašátko

kalache
10.12.2017

...dokument, občas klouzající do beletrie ,zasvěceně přibližuje život našich letců bojujících ve Francii a Anglii...

tomash
06.05.2016

Je dobře, že je napsaná kniha o jednom z našich nejlepších stíhačů z druhé světové války a prvním Wing Commanderovi Československého stíhacího wingu ve Velké Británii, Aloisi „Ámosovi“ Vašátkovi.
Vašátko byl civilním zaměstnáním učitel a celkově byl studijním typem, který neměl talent na létání od pána Boha, třeba jako Peřina, ale který své pilotní umění postupně studoval a trpělivě piloval.
Kniha je psaná také úspěšným stíhacím letcem Adolfem Vránou, který se s Vašátkem znal již před válkou a byl s ním po celou dobu od emigrace až do konce. V některých pasážích knihy se autor „zapomene“ a popisuje barvitě vlastní zážitky, např. první bojový let ve Francii, v ten moment bych si nejraději přečetl knihu od Adolfa Vrány o letci Adolfu Vránovi. Škoda…
Kniha je relativně útlá a dobře se čte.